Skocz do zawartości
IGNORED

Klub TAGA Harmony


POLPAK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do wstąpienia do klubu TAGA Harmony.

Produkty tej firmy charakteryzują się rewelacyjnie korzystnym stosunkiem jakości do ceny. W Polsce znajdują coraz więcej zadowolonych użytkowników i osób, które chcą poznać ten sprzęt bliżej.

 

Czy macie jakieś doświadczenia z tą marką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieg okoliczności czy rzeczywiście tym handlujesz?

"Powtórka z rozrywki": http://www.audiostereo.pl/audioquest-club_105869.html/page__hl__audioquest ?

!!! Ż E N A D A !!!

 

 

 

przeca to dystrybutor tej marki -)

 

skoro klub marki zalozyl to zapraszamy do budowania pozycji marki :-)

 

na pierwszy ogien prosimy o kilka modeli kolumn do testowania dla klubowiczow !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

"rewelacyjny stosunek jakości do ceny"

zapraszamy do działu- wątki sponsorowane

 

Ojojoj! Cóż za poprawność. Szkoda, ze moderatorzy nie prezentują jej wobec forumowych handlarzy, którzy lansują pewne marki pod przykrywką, a na tym Forum udają audiofilów.

Ciągle widoczni na aukcja i w wątkach dotyczących tych samych klocków hifi. Rżną wielkich znawców, wpajają innym, że średniak z przed 15-20 lat to niemal hi-end albo badają wpływ koloru obudowy na brzmienie.

 

Mam aktualnie zestaw kina domowego Taga-Harmony. W kolumnach tylnych i centralnym miałem zastrzeżenia do resorów głośników. Skontaktowałem się z Centralnym Serwisem Polpak w ramach gwarancji "door to door". Bez najmniejszych zastrzeżeń i bardzo szybko uwzględniono wszystkie moje zastrzeżenia. Nie poniosłem żadnych kosztów. Wymieniono kompletne głośniki. Super serwis.

 

Myślę, że jest to informacja istotna dla wielu użytkowników i potencjalnych nabywców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Mało wpisów a szkoda,nie wierzę że tak mało osób tutaj na forum ma te kolumny,nie trzeba się ich wstydzićMiałem pierwszą wersię platinium 100,potem je sprzedałem,kupiłem stx-fs250 wydawało mi się że są ciut lepsze grały w małym pomieszczeniu 14m2,nie dawno zmieniłem pokój na 40m2 i okazało się że te stx to cherlawe kolumny,trafiła się okazja i kupiłem najwyższy model,i największy 120 v2 platinium i to jest to.kolumny dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam

Wstępuję do klubu z moimi coral-f80. Grają one ze wzmacniaczem primare i22. Seria Coral to już bardzo dobre kolumny a do tego pięknie wykonane. Grają czysciutką i szczegółową góra. Srednie tony również oddają dużą detaliczność a wokale brzmią jak na żywo. Bas jest doskonały w pomieszczeniu 25m2 radzi sobie świetnie. Schodzi nisko jest szybki. W jednym dostępnych testów w necie kolumny opisano jako muzykalne z czym zgadzam sie. Minusy hmmm albo ktoś woli kolumny ciepłe i muzykalne grające barwnie i właśnie takie są Corale albo takie które grają bardziej analitycznie ale co za tym idzie zimno. Corale porównywałem z w salonie z klipsch rf260 i corale w moim odczuciu kładą je na łopatki tzn corale to kolumny z brzmieniem naturalnym i neutralnym ,klipsch to kolumny tzw bum cyk czyli bas i wysoki srednicy brak. 2 kolumną z jaką porównywałem tagi to dali zensor 7. Grają podobnie do tagi lecz zdecydowanie ciemniej. Dali grały jaby miały gruby koc na sobie. Bardzo mnie rozczarowały. 3 kolumny porównawcze to monitor audio silver 8. Te okazaly sie nieznacznie lepsze, nico więcej datali. Biorąc po uwage wygląd to według mnie taga i ma poziom perfekcyjny. Zensory piękny panel przedni tył i boki ble klipsze to 2 poziomy niżej. Nie będę pisał że Taga Coral to najlepsze kolumny na świecie ale w swoim przedziale to doskonałe skrzynki i trudno konkuręcji będzie je przebić.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Po pewnym czasie mogę jeszcze rozszerzyć swoją opinie o kolumnach Taga Coral F-80. Napiszę o scenie. Nie wiem czy to moje ucho wyostrzyło się czy sprzęt wygrzał się ale przy zgaszonym mam wrażenie jak gdyby artysta śpiewał przede mną. Kolumny znikają. Scena wydaje się szersza niż mój pokój. Instrumenty są dobrze separowane tworząc głębię choć wydaje mi się że w tej materii można jeszcze osiągnąć postęp. Kolumna gra neutralnie choć średnica przebija się na pierwszy plan. Głosy brzmią jakbyśmy byli na koncercie na żywo. Dodam tylko, że wszystkie te wspaniałe wrażenia możliwe są do osiągnięcia dzięki doskonałemu wzmacniaczowi Primare I22. Pokój to 25m2. Kolumny łatwe do ustawienia. Nawet dosunięcie do ściany nie powoduje szczególnych podbić w basię. Podsumowując, nie wiem czy to mój słuch się zmienia czy rzeczywiście kolumny + wzmacniacz zgrały się z czasem doskonale. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam najnowszą reckę zestawu Taga Harmony Azure v2 http://www.polpak.com.pl/files/reviews/HemmaBio_Azure_08-2016_recenzja.pdf Dla tych którym się nie chce sciągać PDF kilka słów z notki.

