Skocz do zawartości
IGNORED

Zabawny pomysł SONY na pliki Hi-Res ...


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, że jak z 10 lat temu kupiłem od Sony odtwarzacz SACD to dostałem kupon na wybór trzech płyt z ich oferty.

Więc pomysł nie nowy. Raz już nie wypalił:-)

 

Tomek

chwile później Sony ogłosił zakończenie promowania SACD....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam na tego Walkman'a SONY bo coś mi się zdaje, że ergonomia i ogólne wsparcie dla tego sprzętu będzie dużo lepsze niż ma to miejsce w przypadku AK, iBasso itd.. Przez chwilę zastanawiałem się nad AK120, ale tam jest jak z Aurenderem S10 i W20... kilka zmian i cena razy 2.

 

Ciekawie wygląda natomiast iBasso DX50...... atrakcyjna cena i spore możliwości... niestety nie miałem jeszcze przyjemności posłuchać.

Tak czy inaczej w tej części rynku robi się ciekawie i konkurencja rośnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsman a co powiesz na to że wydania SHM-CD nie zawsze brzmią lepiej od odpowiedników na zwykłych płytach? Przeglądałem ostatnio dyskografię ELO - wspomnienie z młodości. Stwierdzam że SHM-CD z bonusami (czasem naprawdę fajnymi) brzmi nie lepiej niż oryginalne wydania Sony Columbia. Co ciekawe, w przypadku On the third day najlepiej brzmi amerykański remaster z lat 90-tych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, hires srires. Zapraszam do siebie w Toruniu na pokaz jak gra (nie)zwykłe cd. Żadne hi res nie będzie potem już potrzebne. Nie chce mi się już po raz kolejny tłumaczyć, że to co jest w stanie przenieść CD w zupełności wystarczy o ile się to odpowiednio wykorzysta.

Nie ukrywam, ściągnąłem trochę płyt SACD w celach testowych i mam zamiar porównać je z CD oryginalnymi, dobre stare wydania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, hires srires. Zapraszam do siebie w Toruniu na pokaz jak gra (nie)zwykłe cd. Żadne hi res nie będzie potem już potrzebne. Nie chce mi się już po raz kolejny tłumaczyć, że to co jest w stanie przenieść CD w zupełności wystarczy o ile się to odpowiednio wykorzysta.

Nie ukrywam, ściągnąłem trochę płyt SACD w celach testowych i mam zamiar porównać je z CD oryginalnymi, dobre stare wydania.

No i to jest sposób. Posłuchać Kilkukrotnie byłem świadkiem jak ludzie puszczali na drogich sprzętach płyty CD, kręcili nosem, proponowali wymiane kabli itp. żeby to zaczęło grać. Po zapuszczeniu kilku gęstych nagrań szczęki na podłogę i pytanie, dlaczego dotąd nic o tym nie wiedzieli, dlaczego to tak swietnie gra, bo niby SACD umarło a geste pliki jakiś koleś w necie na forum przecież skrytykował. panowie słuchać i jeszcze raz słuchać. pamiętajmy że na budżetowych sprzętach CD gra nieźle bo zostało wymyślone do gry w kuchni czy w samochodzie i do tego tańsze odtwarzacze modulują dźwięk z płyt CD by dało się tego słuchać. Kiedy natomiast odp[alimy CD na sprzęcie za 100-500kzł a takich zestawów w tym roku w Polsce (wszyscy ?) słuchaliśmy, to wychodzą wszystkie braki 16 bitowego formatu. Zdaniem wielu producenci tak drogiego sprzętu powinni zabraniać testowania takich ultradrogich klocków zwykłymi 16 bitowymi płytami..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Zdaniem wielu producenci tak drogiego sprzętu powinni zabraniać testowania takich ultradrogich klocków zwykłymi 16 bitowymi płytami..

A tych wielu to pewnie Arton55 i Konsman.

Ty się chłopie z powołaniem minąłeś.

Z takim laniem wody idealnie nadajesz się do polityki co najmniej na stanowisko jakiegoś ministra.

Albo na przewodniczącego komisji Macierewicza.

Kariera murowana a z łapówek w końcu uzbierasz na porządny sprzęt audio i zapodasz sobie takie pliki ,że dupę urywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Nikt nie twierdzi, że plik hires jest gorszy.Ale często wcale nie jest lepszy.Poza tym 95% światowego repertuaru nie ma dostępnego jako pliki hires.Jest jeszcze kwestia że wiele plików jest picowanych, przepuszczanych przez komputerowe equalizery itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż taki, że nie należy przeceniać plików hires bo wiele z nich jest słabych oraz taki, że chcąc mieć dostęp do szerokiego repertuaru muzyki trzeba mieć odtwarzacz CD lub same płyty CD by je zripować do plików 16/44 ale to są zwykłe pliki a nie hires. W tej sytuacji warto wycisnąć max jakość z pliku/CD 16/44 bo jeszcze długo nie będzie wyboru repertuaru jako hires.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.