Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Devialet Klub
IGNORED

Devialet KLUB


moreno1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Oczywiście, można posłuchać samemu ale ja lubię wiedzieć z czym mam do czynienia. Może nie tylko ja - dlatego piszę. I o przekazanie informacji mi chodzi a nie o problem bo ja też nie widzę problemu z wyłączeniem tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, można posłuchać samemu ale ja lubię wiedzieć z czym mam do czynienia.

 

Masz do czynienia?...czyli masz Devialeta? Bo jak nie masz... to nie masz do czynienia...tylko masz read-only;-)

 

Na czym polega SAM to już zostało opisane w wielu artykułach w prasie a wyniki jego działania zostały pomierzone...nie ma tu żadnej sensacji jakiej by nie odkrył Pan Alan... wystarczy poczytać artykuły z niemieckich miesięczników hifi...oni zrobili dokładne obliczenia ...jak to Niemcy...

 

 

A już w innym temacie...

 

Jeśli ktoś z posiadaczy Devialeta zastanawia się z jaką wersją firmware gra ten sprzęt najlepiej to polecam zainstalować wersję oprogramowania zamieszczoną na tej stronie...

 

https://help.devialet.com/entries/34982912-Beta-version-of-Firmware

 

IMO to najciekawiej brzmiący firmware jaki ,,wypuszczono" dla Devialeta. Muzykalniejszy i dynamiczniejszy niż 7.1.1. a nie tak wygładzony jak 8.0. Jeśli ktoś nie potrzebuje słuchać DSD (dostępnego w 8.0) i nie ma gramofonu to 7.1.3 wydaje się ciekawą propozycją.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Nie mam ale rozważam różne wzmacniacze. Jakbyśmy pisali tylko o sprzęcie, który mamy to forum należałoby zamknąć, więc czemu mają służyć te uwagi? Piszę w kontekście dołączenia modelu SHL5 do bazy SAM, co miało miejsce w tym miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Dołączam do klubu: Devialet 200 + Blade Two

 

Pozdrawiam

 

Gratuluję. Jak to brzmi? Czemu akurat te kolumny? Czy 200 daje radę je napędzić bez problemu? Porównywałem może z 250?

 

Polecam pobawić się z różnymi firmware...oferują spore różnice w brzmieniu...mi osobiście najbardziej odpowiada nadal 7.1.3 beta... Przestrzenność brzmienia i jego gładkość dla mnie najlepsza jej w tej wersji FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dziękuję.

2. Brzmienie bardzo mi odpowiada. Przejrzyście, selektywnie, rozdzielczo, detalicznie a jednocześnie gładko, spójnie i "muzykalnie". W zależności od zastosowanych kabli głośnikowych charakter brzmienia jest bardzo zrównoważony i neutralny (np. Chord Sarum, Nordost Tyr/Frey2, Albedo monolith reference etc.) albo z podkreślonym dołem (Audioquest meteor/aspen, cardas clear).

3. Jestem całkowicie początkujący, a sprzęt nabyłem przypadkiem. Weszliśmy "pooglądać" do Denona. I tak zaczęła się przygoda... Ponad miesiąc średnio co drugi dzień wielogodzinnych odsłuchów a w zasadzie nauki muzyki:)

4. Słuchaliśmy: Canton coś tam..., Dali Epicon 6/8, Sonus Faber Olimpica II/III, VIENNA ACOUSTICS Beethoven Concert Grand, B&W seria Diamond 804/802, B&W nowa seria D3 803/802, JBL S4700, TECHNICS SB-R1 + SU-R1 + SE-R1, i na koniec KEF Blade, Blade Two, Reference 3. Ciężko myślałem również o Reference 5, jednak nie udało się nigdzie odsłuchać - brak dostępności.

Na placu boju pozostały B&W D3 802 i Kef Blade Two ze względu na brzmienie, design, gabaryty, dostępność "od ręki". Padło na Blade`a 2 ze względu na ogólną równowagę brzmienia, dokładność i "spokój" w dźwięku (przepraszam nie potrafię jeszcze wszystkiego właściwie wyartykułować). No i lakier: Frosted blue...

