Skocz do zawartości
IGNORED

Co po Sony TA-F550ES


Reaper

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Na co zamienić wzmaka Sony 550ES? Słucham rocka i metalu, zależy mi na ciepłym brzmieniu mocnym basie i nie ostrej górze, kolumny to Eltax Symphony 6.3. Ważne aby wzmak miał przyzwoite phono bo słucham też z gramofonu i żeby miał pilota. W 550ES właśnie pilota mi brakowało. Myślałem o Rotelu RA02 ale nie wiem czy to nie będzie krok wstecz względem Sony 550ES?

 

Rotel RA02 to dobry wybór, zagra z Eltaxami bardzo dobrze - szczególnie, że ten model Symhony 6.3 jest bardzo udany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyraźnie piszę, że Sony się sypie, co chwila jakies trzaski, jak nie zimne luty to potencjometry do czysczenia. Meczy mnie już jego ciągłe rozkręcanie i poprawianie.

Popraw raz a porządnie albo zleć komuś kto to ogarnia i będzie spokój na lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując Sony TAF 550 do Marantza PM-68 uważam, że jest "ostrzejszy" chociaż i tak Sonego nigdy nie uważałem, za ostrego na wysokich - Rotel owszem, ale nie ten Sony.

Ale osobiście nie wyobrażam sobie jeszcze łagodniejszego brzmienia niż w Marantzu PM-68 na wysokich - dla mnie to by było już chyba za dużo.

 

To wyobraź sobie polecanego tu choćby pm-80 czy marantza pm-75 , to są takie muły, że można usnąć . Do tego bardzo ciemne.

DAC w 75 jest bardzo przeciętny. Oba nie mają w ogóle potęgi i dynamiki.

Nie wiem co ludzie widzą w nich. Ale widocznie tym co się podobają mają bardzo jasne systemy, dla mnie ta-f570es rozniósł te sprzęty w bezpośrednim porównaniu.

Pm-68 jest bardziej jasny od ww. Marantzy, ma dużo więcej potęgi i charakteru, to bardzo dobry sprzęt, choć pod względem wykonania przeciętny.

Te śrubki od obudowy szok, co za shit, to samo terminale głośnikowe.

Jeśli dobrze kojarzę z nicka, to polecałem koledze tego ta-f550 i za naszą namową na diyaudio go wybrałeś i byłeś zadowolony, to już kilka lat temu chyba z 4-5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Said.Jr - Tak jest, dobrze pamiętasz, to ja. Tak jak pisałem wcześniej, dalej podtrzymuje, że Sony TA-F 550ES to bardzo dobry sprzęt. Kawał porządnie zaprojektowanej i wykonanej konstrukcji. Zresztą wystarczy sobie spojrzeć do środka Sonego, pięknie to wszystko w środku wygląda.

 

Marantz PM-68 już jest delikatnie przesunięty w stronę, tak jak mówisz "ciemniejszego brzmienia", chociaż różnica nie jest jakaś drastyczna. Na pewno fajniejszy jest niższy bas w Marantzu, natomiast w Sonym stwierdzam po kolejnych porównaniach jest delikatnie lepszy kick. Ogólnie uważam, że przechodząc na Marantza nie idę w górę tylko w bok.

Ciekawi mnie porównanie Sonego TA-F550ES do Sony TA-F 570ES. Mam nadzieje, że kiedyś uda mi się porównać.

 

Natomiast w moim odczuciu nie wyobrażam sobie przejścia na jeszcze bardziej złagodzone wysokie tony, to już byłoby za wiele przynajmniej w moim systemie - na wysokich Morel ET-338 (dla nie kojarzących tematu to dosyć podobna szkoła grania co wysokie tony Dynaudio). Dlatego możliwe, że ludzie co mają bardzo jasne systemy gdzie wysokie potrafią dać po uszach "ratują" się takimi ciemnymi wzmacniaczami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten Marantz to jest troszkę inna szkoła grania, miałem go u siebie, tyle że pm-78 ( bez różnic jak dla mnie w dzwięku) byłem z niego bardzo zadowolony.

Mam teraz w małym pokoju 570es z 3SM (Awx- Seas 27tbfc/g) i mogę powiedzieć, że ten duet bardziej mi odpowiada, choć nie odważę się powiedzieć, że lepiej gra. To jest ten sam poziom tylko każdy to inna szkoła grania. Choć niby na metalowej kopułce powinno być z Soniakiem ostro , u mnie nie jest.

Jak dla mnie bas w tym sony nie jest jakiś potężny, ale jest bardzo zróżnicowany. Marantz przynajmniej dla mnie grał mocniejszym minimalnie basem, niestety bardziej jednostajnym. Sony jest bardziej neutralny gra tak jak nagrania są zreazlizowane, tam gdzie jest bas będzie, tam gdzię go tyle nie ma nie będzie sztucznie podbijał, więc możemy odczuć pewny niedostatek. Na węglowych SS także jest bardzo zróżnicowany. Na basie jeszcze lepiej sobie radzi ta-f770es.

