Skocz do zawartości
IGNORED

Tuning cambridge audio cd 4


maciek1

Rekomendowane odpowiedzi

może ktos ma doświadczenia 'w tym temacie". prosiłbym o jakieś refleksje, sugestie. uzytkuje juz cambridga z prosiaczkiem kope lat ale może coś można poprawić? prosze o rady i propozycje. Pozdrawiam. Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja informacje o tuningu mojego Mariana 63SE znalazłem w necie. Z powodzeniem zastosowałem większość, będę kontynuował, czekam na części. CD4 zbudowany jest jak czołg, też się nad nim zastanawiałem, zniechęcił mnie wyświetlacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy refleksja dotycząca czołgu dotyczy obudowy czy wnetrza...?:) Z cała pewnością z zewnatrz solidnie (tak troche po radziecku...). A co do wyslwietlacza to akurat słyszałem juz głosy zachwytu nad jego i widokiem i konstrukcja... Co do widoku, to mnie to raczej, wiesz... Ale konstrukcja ma byc stosowana ponoć w bardzo drogich modelach (zdecydowanie droższych niż cambridge i marantz razem wzięte...). A marantze szczególnie z KI signature mnie przez długi czas bardzo bardzo pociągały... Ale może warto najpierw cos pogrzebac w bebechach cambrridga aby cos wyciągnąć? Może sie uda. A co do desek i to takich niewykonczonych to dosyć obrazowe porównanie ale trudno mi jakoś odszukać brzmienie takiej deski. Może bliższe informacje o wrzeniach z odsłuchu, bo jak dla mnie to jego brzmienie jest dosyc delikatne i miekkie, a to jakos do deski niecheblowanej mi nie pasuje. Ale może... pozdrawiam.

ps. mam świadomośc ograniczeń tego cdeka taniutkiego,tak więc prosze nie skupiajcie sie nad tym 'jaki on słaby"... blagam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Maciek 1

sorry, ale napisałem to co zapamiętałem - to było parę lat temu. Własnie mnie si e wygląd podobał - typowo audiofilski i wyświetlacz z kółeczkiem... super. brzmieniowo przepadł, porównywałem z 67se, MF 61 i arcamem 7, ale track 1 był chyba najtańszy, może stąd taka dysproporcja, albo potrzebował wygrzania.

 

Zacznij może od kondensatorów - do zasilacza, bo pewnie podeschły - (jak zmieniłem w wzmaku, to były lekkie jak pióreczko), resztę też można, (zobacz w wyszukiwarce jakie są polecane, moim skromnym zdaniem niezłe są philipsy) potem op ampy. Za dużo nie pakuj kasy, bo cd 4 ma swoje latka,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest parę fajnych pomysłów - najlepszy z matą bitumiczną tudno coś sknocić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu troszkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Na pewno skorzystam z rad. A tak na marginesie - nie ma za co sorrować...:) Wcale się nie obraziłem to może ja przeprosze, że tak zostało to odebrane. Chodziło mi własnie o te późniejsze wieści, z których skorzystam. a co do audiofilskiego wyglądu to nie ma żadnych wątpliwości... :) jeszcze raz dzieki! pozdrawiam. Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.