Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz/amplituner stereo plus kolumny do 2000 zł.


kamil17

Recommended Posts

Cześć,
chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze elementów zestawu: wzmacniacz/amplituner stereo oraz kolumny. Mój pokój ma ok 24 m kwadratowych. Muzyki słucham bardzo różnorodnej, z naciskiem na muzykę instrumentalną.
Początkowo chciałbym kupić amplituner lub wzmacniacz, niedługo dokupię do niego kolumny. Do tego czasu będzie on grał z moimi starymi kolumnami Eltax.
Rozważam sprzęt zarówno nowy jak i używany.
Jeżeli chodzi o amplituner/wzmacniacz, to chciałbym aby miał pilota. Piszę o również o amplitunerze, bo chciałbym mieć radio w systemie, jednak z lektury forum wiem, że takie amplitunery często grają gorzej niż wzmacniacze, więc jeżeli różnica jest znaczna, rozważę zakup samego wzmacniacza.
Lubię brzmienie raczej ciepłe, ale także dość szczegółowe.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,
napisz proszę jakie masz kolumny Eltax. Jeśli jest to seria Liberty, to zdecydowanie zostaw te kolumny w zestawie i dokup tylko dobry wzmacniacz. Proponowałbym NAD C326BEE (http://q21.pl/nad-c326-bee.html) lub jeśli lubisz cieplejsze brzmienie, świetnym wyborem będzie Xindak A-06 (http://q21.pl/xindak-a-06.html).
Jeśli natomiast w 2000 zł. musimy zmieścić się także z kolumnami, wybór bardzo zawęża się. Musisz wtedy spojrzeć na takie urządzenia jak Yamaha R-S300 (http://q21.pl/yamaha-r-s300.html) lub Onkyo TX-8020 (http://q21.pl/onkyo-tx-8020.html) oraz kolumny Jamo S526 (http://q21.pl/jamo-s-526.html). Nie jest to jednak rozwiązanie dobre brzmieniowo, szczególnie ze strony klasy kolumn.

Pewną alternatywą, dobrą brzmieniowo i tylko minimalnie droższą jest aktualnie przygotowany zestaw Onkyo TX-8020 / C-7030 / Klipsch F1 (http://q21.pl/onkyo-tx-8020-c-7030-klipsch-f1.html). To optymalnie skonfigurowany system w świetnych pieniądzach, masz cały komplet włączenie z dobrym odtwarzaczem CD.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, wezmę to pod uwagę. Kolumny to niestety nie Eltax Liberty, a jakiś stary zestaw kina domowego, chyba model Uniwersum.
Proszę również o sugestie dotyczące sprzętu używanego. Myślałem o zakupie amplitunera Harman Kardon HK 3480 bądź Yamahy rx 797. Czy w cenie do 1000 zł. znajdę lepiej grające amplitunery stereo, które można w przyzwoitym stanie kupić w Polsce?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.