Skocz do zawartości
IGNORED

STX FX-300 czy Tonsil Maestro II/S ? Proszę o pomoc


orixor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc. Konkretnie: STX FX-300 czy Tonsil Maestro II/S

Budżet: 2.500 zł max. Skłaniam się ku polskim producentom,

w przypadku Monitor Audio czy JBL 25% ceny to logo i w tej kwocie nic raczej nie kupię..

STX FX-300 - 2,5 drożne (co to znaczy?) i troszkę droższe, Maestro 3-drożne i minimalnie tańsze.

Muzyka? Wszystko! Pokój? 25m2. Podpinam pod DENON PMA-520AE. CD też Denona. Cudów nie oczekuję, ale proszę o dobrą radę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga, ktora prowadzi do stwierdzenia-mam slaby wzmacnacz to kupuje wieksze kolumny jest droga bledna

ten wzmacniacz nawet za bardzo nie poradzi sobie z castle knight2 a przy nich wyzej wymienione kolumny leza i kwicza pod kazdym wzgledem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil Maestro II/S

]

 

Bierz to , tylko nie wiadomo czy ostatnia produkcja " trzyma " parametry i specyfikację pierwszej produkcji Tonsila .

Wzmacniacz używany lepszy od tego można tanio zawsze kupić , tu nie trzeba pchać się w nowe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za rady. Nie zależy mi na "mocy" wzmacniacza - mam sąsiadów. 2x75W do nazwijmy to- cichego słuchania muzyki powinno wystarczyć, prawda? Znalazłem jeszcze na Allegro Taga Harmony Platinum F-60 v2. 2tys. za parę. Miał ktoś z nimi doświadczenia?

A duże kolumny dlatego, że mam miejsce koło komody- mogę je postawić i spokój. Nie muszę przecież w 100% wykorzystywać ich potencjału. Wspomniane Castle Knight 2 to podstawkowe. Na czym je postawię? A metalowy stojak jest niepraktyczny i brzydki :)

I ostatnie pytanie. Głośnik 2-drożny będzie mniej "dokładny" od 3-drożnego? Kompletnie się na tym nie znam i proszę o wyrozumiałość :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stałem przed podobnym wyborem rok temu ponad. Pierwsze kroki stawiałem z altusami, zeusami itp wiadomo, głupizna wyszaleć się i tylko bum bum łudubu. Potem przyszedł czas na zmiany i zacząłem szukać kolumn, które będą wkońcu jakoś grać. Porównywałem FX300 na swoje ucho z wieloma produktami między innymi tymi nieszczęsnymi Maestro2/s. I jeżeli chcesz wymieniać kolumny za pół roku to te Maestro są super wyborem, a jeżeli chcesz mieć kolumny na dłuuuużej to bierz FX'y. Całkiem inny poziom..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FX 300 to zdecydowanie lepsze (ale i sporo droższe) kolumny.

 

A co do tych Castli na taniutkich, przestarzałych głośnikach na koszach z blaszanej wytłoczki...

(swoją drogą śmiesznie wyglądają te popierdółki przy AWXach)

to tutaj byłbym ostrożniejszy przy takich stwierdzeniach o "kwiczeniu" - bo w takim zestawieniu będą "kwiczały" raczej te ładniutkie, "markowe" Castelki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Radul, Jarek5127 przekonaliście mnie- kupuję STX FX300. Podjadę jeszcze na odsłuch do producenta na wszelki wypadek i od razu zapakuję :)

A teraz kwestia kabli... Mam Cordial 2x2.5mm OFC i wydaje mi się, że to zupełnie wystarczy przy sprzęcie tej "klasy" :) Na Allegro kosztuje ok.8 zł za metr. Poprawcie jeżeli się milę. Dzięki za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castle to bezpieczniejszy wybor pod kazdym wzgledem

jak sie nie spodoba to duzo nie straci na odsprzedazy

a takie taga czy stx przedstawiaja wartosc co najwyzej opalowa do pieca

czyli sie z nimi ozeni..

nie mowiac juz o tym ze za ww wspomnianymi firmami nic nie stoi zadna tradycja, marka jakies tam firmowe brzmienie, projektant itd..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pawelace12 a czy może słuchałeś tych STX? Ale konkretnie tych. A fakt, że firma jest "bez tradycji" jak to nazwałeś może być plusem. Nie dopłacasz nic za firmę, markę, projektanta (miałeś na myśli inżyniera?).

Płacisz za to- co kupujesz, czyli kolumny.

