Skocz do zawartości
IGNORED

NFB-15.32 DAC czy sygnał przez cyfrowe wyjście z laptopa prosto do amplitunera?


Artificium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Dopiero co nabyłem mały zestaw - Denon DRA-F109 + Q Acoustics Concept 20 (głośniki dotrą do mnie w przyszłym tygodniu).

 

Będę słuchał głównie muzyki z komputera (FLAC) - zarówno 16bit/44kHz, jak i 24bit/196kHz.

 

Pierwotnym pomysłem było wyprowadzanie sygnału przez wyjście cyfrowe (Toslink) prosto z laptopa, jednak muszę takiego dopiero nabyć - na potrzeby tylko audio (obecny nie posiada wyjścia Toslink).

 

Pojawił się więc pomysł nabycia DAC jako przedwzmacniacza. Nie chcę wydać na ten cel więcej niż 1 000 PLN.

 

W tej kategorii cenowej najbardziej pozytywne opinie czytałem o NFB-15.32 Discrete DAC.

 

Poza tym - myślę, że byłby przydatny jeśli zdecyduję się na jakieś słuchawki.

 

Czy taka konfiguracja da różnicę w jakości w stosunku do sygnału cyfrowego prosto z laptopa (Denon ma wewnątrz jakiś tam DAC, ale nie wiem czy dedykowane rozwiązanie nie będzie lepsze, skoro i tak musiałbym kupić używanego laptopa)?

 

Zaznaczam, że jest to moja pierwsza przygoda z przyzwoitym audio, więc proszę o poradę bardziej doświadczonych kolegów/koleżanek z forum.

 

Mam nadzieję, że kiedyś to ja będę mógł komuś pomóc ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N a tym forum zauważyłem że odpisują na zasadzie "łaski" więc się nie zdziw jak odpowiedź dostaniesz za rok może 2. ;)

Wracając do tematu ja bym nie kupował DAC, a jak już to na allegro masz Fiio czy jakoś tak za 150-200zł takiego kup jak już musisz i będzie cacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka konfiguracja da różnicę w jakości w stosunku do sygnału cyfrowego prosto z laptopa (

 

Witaj !

Zakup zewnętrznego przetwornika (dac) z wejściem usb da ci zdecydowanie lepszy dźwięk,niż po optyku z komputera.

Akurat wybrany przez ciebie Audio-Gd ma bardzo dobry układ wejściowy usb (Via ),dodatkowo wejścia koaksjalne i optyczne,oraz wzmacniacz słuchawkowy.

Jak masz już laptopa,to podłączysz go do dac kablem usb .Więcej o Audio-Gd :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomyśleć tez nad Nowym ARCAM rDAC, jest do dostania za 999zł. Korzystam właśnie z niego podpiętego pod łapka po USB. jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za dotychczasowe sugestie. Audio-gd raczej nie dam rady nigdzie wypróbować (wiem, że wypożyczają sprzęt wysyłkowo do testu... może to jest opcja. Laptopa z Toslink pewnie też na dzień skombinuję i bezpośrednio porównam), może znajdę ARCAM rDAC do testu w jakimś lokalnym sklepie audio... albo inny DAC po prostu do porównania.

 

Prawdę mówiąc, to jakoś ciągnie mnie w stronę tego Audio-gd i odpuszczenia sobie kombinacji.

 

Napiszę, jeśli coś wybiorę / przetestuję. W międzyczasie kolejne sugestie / rady mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przeczytaj najpierw wątek GD Audio to jest zaledwie kilka kilkanaście stron nie powinno sprawić to kłopotu komuś potrafiącemu czytać, jednak na każdej jest przynajmniej kilka wpisów że przetwornik wysypał się i co robić. Wysypał mam na myśli w konfiguracji z komputerem. Co z tego że niby całkiem fajne grają te urządzenia ale jak raz na tydzień trzeba konfigurować to coś nie teges.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz na tydzień trzeba konfigurować to coś nie teges.

Witam!

Takie wypadki są jednostkowe,a klub jest od tego,żeby rozwiązywać problemy :)

Najczęściej przyczyną złej współpracy jest sam komputer,co opisujemy na własnych przykładach.

Na pewno korzystanie z wejścia usb w przetwornikach Audio-Gd wymaga pewnej wiedzy z zakresu obsługi komputera,co nie każdemu może odpowiadać.Zresztą,większość usb daców ma problemy z wejsciem usb,np. wspominany Arcam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przeczytaj najpierw wątek GD Audio to jest zaledwie kilka kilkanaście stron nie powinno sprawić to kłopotu komuś potrafiącemu czytać, jednak na każdej jest przynajmniej kilka wpisów że przetwornik wysypał się i co robić. Wysypał mam na myśli w konfiguracji z komputerem. Co z tego że niby całkiem fajne grają te urządzenia ale jak raz na tydzień trzeba konfigurować to coś nie teges.

Dzięki za radę ; ) właśnie przeprowadzam research.

 

Witam!

Takie wypadki są jednostkowe,a klub jest od tego,żeby rozwiązywać problemy :)

Najczęściej przyczyną złej współpracy jest sam komputer,co opisujemy na własnych przykładach.

Na pewno korzystanie z wejścia usb w przetwornikach Audio-Gd wymaga pewnej wiedzy z zakresu obsługi komputera,co nie każdemu może odpowiadać.Zresztą,większość usb daców ma problemy z wejsciem usb,np. wspominany Arcam.

Na szczęście czuję się na siłach w kwestii konfiguracji : )

 

Miałem wypożyczony do testów CA DacMagic 100. Brzmiał całkiem przyjemnie z moim zestawem, ale nie mam punktu odniesienia. Wiem, że dystrybutor Audio-Gd również wypożycza sprzęt przy pokryciu kosztów wysyłki. Pewnie tak zrobię...

 

Teraz zastanawiam się poważnie jaki przetwornik wybrać... sporo jest w internecie informacji na ten temat, ale wybór ciężki... Sabre ES9018 czy 2x Wolfson WM8741...hmmm. Any suggestions? ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.