Jump to content
IGNORED

Sprzęt do pomiarów Arta

dst89

Recommended Posts

Witam,

Planuje zakup nowego sprzętu pomiarowego skalibrowany mikrofon Behringer B-5, interfejs Focusrite Scarlett 2i2. Zastanawiam się czy nie będzie problemu z połączeniami, tzn: pod jedno wejście mam zamiar podpiąć mikrofon i ustawić je w tryb nagrywania mikrofonowego. Drugie z wejść planuje ustawić w tryb nagrywania liniowego i podać na nie sygnał z wyjścia wzmacniacza. I tutaj pojawia się pytanie jak to zrobić:

1 czy sygnał ze wzmacniacza można podać na wejście za pomocą takiej przejściówki:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2. Czy też konieczne jest zbudowanie symetryzatora sygnału na DRV134?

Dodam, że zależy mi na dużej dokładności pomiaru :-)

Witam,

Planuje zakup nowego sprzętu pomiarowego skalibrowany mikrofon Behringer B-5, interfejs Focusrite Scarlett 2i2. Zastanawiam się czy nie będzie problemu z połączeniami, tzn: pod jedno wejście mam zamiar podpiąć mikrofon i ustawić je w tryb nagrywania mikrofonowego. Drugie z wejść planuje ustawić w tryb nagrywania liniowego i podać na nie sygnał z wyjścia wzmacniacza. I tutaj pojawia się pytanie jak to zrobić:

1 czy sygnał ze wzmacniacza można podać na wejście za pomocą takiej przejściówki:

Hidden Content

2. Czy też konieczne jest zbudowanie symetryzatora sygnału na DRV134?

Dodam, że zależy mi na dużej dokładności pomiaru :-)

Jak otworzysz sobie manuala z arty to tam masz dokladny opis jak zrobic pomiarowke. Trzeba kilka rezystorow, troche kabla i dobrej jakosci zlacza. Taki zmutowany kabelek sam mozesz sobie polutowac, 5min roboty.

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Pewnie masz na myśli schemat z załącznika, ale problem w tym że dotyczy on wejścia niesymetrycznego a Scarlett 2i2 ma wejścia zbalansowane.

Pewnie masz na myśli schemat z załącznika, ale problem w tym że dotyczy on wejścia niesymetrycznego a Scarlett 2i2 ma wejścia zbalansowane.

Hidden Content

post-19192-0-80472200-1391537574_thumb.gif

Hidden Content

Hidden Content

Nie ma problemu, Scarlet ma wejścia Combo, czyli podłączasz XLR symetrycznie (wejście mikrofonowe) lub Jack niesymetrycznie (wejście liniowe)

Trudno mi cos napisac, B5 po prostu dziala :) wybralem taki, poniewaz ma lepsza budowe od elektretu, wytrzymuje wieksze poziomy spl, ma wymienne membrany.

Co do karty, to na usb mam M-audio transit i alesis io2, a na pci echo miamidi. Z jigiem arta moge szybko przelaczyc na odpowiednia karte, w zaleznosci od potrzeb.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.