Jump to content
IGNORED

Nowy subwoofer Pioneer nie działa...

Hubert Luty

Recommended Posts

Witam , mam taki problem - otóż kupiłem subwoofer marki Pioneer model S-21w kupiłem go w sklepie Euro RTV AGD kosztował 470zł moc 100w rms wydawało mi się że wystarczy jak na początek, po podłączeniu w domu do amplitunera również ej samej firmy byłem rozczarowany, dioda świeci że działa - na oglądaniu filmów dosłownie zero efektów, podczas słuchania muzyki w skali do max 80 na amplitunerze musiałem podgłosić do 60 żeby membrana głośnika w sub. zaczęła cokolwiek drgać, wszystkie ustawienia i podłączenia sprawdzałem po 15 razy instrukcji amplitunera to się prawie na pamięć nauczyłem. Sub. odwiozłem do sklepu na gwarancję, napisali że jest wszystko ok i odsyłają zpowrotem, kasa wydana a ze sprzętu zero efektu mówię serio. Jak miałem zwykły sub. w kompie za 200zł to miał efekt nie do porównania dotego. Nie wiem co z tym robić dalej ręce opadają, dodam że jeszcze nie odebrałem po oddaniu na gwarancje.......

Kolego , wystarczyło kupić suba z STX S-200 jest nawet o 30 zł tańszy a głośnik ma 10-cio calowy , wzmak taki sam jak ten Pioneer ale bez przesady , nie 16-to cm-owy głośniczek , kolega kupił zestaw kolumn Yamaha 555 i do tego suba , jakiś taki płaski model też z takim małym głosniczkiem ale w czasie słuchania muzyki po cichu dawał on bardzo ładny mięciutki bas jednak absolutnie nie nadawał się do kina , przy jakichś mocniejszych impulsach głośnik furczał a nie dawał żadnego basu mimo , że głośność nie była duża ,

ustaw głośność suba w amplitunerze w setupie na max a odcięcie w zależności od kolumn frontowych jeśli małe , tzn monitory to na jakieś 80 Hz jeśli większe , podłogowe i z dużymi głośnikami basowymi ( minimum 16-to cm-owe) i dobrym basem to niżej , jakieś 60 Hz , głośność w subie nie ustawiaj za dużą bo podgłaśnianie przejmuje amplituner , przypuszczam , że jak u mojego kolegi , sprawdzi się on tylko przy cichym słuchaniu muzyki choć mogę się mylić ,

Polk Audio , sub z podobnego tematu ma inne , większe możliwości podłączenia niż Twój sub ale poczytać możesz może faktycznie jakaś opcja pomoże i Tobie

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.