Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz/Amplituner Stereo Mission MX5

slawek313

Recommended Posts

Witam, Jak w temacie, jaki wzmacniacz polecacie do tych kolumn. Muzyka której słucham jest naprawdę zróżnicowana Rock, House, Trance . Powierzchnia na jakiej będą grały to 30m2 . Budżet w którym chciałbym się zmieścić to 2000 zł. Mówimy oczywiście o nowym sprzęcie, na używkę się nie zdecyduje. O podanych przeze mnie kolumnach nie ma zbyt wiele informacji więc szukam pomocy tutaj, z góry dzięki za informacje :)

..

Brzmienie które prezentują MX5 jest bardzo podobne do M35.

Dość przeciętna scena, dominujący bas,niezbyt barwna średnica i lekko rozjaśnione wysokie.

Proponowałbym wzmacniacz stereo nie eksponujący niskich tonów o niezbyt jasnym charakterze i doładowujący trochę średnicę.

Do 2k można kupić Nada C326.

Co prawda może być sporo niskich tonów ale zawsze można przykręcić pokrętłem equalizera.

Daje on przyjemną mocną,plastyczną średnicę i nie eksponuje nazbyt wysokich tonów.

Spokojnie da sobie radę w 30m, powinien wyciągnąć z MX5 wokale do przodu i nasycić je.

Powinien dać też niezłą stereofonie.

Z hk980 też powinno być ok, z tego co pamiętam wzmacniacz ten grał właśnie bez specjalnych wyostrzeń(jednakże góra trochę jaśniejsza niż w C326) z dość ciepłą średnicą i dołem .

Brzmienie będzie trochę mniej dynamiczniejsze niż w C326, 980 gra spokojniej ale za to z całkiem niezłym zróżnicowaniem jak na te pieniążki.

hk980 jest trochę mocniejszy od C326,teoretycznie powinien wyciągnąć więcej wolumenu z MX5 od Nada.

Jeśli chodzi o hk3490 to charakter brzmienia da podobny jak 980 tylko posiada więcej bajerów.

Typu dwa wyjścia na suby,radio, połączenie z ipodem itd

Witaj,

Zdecydowanie polecam wzmacniacz NAD C326 BEE (http://q21.pl/nad-c326-bee.html), który zaoferuje otwarte, dynamiczne, dobrze wypełnione brzmienie. Pewną alternatywą może być wzmacniacz Cambridge Audio Azur 351A (http://q21.pl/cambridge-audio-azur-351a.html), który zagra bardziej analityczne, jednak w połączeniu z Mission mx5 to nie będzie problem. Dodatkowo Cambridge Audio posiada wbudowany przetwornik cyfrowo/analogowy USB DAC, który umożliwi Ci bezpośrednie podłączenie wzmacniacza do komputera, zapewniając wysoka jakość dźwięku.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

kolumny te miałem okazję posłuchać z Yamahą as 1000 którą z resztą kupiłem, sam posiadam mx6, nie sypią wcale górą po uszach, bas schodzi oczywiście głęboko ale jeśli tak jest na nagraniu, scenę tworzą bardziej w głąb niż wszerz :) miłego słuchania, ps to trance, techno itp jak znalazł

Yamaha poza zasięgiem cenowym ale NAD i owszem się sprawdzi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.