Jump to content
IGNORED

Zmiana z Yamahy RXV-550 RDS na amplituner z f. sieciowymi

3.14-ter

Recommended Posts

Witajcie, poczytałem trochę jakie trendy aktualnie obowiązują, ale ciężko mi się określić, bo jestem ograniczony metrażowo i sprzętowo od strony głośników. Aktualnie korzystam z niezbyt chwalonego połączenia amplitunera Yamahy RXV-550 RDS oraz B&W DM309 (fronty), DM303 (monitory) i LCR3 (cetralny). Subwoofera brak, bo po pierwsze nie korzystam aż tak często z KD, po drugie miejsca brak. Pokój w sumie najgorszy z możliwych, ponieważ choć kwadratowy (4,3x4,5 m) to otwarty na kuchnię i przedpokój, w dodatku ze skosem, więc o jakimkolwiek choćby zbliżonym do poprawnego ustawienia głośników można zapomnieć. Ponieważ zależy mi na funkcjach sieciowych, a zwłaszcza radiu internetowym zastanawiam się nad zmianą amplitunera. Z uwagi na powyższe realia nie chcę wywalać niepotrzebnie kasy, więc ostatecznie zastanawiam się nad trójką:

1) Denon AVR-X2000 (powinien lepiej zgrać się z Bowersem, czy się mylę?)

2) VSX-923-K/VSX-528-K (pod resztę klocków Pioneera, ale to słaby argument)

3) a może jednak Yamaha, która ponoć złagodniała? (RX-V675, RX-V775, RX-S600)

Słucham w stosunku: muzyka 80%/reszta 20%

Uprzedzając pytania dlaczego nie kupię porządnego wzmacniacza stereo odpowiadam, że porządne stereo mam w innych pomieszczeniach, w tym konkretnym przypadku od początku był amplituner, mam rozprowadzone pod podłoga przewody do kolumn, więc nie widzę możliwości kompletnego przekonfigurowania systemu, żeby polepszyć parametry audio. Z góry dziękuję za pomoc!

PS. A może po prostu dokupić odtwarzacz sieciowy?

Pod B&W to Denon lub Marantz. Co do sensu wymiany - jeśli chodzi o samo radio internetowe to możesz kupić coś za około 500zł, był taki streamer radiowy AEG. Chyba że zależy Ci także np na opcjach sieciowych, dekoderach dźwięku HD (jeśli oglądasz blu-raye), USB itd, wtedy wymiana jest sensowna.

Witaj,

zgadzam się z moim przedmówcą, wybieraj pomiędzy amplitunerem Denon i Marantz. Rozsądnie AVR-X2000 będzie optymalnym wyborem, dobrze zgra się z Twoimi klumnami, ewentualnie Marantz NR1504 lub wyższy NR1604. Pioneera do B&W odradzam.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Witaj,

zgadzam się z moim przedmówcą, wybieraj pomiędzy amplitunerem Denon i Marantz. Rozsądnie AVR-X2000 będzie optymalnym wyborem, dobrze zgra się z Twoimi klumnami, ewentualnie Marantz NR1504 lub wyższy NR1604. Pioneera do B&W odradzam.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Trochę za daleko, ale dziękuję za propozycję :)

Możesz mi powiedzieć czy są zdecydowane różnice (na plus dla droższego AVR-X3000) w budowie trafo czy w ogóle konstrukcji, bo ja poza nielicznymi (i dla mnie niezbyt istotnymi) nie zobaczyłem.

3000 w stosunku do 2000 wg danych producenta oferuje dodatkowo:

- Audyssey DSX (w wersji PRO)

- DTS-Neo:X

- 1 wy HDMI na strefę

- InstaPrevue

- zgodność z formatem DSD

- źródło audio strefy HDMI i we optyczne

- wy HDMI strefy ze źródła HDMI

- zdalne we/wy

- wy DC Trigger

To by było na tyle, zastanawia mnie prawie 1,5k dopłaty z uwagi na te różnice czy też inną konstrukcję, bo jeśli nie ma różnicy to chyba nie warto, a z drugiej strony niepokoją mnie wpisy dot. AVR-X2000, który ma tendencje do wyostrzania górnego pasma, wskutek czego soprany charakteryzuje efektowność (nie wiem czy o to mi chodzi po doświadczeniu z Yamahą) i spora rozdzielczość.

Pod B&W to Denon lub Marantz. Co do sensu wymiany - jeśli chodzi o samo radio internetowe to możesz kupić coś za około 500zł, był taki streamer radiowy AEG. Chyba że zależy Ci także np na opcjach sieciowych, dekoderach dźwięku HD (jeśli oglądasz blu-raye), USB itd, wtedy wymiana jest sensowna.

Zorientowałem się, że chodzi o modele z typoszeregu "IR", ale niestety większość z tych urządzeń (4427, 4430, 4431) jest już nieosiągalna niestety.

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam

Ja mam podobny dylemat. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn B&W serii CM ( CM10, CM 1, CMC ),reszta systemu to Amplituner Denon2308, Blu-ray1611UD, gramofon Thorens 295MK IV, głośniki z amplitunerem są połączone kablami Kimber Kable 4VS. Chciałbym zmienić amplituner, a potem jeszcze dokupić CD najlepiej tego samego producenta. Na Amplituner mogę wydać około 10 000 zł. Zastanawiałem się nad Denonem AVR-4520, YamahaRX-A3030 Aventage ,Anthem MRX 710,Marantz SR7008. Też mnie interesują funkcje sieciowe i chciałbym ,żeby było jak najmniej klocków.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.