Jump to content
IGNORED

Yamaha CDS700 warto czy nie?

Werlan

Recommended Posts

Witam posiadma wzmacniacz Yamaha A-S500 + kolumny Klipsch RF 82. Moge kupic nowiutki cd player jak w tytule i mam dylemat czy warto czy lepiej zagra cos innego? nie kupilem wzmacniacza o 1 model wyzej bo nie posiada wyjscia na subwoofer. Zastanawialem sie nad uzywanym Naim CD5i CD Player sam juz nie wiem. Jak juz pisaliscie nie ma dobrego CD-ka do 1500zł a od 2000zł jak Yamaha juz cos jest?

Muzyka: Gorillaz, system of a down, dance, praktycznie wszystko. Pokoj 27m2.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha A-S 2000 / Yamaha CD-S 2000 / Naim Ovator S-400 / Sony DVP-NS92V / TransparentAudio  / Mit / AudioQuest / SonusOliva / Qed ...And Justice For All . Pozdrawiam .   ?

Oczekuje detali i poukladanego dzwieku. Ostatnio bardzo pozno slucham muzyki dlatego zalezy my by to gralo dobrze nawet po cichu. Wiele sprzetu rozklada skrzydla jak sie podkreci a tego nie chce.

Witaj,

W takim razie warto, to dobry odtwarzacz, który optymalnie będzie współpracował ze wzmacniaczem.

Alternatywne można jeszcze pomyśleć o odtwarzaczu z funkcjami sieciowymi CD-N500 (http://q21.pl/yamaha-cd-n500.html). jest trochę droższy, klasowo zbliżony do CD-S700, natomiast funkcjonalnie znacznie ciekawszy.

Zapraszam jeśli masz taka możliwość do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

A propos cichego nocnego grania w tym piecu Yamahy masz pokrętło "Loudness". Ciekawy gadżet. Co prawda nie używam go, ale to funkcja, która pozwala na nowo odkrywać walory brzmieniowe wzmacniacza.

A detale i poukładany dźwięk... Hmmmm, ta seria Yamahy nie daje szerokiej i głębokiej sceny. Niestety to nie ta klasa sprzętu. U mnie jest głębia i jako taka scena jak puszczam dobre tłoczenia z gramofonu. To duża zasługa kolumn, ich rozstawienia, odsunięcia od ścian, gry "tyłem" (po dwa BassRefleksy z tyłu na kolumnę). Z CD-ka niestety tego już nie ma. Jest czystość, trochę techniczne brzmienie. CD-ek nie daje takiej barwy jak moje gramofony. No, ale CD-S700 nie jest odtwarzaczem z wysokiej półki i niestety gramofony dokopują mu w tyłek. A analog to analog.

"Life is too short for boring HiFi..."

Witam posiadma wzmacniacz Yamaha A-S500 + kolumny Klipsch RF 82. Moge kupic nowiutki cd player jak w tytule i mam dylemat czy warto czy lepiej zagra cos innego? nie kupilem wzmacniacza o 1 model wyzej bo nie posiada wyjscia na subwoofer. Zastanawialem sie nad uzywanym Naim CD5i CD Player sam juz nie wiem. Jak juz pisaliscie nie ma dobrego CD-ka do 1500zł a od 2000zł jak Yamaha juz cos jest?

Muzyka: Gorillaz, system of a down, dance, praktycznie wszystko. Pokoj 27m2.

CD-ki Yamahy zgrywaja sie z jej wzmakami. Brzmienie bedzie takie jakie opisales ze lubisz. Bas jest raczej mieki.

Do tego wzmaka wystarczy CD-S300, ewentualnie CD-N500. Brzmienie obu jest prawie identyczne. Natomiast CD-S700 gra nieco detaliczniej i spojojniej, ale zauwazysz to dopiero na wzmaku co najmniej A-S700. Jeden warunek - kolumny musza umiec to pokazac.

Naim to inna szkola brzmienia. Nie bardzo odlegla, ale zauwazalnie inna - oczywiscie w klasie budzetowej. Co sie bardziej podoba - jedynie i ostatecznie powinny zdecydowac samodzielne odsluchy. Jesli w sklepie - to z kolumnami podobnymi do tych w domu.

Aha - to wszystko pisane na podstawie wlasnych dlugich odsluchow opisywanego sprzetu ( Naim tez ). Z kolumnami Magnata - rozne modele dopasowane poziomem do ceny cd-ka i wzmaka.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.