Jump to content
IGNORED

Kolumny do Arcam AVR350


Veniek

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Przeglądam to forum od dawna, nie ukrywam jednak że dopiero zakup amplitunera zmusił mnie do rejestracji i założenia tematu :)

Proszę o poradę w doborze kolumn do Arcam AVR 350. Sprzęt będzie używany w pokoju ok 20m2. Na początek chciałbym kupić same fronty (mogą być używane), w przyszłości jednak chciałbym to rozbudować do systemu 5.1. Bardzo zależy mi na dobrej jakości stereo, KD będę używał sporadycznie. Przeszukiwałem forum, jednak nie potrafiłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi (wiem, odsłuch to podstawa) n.t. kolumn nadających się do ciężkiej muzyki. Mam na myśli od klasycznego (pop/)rocka typu Pink Floyd, Queen, Scorpions, po bardzo ciężkie odmiany metalu pokroju Death, Cynic, Deicide, Behemoth etc. Na fronty chciałbym przeznaczyć maksymalnie do 2 tys. zł, chciałbym żeby dźwięk był dynamiczny, selektywny, ścieżki basowe wyraźne, lecz nie dudniące - najważniejsze są jednak gitary. Spotkałem się z dobrymi opiniami n.t. Paradigm, Klipsch ale również dużo pozytywnych opinii mają Tonsil Maestro, lub Siesta (do których podchodze bardzo sceptycznie).

Bardzo proszę o pomoc, dużo będzie zależało od opinii jaką uzyskam na tym forum, ponieważ mogę mieć problem z odsłuchem.
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz konfigurację, zaproponowałbym Ci kolumny Roth Audio Oli RA3 (http://q21.pl/roth-audio-oli-ra3.html) lub jeśli budżet pozwoli, największe RA4 (http://q21.pl/roth-audio-oli-ra4.html), chociaż moim zdaniem RA3 spokojnie sobie w Twoim pomieszczeniu poradzą.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Specyfikacja techniczna:
- Magnetycznie montowany grill
- 1" przetwornik wysokotonowy
- Dwa przetworniki 5.25" średnio i nisko tonowe
- Impedancja 6 omów
- Skuteczność 85dB
- Pasmo przenoszenia 55Hz-20kHz
- Maksymalna moc 120W
- Wymiary 884x180x212mm
- Waga 11.2 (jedna kolumna)
Kolejne gówno poleca Q21,ile tu już osób zrobiono ,teraz sprzedają polecane cuda,ze sporą stratą.
kolumny mają słabą skuteczność.
Basu zero,jedne z gorszych szrotów.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.
Dariusz964 dzięki za informacje. Pracuję w handlu już ładnych kilka lat i doskonale wiem jaki jest los mało świadomego klienta, który szuka dobrego zakupu :) Myślałem, że to forum mnie trochę nakieruje co powinienem kupić...

Link to comment
Share on other sites

Kupiłeś Arcama to raczej oczekujesz dobrej stereofonii,oraz dynamiki,nikt z dystrybutorów nie poleci ci starych kolumn,tylko te czym handlują,i na których mają największą marże,ewentualnie te co były modelami demo,zaoferują ci w dobrej cenie jako nowe.Znam parę salonów i we Wrocławiu i w Warszawie,tak właśnie postępują.
Nie miałem do czynienia z amplitunerami Arcama,Musisz jednak kupic w ciemno jakies paro letnie B&W,Tannoye,Paradigmy,lub nowe Polskie kolumny.Jeszcze jest Taga Platinum,ale sporo stracisz jak ci nie podpasują,musisz sam zdecydować.Kolumny starsze markowe jak trafisz bedzie super jak nie to odsprzedasz z nie dużą stratą,albo jeszcze zarobisz ,nowe Polskie można zarezykowac ,podobnie Tagi

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.