Jump to content
IGNORED

xrcd

dezerter

Recommended Posts

Witam PC maniaków :)

Mam kilka płyt nagranych w formacie XRCD2. Zakupiłem swego czasu dbpowerampa. Zgrałem wszystkie posiadane CD i jest ok.

Jednak z XRCD sobie nie radzi. Robi "brzydką rzecz" tzn przekształca je we flacki 16 bit.

Jakiego programu użyć, żeby pozostało w 20 bitach?

Mam nagrywarkę DVD w kompie...

Da się?

Dzięki za podpowiedź.

Guest StaryM

(Konto usunięte)

Jednak z XRCD sobie nie radzi. Robi "brzydką rzecz" tzn przekształca je we flacki 16 bit.

Jeśli to typowy cd-ripper, to nawet nie ma w tym nic dziwnego. Wszystkie cedeki są w 16bit/44,1kHz. Oczywiście możesz sprawdzić w "Options", czy nie ma tam jakiejś opcji odpowiedzialnej za jakość. Z drugiej strony może to zależeć też od karty dźwiękowej i tego, jak widzi ja system. Czyli może to być kwestia ustawień na poziomie sterownika.

Jest wiele darmowych cd ripperów, może któryś z nich ci będzie odpowiadać.

Witam PC maniaków :)

Mam kilka płyt nagranych w formacie XRCD2. Zakupiłem swego czasu dbpowerampa. Zgrałem wszystkie posiadane CD i jest ok.

Jakiego programu użyć, żeby pozostało w 20 bitach?

Mam nagrywarkę DVD w kompie...

Da się?

Dzięki za podpowiedź.

XRCD to zwykły cd 16 bitowy, te 20 czy 24 bity to są na etapie masteringu, później są konwertowane " w dół" do 16 bitów, więc nie otrzymasz 20 bitów, bo... ich tam nie ma.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.