Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Devialet Klub
IGNORED

Devialet KLUB


moreno1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MacP napisał:

Przymierzałem się do Roona, ale nie przyłączam się do zachwytów... Konieczność odpalania peceta, by słuchać muzyki jest porażką, brak wsparcia dla NASów innych niż x86 też, a najgorsze że nie ma opcji przeglądania np. dysków wg folderów! Mam setki własnych płyt zripowanych bez tagów, ale bardzo precyzyjnie poukładanych - one dla Roona nie istnieją! Rozumiem że są ludzie, którzy wierzą tylko w tagi (choć wiele płyt ma je z koszmarnymi błędami, z bzdurnym przypisaniem do gatunków) ale brak wglądu w strukturę folderów choćby jako opcji jest koszmarny, więc nie zapłacę Roonowi ? do Devialeta mam podłączony cyfrowo taniutki Raspberry z kartą DigiOne jako transport i daje mi to dostęp do dysków, do streamingu taki jak chcę, bez zdawania się na wątpliwy protokół Devialeta oraz przereklamowanego Roona. Jednak wolałbym mieć UPNP bezpośrednio w D200, to trochę głupie że dają tak oczywistą funkcję tylko jako b. kosztowny upgrade ?

 

Roon ROCK postawiony na Intel NuC to serwer linuksowy włączony 24/7.

- jest dostęp w strukturę katalogów po smb do podłączonego dysku zewnętrznego 3,5 cala,

- możliwość włączania Devialeta i sterowania głośnością Devialeta po AIR i dużo więcej.

Dobre opisy co można są na forum Devialeta i Roon. Polecam poczytać. 

No i oczywiście TIDAL zintegrowany... 

To nie klub Roona więc przepraszam za pisanie nie w temacie Devialet-a, ale jakoś tak wyszło ?

Miałem 2 lata malinkę z DigiOne więc mogę porównać. Malinka naprawdę daje radę i w swojej klasie jest dobrym rozwiązaniem jako źródło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Jacek70 napisał:

Roon ROCK postawiony na Intel NuC to serwer linuksowy włączony 24/7.

Doceniam i szanuję, ale chyba jednak pójdę w jakieś bardziej zintegrowane rozwiązania, to za dużo konfigurowania, kabli, pudełek itp. Ja z kolei przepraszam, bo wiem że to nie dział "Ogłoszenia", ale skoro to klub ekskluzywnego Devialeta, to może kogoś tu zainteresuje zakup D200 w okazyjnej, wakacyjnej cenie mniejszej niż 10kZł ? ? Po wakacjach gdy zrobi się ruch na rynku, będzie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, klub Devialet - 8 osób ?

Niewielu, ale dobre cokolwiek...

Mam pytanie do klubowiczów.

Jak się sprawują Wasze urządzenia?

Czy korzystaliście z możliwości upgrade?

Rozumiem, że cena takowego nie jest okazyjna, ale jeśli nasze urządzenie dobija do 5 lat to w zasadzie można nabyć w cenie upgrade nowe i znów z 5-letnią gwarancją (jak dobrze rozumiem to co napisali na stronie Devialeta)

Mój D120 (odpukać)  działa jak trzeba, zero problemów od 2 lat.

Oby tak dalej bo połączony z Roon-em daje co trzeba ?

 

Pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
W dniu 13.01.2020 o 18:18, morawka napisał:

Słuchał ktoś zestawu :

2x Devialet Phantom Gold+ dialog i chciałby się podzielić wrażeniami ?

Witam, klub Devialet na audiostereo.pl jest raczej mało aktywny ?

Sugeruję zadać pytanie na forum devialet - https://devialetchat.com/

Pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 20.08.2019 o 16:34, Jacek70 napisał:

Witam, klub Devialet - 8 osób ?

Niewielu, ale dobre cokolwiek...

Mam pytanie do klubowiczów.

Jak się sprawują Wasze urządzenia?

Czy korzystaliście z możliwości upgrade?

Rozumiem, że cena takowego nie jest okazyjna, ale jeśli nasze urządzenie dobija do 5 lat to w zasadzie można nabyć w cenie upgrade nowe i znów z 5-letnią gwarancją (jak dobrze rozumiem to co napisali na stronie Devialeta)

Mój D120 (odpukać)  działa jak trzeba, zero problemów od 2 lat.

Oby tak dalej bo połączony z Roon-em daje co trzeba ?

 

Pozdrawiam

J.

