Skocz do zawartości
IGNORED

Sony TA-F770ES czy NAD 326bee


filpat

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

proszę o porady, który wzmacniacz jest według Was lepszy.

Znam obydwa i mam możliwość bezpośredniego porównania, ale tylko na jednych kolumnach.

Mam obecnie (chwilowo) monitory dwudrożne z tytanowym tweeterem i aluminiowym średnioniskontonowcem- w takiej konfiguracji skłaniam się ku sony, który gra moim zdaniem spokojniej, z lepszym dołem, mniej agresywną górą i w porównaniu do NADa bardziej cofniętą średnicą.

Zastanawiam się czy na innych kolumnach, na przykład z jakąś tekstylną kopułką, nie byłoby zbyt ciemno na 770es, a żywiej na 326bee?

Mam możliwość wyboru jednego z tych wzmacniaczy- który Wy radzicie?

Pozdrawiam serdecznie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem niedawno 707ES. Mam kolumny na Vifie DX i nie bylo za ciemno. Bynaj,niej dla mnie. Z tym ze ja lubie bardziej cieplejsze brzmienie. Ogolnie 707ES jak i 770ES to niezly piec, ale nie za kase jaka trzeba za niego wylozyc. Wiec to dobry wybor, pytanie tylko iie chcesz zaplacic ze niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że SONY ma lepszy dół?:) Bierz to co CI bardziej odpowiada! Nie słyszałem, żadnego wyższego SONIAcza ale te, które słyszałem rzeczywiście miały więcej basu (i był on mocneijszy) niż mój nad c370 i grały raczej górą i dołem, z lekko wycofanym środkiem.

Chociaż przyznam, że najświeższych wzmaków NADa też nie słyszałem. ESy to dobre konstrukcje, bogaty solidny środek i stara szkoła, jeśli jest w dobrym stanie, nie był katowany to posłuży pewnie jeszcze długo a o awaryjności świeżych wzmaków czyta się dosyć często:)

Ile masz zapłacić za tego ESa?

PS!

Był jakiś gość na forum, który także wstawiaj jakieś "swoje" filmiki na YT, który zamienienił ESa na nada c315bee, na fimikach grał wzmakami z DIY STX FX300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi ;)

Lepszy dół? Hmm, jak dla mnie lepiej wypełniony, lepiej kontrolowany, może nieco mniej wyeksponowany niż w NADzie.

Wzmacniacz jest wizualnie w stanie idealnym- kolor szapan z boczkami drewnianymi, żadnej ryski.

Pierwszy właściel, użytkowany z miłością i ortodoksją- wygrzewany kilkadziesiąt godzin po kupnie, wygrzewany kilkanaście kilkadziesiąt minut przed każdym poważniejszym odsłuchem, żadnego zażynania, żadnego grzebania w środku ;).

Cena wypadnie pewnie w okolicy 1500-1700zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1500zł to nawet fajna propozycja, czy jest wart więcej - nie wiem:) Za więcej to ja już bym polował na naima:)

Ciemności się nie bój kupisz sobie jakiegoś w miarę neutralnego CDKa z żywą, detaliczną górą (np nad c541i) i po problemie. Jak CI bardziej odpowiada brzmienie SONIACZa to bierz go.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical fidelity a3 za 1700zł:)? Proszę mi wskazać:) Niższe MFy to niestety bułki i zamulacze (seria elektra chociażby)

Przyjacieluw tym budżecie spróbuj jeszcze wyższego NAD'a posłuchać c370, c19, c17 czy ostatecznie c372 (seria z 2 ma już sporo więcej basu i może robić bułę w złej konfiguracji...)

