Skocz do zawartości
IGNORED

KOLUMNY DO 2500zł


MajkelBlack

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano · Ukryte przez cir, 10 Maja 2013 - x3 to samo
Ukryte przez cir, 10 Maja 2013 - x3 to samo

Wzmacniacz ktory posiadasz jest doskonaly . Nie wiedza o tym ci ,ktorzy go na oczy nie widzieli o uszach nie wspominajac ; a maja najwiecej do powiedzenia .

rzuc okiem na strony amazon ireland/UK/ w tej cenie kupisz cos na pewno

jakie masz zrodlo =odtwarzacz?

jakie kable itd?

dlaczego nie kupisz kolumn najlepszych na swiecie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

To kiedyś były moje kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) widzę że po długich latach znowu są na sprzedaż, cena niska bo miały jedno stłuczenie na rogu. Dobrze grające kolumny z wykopem, dużo lepsze niż późniejsze plastiki phonara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Acoustic Energy Aelite 3 - na wyspach można je kupić w bardzo dobrej cenie.

To kolumny "z innej bajki" niż większość wymienionych w tym wątku.

 

Dlatego o nich napisałem, cena rewelacja, kolumny rewelacja.

Ja zaczynając temat audio kupiłem sobie używane acoustic energy w ciemno i nie powiem, byłem zadowolony. Grały sobie paręnaście dobrych miesięcy i potem jako ten bardziej doświadczony w temacie doradzałem mojemu bratu przy zakupie zestawu audio, tylko, że dla niego już całkiem konkretnego, bo z budrzetem do 12k.

No i jesteśmy w sklepie na odsłuchach, słuchamy jakichś NADów, Roteli, Marantzów, Yamah i tego typu solidnego popularnego sprzętu. Podłączają nam różne kolumny ale ciągle jest nie tak. Sprzęt za 10k gra ledwo lepiej od mojej budżetówki za 2,5k i ledwo lepiej od starej wierzy midi Onkyo brata, gdzieś też za tyle. W końcu dojerzdżamy do kolumn za 6k no i nareszcie kiwamy głowami z uznaniem, nareszcie jest na tyle lepiej, że warto się przesiąść, ale to już niestety razem z innymi klockami zaczęło wykraczać poza budrzet. Na koniec na moje życzenie podłączają nam Eleite 3, które wtedy sprzedawca chciał pchnąć za 3,8k i nagle BUM! Miazga. Kolumnowa konkurencja kompletnie zdystansowana, dodatkowo okazało się, że klocki też z nimi można wziąć tańsze bo i tak ciągle jast ogromna przewaga. Nie można wykluczyć, że genetycznie z bratem mamy wspólne preferencje i poprostu takie granie, to jest granie które obaj lubimy i obiektywnie przyrostu jakości tu nie było, może tak być... Ale szczerze mówiąc to dla mnie to jak przy tych Acousticach grają jakieś wychwalane i supermarkowe bowersy czy inne takie to jest śmiech. 2.5k za te kolumny na wyspach to jest mistrzostwo świata. Jedyne paczki jakie mogły się z nimi mierzyć to były monitory chario, nie pamiętam jakie niestety. Kosztowały z 1k więcej i grały kropka w kropkę identycznie, z tą różnicą, że bas był zwarty i punktowy, a w acousticach głęboki i przestrzenny, ale to wg mnie typowa różnica między dobrymi podłogówkami a podstawkówkami. Jeden problem z tymi kolumnami, to właśnie to, że są to podłogówki, w moim pokoju 12m2 z tragiczną akustyką by się udusiły albo fale stojące udustiłyby mnie ;) Trzeba je spokojnie na metr od ściany odsunąć, żeby wykorzystać ich potencjał więc odradzam, jeśli ktoś nie ma przynajmniej 20m2 przestrzeni.