Wolę słuchać z Devialeta niż o tym pisać.... dla mnie super rozwiązanie: źródło na Nucleusie ale nie tylko bo czasem z Maca (iTunes) czy Tidala z przenośnych jak choćby iPhone albo bezpośrednio z Coctailaudio X40 do Devialeta Pro. A Roon dla mnie - rewelacja pomimo paru drobnych problemów na początku... Pliki HD z Nucleusa odtwarzane przez AirPlay do Devialeta 140Pro brzmią rewelacyjnie choć grają na starych Audio Physic-ach Virgo. Devialet ma kilka miesięcy i za każdym razem odkrywam coś nowego w brzmieniu przy różnych źródłach. Gdyby tak jeszcze zamienić Audio Physic-i na nowe Vele-409 Elaca, które niedawno słuchałem.... trzeba jeszcze mieć jakieś marzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.12.2020 o 20:45, JckS napisał:

Wolę słuchać z Devialeta niż o tym pisać.... dla mnie super rozwiązanie: źródło na Nucleusie ale nie tylko bo czasem z Maca (iTunes) czy Tidala z przenośnych jak choćby iPhone albo bezpośrednio z Coctailaudio X40 do Devialeta Pro. A Roon dla mnie - rewelacja pomimo paru drobnych problemów na początku... Pliki HD z Nucleusa odtwarzane przez AirPlay do Devialeta 140Pro brzmią rewelacyjnie choć grają na starych Audio Physic-ach Virgo. Devialet ma kilka miesięcy i za każdym razem odkrywam coś nowego w brzmieniu przy różnych źródłach. Gdyby tak jeszcze zamienić Audio Physic-i na nowe Vele-409 Elaca, które niedawno słuchałem.... trzeba jeszcze mieć jakieś marzenia....

Mam bardzo podobne odczucia.

Roon Rock na NUC-u jako źródło po AIR (połączenie kablowe eth.). Wybudzanie Devialeta z iPhone, lub każdego innego urządzenia wpiętego do sieci domowej z zainstalowanym Roon Remote - duża wygoda.

Devialet zaskakuje ilością dźwięków i szczegółów jakie nagle pojawiają się w bardzo dobrze znanych utworach ?

U mnie Devialet gra z Harbeth 30.1

Tylko słuchać i delektować się.

Wszystkiego dobrego na Święta i Nowy Rok ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
W dniu 8.12.2020 o 20:45, JckS napisał:

Wolę słuchać z Devialeta niż o tym pisać.... 

Bardzo słuszna uwaga!

W dniu 20.08.2019 o 16:34, Jacek70 napisał:

Witam, klub Devialet - 8 osób ?

Niewielu, ale dobre cokolwiek...

Mam pytanie do klubowiczów.

Jak się sprawują Wasze urządzenia?

Czy korzystaliście z możliwości upgrade?

Rozumiem, że cena takowego nie jest okazyjna, ale jeśli nasze urządzenie dobija do 5 lat to w zasadzie można nabyć w cenie upgrade nowe i znów z 5-letnią gwarancją (jak dobrze rozumiem to co napisali na stronie Devialeta)

Mój D120 (odpukać)  działa jak trzeba, zero problemów od 2 lat.

Oby tak dalej bo połączony z Roon-em daje co trzeba ?

 

Pozdrawiam

J.

Dawno mnie tu nie było więc dopiero dziś odpowiadam.

Sprzęt gra bez problemu już wiele lat. Mam nadzieję, że pogra jeszcze wiele kolejnych. 

Upgrade mnie nie interesuje. Gram głównie z CD połączonego coaxialem z Devialetem i dźwięk jest jak dla mnie bardzo dobry. Osiągnięcie tego poziomu wymagało jednak pewnych inwestycji. Wysokiej klasy nóżek antywibracyjnych - bo te firmowe to żarcik, oraz zastosowania wysokiej klasy kabla zasilającego, na który Devialety są bardzo czułe. Co do kabli głośnikowych to polecam miedź, próbowałem wielu słynnych modeli w cenie do 20 tyś PLN ale nadal bardziej pasują mi miedziane Kondo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
5 hours ago, szarymak said:

Witam szanowne grono, cisza tu w klubie, ostatnio 2021 🙂 Którym połączeniem wg Was graja najlepiej 140/220 ? USB, AirPlay, Devialet AIR itp ? Jakie macie doświadczenia w tej kwestii ?

Powszechnie uwaza sie, ze najlepsze sa: AES3, Devialet Air / Roon, USB (ale z bardzo dobrymi/czystymi transportami).
Nie przywiazywałbym sie do tych "mądrości ludowych".
Ja preferuje Roon i UPNP (z JPlay).

Edytowane przez maxijazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.01.2023 o 13:04, szarymak napisał:

Witam szanowne grono, cisza tu w klubie, ostatnio 2021 🙂 Którym połączeniem wg Was graja najlepiej 140/220 ? USB, AirPlay, Devialet AIR itp ? Jakie macie doświadczenia w tej kwestii ?