550tka różni się chyba tym , że przedwzmacniacz jest oparty na scalaku stk. Ale z tego co mi wiadomo gra bardzo podobniePrzepraszam za OT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony sa sztywniackie i tyle. Zero polotu, feelingu. Sterylne brzdekanie i tyle. Do tego o polowe za drogie. Sa dobrze zbudowane i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych magnatach to nawet lampa za 10 tysi nie zagra tak jak powinna, te midwoofery w tych magnatach są delikatnie mówiąc bardzo przecięntne. To, że ładnie wyglądają i mają duże magnesy to nic nie znaczy, sceny z tego nie ma, średnie bardzo lichej jakości, wokale męskie brzmią nijak , nienaturalnie , bas może i spory, ale bardzo jednostajny. Słuchałem ich jak jeszcze były w ofercie w pod Cambodżą oraz właśnie z lampą Yaqina w salonie w wawie.

Czytając wątek o Sony, to mogę powiedzieć tylko tyle jak miałeś ta-f707es z 5 dni no to nie oszukujmy się chyba coś nie halo. A 30es którego posiadałeś to mogę powiedzieć tylko tyle, że to grat. 570es czy 550es bije to na głowę.Myślę , że jesteśmy na innym etapie więc nie chce mi se dyskutować. Radzę zainwestować w kolumny poziomu wzmacniacza i wtedy podyskutujemy. Bo widzę w ciągu roku przewinęło się u ciebie z 5 wzmacniaczy, czytając twoje posty i przeglądając profil. Oznacza to jedno problemu nie szukaj w wzmacniaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez ja nie mam problemu ze wzmacniczami jak i kolumnami. Kupuje, slucham, sprzedaje, zmieniam, a nie siedze na kakale jak ty i zgrywam znaFce. Taki DENON PMA-1520 zjade te twoje sony i wypluwa. Nie bulwersuj sie tak. Jak ci sie podobaja ESy to ich sluchaj, ale nie rob mi tu atakow personalych.

Po drugie midwoofery w Magnatach wcale nie maja duzego magnesu, widze ze przestudiowales moja Galerie, ale wnioskow ni w zab nie wyciagneles. To ze sluchales ich gdzies, tam kiedys nic nie znaczy. Ja mialem 707ES 5dni i mi to wystarczy, a ty wisisz na 550ES i myslisz ze Boga za nogli zlapales. Cos tam slyszales w salonie i na tym konczy sie twoja wiedza. Yakina to moge uzyc jako... PUFY.

Tak jak ty nic nie widzisz np w PM-75 tak samo ja nic nie widze chociazby w 707ES. Kazdy moze miec chyba swoje zdanie nie? Ale ty widze znasz prawde objawiona.

 

Tak samo moge ja napisac o Twoich zrodlach. Z ta roznica ze w przeciwienstwie do ciebie to je wszystkie mialem, a nie sluchalem gdzies tam w salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie masz tego Denona który zjadał je wszystkie ?

Jeśli rzeczywście tak jest czemu go nie zostawiłeś, tylko zostałeś przy pre+ power marantza który jest przeciętny ?

Bo widzę zachwycasz się nim bardzo ale w opisie sprzętu już nie widnieje, czyżby następny poszedł do żyda ?

Jesteś nadal pewny, że nie masz problemu z kolumnami ?

To ostatni mój post , bo się temat w ot zamienił przez jakieś głupie gadki.

Czujesz się urażony bodaj jakbym najechał na twoją rodzine, a ja wyraziłem jedynie zdanie na temat grania dwóch marantzów, z czego 3ci czyli pm-68 chwaliłem.

Więc w przeciwności do ciebie to nie jest niechęć do marki, miałeś raptem dwa modele z czego jeden bardzo niszowy, a wypowiadasz się o wszystkich Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sm80 i sc80 tez sluchales? W salonie? Czy opierasz sie o pm-80?

 

A pm-68 nie ma takiego zejscia na basie jak chociazby pm-75. Gra wlasnie cos na styl 707es.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze PMA-925R gral dla mnie zbyt ostro na górze. Nadal podtrzymuje ze PM-78 byl by OK, bo zawsze mozna bylo załączyc kalse A co na niektorych kolumnach jest wyraznie slyszalne. Dziwiek staje sie okrąglejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę ostatecznie celował albo w Maranta 68/78/82 albo Denona 700AE/710AE/725/925 albo Rotela Ra02.