 

P.S Za ESem jest jeszcze jeden solidny argument, ten wzmacniacz jest klasycznie piękny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jakiś gość na forum, który także wstawiaj jakieś "swoje" filmiki na YT, który zamienienił ESa na nada c315bee, na fimikach grał wzmakami z DIY STX FX300

 

Hmmm jeżeli chodzi o użytkownika z YouTube o nazwie robafini to JA we własnej osobie ;) Ja powiem tak, akurat w moim przypadku C315BEE był bardziej detaliczny i grał jaskrawo, tak wyraziście, bas dość twardy. W Sony góra jest trochę wycofana, ale jest efektowniejsza, więcej niuansów słychać mimo tego, że NAD gra jaskrawiej. Dół można powiedzieć jest bardziej przyjemny dla ucha, jest zwarty ale miekki ;)

 

Ogolnie 707ES jak i 770ES to niezly piec, ale nie za kase jaka trzeba za niego wylozyc

 

 

Tu się nie zgodzę i koniec kropka. Nie jeden wzmacniacz chciałby być zbudowany tak jak te ESy. A brzmieniem trzeba dobrać wszystko, i wzmacniacz i kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu się nie zgodzę i koniec kropka. Nie jeden wzmacniacz chciałby być zbudowany tak jak te ESy. A brzmieniem trzeba dobrać wszystko, i wzmacniacz i kolumny.

Moje zdanie juz znasz. 2tys za te piece to zdecydowanie za duzo. Nie rozumiem czemu kosztuja wiecej niz konkurencja z jego czasow. Jako nowy kosztowal 1600DM, czyli mniej wiecej tyle co np Marantz PM-75, Denon PMA-1520, gdzie ten ostatni byl zestawiany z takimi potworami jak Marantz PM-95, ktory kosztowal 3 razy tyle. ZA 770ES napewno przemawia budowa, tutaj nie ma czego zarzucic, ale czy budowa to wszystko? Niestety niczym tu nie odskakuje konkurentom w przedzialach cenowych 1000-1300zł. W Sony dostajemy swietna budowe, a np natomiast w Denonie PMA-1520 DAC na 4 x BB PCM-56P, ktory byl stosowany m.in w przedwzmacniaczu DAP-5500. Kazdy ma swoje plusy i minusy. W przedziale cenowym 770ES, 707ES jest spora konkurencja. Mnie TA-F707ES w stanie igła kosztował niecale 1000zl, ale i tak go sprzedalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA 1520 kosztował 2.000 DM. Za 1500 można mieć Coplanda i Audiolaba więc o Sony lepiej zapomnieć. Jest też Musical Fidelity dla miłośników muzykalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te modele Sony zostały mocno wypromowane,na wielu forach,Też uważam że ceny ich są z kosmosu,nie powinny przekraczać 1 tyś.dodam tak od siebie że np Luxman l-430 gra zdecydowanie lepiej od Es 707,nie ma za to pilota,jest sporo starszy,podobnie l-435 jest już trochę nowszy od l-430 i jeszcze lepszy,a i tak sporo tańszy od es707.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obfite komentowanie :D,

generalnie interesuje mnie głównie bezpośrednie porównanie, ponieważ NADa 326bee mam, a po prostu nadarzyła się okazja dosyć bezbolesnej dla portfela ,,wymiany". Stan Sony jest idealny, ze znaną przeszłością, więc kusi.

Osobiście obstawiałem, że 770 jest lepszym piecem niż ten NAD. Mam jeszcze ,,roboczego" 555es i w połączeniu z tymi kolumnami, które teraz posiadam jest dla mnie np. zbyt ,,ostro".

770 podoba mi się ze względu na ocieplenie i opanowanie dźwięku, ale monitory i pomieszczenie są nieco ,,szalone" xD- nie mam akurat pod ręką innych kolumn dla porównania.

Ostudziliście trochę mój zapał, może rzeczywiście kupię w przyszłości coś innego, a teraz się wstrzymam ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też denerwują ciągle rosnące ceny ale Sony to Sony.