Moim zdaniem najlepiej Devialet gra w połączeniu z napędem CD poprzez połączenie cyfrowe Coaxial lub AES/EBU. To dla mnie inna klasa dźwięku niż jakiekolwiek odtwarzanie plików czy streamingu. Ale to tylko moja subiektywna opinia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich klubowiczow mam problem z Devialet expert 140 pro. Moje gniazdo USB po podlaczeniu aplikacji Roon przestalo dzialac i po sprawdzeniu wszystkiego , to jednak wina gniazda Devialeta …. Prosze o Jakie kolwiek informacje na ten temat. Jak to naprawic 😭😭😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Czy udało się rozwiązać problem?

Wydaje mi się, że podłączenie aplikacji Roon nie mogło w żaden negatywny sposób wpłynąć na port usb, to raczej wina tzw. hardware, ale mogę się mylić.

Czy nie wygodniej korzystać z połączenia po ethernet?

Z naprawą Devialet-ów w Polsce jest problem - ewentualnie audioklan ul. Szkolna 34, 05-270 Marki k/Warszawy.

Główny serwis jest w Francji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem Devialeta DIONE. Sprzęt ma rok z hakiem, w zasadzie tylko wyciągnięty z pudełka i sprawdzony.

Miał być na wyposażeniu pokoju "rozrywkowego" w domu, ale temat upadł, bo nie mam na to czasu niestety. Myślę, że mogę dać dobrą cenę. Zainteresowanych zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Wkrótce minie 10 lat od założenia tego tego wątku - Devialet Klub - na audiostereo. Jako jego założyciel pozwolę sobie napisać kilka zdań z okazji jubileuszu 😉

To co najważniejsze, to iż firma Devialet nadal istnieje pomimo złowieszczych proroctw niektórych osób. Jej przeżycie na trudnym rynku audio to na pewno zasługa różnych nowych produktów z kategorii lifestyle. Trzeba jednak podkreślić, iż nadal produkowana jest seria urządzeń stereofonicznych. Serwis do nich jest cały czas oferowany. 

Co do jakości dźwięku wzmacniaczy Devialeta to nie będę nic pisał bo każdy ma swoje upodobania i nie ma sensu bić piany. 

Natomiast pragnę napisać, iż spędziłem bezproblemowe 10 lat z Devialtem. Zero awarii. Pewność i stabilność działania. Amerykańskie i japońskie wzmacniacze zintegrowane niektórych moich znajomych już zdążyły odwiedzić serwisy dystrybutorów a u mnie zero problemów.   

Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, iż nowa wspólna dziesięciolatka będzie równie udana 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
On 3/11/2024 at 5:20 PM, moreno1973 said:

Wkrótce minie 10 lat od założenia tego tego wątku - Devialet Klub - na audiostereo. Jako jego założyciel pozwolę sobie napisać kilka zdań z okazji jubileuszu 😉

To co najważniejsze, to iż firma Devialet nadal istnieje pomimo złowieszczych proroctw niektórych osób. Jej przeżycie na trudnym rynku audio to na pewno zasługa różnych nowych produktów z kategorii lifestyle. Trzeba jednak podkreślić, iż nadal produkowana jest seria urządzeń stereofonicznych. Serwis do nich jest cały czas oferowany. 

Co do jakości dźwięku wzmacniaczy Devialeta to nie będę nic pisał bo każdy ma swoje upodobania i nie ma sensu bić piany. 

Natomiast pragnę napisać, iż spędziłem bezproblemowe 10 lat z Devialtem. Zero awarii. Pewność i stabilność działania. Amerykańskie i japońskie wzmacniacze zintegrowane niektórych moich znajomych już zdążyły odwiedzić serwisy dystrybutorów a u mnie zero problemów.   

Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, iż nowa wspólna dziesięciolatka będzie równie udana 😉 

Podpisuję się,

w poprzednim roku zrobiłem upgrade D120 do D220 i jestem bardzo zadowolony.

Jedno urządzenie, które zapewnia tak wiele na wysokim poziomie.

Następne lata powinny być razem z Dev...

Pozdr. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.03.2024 o 11:03, Jacek70 napisał:

Podpisuję się,

w poprzednim roku zrobiłem upgrade D120 do D220 i jestem bardzo zadowolony.

Jedno urządzenie, które zapewnia tak wiele na wysokim poziomie.

Następne lata powinny być razem z Dev...

Pozdr. 😉

 

Słuszny ruch. Warto było zwiększyć moc i możliwości urządzenia. Ten model to optymalny wybór w ofercie Devialeta w relacji cena/jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.