Skocz do zawartości
IGNORED

Filmy w formacie Matroska MKV - z czym to się je?


KotSylwester

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre mkv mają po 20-30Gb. Ostrość dla mnie akurat jest zadowalająca, ale bez czerni i blade kolory.

O ile na TV można to przeżyć to na projektorze robi się znacznie gorzej. Może potęguje to fakt iż projektor sam z siebie ma gorszą czerń od TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolorami problemu nie mam. Nie sa tak sztuczne jak na moim samsungu z amoledem. Są OK. mi chodzi ogolnie o jakosc obrazu. Nie miałem zastrzeżeń do obrazu ale jak zobaczylem obraz z oppo to byl lepszy i to bez porownywania. Od razu bylo widac ze jest klasę lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRIBUL

Właśnie jestem po zabawie z ustawieniami tak jak pisałeś 0-255, wszystko sterowane przez Nvidia, a nie przez odtw. Video i jest dużo lepiej. Co prawda bezpośrednio z TV jest nadal trochę lepsza czerń i kolory, ale teraz różnice się zacierają. Dzięki.

 

Jakościowo tak jak pisze KotSylwester również się przyjrzałem i nieco lepiej jest z TV, ale różnica jest bardzo mała i z większej odległości niezauważalna. Z Oppo może być lepiej nie mam porównania.

 

Jak masz ustawiony cyfrowy format kolorów: RGB czy YCbCr444? Czy zmieniałeś coś w innych ustawieniach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic kompletnie. W netbooku który jest na stałe spięty ze sprzętem nic nie zmieniałem, tam jest standardowo 0-255, natomiast w Laptopie który ma właśnie Nvidie musiałem ustawić ręcznie żeby Nvidia sterowała obrazem i ustawić na 0-255, na standardzie było tak jak mówisz, brak czerni i blade kolory. Poza tym nic nie ruszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zapodałem na swojego LG BD560 z dysku zewnętrznego dwa filmy mkv z dźwiękiem DTS HD MA. (Ampli HK AVR260) Niestety w obydwu przypadkach wystąpił problem z dźwiękiem, są szumy zamiast normalnej ścieżki dźwiękowej. W zwykłym DTS wszystko działa poprawnie. Może ktoś wie w czym tkwi problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś podesłać ustawienia klite codec? Przy zakypie na testach wyswietlalo mi dts hd ma a w dimu dolby d. Moze to ustawienia smpli. Dopiero wczoraj podlaczylem i juz nie mialem czasu na gmeranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filmów HD i FullHD puszczanych z PC polecam spróbowac Splasch PRO EX. Nie trzeba przekopywać się prze dziesiątki kodeków, ściągać instalować, ustawiać itp. bo ten odtwarzacz ma własne kodeki, jest bardzo prosty w obsludze, wykorzystuje akceleracje sprzętową więc nawet na słabszych maszynach filmy chodzą bardzo dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

splash Pro bardzo dobry na kompa ja uzywam Potplayer w wersji portable ale to tylko żeby rzucic okiem bo co to za oglądanie z laptopa . Co do TV z dysku zewnętrznego to telewizory Samsungi mają najlepsze kodeki i nie spotkałem sie aby jakiś format nie był odtwarzany poprawnie. Nawet jak w ogóle nie widzi filmu np w rmvb to wystarczy zmienić rozszerzenie na np .avi i działa a nie wiem czy są jakieś odtwarzacze które czytają rmvb. Ktoś pisał że z odtwarzacza sa mocniejsze kolory i lepsza ostrośc, ja ustawiam TV bez tych polepszaczy kontrastu, ostrości czy koloru- ostrość mam na 0 a skala jest do 100 wiec mozna sobie podostrzyć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filmów HD i FullHD puszczanych z PC polecam spróbowac Splasch PRO EX. Nie trzeba przekopywać się prze dziesiątki kodeków, ściągać instalować, ustawiać itp. bo ten odtwarzacz ma własne kodeki, jest bardzo prosty w obsludze, wykorzystuje akceleracje sprzętową więc nawet na słabszych maszynach filmy chodzą bardzo dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Darmowy VLC Player też potrafi korzystać z akceleracji grafy i ma własne kodeki ... dodatkowo jest dostępna wersja 64 bit. Filmy 4K chodzą na VLC player doskonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlc chyba jednak nie ma kodeków. Bez klite-a nie chodził mi dźwięk w dts.

