Jump to content
IGNORED

ELP "Pictures At An Exhibition" - prośba o zweryfikowanie

smykus_likas

Recommended Posts

Witaj.

Miałem pożyczoną tą płytę sprowadzana z Japonii (japoński amazon). Fakt jest taki, że kod ten jest nadrukowany(wytłoczony) na płycie. Dla mnie w twoim przypadku ewidentnie podróbka.

Na szczeście udało się odsłuchać i jej nie kupywać. To jest zwykły master z Virgin Records , dokładnie który ja mam, tyle że wydanie na shm-cd. W brzmieniu nie zachwyca.

Jakość brzmienia między płytami identyczna.

W końcu to tylko materiał o większej przejrzystości (dla lasera to nie ma różnicy nawet w 1%, gdyż on tylko odczytuje odbicie jako 1 lub jako 0 - czysty marketnig. Oczywiście gdy płyta jest prawidłowo wytłoczona i nie zarysowana, a laser odtwarzacza w dobrym stanie. Wówczas bez względu jak się poprawi ta technologia, można tylko odczytać z CD zwykły wzór binarny z 1 lub 0)

Dla potwierdzenia teży iż jest to najzwyklejszy master na "nowoczoesnym" materiale tego samego wydania. Zgrałem w kompie z pomocą EAC obydwie płyty i suma kontrola plików WAV była taka sama.

Jak widać sam się skusiłem na opowiaski bełkotu marketingowego, chęć zakupu wydania.

Ale cóż, przynajmniej dzięki temu doświadczeniu mogę oszczędzić i ostrzec innych.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.