Skocz do zawartości
IGNORED

wieża z różnych elementów


99asia99

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałabym się upewnić pytając o radę fachowców :)

Jestem posiadaczką starej wieży Sanyo z lat 80 złożonej z nastepujacych elementow: drapak+wzmacniacz+tuner+glosniki. Chciałabym dodać do tego odtwarzacz CD innego producenta (np. Cambridge albo Technics). Czy mozna to bezpiecznie przeprowadzić? :) Czy CD musi być koniecznie marki Sanyo?

 

I drugie pytanie jak to podłączyć:) Ponieważ trzy kable zasilające w mojej wieży łączą się w puszce skąd prowadzi jeden do gniazdka. A odtwarzacz CD będzie miał osobny kabel zasilania, czy może tak być i nie zaszkodzi, że wieża będzie tak jakby dwukrotnie podłączona do prądu? Czy koniecznie należałoby "rozdłubać" kabel zasilający od CD i "dopiąć" go do tej wyżej wspomnianej puszki.

 

przepraszam za banalność pytania ale jestem noobem w tych sprawach a na nauke nigdy nie jest za pozno:)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze cd różnych firm mają znormalizowane parametry sygnału wyjściowego, można więc je łączyć z jakimkolwiek wzmacniaczem z wejściem aux, lin, itp Z WYJĄTKIEM PHONO.

Wtyk zasilania do gniazda i jest ok. Nie kombinuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze cd różnych firm mają znormalizowane parametry sygnału wyjściowego, można więc je łączyć z jakimkolwiek wzmacniaczem z wejściem aux, lin, itp Z WYJĄTKIEM PHONO.

Wtyk zasilania do gniazda i jest ok. Nie kombinuj.

 

Dziękuje bardzo! Wiem już, do phono jest podłączony gramofon. Mam we wzmacniaczu wejście phono, tuner, tape rec i tape play,a także aux/CD - tam sobie podłącze:).

Już kombinowałam a co tam:) Ta wieża Sanyo była wogóle w szafce, miała jeszcze odtwarzacz kaset, ale się go pozbyłam:) razem z szafką :) Teraz wygląda lepiej ale chciałam dodać właśnie CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżetowych systemach taka składanka od kilku producentów zawsze (co rzadko można napisać) gra lepiej niż 100% made in firma x

Wyjścia są znormalizowane i pod CD podłączysz każde CD - niezależnie od nazwy producenta.

 

Jedyne co to nie można być ortodoksyjnym estetą - różne rozmiary, stylistyka i inne znaczki producenta. Ale za to nagradza to lepszym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Hej, chciałabym się upewnić pytając o radę fachowców :)

Jestem posiadaczką starej wieży Sanyo z lat 80 złożonej z nastepujacych elementow: drapak+wzmacniacz+tuner+glosniki. Chciałabym dodać do tego odtwarzacz CD innego producenta (np. Cambridge albo Technics). Czy mozna to bezpiecznie przeprowadzić? :) Czy CD musi być koniecznie marki Sanyo?

 

I drugie pytanie jak to podłączyć:) Ponieważ trzy kable zasilające w mojej wieży łączą się w puszce skąd prowadzi jeden do gniazdka. A odtwarzacz CD będzie miał osobny kabel zasilania, czy może tak być i nie zaszkodzi, że wieża będzie tak jakby dwukrotnie podłączona do prądu? Czy koniecznie należałoby "rozdłubać" kabel zasilający od CD i "dopiąć" go do tej wyżej wspomnianej puszki.

 

przepraszam za banalność pytania ale jestem noobem w tych sprawach a na nauke nigdy nie jest za pozno:)

 

Pozdrawiam

 

1.

możesz podłączyć każdy cd player

2.

każde urządzenie potrzebuje prądu i nie ma znaczenia do jakiego gniazdka podłączysz. W przypadku innego "obcego" CD player'a, musisz go podłączyć do jakiegokolwiek gniazdka. Wieża będzie podłączona swoim kablem a CD swoim, i w tym przypadku nie będzie podłączona "dwukrotnie" :)

3.

co to jest "noob"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki CD byłby najlepszy? Amplifier Sanyo JA 350A a głosniki Sanyo HF250W. Muzyka to będzie róznie, nie tylko same basy :)

 

I miałby być srebrny.

 

PS A czemu z Amplifiera wychodzi kabelek (18V) do Tunera, to jakies dodatkowe zasilanie? :) I czemu z tyłu Tunera jest takie

jakby czarne plastikowe coś co mozna złozyć, w kształcie rurki? :P

 

Dzieki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS A czemu z Amplifiera wychodzi kabelek (18V) do Tunera, to jakies dodatkowe zasilanie? :) I czemu z tyłu Tunera jest takie

jakby czarne plastikowe coś co mozna złozyć, w kształcie rurki? :P

 

Antena AM ??? (wbudowana)

 

18 W ? Być może ten tuner ma zasilanie ze wzmacniacza - strzelam, nie znam modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A jaki CD byłby najlepszy? Amplifier Sanyo JA 350A a głosniki Sanyo HF250W. Muzyka to będzie róznie, nie tylko same basy :)

 

I miałby być srebrny.

 

PS A czemu z Amplifiera wychodzi kabelek (18V) do Tunera, to jakies dodatkowe zasilanie? :) I czemu z tyłu Tunera jest takie

jakby czarne plastikowe coś co mozna złozyć, w kształcie rurki? :P

 

Dzieki!

 

 

wklej zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek 777 wygląda na to że tak:-)

 

Oczywiście chodzi mi o CD które będzie pasować, tzn nie musi być najdroższe. A czy przy tym sprzęcie , który jest dość vintage powinno się kupić jakieś lepsze kabelki do głośnikow, czy to znacznie poprawi efekty czy to nie ma znaczenia, jeśli tak to jakie te przewody ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Powitać :D

mam jeszcze jedno pytanie do miłych panów :) Zdecydowalam się że odtwarzacz DVD (np Sony HCD s-300) będzie mi słuzył za CD w moim sprzęcie (jest tańszy) ale jakim kablem mogę go podłączyć do wzmacniacza (Amplifier Sanyo JA 350A ) żeby działało?

 

Bo wszystkie DVD na ebayu nie maja takiego kabla ;( No to przecież nie będzie mi działać bez tego :(

 

I co to jest ten podział na regiony np region 2 to cała geograficzna Europa ? :-)

 

Mam nadzieję, że ktoś mi poradzi :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.