 

Budowa jest ważna i wzmacniacze Sony robia ogromne wrażenie, wymieniony tutaj Luxman l-430 jest w środku biedny jak mysz kościelna, Audiolab 8000A tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump - porównywanie Sony do Audiolaba czy Luxmana mija się z celem. To co naładowane w sony to w większości zbędne bajery i krowie radiatory zajmujące połowę przestrzeni w środku. A po co te naklejki? Np potężne ES SERIES na potężnym trafie? Żeby ludzie myśleli tak jak Ty... :)

rafal735r - masz rację! Dźwięk sam się obroni :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Sony jest Ok,ale za drogi,Luxman nie jest biedny,trzeba go mieć,rozebrać,i posłuchać,wiadomo że to stary dziadek,i wymaga pracy,i nerwów,ja go miałem już nie mam bo właśnie nie lubię ciągle coś dłubać,stare wzmacniacze,dobrze grają,ale nic za darmo.Nowe budżetowe każdy wie co to jest,nie ma ma złotego środka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe "cuda" puste w środku od tych starych "maszyn" również pustych w środku za dużo się nie różnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe "cuda" puste w środku od tych starych "maszyn" również pustych w środku za dużo się nie różnią.

Dzwięk to według ciebie nic.

Różni je wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że każdy chwali tylko i wyłącznie to co ma lub miał. Ja mam obecnie jeszcze NAD'a C315BEE, który przez posiadaczy jest zachwalany jako jeden z lepszych i co ? Prócz audiofilskiego powietrza za dużo tam nie ma co i skutkuje jego dźwiękiem, gra bo gra i już. Wszyscy narzekają jakie to sprzęty drogie itd i kupują to na co ich stać i im odpowiada a potem jest kręcenie tematu, kup tańsze dużo lepsze. Nie rozumiem polityki "polaczka" i chyba nie zrozumiem. Jeżeli ktoś jest w stanie dać za jakiś wzmacniacz 2000zł bo go na to stać i go sobie ceni to go kupi i będzie miał gdzieś opinie w stylu " ten za 1500zł milion razy lepszy jest wg mnie", a wg kupującego nie jest i tyle w temacie. Jak ktoś chce rządzić czyimś budżetem to tylko swoim, można tylko podpowiadać co jak gra, a nie naciskać "kupuj tego bo tamto jest do dupy".

 

Ty wolisz Audiolaba ja wolę co innego i tyle mi do tego co Tobie do mojego. Jeden woli żone drugi teściową a trzeci obie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się naciąłeś ,kupiłeś c315 ,pewnie Q21 strasznie to zachwalał,piszesz że stare czy nowe to podobny wygląd dzwięk i klasa.Weż sobie dowolny 10 letni wzmacniacz który kosztował powiedzmy 1500 pln,porównaj parametry,wagę wygląd moc ,jak były zbudowane fronty z blachy duże trafa,a taki Nad ,Ca,Rotel ,czy wiele innych nowych konstrukcji to kpina,wygląda to jak wzmacniacz zmontowany z małego modelarza,kupiony w składnicy harcerskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naciąłem, to już mój drugi C315BEE, pierwszy kupiony z ciekawości, drugi kupiony za taką kwotę, że zal było nie zabrać go ze sobą. Wiem co jak jest zbudowane bo można poszukać co jakie jest, w tym, że w NADach jest jeszcze ta różnica, że wyglądają adekwatnie do swoich mocy ale już troszkę gorzej z dźwiękiem, choć może w innym zestawie NAD zagra dużo lepiej. Nie kupuje nowych pierdziawek za 1500zł o mocy 40watów w stylu C326BEE bo mi sumienie nie pozwala na taki sprzęt, który w stanie czuwania normalnie pracuje,a stopień końcowy jest zasilany 24h na dobę.

 

A odwołując się do tematu, jeżeli miałbym wybierać tylko między tymi dwoma to bez dłuższego namysłu 770es.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal jak sie ma Arcam Alpha 10 do tego audiolaba i Luxmana? bo w środku też pustawy i dźwiek nie powala na kolana.

