Skocz do zawartości
IGNORED

KEF C7 + wzmacniacz, tylko jaki? Stereo.


Dreamerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W swoich zasobach mam wspomniane kolumny KEF C7 w zestawie z C3 oraz C6 jako zestaw 5.0 do kina domowego. Gra to za pośrednictwem leciwego już Ampli Yamaha RX-V450. Napęd to Blu Ray LG BD390.

Ostatnimi czasy coraz więcej zaczynam słuchać muzyki w stosunku do oglądania filmów...
I to, co otrzymuje z sansy i słuchawek jest o wiele lepsze aniżeli to, co z amplitunera leci poprzez stereo... Chcę poznać prawdziwe Stereo :)

Chciałbym dokupić w pierwszej kolejności Wzmacniacz... i może później CD, ale myślę, że w stosunku do tego BR, którego posiadam, aż takiej odczuwalnej zmiany nie będzie w moim budżecie...

Wiem, że Ampli nie ma Pre-out ale jakoś to rozwiąże, chyba za pośrednictwem przekaźnika (jak się załączy Ampli to wzmak nie będzie miał napięcia ) lub wypinane kable/bananki po prostu.

Muzyka jakiej słucham to szeroko pojęty POP, czasami wpadają jakieś ambitniejsze pozycje ale w większości jest to POP...

Budżet jaki chce przeznaczyć to max 1000zł na używany wzmacniacz. Jak byłoby coś ciekawego za niższą kwotę, to wolałbym się ograniczać do poziomu ok. 600zł ....

Myślałem o Cambridge Audio ale po przeczytanych opiniach, że w połączeniu w ww kolumnami i takim typem muzyki może nie koniecznie być wspaniale... to już nie wiem czego szukać

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bezpiecznym i naprawdę dobrym rozwiązaniem będzie jeden z modeli wzmacniaczy NAD. Z nowych urządzeń proponuję C316BEE (http://www.q21.pl/nad-c316-bee-dostawa-gratis.html).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Kefy C7 przez 3 lata. Są to specyficzne kolumny i z jasnymi wzmacniaczami jazgoczą i są nieprzyjemne.
Poszukaj używamego NADa 320 lub 325, Advenced Acoustic MAP 105.
Kolumny mają wysoką skuteczność i łatwo je wysterować więc mocny piec nie jest wymagany.
Ja miałem je w połączeniu z NAD 326 + 515 i było dobrze chociaż nie oczekuj cudów. To kolumny niskobudżetowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za propozycje... Rozumiem, że z tymi KEFami szału nie ma.... Ale nie zawsze się ma to co się chce...Jak kupowałem te kolumny to najbardziej urzekły mnie PARADIGM MONITOR 9v6, ale dostępny budżet mnie ograniczył niestety... Audiolab 8000A całkiem ciekawie się prezentuje... Advenced Acoustic MAP 105 tez może być ciekawy...

dariusz964 to co byś polecił? za czym się rozglądać???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.