 

System kina domowego 5.0 Azure v.2 wygrywa test porównawczy przeprowadzony przez najlepszy

magazyn audio w Szwecji “HemmaBio”!

Testowane systemy

TAGA Harmony Azure F-100 v.2/C-40 v.2/S-40 v.2

Heco Music style 5.0

Yamaha NS-F350 /NS-PC350 / NS-PB350

 

System 5.0 Azure v.2:

„ZWYCIĘZCA TESTU”

“ZWARTY I NEUTRALNY”

 

„…Dla tych, którzy chcą mieć bardziej realistyczną prezentację ścieżek audio, rekomendujemy

TAGA Harmony. Nie można powiedzieć dużo o ich balansie dźwiękowym, ponieważ jest neutralny.

Najbardziej imponujące w polskich kolumnach jest to, że brzmią niewiarygodnie zwarcie i schludnie jak

również całkowicie znikają w scenie dźwiękowej. Poświęcasz najgłębszy bas w porównaniu

z konkurentami, ale w mojej opinii, TAGA jest najlepszą wszechstronną opcją jeżeli chodzi o całokształt…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie mogę jeszcze rozszerzyć swoją opinie o kolumnach Taga Coral F-80. Napiszę o scenie. Nie wiem czy to moje ucho wyostrzyło się czy sprzęt wygrzał się ale przy zgaszonym mam wrażenie jak gdyby artysta śpiewał przede mną. Kolumny znikają. Scena wydaje się szersza niż mój pokój. Instrumenty są dobrze separowane tworząc głębię choć wydaje mi się że w tej materii można jeszcze osiągnąć postęp. Kolumna gra neutralnie choć średnica przebija się na pierwszy plan. Głosy brzmią jakbyśmy byli na koncercie na żywo. Dodam tylko, że wszystkie te wspaniałe wrażenia możliwe są do osiągnięcia dzięki doskonałemu wzmacniaczowi Primare I22. Pokój to 25m2. Kolumny łatwe do ustawienia. Nawet dosunięcie do ściany nie powoduje szczególnych podbić w basię. Podsumowując, nie wiem czy to mój słuch się zmienia czy rzeczywiście kolumny + wzmacniacz zgrały się z czasem doskonale. Pozdrawiam

,adams wysłałem wiadomość na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odsłuch w salonie za mną. I22 grały z Focal Aria 926 i Heco Celan Gt 702. nie będę pisał, że heco to złe kolumny. Heco są dobre grają równo na pierwszy plan wychodzi średnica, płyty które przyniosłem ze sobą tak były nagrane ale.. mam w domu kolumny Taga Coral F-80. Heco bardzo podobne granie,może ciut równiejsze ale detaliczność i scena porównywalna(podłączone liniowo), moim zdaniem jak komus podoba się granie celanów to niech kupi Tagę bo jest tańsza a brzmienie to samo. W Tadze więcej mięsistego basu. Celany nie sa warte swojej ceny. Jak ktoś chce się przesiąść na kolumny półkę wyżej z np Taga Coral niech absolutnie nie mysli o celanach bo nie usłyszy dużej różnicy. Różnicę usłyszy natomiast na Focal Aria. Dopiero te kolumny dają słyszalną różnicę. Detal lepszy, gitara basowa- w końcu ją świetnie słychać- rewelacja. Scena szersza i głębsza ale....znowu musi być "ale" . Arie grają odmiennie od Tagi i Heco tzn grają skrajami pasma, gitara w "Money for nothing " na Taga i Heco brzmi tak jakby Mark grał nam przed nosem w Ariach lekko cofnięta co za coś. Arie dają natomiast wspaniłą gitarę basową bajka. Słychałem Dire Straits Pink floyd "the wall" i nagle słychać coś czego Taga i Heco nie dają. Moje poszukiwania nowych kolumn trwają nadal jedno co dał mi dzisiejszy odsłuch, że nie ma sensu zmieniać Tagi na Heco Celan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Miesiąc tem byłem na odsłuchu kolumn Dali Opticon 6 i Tannoy Revolution XT6F, wzmaniacz Primare i22 i cd22. Różnica duża na korzyść Dali. Tannnoy słyną z przestrzeni, ale okazało się ,że Dali grały nieporównywalnie lepszą przestrzenią. Dali zdecydowanie dokładniejsze, subtelniejsze , niezwykle czysta gra. Choć pojechałem napalony na odsłuch Tannoy okazało się że Dali Opticon nie dość że grają czyściej(nie delikatnie tylko wyraźnie , słyszalnie, odczuwalnie, niektórzy użyliby słowa miażdżą) to przestrzeń Tannoy i ich znikanie o której naczytałem się w prasie są nieporównywalnie słabsze niż w Opticonach. Porównując Tage do tego co usłyszałem to trzeba przyznać, że cena 4 tyś zł za parę otrzymamy doskonałe głośniki. Mi osobiście na razie podobały się bardziej Dali Opticon ale miały słabszy bas, choć grały czyściej.