5. Przez kilka dni po zakupie kolumn miałem w domu jednocześnie Devialety: 2x200 czyli mono 2x400 oraz 2x250 czyli mono 2x800. Oczywiście przeprowadziłem wszelkie możliwe próby i porównania możliwych opcji 200, 250, 400, 800. Pierwsze wrażenia: im wyżej tym lepiej. Jednak w miarę upływu czasu i zwracając uwagę, by podczas odsłuchu ustawić bardzo zbliżony poziom "głośności" (ważne!) w każdym zestawieniu - poza większą "parą" mono - przestałem dostrzegać różnice. Myślałem o zakupie 400 - jednak dystrybutor realnie nie posiada w ofercie, a proponuje w tym przypadku 2 pełne 200-tki. Dlatego zdecydowałem się na 200, by jak pojawi się taka potrzeba nabyć drugi 200. Być może nie dostrzegam różnic w brzmieniu ze względu na brak doświadczenia albo po prostu słyszę mniej niż inni.

6. Kolumny stoją w pomieszczeniu 50 m2 - nie ma najmniejszych problemów z ich napędzeniem - jest jeszcze spora rezerwa.

7. Firmware zaktualizowałem do 8.1.3

8. Nie potrzebnie przestraszyłem się gabarytów większych Blade`ów i zastanawiam się teraz nad ich zakupem oraz wtedy drugiej 200-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Aua...50m2 a ja myslalem o blade two do 25m2. Jako ze producent sugeruje ze jest to do 'normalnych pokoi'. Chyba lepiej zejde na ziemie i bardziej razsadny rozmiar to kef reference 1. Gratuluje zakupu.

Edytowane przez kennijczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aua...50m2 a ja myslalem o blade two do 25m2. Jako ze producent sugeruje ze jest to do 'normalnych pokoi'. Chyba lepiej zejde na ziemie i bardziej razsadny rozmiar to kef reference 1. Gratuluje zakupu.

 

Bardzo dziękuję.

Ja na 25 m2 brałbym Blade 2 bez obaw, ewentualnie Reference 3. Odsłuchy odbywałem w studio na pewno nie większym niż 25 m2, a chyba bliżej 20 m2. Sam zastanawiam się nad dużym Blade i na pewno będę je porównywał u siebie. Wcześniej żona przestraszyła się gabarytów, zupełnie niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Profi dzieki za odpowiedz. Sluchalem blade 2 pare miesiecy temu i czaly czas mi w glowie siedza jak zadne inne glosniki. Czeka mnie przeprowdzka do nowego mieszkania w wakacje i po tym bede myslal nad sprzetem. Jak piszesz ze dadza race to wezme je na odsluch u sibie. pozdrawiam i powodzenia z przymiarkami do jedynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem Devialet Phantom...

Kochani - żal... aż przykro się robiło, naprawdę... łubudubu, przebasowione, bez szlachetności, takie cos dla nastolatków bogatych, pod publiczkę

Liczyłem, że to coś wyjątkowego a tu porażka niestety....

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

słuchałem Devialet Phantom...

Kochani - żal... aż przykro się robiło, naprawdę... łubudubu, przebasowione, bez szlachetności, takie cos dla nastolatków bogatych, pod publiczkę

Liczyłem, że to coś wyjątkowego a tu porażka niestety....

 

dziwne, co jak co ale zadnego przebasowania nie doswiadczylem. w jakim pomieszczeniu je odsluchiwales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. Firmware zaktualizowałem do 8.1.3

8. Nie potrzebnie przestraszyłem się gabarytów większych Blade`ów i zastanawiam się teraz nad ich zakupem oraz wtedy drugiej 200-tki.

 

Fajnie, że jesteś zadowolony. Oby jak najdłużej...

