Skocz do zawartości
IGNORED

Czy potrzebny DAC?


tomo1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

 

 

Posiadam monitory Monitor Audio Bronze BX2 oraz wzmacniacz Marantz 6005. W obecnej chwili muzyki słucham w ten sposób: muzyke puszczam z laptopa przez hdmi do plazmy a z plazmy przez OPTICAL do wzmacniacza i kolumn. NIe ogarniam tego za bardzo i nie wiem gdzie dźwiek jest dekodowany,czy źródło dzwięku w tym przypadku karta muzyczna, czy plazma czy moze wzmacniacz który ma wbudowany DAC.

 

Proszę o poradę, czy potrzebuję DAC który służył będzie jako dobra karta dźwiękowa itd. ,wtedy połaczył bym DAC przez usb do laptopa oraz DAC przez coaxial bezpośrednio do wzmacniacza. Jestem początkujący w temacie jednak lubię dobrą jakość muzyki. Budżet na DAC to najlepiej jak najmniejszy najlepiej max 500-750zl jednak mógłyb dołożyć trochę jeśli było by warto na mój sprzęt.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na uzyskaniu możliwie najlepszej jakości dźwięku, proponuję bezpośrednie połączenie laptopa ze wzmacniaczem połączeniem cyfrowym. Z laptopa wychodzisz złączem USB poprzez konwerter i wprowadzasz do wzmacniacza złączem coaxialnym. W takim przypadku wykorzystujesz wysokiej klasy przetwornik, zainstalowany we wzmacniaczu Marantz.

Spójrz proszę na naszą ofertę konwerterów, proponuję najbardziej M2Tech HiFace Two - http://www.q21.pl/category/pc-audio-konwertery-usb

 

W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na uzyskaniu możliwie najlepszej jakości dźwięku, proponuję bezpośrednie połączenie laptopa ze wzmacniaczem połączeniem cyfrowym. Z laptopa wychodzisz złączem USB poprzez konwerter i wprowadzasz do wzmacniacza złączem coaxialnym. W takim przypadku wykorzystujesz wysokiej klasy przetwornik, zainstalowany we wzmacniaczu Marantz.

Spójrz proszę na naszą ofertę konwerterów, proponuję najbardziej M2Tech HiFace Two - http://www.q21.pl/category/pc-audio-konwertery-usb

 

W przypadku pytań służę pomocą.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Chciałbym zapytać czy jeżeli kupię taki konwerter to wówczas nie ma znaczenia karta dźwiękowa w laptopie a wbudowany DAC we wzmacniaczu czy przetwornik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Chciałbym zapytać czy jeżeli kupię taki konwerter to wówczas nie ma znaczenia karta dźwiękowa w laptopie a wbudowany DAC we wzmacniaczu czy przetwornik ?

 

Tak. DAC we wzmacniaczu.

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji jaką masz teraz dźwięk tez jest dekodowany na postać analogową w amplitunerze.

Tylko teraz droga sygnału cyfrowego jest dłuższa i przechodzi konwersję z postaci elektrycznej na optyczną i odwrotnie. Pomimo, że to sygnał cyfrowy i nie powinno mieć to wpływu to jednak podobno ma.

Jednak dla pewności czy będziesz miał w swojej konfiguracji słyszalną różnicę to koniecznie przed zakupem wypożycz i potestuj bo na 90% nie będzie większej różnicy.

Lepiej byłoby zainwestować w porządnego DAC-a z wyjściem analogowym i po analogu podpiąć do amplitunera.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byłoby zainwestować w porządnego DAC-a z wyjściem analogowym i po analogu podpiąć do amplitunera.

Ale ile musiałby wydać na tego DAC-a żeby usłyszeć tą różnicę? Budżet miał być do 500-750zł, więc wątpię żeby coś w tym pułapie udało się kupić co zagra jakoś wybitnie.

 

Ja dokładnie takie samo połączenie mam do oglądania filmów z laptopa i sprawdza się bardzo dobrze. Ale z muzyką to chyba niezbyt wygodne, bo musisz włączać tv, żeby jej posłuchać? Ja muzykę puszczam przez USB do FiiO e10, który służy mi jako konwerter USB->SPDIF i dalej coaxialem do wzmacniacza (Arcam avr300), do którego mam podłączone słuchawki. Jakość dźwięku nieporównywalnie lepsza niż z samego e10, w którym ponoć miał być całkiem dobry DAC. Nie wiem jak ten Marantz, bo nie znam sprzętu, ale jak widać czasem we wzmakach też siedzą dobre DAC-i.

Co do HiFace to za droga zabawka jak dla mnie za sam konwerter. Możesz wypróbować mojego rozwiązania - e10 to koszt ok. 300zł, więc nie są to duże pieniądze, a zawsze poza konwerterem masz dodatkowo przenośny wzmacniacz słuchawkowy (chociaż scena jest tam wąska tragicznie).

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.