 

Minął kolejny miesiąc i napaliłem się na kolejne głośniki tym razem Canton Vento 809(pierwsza wersja więc kilka lat już mają). Wziąłem swój wzmacniacz (Primare I22) i pojechałem posłuchać kolumn, które kiedyś kosztowały 11tyś zł. Jakże wielkie rozczarowanie spotkało mnie po podłączeniu zestawów Cantona. To co usłyszałem było tylko namiastką jakości, dźwięku jaki prezentują Corale. Może tylko wysokie tony były mocniejsze, bardziej wyeksponowane, ale bas to już inna liga. Dla mnie w porównaniu Canton Vento 809 vs Taga Harmony Coral F-80 drugie powinny kosztować 11tyś a Canton 4tyś. Bas płynący z Vento to jakiż żart. Właściwie brak go w porónaniu do tego co usłyszymy w Taga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc tem byłem na odsłuchu kolumn Dali Opticon 6 i Tannoy Revolution XT6F, wzmaniacz Primare i22 i cd22. Różnica duża na korzyść Dali. Tannnoy słyną z przestrzeni, ale okazało się ,że Dali grały nieporównywalnie lepszą przestrzenią. Dali zdecydowanie dokładniejsze, subtelniejsze , niezwykle czysta gra. Choć pojechałem napalony na odsłuch Tannoy okazało się że Dali Opticon nie dość że grają czyściej(nie delikatnie tylko wyraźnie , słyszalnie, odczuwalnie, niektórzy użyliby słowa miażdżą) to przestrzeń Tannoy i ich znikanie o której naczytałem się w prasie są nieporównywalnie słabsze niż w Opticonach. Porównując Tage do tego co usłyszałem to trzeba przyznać, że cena 4 tyś zł za parę otrzymamy doskonałe głośniki. Mi osobiście na razie podobały się bardziej Dali Opticon ale miały słabszy bas, choć grały czyściej.

 

Minął kolejny miesiąc i napaliłem się na kolejne głośniki tym razem Canton Vento 809(pierwsza wersja więc kilka lat już mają). Wziąłem swój wzmacniacz (Primare I22) i pojechałem posłuchać kolumn, które kiedyś kosztowały 11tyś zł. Jakże wielkie rozczarowanie spotkało mnie po podłączeniu zestawów Cantona. To co usłyszałem było tylko namiastką jakości, dźwięku jaki prezentują Corale. Może tylko wysokie tony były mocniejsze, bardziej wyeksponowane, ale bas to już inna liga. Dla mnie w porównaniu Canton Vento 809 vs Taga Harmony Coral F-80 drugie powinny kosztować 11tyś a Canton 4tyś. Bas płynący z Vento to jakiż żart. Właściwie brak go w porónaniu do tego co usłyszymy w Taga.

 

Witam

Ciekawe są Twoje spostrzeżenia ,sam posiadam kolumny KODY model CV20F i moim często słucham kolumn

z przedziału cenowego do 3 tyś.i szczerze mówiąc KODY nie ustępują jakością dzwięku takim Monitor Audio

serii Bronze.