 

Jeśli masz wolną chwilkę to polecam też zajrzeć na anglojęzyczne forum użytkowników urządzeń firmy Devialet. Jest tam wiele na temat różnic w brzmieniu i użytkowaniu 200, 400 a np. 250...

http://devialetchat.com

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wolną chwilkę to polecam też zajrzeć na anglojęzyczne forum użytkowników urządzeń firmy Devialet. Jest tam wiele na temat różnic w brzmieniu i użytkowaniu 200, 400 a np. 250...

http://devialetchat.com

 

Już szukałem tam informacji na ten temat, jednak bezskutecznie. Czy mógłbyś streścić w dwóch zdaniach co piszą o różnicach w brzmieniu 200 a 250 albo podać linka? Zakładam, że mimo problemów ze słuchem:) to moim zdaniem na logikę różnic w brzmieniu pomiędzy 200 a 400 albo 250 a 500 być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już szukałem tam informacji na ten temat, jednak bezskutecznie. Czy mógłbyś streścić w dwóch zdaniach co piszą o różnicach w brzmieniu 200 a 250 albo podać linka? Zakładam, że mimo problemów ze słuchem:) to moim zdaniem na logikę różnic w brzmieniu pomiędzy 200 a 400 albo 250 a 500 być nie powinno.

 

Z tego co piszą na forum Devialeta wynika, że 250 jest lepsza brzmieniowo od 200 i dla niektórych również od 400. Przewaga 250 ma polegać na jej bardziej naturalnym brzmieniu i nieskrępowaniu w zakresie dynamiki. Ja miałem okazję słuchać kiedyś dość dokładnie różnych modeli gdy były to jeszcze 170 i 240. Wtedy 240 okazała się lepsza niż 170 (240 oferowała świetne, synergiczne połączenie z Sonus Faber Evolution). Potem jednak 170 stała się 200 dzięki nowemu firmware i te ekstra 30W sporo jej dało. Ja osobiście jestem zadowolony z tego co oferuje 200 i uważam, że w metrażu 20m2 wystarcza.

 

Jeśli słuchałeś ze swoimi kolumnami wszystkich modeli to sam się przekonałeś co i jak. Jak nie zauważyłeś znaczących różnic to moim zdaniem nie ma się co na siłę przekonywać do wyższych modeli. Ewentualnie polecałbym posłuchać jeszcze jeden raz modelu 250. Po kilku tygodniach osłuchania się z posiadanym modelem 200.

 

400 przez niektórych uważana jest za produkt nie do końca dopracowany (podobno pojawiają się jakieś problemy z software i idealnie równym wysterowaniem obu kanałów).

 

Moim zdaniem wgranie różnych firmware pozwala na ,,modelowanie" dźwięku Devialeta w różne strony. Ja po wielu porównaniach wybrałem starą wersję oznaczoną jako 7.1.3 Client (beta). Niestety obecny konfigurator na stronie internetowej Devialeta zapewnia pełną obsługę tylko najnowszych wersji firmware.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Do KEF Blade 2 dołączyły KEF Blade oraz Audioquest Wildwood głośnikowy.

Zero problemów z napędzeniem również większych Blade`ów przez Devialet 200 nawet stwierdziłbym, że wzmacniacz ma "lżej".

 

P.S. Gdyby ktoś był zainteresowany to mniejsze Kef Blade Two są na sprzedaż w rewelacyjnej cenie i z fakturą VAT. Stan: nowe, wyciągałem osobiście z kartonów po raz pierwszy. Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Profi gratulacje z podjecia decyzji. Jak odbierasz roznice pomiedzy blade i blade 2?

Szkoda ze tak szybko to zrobiles ;) Ja bede budowal system gdzies za rok po przeprowadzce i wtedy moze bylbym zainteresowany dwojkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi gratulacje z podjecia decyzji. Jak odbierasz roznice pomiedzy blade i blade 2?

Szkoda ze tak szybko to zrobiles ;) Ja bede budowal system gdzies za rok po przeprowadzce i wtedy moze bylbym zainteresowany dwojkami...

 

Wielkie dzięki.

 

Jeśli chodzi o brzmienie to jest ono niezmiernie podobne. Podstawowa różnica dotyczy w zasadzie dołu pasma, potęgi basu dużych Blade`ów - nie wiem czy każdemu się spodoba - mnie tak.