Mi chodzi wszystko na VLC bez "k-Lite" ... bez czegokolwiek poza gołym systemem. Sprawdzane na różnych PC. VLC na 100% ma kodeki wbudowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowy VLC Player też potrafi korzystać z akceleracji grafy i ma własne kodeki ... dodatkowo jest dostępna wersja 64 bit. Filmy 4K chodzą na VLC player doskonale.

 

Testowałem mnóstwo odtwarzaczy. Netbook który mam spięty na stałe ze sprzętem przy filmach FullHD chodzi na granicy wydajności, na wszystkich playerach oraz kodekach jakie próbowałem pojawiały się od czasu do czasu przycięcia ( przy wysokim bitrate), natomiast na Splaschu jeszcze mi się nie zdarzyło.Akceleracja to nie wszystko, ważny jest też kodek jakim posługuje się program, ten w Splaschu jest nad wyraz wydajny. Sprawdzić program nie zaszkodzi, jedyne co trzeba w nim ustawić to bitstream przez HDMI w przypadku podpięcia do kina i tyle, obraz żyleta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa na rynku polskim sprzętowe playery HD obsługujące H.264 10-bit (hi10p) ?

Masz jakiś film z 10bit/kanał kolorem? (30 bit w praktyce) ... poza tym, czy Twój TV/rzutnik/czy co tam masz, obsługuje w ogóle 30 bit kolor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś film z 10bit/kanał kolorem? (30 bit w praktyce) ... poza tym, czy Twój TV/rzutnik/czy co tam masz, obsługuje w ogóle 30 bit kolor?

A co to ma za znaczenie, że nie ma filmów czy co_tam_mam nie obsługuje 30 bit?

Są takie materiały w sieci i chce je poprawnie odtworzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma za znaczenie, że nie ma filmów czy co_tam_mam nie obsługuje 30 bit?

Są takie materiały w sieci i chce je poprawnie odtworzyć.

... możesz dać link?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie.

Po ustawieniu RGB w kompie zajrzałem do instrukcji obsługi projektora i tam również ustawia się RGB i w tym przypadku było domyślnie 0-255 i zmiana na 16-235 spowodowała bardzo dużą poprawę czerni oraz nasycenie kolorów.

Wcześniej twierdziłem iż Optoma HD131x nie ma czerni oraz są blade kolory, teraz mam trochę inne zdanie.

 

Polecam zabawę z ustawieniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A co wg Was jest najlepsze do odtwarzania plikow mkv? Player jakiś odtwarzacz bd z usb czy jednak komputer? Chodzi mi o najlepszą jakość obrazu i dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Odpowiedź jest tylko jedna - Oppo 103D lub 105D w zależności od tego jak puszczasz dźwięk do amplitunera. Alternatywą jest Marantz UD7007.

Te odtwarzacze mają ogromną przewagę nad innymi playerami, ponieważ dzięki zastosowanym w nich chipset'om QDEO wyświetlają doskonały obraz a jednocześnie odstają dźwiękiem :-)

Może i nie są tanie, ale masz wszystko w jednym i najwyższej klasy.