Zastanawiam się właśnie nad kolumnami Dali IKON6 które słyszałem i bardzo mi się podobały chociaż

Monitor Audio Gold 300 to super granie ale cena 15 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawe są Twoje spostrzeżenia ,sam posiadam kolumny KODY model CV20F i moim często słucham kolumn

z przedziału cenowego do 3 tyś.i szczerze mówiąc KODY nie ustępują jakością dzwięku takim Monitor Audio

serii Bronze.

Zastanawiam się właśnie nad kolumnami Dali IKON6 które słyszałem i bardzo mi się podobały chociaż

Monitor Audio Gold 300 to super granie ale cena 15 tyś.

Też myślę na tymi kolumnami tj Ikon 6 ale wiele osób pisze o tym, ,że mają słabszy bas, a nie chciałbym poprawić jednego(czystości, może minimalnie większej detaliczności) kosztem pogorszenia basu. Przeczytałem test twoich kolumn (http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/110-cv20) i piszą, że jednak nie są w pełni neutralne traktując to jako wadę. Bardzo to ciekawe ponieważ podczas prezentacji kolumn firmy Focal Arcia 936(cena ok 9tyś zł) konstruktor powiedział "że specjalnie stworzyli kolumny grające nieneutralnie wyeksponowali, skraje pasma (słuchałem i tak jest rzeczywiście) ponieważ kolumn grających neutralnie na rynku jest już dużo i chodzi oto aby się wybić z tłumu. Ciekawe jest to, że u jednych stanowi to wadę u drugich zaletę. Zakłamanie branży audio nie ma granic. Jeżeli weźmiemy sprzęt za 5 tyś to będziemy mu wytykać wady, ale jak na ten sam sprzęt podniesiemy cenę do 15tyś, to już mamy cudowne audiofilskie granie. Ach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Gold 300 to super granie ale cena 15 tyś.

Co to za brednie ? Za te pieniądze kupisz wysokotechnologiczne głośniki jak B&W czy Paradigm które zmiecie te śmieszne głośniczyny. Uśmiałem się naprawdę do łez. Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Przy okazji będę 10.06.2017 w siedzibie Polpak przy okazji imprezy organizowanej przez Audiomuzofans.pl

 

OS #4 Audio Rally Poland #ARP2017 organizowany przez #audiomuzofans odbędzie się w salonie Polpak Poland w Regułach koło Warszawy. I będzie to nie taki zwykły pokaz...

 

Co będzie się działo

Można będzie posłuchać i wybrzydzać na : m. in. #kolumny #podstawkowe z flagowej serii TAGA Harmony: #Diamond #B60 oraz cieszące się ogromną popularnością kolumny #Platinum #B40SE v.2.

 

Podczas prezentacji odbędzie się PREMIERA najnowszych wzmacniaczy polskiej marki. Hybrydowa jednostka #HTA1200 oraz pierwszy #wzmacniacz w pełni #lampowy #TTA1000!

 

A dodatkowo wyjątkowy punkt na tym spotkaniu to prezentacja Arka Ogrodnika o projektowaniu i budowie kolumn głośnikowych.

Będzie można dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy w przystępnej formie.

 

O okablowanie zadba oczywiście marka #XLO, której oficjalnym dystrybutorem na Europę jest Polpak Poland.

 

Gdzie i kiedy?

Adres: al. Jerozolimskie 333A

05-816 Reguły k. Warszawy

 

Jak dla mnie najciekawsze oprócz możliwości odsłuchu jest oczywiście możliwość spotkania oraz wymiana poglądów z Arkiem Ogrodnikiem. Serdecznie zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem Taga Harmony Platinum f120 v3 jakieś opinie? I czy warto? Na uwadze mam też Dali Zensor 7 i Paradigm Monitor 11 v 7. Grać to będzie na razie z nadem C-350. Muzyka to głównie metal i trochę rocka.

Pod względem szczegółowości, rysowania zdarzeń przestrzennych, czyli zakres wysokich i średnich najlepsza THP w tej stawce. Może co prawda przeszkadzać dzwięk ustawiony jak w profesjonalnych monitorach studyjnych ale wzmacniacz ociepli i wygładzi. Najwięcej ciepłego basu z paradigm Monitor 11 (zresztą często kojarzone z NADem w parze). Dali Zensor 7 jak wiadomo ogólnie nietrafione głośniki ale zawsze polecam posłuchać. Może się spasują z twoim NADem Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez odsłuchu się nie obejdzie. Generalnie założyłem budżet 4 tyś. Posłucham i zobaczę.

Na forum polecono mi jeszcze wziąć pod uwagę KEF Q750. Monitor Audio Bronze 8 i Elac FS 247 ale przekraczają budżet. Dodatkowo w przyszłości zastanawiam się nad lampą TH TTA 1000 i zastanawiam się co z nią dobrze zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.