Sony w swojej cenie ma wszystko co potrzeba, dzwiek sony jest mocno dyskusyjny i albo sie go kocha albo nienawidzi, poza tym za ta cene dostajemy wzmacniacz zbudowany tak jak konkurencja 2 krotnie drozsza, dotyczy to w zasadzie wszystkich ESów i kilku modeli zwykłych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że każdy chwali tylko i wyłącznie to co ma lub miał. Ja mam obecnie jeszcze NAD'a C315BEE, który przez posiadaczy jest zachwalany jako jeden z lepszych i co ? Prócz audiofilskiego powietrza za dużo tam nie ma co i skutkuje jego dźwiękiem, gra bo gra i już. Wszyscy narzekają jakie to sprzęty drogie itd i kupują to na co ich stać i im odpowiada a potem jest kręcenie tematu, kup tańsze dużo lepsze. Nie rozumiem polityki "polaczka" i chyba nie zrozumiem. Jeżeli ktoś jest w stanie dać za jakiś wzmacniacz 2000zł bo go na to stać i go sobie ceni to go kupi i będzie miał gdzieś opinie w stylu " ten za 1500zł milion razy lepszy jest wg mnie", a wg kupującego nie jest i tyle w temacie. Jak ktoś chce rządzić czyimś budżetem to tylko swoim, można tylko podpowiadać co jak gra, a nie naciskać "kupuj tego bo tamto jest do dupy".

 

Ty wolisz Audiolaba ja wolę co innego i tyle mi do tego co Tobie do mojego. Jeden woli żone drugi teściową a trzeci obie.

No dobra. 707ES jest najlepszy, bo kosztuje 2 tys. A te ponizej 2tys sa gorsze, no bo poprostu są, bo są tansze.

 

poza tym za ta cene dostajemy wzmacniacz zbudowany tak jak konkurencja 2 krotnie drozsza, dotyczy to w zasadzie wszystkich ESów i kilku modeli zwykłych.

Przeciez pisalem o tym i ciezko sie nie zgodzic. Ale od kiedy kilogramy grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. 707ES jest najlepszy, bo kosztuje 2 tys. A te ponizej 2tys sa gorsze, no bo poprostu są, bo są tansze.

 

Tutaj to wyczuwam już raczej brak argumentów na obronę i za wszelką cenę chęć wmówienia komuś swoich racji o czym pisałem wcześniej. Nie podejmuje dalszej dyskusji bo nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz to napisales. Miotasz sie, bo ktos napisal nie po twojej mysli ze sony jest za drogie i mu nie lezy i ze sa lepsze tansze wzmaki. "Moja racja jest moisza niz twoisza" - cos na tej zasadzie. Na 707ES swiat sie nie konczy. Moim zdaniem (i nie tylko moim) za mniejsza kase sa fajniej brzmiace wzmaki i mozesz sie z tym nie zgadzac, ale nie wmawiaj wszystkim wszem i wobec ze jest w bledzie. Kazdy ma swoje zdanie, ja je popieram prostymi agumentami i przykladami, a ty ciagle mielisz o tym ze sony jest dobrze zbudowane. No jest i co z tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem

 

A moim i kogo innego jest inaczej.

 

nie wmawiaj wszystkim wszem i wobec ze jest w bledzie

 

No właśnie, nie wmawiaj.

 

ciagle mielisz o tym ze sony jest dobrze zbudowane

 

Ile razy wspomniałem ? Raz? Dwa ? Za to Ty o cenie MIELISZ non stop.

 

 

 

Jak ktoś chce kupować Audiolab'a lub inne to niech kupuje, nie zabraniam nic nikomu, każdy ma inne ucho i każdemu odpowiada coś INNEGO. A Ty natarczywie odganiasz wszystkich od tych wzmacniaczy bo tylko Tobie nie przypasował. Mówi się trudno żyje się dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jako nieliczny twierdzisz ze 2tys za ta piece to dobra cena. Wielu ludzi jest innego zdania. Sama budowa nie wystarczy. Ale jak sie nie porownywalo z niczym innym to tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pospamuje wybaczcie

kiedys trafil sie creek 4140 (wer niebieska w srodku) - ot sie trafił , paczka wazyła pewnie z 3 kg:)

pieknie gral - wspominam o wiele lepiej niz esy

 

z racji na cene i wage :)

 

calkiem nie w barwie es ale niczego tak nie wpominam jak 41 - to pudełko mnie zabiło

zabilo mnie w zyciu jeszcze tylko jedno rownie "straszne" philips 22 rh 712 - takiej machiny parowej to ....:)

 

2 kilo creeka jest nie do zabicia :)

a moze półtora kilo :)

 

wiec pomijajac słowo wstepu i by nie było spamu głosuje za nadem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.