Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw cd + wzmacniacz do 5000, no może 6000 PLN.


fontanero

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Proponuję Yamahę A-S1000. Ma wszystko czego potrzebujesz. Pytanie czy podpasuje pod Twój gust brzmieniowy. Jednak do gramofonu namawiam Cię do zakupu zewnętrznego preampu gramofonowego. Ale to spokojnie możesz zrealizować później, jak posluchasz sobie muzyki z pre wbudowanego w w/w Yamahę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości lepszych wzmacniaczy nie ma regulacji tonow,one tylko psuja brzmienie, rzadko też pojawia się dziurka sluchawkowa. W Twoim przypadku jedyne co sensowne przychodzi mi do głowy to rotel 980bx i rcd971,razem ok 2 tyś,gra świetnie,albo coś nowszego z używek Nada np c352, c355, c356.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może podsumuję dotychczasową wymianę zdań. W poście numer "1" napisałem "... często słucham nagrań z płyt winylowych..." , a pod numerem "23" pojawiło się takie oto zdanie "słucham muzyki, która w wielu przypadkach została "skopana" przy nagrywaniu lub tłoczeniu, więc inwestowanie w sprzęt ze średniej półki w mojej ocenie mija się z celem". Reasumując, szukam wzmacniacza, który:

a. dobrze się sprawdza podczas odtwarzania rytmicznej muzyki lat osiemdziesiątych;

b. ma wejście phono i wyjscie słuchawkowe (to chyba ma każdy wmacniacz?)

c. z uwagi na to, że nierzadko muzyka jest "skopana", szukam sprzętu, który ma regulację basów, sopranów, balansu, ma "kontur";

d. z uwagi na to, że słucham również dobrze nagranych płyt winylowych i cd, szukam sprzętu, który ma "power amp direct";

e. ma moc przy 8 ohm min. 60 wat.

Podsumowując, nie każdy wypowiadający się w moim wątku czytał moje naprowadzające wypowiedzi :(

 

Regulację sobie jednak odpuść - sam się przekonasz, że po krótkim czasie przestaniesz "kręcić gałami", a element ten zazwyczaj pogarsza brzmienie systemu (dodatkowa elektronika w torze).

Skoro chcesz często wykorzystywać gramofon i nie do końca dobrze nagrane płyty (ale i cd), to może pomyśl o wzmacniaczu lampowym - w dziale "Lampa" koledzy na pewno coś doradzą.

Z Yamahą raczej bym uważał - mam dobry, starszy model, ale do źle nagranych płyt bym na pewno tego typu sprzętu nie polecił. Yamaha jest raczej przeciwnym biegunem - świetnie brzmią na niej nagrania wysokiej jakości.

 

Pozdr.

L.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Potencjometrow nie musi używać. Może zawsze grać w trybie Pure Direct i wtedy omija ten układ. Ale może jednak warto mieć te mozliwosc korekty barwy. To żaden wstyd. Ja słucham w Pure Direct. Ale wiem że mam możliwość delikatnej korekty w razie W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z regulacji barwy i tyle, mam dom który chłonie niskie jak gąbka wodę więc taki wzmacniacz bez regulacji hmmm potem kolejny temat na forum się zakłada bo nie ma basu i każdy doradzi kup aktywny sub co wywoła następną forumową wojnę bo ten będzie radził taki a drugi inny. Jeśli słuchasz rozrywki z potężnym dołem to nie tylko same kolumny ale i wzmacniacz będzie tu potrzebny dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Trzeba sobie stworzyć warunki do słuchania i wtedy problemu nie ma(ogromnego)A sub faktycznie może się przydać(lepsze to niż regulacja).Od dawna regulacji nie używam-bo mam tak połączone że nawet się nie da pre+KM,ale jak wcześniej było bez pre też nie używałem.Niczego nie będzie brakować,jak materiałem nie będzie mp3 - w miarę pomieszczenie. i jako takie kolumny.

Jak miałem 20 wiosen,też muzy bez korektora sobie nie wyobrażałem,a teraz jak by mi ktoś chciał polecić to bym go chyba wyśmiał.No ale są tacy co używają,i też im z tym dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki do słuchania? Nie kazdy mieszka w "10 pokojowym" domku jednorodzinnym.