Powiem tak - miałem okazję posłuchać JBL ES-90. Szwagier zapłacił za nie ponad 2tys. i sprzedał po chyba 6 miesiącach za 1.300. A dlaczego sprzedał? Grały fatalnie. Jak na disco w gminnej remizie. Sprzedał całe stereo, kupił Yamaha Pianocraft i jest bardzo zadowolony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tradycji nigdy nie jest plusem

Odwolajmy sie do motoryzacji np

Porshe i hyunday dajmy na to wprowadzaja modele w tej samej cenie

Z tym ze hyunday ma wiekszy i mocniejszy silnik i wogole jest wiekszy bo 5 osobowy

Co kupisz jesli nie pochodzisz z bangladeszu( przepraszam -tak tylko bez skojarzen-moglo byc zimbabwe) albo jestes wypalaczem wegla drzewnego z bieszczad a twoja wiedza o motoryzacji nie zakonczyla sie na poziomie garbusa albo duzego fiata(gdzies to wyczytalem)

Nie nie sluchalem stx-ow

Nie latalem tez w kosmos-co nie znaczy ze nie wiem ze ziemia jest okragla-a w przestrzeni jest proznia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne porównania kolego... Nawiasem mówiąc, Porsche piszemy przez "ch".

Mój dobry kolega pracuje w betoniarni. Jest technologiem. Zajmują się tam m.in. produkcją galanterii z betonu: krawężniki, ażury itd. które sprzedawane są później na rynku lokalnym. I wiesz co Ci powiem? Ich jakość znacznie przewyższa produkty wielkich i renomowanych firm produkujących wspomniany asortyment i kostkę brukową. A sprzedawane są znacznie taniej. Nie zawsze drogo i z logiem to lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to bez loga i taniej to prawie zawsze gorzej

Niektorych po prostu nie stac aby sie bawic w eksperymenty

Zreszta i tak rynek to weryfikuje bolesnie...

Czyli wracajac do tematu--te castle-tez zadna rewelacja co fakt-napewno beda przedstawialy wieksza wartosc przy odsprzedazy niz stx czy taga-a kosztuja podobnie...

Inaczej sprawa wyglada gdy swiadomy i osluchany nabywca kupuje tym podobny wynalazek-liczac sie z konsekwencjami(np bezwartosciowosc na rynku wtornym)-bo moze to u niego grac najlepiej-ot taki wybryk natury czy przypadek

Np lubie chleb z serem posmarowany drzemem ale nie musze koniecznie sie tym chwalic czy polecac znajomym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj kupić używane STX FX300 za mniej niż 60% ceny Producenta...

Niewykonalne - za to można spotkać tylko kilka (co świadczy o tym, że są dobre i ludziska niechętnie się ich pozbywają) ofert w cenach niewiele niższych od "ceny sugerowanej".

 

Żeby nie było -sam poluję na używane w dobrej cenie od 2 lat i ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co myślisz o AUDIO ACADEMY PHOEBE III ? Troszkę przekraczają budżet, ale może warto?

Miał ktoś możliwość posłuchania na żywo? Czytałem kilka dobrych recenzji.

I wracam do pytania o kable. Muszą być kosmicznie drogie? Czy wystarczy dobra miedź za 8zł/m ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto wydawać tyle kasy na kolumny na kiepskich Visatonach - dobre recenzje i reklamy we wszystkich branżowych mediach tłumaczą wysoką cenę tych kilku par powstających co miesiąc, więc...

Phoebe III powinny kosztować maksymalnie tyle co wersja IIs - czyli 1700zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W tym samym czasie zaczęli pojawiać się dystrybutorzy firm takich jak Visaton czy Seas. Oferowali oni głośniki wraz z opracowanymi już gotowymi projektami, z których częściowo korzystaliśmy. Kilka lat doswiadczeń i współpraca z ludzmi, którzy akustyką zajmują się zawodowo, nauczyło nas bardzo wiele." -to ze strony audio academy

uczyli sie przez kilka lat i urabiali rece po sygnety zeby zrobic raptem 2 kopie czegos tam

gratuluje

 

co do kabli-nie musza ale moga byc drogie

jako ze miedz sie utlenia lepsze sa kable ocynowane lub srebrzone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zamieniłem Maestro II 180 właśnie na Phoebe IIs, które nie były pod każdym względem lepsze od poprzedników - wszystko zależy od tego czego, oczekujemy.

Ja bardzo miło wspominam ESA Ostinato 2005, które zamieniłem na (tymczasowe) trzykrotnie tańsze Magnaty Quantum 505.

Mam jeszcze dwie pary audiofilskich podstawkowców i suba, które czekają na na jakiś sensowny system z aktywną zwrotnicą.