 

Rotel od tych Denonów jest po stokroć lepszy, nie zawracaj sobie nimi głowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem o tym Rotelu ale nie wiem czy ma takie brzmienie jak opisane dla tego Marantza. A właśnie takie brzmienie mi pasuje, ciemne, ciepłe z łagodną nieostrą górą. Jako, że czekam aż się ten wzmak gdzieś pojawi do kupienia to mam jeszcze pytanko odnośnie Kenwooda KA-4040R. Czytałem gdzieś opinie, że ten wzmacniacz jest bardzo przyzwoitym modelem jeśli chodzi o rock i metal. Kosztuje niewiele, a jest całkowicie robiony w Japonii na bardzo dobrych podzespołach, tylko, że jest niedoceniany dlatego tak niska cena. A parametrami może spokojnie konkurować ze wzmakami typu Sony 550/690ES. Czy to prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sony to bardzo dobry model odpusc sobie wymiane na takie cos no chyba ze chcesz przyslowiowy efekt zamienil stryjek sikie........ . Mozesz tez sprobowac denona pma-920 bardzo dobry sprzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze po raz kolejny inni wiedza lepiej co chce autor watku. Pisze wprost ze 550es jest dla niego za ostry, bo slucha starego metalu gdzie jest ubogo w bas itp to beda dalej mu wmawiac ze sony jest zajebiste. Umiecie czytac ze zrozumieniem, myslec konstruktywnie czy ni ch... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony sa sztywniackie i tyle. Zero polotu, feelingu. Sterylne brzdekanie i tyle. Do tego o polowe za drogie. Sa dobrze zbudowane i tyle.

Tu muszę przyznać racje, piece sony to sterylne brzmienie, wiem coś o tym, sam posiadam F570ES. Można takie brzmienie lubić lub nie, nie wiem jak modele z serii 7.. i 8.. pewnie znacznie lepiej. W każdym razie ja do tego dźwięku już się chyba po prostu przyzwyczaiłem;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden zawodnik pojawił się na placu boju. Denon PMA-350SE. Tylko nie wiem czy jest sterowany z pilota i czy ma phono do podpięcia gramofonu. Póki co na razie nigdzie nie mogę dorwać Marantza PM-68/78/75 w przyzwoitej cenie i swietnym stanie wizualnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM-75 nie kupisz za 700zl. Bedziesz czekal na okazje sto lat. 1000zl to minimum. PM-68, 78 czesem sie pojawiaja. W przeciagu ostatniego miesiaca poszedl PM7000 za 800zl i PM-68 za 520zł. Zdaje mi sie PMA-350SE to jednak polka nizej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam pytanie odnośnie Marantza PM5004. Miełem okazję posluchać PM6004 - tragedia. Czyli PM5004 może być pewnie tylko jeszcze gorszy.

 

350SE wizualnie swietny minimalistyczny ale też odpada, nie ma phono (tylko opcja). Pozostaje mi czekać na PM68/78 aż się pojawi bo w cenie do 800 zl nie znajde nic innego co zagra ciepło. No chyba, że jeszcze jakiś Pioneer. Tylko przeraża mnie w pionkach pobór mocy po 600W. Czy one tak cały czas tyle ciągną podczas słuchania, a może to jest wartość zmienna, a podawane 600W to wartość szczytowa jaką wzmak może osiągnąć? Wiem, że niektóre Pionki grają ciepło ale jakie modele to już nie wiem. Pewnie coś z serii 6xxR lub 7xxR. Ale wiem, że nie wszystkie były udane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze marantze juz tak nie graja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten jeszcze jest sotunkowo cieply, ale troche slaby i nieco gorszy od PM-78. No i brak regulacji tonow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat brak regulacji tonów to dla mnie najlepsze co może być bo i tak nigdy z tego nie korzystam.

A jak gniazdo Phono w tym 66? Przyzwoite? I czy tylko wersja KI jest godna uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pma-350se to klon pma-655,sa to wzmacniacze z innego poziomu ale jesli zalezy ci na skoku w bok zamiast do przodu ok. Co do pm-68 wcale nie jest cieply ale wzmacniacz ogolnie niczego sobie, powinienes byc zadowolony. Jak chcesz ciepelka i mulonka to marantz pm-80 lub wlasnie pionieery z serii 6xx lub 7xx. Niestety w tych pionkach jest bardzo slaba scena oraz mala ilosc sczegolow. Bas jest dominujacy i moim zdaniem przyslania reszte, takir granie meczy. W marantzu za to pod tym wzgledem bardzo dobrze, dzwiek nie meczy i ogolnie czaruje. Ale bas spowolniony i taki poduchowaty.Ale mysle dla ciebie z tego co piszesz powinien byc ok. Albo tak jak pisalem pma-920, ktory jest nawet lepszy od pm-68.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje densena beat-100. Rewelacyjne brzmienie. Ciepłe. Coś dla audiofilów. Tylko pilota nie ma no bo to dla audiofilów. I tani też nie jest. Ja za swojego używanego wybuliłem 1700 zł.

Gościu pyta o wzmacniacz za 700 z pilotem, to mu proponują za 1.700 bez pilota, ręce k**wa opadają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadal cisza, nigdzie nikt nie sprzedaje PM-68/78.

Prosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.