Kolejne pytanie, czy nowy sprzęt jest trwały, czy wytrzyma "pi razy drzwi" 10 lat "normalnego" grania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

To tak jak byś zapytał-czy ten samochód pojezdzi 10 lat,czy ta pralka wytrzyma 10 lat,czy ta lodówka wytrzyma 10 lat,czy kobita wytrzyma z tobą 10 lat itd.Co to za pytania-z jakiej epoki ty jesteś.

Od kogo ty oczekujesz odpowiedzi na takie pytanie-od producenta,on na taki okres gwarancji też ci nie da,jak padnie w okresie gwarancji to ci ze free naprawi-a jak padnie potem to martw się sam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dyrektywa ROHS niczego nie ułatwia. Brak ołowiu w połączniach lutowanych narobi jeszcze bigosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak byś zapytał-czy ten samochód pojezdzi 10 lat,czy ta pralka wytrzyma 10 lat,czy ta lodówka wytrzyma 10 lat,czy kobita wytrzyma z tobą 10 lat itd.Co to za pytania-z jakiej epoki ty jesteś.

Nie jest ważne z jakiej jestem epoki, ale jakie mam podejście do życia.

Pytanie skierowane jest do osób, które w ostatnich 5-10 latach kupiło sprzęt nowy oraz do osób mających wiedzę w tym temacie. Chcesz mnie jeszcze o coś zapytać w związku z interesującym mnie problemem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

 

Nie jest ważne z jakiej jestem epoki, ale jakie mam podejście do życia.

Pytanie skierowane jest do osób, które w ostatnich 5-10 latach kupiło sprzęt nowy oraz do osób mających wiedzę w tym temacie. Chcesz mnie jeszcze o coś zapytać w związku z interesującym mnie problemem?

Zawsze kupuję rzeczy nowe,i nie od 10 a od 25 lat.Awarię część miało,a część wywaliłem bo już była za stara ale nadal działająca.-jaki wniosek z tego kolego wysuniesz ?Psują się częściej,czy rzadziej,Koledze nawalił Panasonic,a innemu Samsung gra bez awari-czy to jest powód żeby firmę Panasa kolega oczernił,bo temu od Samsunga działa bez awari ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopaczmopa: odrzuciłem wszystkie propozycje wzmacniaczy bez regulacji basów, sopranów, balansu. Propozycje cd + wzmacniacz powyżej 6000 również znalazły sie w koszu. 20, 15 letnie propozycje to kolejna grupa, której nie poświęcę uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szukasz tylko nowych czy jak bo nie jestem już pewien.

Nic nie naciągniesz powyżej 6K PLN?

Nie patrz tylko na ceny detaliczne/katalogowe zawsze jest możliwość pogadania.

 

Ten zestaw Ki-Pearl Lite Marantza moim zdaniem jakbyś pogadał ze sprzedającym to kto wie czy by kompletu za 6500PLN nie puścił.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Kopaczmopa: odrzuciłem wszystkie propozycje wzmacniaczy bez regulacji basów, sopranów, balansu. Propozycje cd + wzmacniacz powyżej 6000 również znalazły sie w koszu. 20, 15 letnie propozycje to kolejna grupa, której nie poświęcę uwagi.

Nad 356+DAC+NAD 546BEE=5000 KOŁA.Funkiel nowe-pisałem posłuchaj ,ocenisz-a znając życie tyłka nie ruszyłeś,tylko czekasz na gwiazdkę z nieba.

Jak z twoimi kolumnami nie będzie odpowiadać tobie dzwięk,bo np za ciemny,za dynamiczny czy co tam jeszcze to kolega z salonu już będzie wiedział o co ci biega i podepnie inny klocek-ale dupsko trzeba ruszyć-a o pieniądzach potem myśleć.

Ja to w ogóle nie wiem co to za podejście,że szukam do 6 koła.

A jak ten zestaw za 6700 zagra niesamowicie na twoje słuchy-to nie dołożysz 700 pln tylko kupisz ten który w odsłuchu ci średnio pasował za 6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie biorę pod uwagę zestawy:

Yamaha A-S1000 + CD-S700 (boki odtwarzacza nie są drewniane i to jest pewien estetyczny problem)

Pioneer A70 + PD50

Zestawu NAD nie biorę pod uwagę, bo wzmacniacz nie ma wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego :(

A co do ceny: jest takie przysłowie, im dalej w las, tym więcej drzew. Trzeba wiedzieć, gdzie jest granica.