A jak to komuś nie wystarczy można wysłać do CineMike i wtedy po mod'zie stają się absolutnie referencyjnymi odwtarzaczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat odpuszczam aż pojawią się odtwarzacze BD radzące sobie z plikami w rozdzielczości 4k. Dla mnie wydanie pod 3 koła jak jesteśmy u progu 4k na odtwarzacz wydaje się nie na miejscu. Pewnie lada dzień będą masowo dostępne filmy w 4K, więc....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do odtwarzania MKV używam PCta, ważna jest karta graficzna sprzętowo w pełni kompatybilna z formatami dźwięku HD jest dopiero 6 generacja Nvidii (sam używam GT610) wszystkie formaty dźwięku przechodzą bez problemu, ważne są oczywiście ustawienia YCbCr to podstawa, jeżeli chodzi o soft to używam K-Lite kodeków i BestPlayera, mogę też polecić XBMC które ma fajny interfejs jest też dystrybucja scalona z jakaś odmianą linuksa, mam też odtwarzacz Oppo 103 i obraz jest trochę lepszy (bardziej ostry i płynny ale różnica jest niewielka tak więc koledzy którzy mieli problemy z jakością mają coś nie tak z kartą graficzną/ustawieniami) w praktyce między plikiem mkv o wysokim bitrate (tzw remux) a płytą BD różnica jest znikoma, oppo to fajny player ale wiadomo problemy z napisami, niektóre pliki nie działają (teraz wyszedł nowy kodek x265 więc problemów będzie coraz więcej) czasami dzieją się jakieś dziwne rzeczy z aspect ratio tak więc PC jest moim zdaniem lepszym wyborem (no i znacznie tańszym), mam też Dune 303 ale to jest badziewie 30% plików nie działa problemy z napisami kiepski interfejs - bez sensu szczególnie że dołożysz z 200zł i masz fajnego małego PCeta żałuje że go kupiłem chciałem coś prostego dla żony i dzieci z pilotem, 1080p po Wi-Fi/g nie idzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 4K to sobie poczekasz :-) Po pierwsze nie mają jeszcze nośnika (200 GB), po drugie ściągnięcie takiego filmu będzie trwało bardzo długo i trzeba będzie mieć dyski po trylion terabajtów żeby je wszystkie archiwizować a po trzecie żeby zobaczyć różnicę między Full HD a 4K trzeba mieć TV powyżej 65" a najlepiej projektor (no chyba że siedzisz do 2 m od TV/ekranu ale wtedy oczy bolą :-))

Zresztą Oppo 103d i 105d mają upscaller do 4K.

 

PC nie jest zły pod warunkiem że masz go podłączonego do systemu kina. Ja np nie wyobrażam sobie przenoszenia z gabinetu mojego PC tylko po to żeby obejrzeć film w salonie, a mało który laptop poradzi sobie z rozdzielczością 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat odpuszczam aż pojawią się odtwarzacze BD radzące sobie z plikami w rozdzielczości 4k. Dla mnie wydanie pod 3 koła jak jesteśmy u progu 4k na odtwarzacz wydaje się nie na miejscu. Pewnie lada dzień będą masowo dostępne filmy w 4K, więc....

 

moim zdaniem przyjdzie Ci jeszcze długo poczekać bo nie widać specjalnie komercyjnego nośnika 4k a z TV (jeżeli ktoś w ogóle ogląda) będzie tak jak z HD (HD interlaced z bitrate 3mb/s LOL) do tego pozostaje kwestia wyświetlacza bo projektor jest jednak dość niszową przyjemnością (mało ludzi ma dobre warunki dla projektora) a plazm 4K nie będzie - a niestety byłem oglądać 55" sony LCD 4K moja plazma HD bije to jakością obrazu na łeb pomijając zupełnie bezsens 4K na tak małym ekranie - ja się nie napalam pożyjemy zobaczymy ale do 4K pod strzechami jeszcze długa droga moim zdaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze macie rację ale poczekać nie zaszkodzi. Filmy 4k widzialem dolaczane do tv 4k w media markt. Byly na bluray-ach. Ale skoro film 1080p ma jakies maks 12gb w mkv to czemu 4k ma byc 200gb? Wg. Mnie bardziej 50-60gb. A to nie jest coś abstrakcyjnie wielkiego zeby nie miec na dysku. Wystarczy spokojnie dysk 1-2TB chyba ze ktoś trzyma wszyskie filmy i nie kasuje. Ja oglądam i kasuję. Jakieś wyjątkowo dobre myślę ze obejrzę drugj raz ale to zwykle sie nie dzieje....

 

Moj laptop jest wpiety przez stacje dokującą w system kina a ogladam tylko z projektora. Obecnie mam proja FHD ale przecież nie mam go na cale zycie podobnie jak i laptopa.

 

Obecnie mam kilka filmow w 1080p w mkv i na plytach bluray. Musze skombinowac jakis odtwarzacz bd i porownac jakosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.