Odpowiadając na przytyk pawelace12

cały czas poluję na jakieś fajne używki (zbyt często zmieniam kolumny, żeby pakować się w nówki) i STX FX300 także (obok konstrukcji kilkukrotnie od nich droższych) leżą w kręgu moich zainteresowań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tak skromnego wzmacniacza-jednego z najtanszych na rynku to za duze i wymagajace klamoty

nawet nie ma co pisac bo nie bedzie ani kontroli basu ani kultury brzmienia

naprawde posluchaj czegos mniejszego np te castle albo jade1-to takie 2 skrajnosci w ladnych skrzynkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym to przeszkadza, że wzmacniacz jest "słaby"? Nie mam zamiaru rozkręcać go nawet do połowy. Przeszkadza to w czymś? Nie wykorzystam potencjału - ok, ale czy będą gorzej grały przy mniejszej mocy wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polowa w tym wzmacniaczu to juz przesterowanie na tych kolumnach bedzie

ma on bardzo wysoka czulosc wejsciowa i umiarkowana moc

ogolnie nie istnieje cos takiego jak za mocny wzmacniacz

 

zreszta nie o sama wydajnosc tu chodzi a o caloksztalt ktory nie moze byc najwyzszych lotow za te cene

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nowych w tej cenie niestety nic a tym bardziej 3 droznych

napewno do tego wzmacniacza lepsze beda 2 drozne podstawkowce

jesli masz pomieszczenie ok 20 mkw basu bedzie az nadto z poprawnej konstrukcji a reszta pasma z duza doza prawdopodobienstwa tez bedzie lepsza niz z taniej podlogowki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX FX-300 nie ma sobie równych do 2500 zł. Mam i bardzo sobie chwalę a przetestowałem przed zakupem kilkanaście modeli i marek takich jak JBL, Magnat, Klipsh, Monitor Audio i jeszcze kilka innych chińskich produktów oraz kilka używek takich jak Elac czy Mission. Jak jesteś zainteresowany jakością produktów STX to przeczytaj recenzje w brażnowych pismach. Ostatnio STX w Audio Video wygrał z takimi jak Paradigm czy Definitive Technology a w zeszłorocznym teście STX otrzymał 98/100 za kolumny FS-250. Takiej noty nie otrzymały żadne kolumny w tej kategorii no i najważniejsze to to "jak dla mnie" produkty są z Polski a nie z Chin.

NA KONIEC! Porównywanie kolumn STX do Tonsil to jakaś kpina. STX produkuje głośniki na o wiele wyższym poziomie niż Tonsil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NA KONIEC! Porównywanie kolumn STX do Tonsil to jakaś kpina. STX produkuje głośniki na o wiele wyższym poziomie niż Tonsil.

 

I tu się z Kolegą nie zgodzę - porównywalne cenowo do (tak wychwalanych) FS250 Maestro czy Siesty wykonane są lepiej i mają lepsze midwoofery.

Tonsilowskie Premium na legendarnych GDN 13/50/9 za niecałego tysiaka są jeszcze lepsze od "flagowych" Siest, więc...

Posiadam najlepsze (aktualnie produkowane) podstawkowce STXa (Nexton M-100) i Tonsilu (Premium Sat) - jedne i drugie to niekwestionowani "Pogromcy Konkurencji" w swoich kategoriach cenowych.

Wolałbym dostać nowe Nextony - a kupiłbym nowe Premium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam najlepsze (aktualnie produkowane) podstawkowce STXa (Nexton M-100)

Tu bym się kłócił ze względu na techniczne podejście. Nawet sama wysokotonówka jest kiepska, gdzie w MX-140 jest już poziom wyżej. Nie wspominając o zwrotnicy...

Zgodzę się natomiast, że tonsil ma fajne midwoofery 13/50/9 czy też 15/40/5. Nie mniej całościowo nie robią fajnych kolumn, bo góra to ich najsłabszy punkt..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX FX-300 ma zdecydowanie najlepsze brzmienie. Tonsil lub inne chińskie marketowe śmieci mająlepszy wygląd. Wybór należy do Ciebie.

Tonsil to był naście, dziesiąt lat temu. teraz jest szopa w której pracuje 4 pracowników i skejają z pozostałości, problemy z parametrami głośników firmy nowej Tonsil można znalżeć na DIY audio.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bym się kłócił ze względu na techniczne podejście. Nawet sama wysokotonówka jest kiepska, gdzie w MX-140 jest już poziom wyżej. Nie wspominając o zwrotnicy...

Zgodzę się natomiast, że tonsil ma fajne midwoofery 13/50/9 czy też 15/40/5. Nie mniej całościowo nie robią fajnych kolumn, bo góra to ich najsłabszy punkt..

Tutaj to ja bym się kłócił bo w Nextonach jest o wiele lepsza zwrotnica niż w MX-140. Sam producent tak mówi bo z nim rozmawiałem.

A co do głośnika wysokotonowego to owszem AWX jest nowszy ale nie słychać żeby był lepszy (MX140 miałem u siebie tydzień)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.