I na koniec, zanim ruszę "4 litery" by dowiedzieć się, co mają do zaoferowania poszczególne zestawy, muszę mieć przygotowaną listę zestawów do odsłuchu. Podejmowanie decyzji "na gorąco" nie jest w moim stylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy byle jakie? Pioneer A70 + PD50 otrzymał wyróżnienie EISA 2013/2014, Yamaha A-S1000 jest bardzo pozytywnie oceniana w pismach specjalistycznych. Co masz do zarzucenia tym elementom zestawu HiFi? Dodam, że jeszcze przyglądam się zestawowi Marantza serii 7000, ale nie ma go obecnie w ofercie polskiego dystrybutora, więc przyglądam się .... na ebayu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Fontanero, od kilku lat prasa audio nie jest obiektywna. Czy czytaleś ostatnio jakąś negatywną i krzywdząca recenzje jakiegoś wzmacniacza czy odtwarzacza CD?

 

Dokonaj wyboru, podejmij męską decyzję i ciesz się otaczającą muzyką. Ja stawiam na A-S1000. Należy jednak pamiętać, że o charakterze brzmienia stanowią przede wszystkim kolumny. Równie ważne jest źródło i realizacja nagrania. Bez tego będzie nijak. Nawet Yamaha "tysiączka" i inne dużo lepsze wzmacniacze nie pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrody Eisa i laurki w prasie można sobie schować, jeśli pytasz na forum a potem i tak wracasz do swoich wyborów to znaczy ze ten temat był niepotrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Na razie biorę pod uwagę zestawy:

Yamaha A-S1000 + CD-S700 (boki odtwarzacza nie są drewniane i to jest pewien estetyczny problem)

Pioneer A70 + PD50

Zestawu NAD nie biorę pod uwagę, bo wzmacniacz nie ma wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego :(

A co do ceny: jest takie przysłowie, im dalej w las, tym więcej drzew. Trzeba wiedzieć, gdzie jest granica.

I na koniec, zanim ruszę "4 litery" by dowiedzieć się, co mają do zaoferowania poszczególne zestawy, muszę mieć przygotowaną listę zestawów do odsłuchu. Podejmowanie decyzji "na gorąco" nie jest w moim stylu.

PP-375 to jest przedwzmacniacz-który jest opcjonalnie-do NAD 356 i 375.

Ty posłuchaj najpierw tej Yamahy,Pionka i co tam jeszcze uważasz a te opisy w prasie zostaw do poduszki.

To że Caspian został zasypany nagrodami nie znaczy że mi pasi-bo mi nie pasi.

To że SM6 został zasypany nagrodami to nie znaczy że komuś pasi-mi pasi. itd ;)

Najpierw odsłuchaj czy charakter dzwięku ci odpowiada danego wzmacniacza,a o przedwzmacniacz gramofonowy się potem martw-zawsze jest opcja kupienia osobno.

 

Linki Ci podałem do Ki-pearl Lite i nie bierzesz tego pod uwagę a 7000 chcesz szukać na eBay?

 

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

Takie życie.... ;)

A co do PM 7004 ,w Polskiej dystrybucji już nie ma i nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS 1000 to dobry wzmacniacz w swojej klasie, cd s700 nie ma drewnianych boków, Pioneera miałem wiele lat i to są wybitnie trwałe CD czy DVD, brzmieniowo obecny Pioneer grał ładnie ale tylko te najwyższe modele, te budżetowe hmmm jak radyjko z bazaru, starego Pioneera sprzed 97r nie znam. Yamahę użytkuję rok czasu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Preamp gramofonowy osobny. Te wbudowane do dzisiejszych nawet dogich wzmacniczy nie grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki Ci podałem do Ki-pearl Lite i nie bierzesz tego pod uwagę a 7000 chcesz szukać na eBay?

 

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

Oficjalnie te dwa elementy łącznie kosztują powyżej 11 tysięcy, a ja sprzęt nowy kupuję u oficjalnych dystrybutorów. Kupując te "klocki" od razu musiałbym zmienić kolumny. Co by nie mówić, drogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrody Eisa i laurki w prasie można sobie schować, jeśli pytasz na forum a potem i tak wracasz do swoich wyborów to znaczy ze ten temat był niepotrzebny.

Wiesz, czytać i pisać potrafię, więc zasięgam "ucha" i tu, i tam. Najważniejsze w tym jest to, by kupić sprzęt, który sprawi mi przyjemność pod względem odsłuchowym, a także pod względem wizualnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.