 

Aha, byłbym zapomniał, Monitor Audio RX6 grały jeszcze na tym poziomie, ale kosztowały 800 zł więcej. Nie wiem po ile stoją na wyspach, ale jeśli są gdzieś w tak korzystnej cenie jak Acoustic energy to też bym brał, nie zastanawiał się :)

Chociaż, do takich paczek, żeby wykorzystać ich potencjał, można by kupić Yamahę AS1000 choć z 700 zapewne też będzie w pyteczkę, przy 300 będą się już marnować, no ale pewnie przyjdzie i czas na to kiedyś :) Generalnie na pewno lepiej upgrade warto zacząć od wymiany kolumn a nie wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej wzmacniacz mam 500, nie 300 - pomyliłem się w 1 poście.

Do tego mam Yamaha CD-S300 i te Jamo S606.

Porozglądam się za tymi które zostały wymienione wyżej, cały czas będę śledził temat i na pewno dam znać jeśli poczynię jakieś ruchy. Na razie jestem na etapie kalkulacji i czytania opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .

Czy przegladales strony amazon ireland /UK/ , o ktorych wspominalem wczesniej ?

Jednym z zestawow jaki posiadam jest : yamaha RS700 , yamaha cdn500 , glosniki klipsch RF62 MKII . = polecam poniewaz rowniez slucham w wiekszosci metalu .. lecz nie tylko .Jest to zestaw nadajacy sie do kazdej muzy . Tzn polecam klipsch reference , poniewaz reszte masz bardzo dobre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w UK powinieneś wyrwać resztki po Roth OLi 40 - pewnie chodzą za grosze a opinie mają znakomitą

Dla mnie te kolumny sa bardzo slabe ,przeczytaj mój wpis wcześniej -no chyba ze da sie 800 złotych to moze tak .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i sobie mocno chwaliłem - może Ci się z akustyką pomieszczenia nie zgrało. Sporo osób w Polsce już ma te kolumny, i chyba wszyscy nie mogą się nadziwić, dlaczego nie można ich już kupić. Teraz dystrybutor promuje Indiana Line, ale jeszcze nie miałem okazji posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te kolumny sa bardzo slabe ,przeczytaj mój wpis wcześniej -no chyba ze da sie 800 złotych to moze tak .

 

W takim razie Magnaty Quantum 605 są do bani ponieważ prezentują ten sam styl grania.. Może poza drobnymi szczegółami :|

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i sobie mocno chwaliłem - może Ci się z akustyką pomieszczenia nie zgrało. Sporo osób w Polsce już ma te kolumny, i chyba wszyscy nie mogą się nadziwić, dlaczego nie można ich już kupić. Teraz dystrybutor promuje Indiana Line, ale jeszcze nie miałem okazji posłuchać.

swego czasu w uk za 800zlotych byly , moje pozniej sprzedalem i gosc byl zadowolony , jedyne kolumny ktore kupilem nowe i nie stracilem pieniedzy a nawet przybylo kilka zlotych ,

gralo z kandy k2 i moze faktycznie pomieszczenie bylo zamale na nie,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Magnaty Quantum 605 są do bani ponieważ prezentują ten sam styl grania.. Może poza drobnymi szczegółami :|

generalnie dla mnie z tych co słuchałem to wszystkie z tylnym wylotem są do niczego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam widzisz wobec wszystkich wypowiedzi /ile osob tyle propozycji/ jedyna droga do szczescia jest udanie sie na odsluchy , jednak musisz byc przygotowany na to , iz inaczej bedzie" to" grac w spejalnej sali a inaczej u Ciebie . Tak czy siak zycze powodzenia i wytrwalosci .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tutaj sie podepnę.

 

Wzmacniacz Yamaha AX-497, i szukam kolumn do 3k PLN, pokój 4x3 metry. Muza to Mike Oldfield, Thomas Bergersen, Vangelis, ES Posthumus i inne z gatunku. Czasem coś z lat 80 i 90.

 

Chciałbym podłogówki ale wiem że mały pokoik więc coś muszę dobrać. A źródło to głównie PC + HT Omega Claro Halo i Tuner Yamaha :P Ewentualne zmiany wzmacniacza na inny albo amplituner po głośnikach.

 

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.