Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC zewnętrzny do Olive 04HD ?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Olive 04HD. W środku jest DAc, wg producenta Texas Instruments’ 192khz/24-bit Burr-Brown PCM1792A. Pytanie do znawców DACów - jaki DAC zewnętrzny był by ŚŁYSZALNYM i NIEKWESTIONOWALNYM krokiem naprzód w sensie ostatecznej jakości dżwieku? o jakim poziomie cenowym tu mówimy? czy jakies starsze urządzenia powinny też być brane pod uwagę jesli w Olive siedzą pliki 192/24?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno przy wyborze DAC musisz zwrócić uwagę na urządzenie, które będzie w stanie obsługiwać pliki 192/24. Aby jednak zaproponować konkretne rozwiązania, potrzebuję więcej informacji. Opisz przede wszystkim Twój cały system audio (wzmacniacz, kolumn, kable), przedstaw aktualne brzmienie z aspektami, które podobają Ci się oraz które chciałbyś zmienić, poprawić. Podaj także jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz.

 

Czekam na szczegóły, postaram się przedstawić kilka propozycji, natomiast na pewno namawiam i zapraszam na odsłuchy, dajemy także możliwość odsłuchu urządzeń w Twoim systemie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny - ART Emotion, wzmak albo vintage lampowy Dynaco albo tuningowany Luxman C1000/M2000 z lat 70tych

generalnie - chciałbym wskazówki który/jaki DAC zewnętrzny w stosunku do wbudowanego DACa podniesie jakość dźwięku tak, że "wow!"...kiedys przesiadłem się z CD Meridiana G08 na Accuphase DP75V i to było to, "...wow!".... i teraz pytanie o jakim poziomie inwestycji $$ trzeba by mówić aby analogicznie różnica brzmienia była kolosalna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że słyszalną różnicę uzyskasz juź przy przetworniku za 4-8 tys. zł, np. Calyx 192/24 czy Hegel HD11 lub HD25, M2tech Young. Natomiast efekt "wow" to wydatek powyżej 10 tys. zł.

A tak naprawdę to trzeba po prostu posłuchać, przetestować.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Z lekkim opóźnieniem, ale nie śledzę systematycznie forum. Mam olive04 hd i wspomagam go dodatkowym DAC. Po sprawdzeniu kilku modeli, mój wybór padł na

M2 tech Young. Postaraj się o odsłuch i sam zdecyduj, bo dobre rady są gówno warte, zwłaszcza od katalogowych specjalistów. Poprawa brzmienia jest niekwestionowana i słyszalna dla każdego, ale uwaga, KONIECZNIE musisz dokupić palmera, czyli dodatkowy akumulator, bez niego m2 tech brzmi dość przeciętnie. Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

wracając do tematu - pytanie o DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Po pierwsze - czy wiecie czy ten DAC zaakceptuje sygnał 24/192 puszczony z Olive po spdif? Bo to że upsampluje sygnał 16/44.1 to rozumiem ....

 

ciekawa konstrukcja z wyjściem solid state i lampowym..

 

no i teraz pytanie ... jak oceniacie sensowność dołożenia tego DACa do systemu gdzie źródłem jest Olive 04HD? Chciałbym doinwestować i uzyskać polepszenie dżwięku, coś co bym usłyszał jako skok pozytywny w stosunku do tego co daje Olivka... ;)

 

Ktoś zna i wie więcej? Any guidance?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Fajnie Adam, że wstawiłeś tego linka:)

Mojego DAC znają z odsłuchów np. Grzegorz Rogala, właściciel Studia 16 Hertz, lub np. Użytkownik Triode w odniesieniu do Krell 280. To doświadczeni i osłuchani użytkownicy. Oczywiście Pacuły możesz zapytać :) Ciężko będzie Ci kogoś znaleźć chyba w PL i nie wiem czy ktoś wcześniej kupił tego DAC ze względu na cenę. Może prywatny import :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ostatecznie trafil do mnie Lampizator 4tego poziomu... spodziewalem sie Bog wie czego, ze mi cyfra zagra jak gramofon czy co... hmm sama Olivka gra powiedzmy na 95% dzwieku jaki daje podlaczenie do niej Lampizatora, o kosztach takiego upgrade'u nie wspominajac ;)... widac cyfra to cyfra i pewnych rzeczy sie nie przeskoczy....

 

mam pytanie do kogos kto mial Olive i uzywal zewnetrznego DACa.. mam na Olive pliki 24/192 ale przez Lampizatora nie chca przejsc, nic nie slychac - usiluje ustalic czy Olive puszcza 24/192 przez spdif, ale nigdzie nie moge znalezc takiej informacji - ktos puszczal 24/192 z Olive przez spdif do daca z powodzeniem???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.