Dźwięk jest gęstszy i obszerniejszy, więcej masy. Wydaje mi się, że Blade 2 z kolei zachowują większą równowagę tonalną, konturowość dźwięków, a największą ich zaletą jest intymność w brzmieniu - i tego mi najbardziej brakuje - no ale są inne zalety ;)

Należy pamiętać, że większy Blade potrzebuje wiele przestrzeni i moim zdaniem nie nadaje się do mniejszych pomieszczeń. Myślę, że pomiędzy 50 m2 a 100 m2 będzie ok:)

 

Zacząłem budowanie systemu od głośników i przewodów głośnikowych, jak trochę odetchnę i czas pozwoli to będzie reszta...

 

A oto różnice pomiędzy Blade i Blade2 :)

post-61302-0-40800700-1452287386_thumb.jpg

Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Wygladaja elegancko :) Fajnie ze widzisz plusy i minusy i ze mimo wszystko wieksze bardziej Ci pasuja. Ja chyba moge zapomniec o bladach, dostalem dokladne plany nowego i z tego co tam wyliczylem moj pokoj bedzie mial ok 19m plus aneks kuchenny i juz wiem ze bedzie ciezko zrobic zeby cos tam gralo. Podpytam sie moze chlopakow od akustyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygladaja elegancko :) Fajnie ze widzisz plusy i minusy i ze mimo wszystko wieksze bardziej Ci pasuja. Ja chyba moge zapomniec o bladach, dostalem dokladne plany nowego i z tego co tam wyliczylem moj pokoj bedzie mial ok 19m plus aneks kuchenny i juz wiem ze bedzie ciezko zrobic zeby cos tam gralo. Podpytam sie moze chlopakow od akustyki.

 

Sporo z dźwięku oferowanego przez model Blade 2 (w zakresie tonów wysokich i średnicy) oferuje model LS50.

 

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Sporo z dźwięku oferowanego przez model Blade 2 (w zakresie tonów wysokich i średnicy) oferuje model LS50.

 

zgadza sie, ale muzyka z wycietym dolem to nie dla mnie. chyba nigdy sie nie przekonam do podstawkowych glosnikow w glownym audio w domu (coprawda jedne mam przy pc). mimo ze slyszalem pare ktore graja calkiem niezle, to ten brak przekazu czesci brzmienia ktorym jest nizszy bas to jak ogladanie obrazow w galerii bez ramek. niby wszystko jest ale brakuje czegos do calosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo z dźwięku oferowanego przez model Blade 2 (w zakresie tonów wysokich i średnicy) oferuje model LS50

 

LS50 mam odsłuchane - zastanawiałem się nad nagłośnieniem dodatkowym w kolejnym pomieszczeniu.

LS50 - super brzmienie za te pieniądze i gabaryty, aczkolwiek fajnie mi to się "zgrywało" z McIntosh`em, między innymi ze względu na najmniejsze "ubytki", a to oznacza wydatek na sam wzmacniacz (MA7900) kwoty rzędu 30 tys zł, czyli sześciokrotnie więcej niż LS`y i tu zaczynają się schody...

 

Natomiast sens porównywania LS-50 z Blade 2 - poza zwykłą ciekawością i celem ogólno-poznawczym - budzi wątpliwości, gdyż moim zdaniem jest to inna liga w każdym aspekcie... i to nie tylko brzmienia...

Z kolei np. wyciąganie wniosków - tak jak to zrobiono w podsumowaniu w którejś z zagranicznych recenzji Blade 2 (proszę wybaczyć nie pamiętam źródła - wynik poszukiwań w google frazy: Blade 2 test) iż w zasadzie Blade 2 to LS-50 za 16-krotnie większą cenę jest dla mnie nieporozumieniem...

 

BTW uważam, że by móc pokusić się o pewną ocenę w tym delikatnym temacie należy koniecznie odsłuchać na "żywo" obydwa sprzęty.

 

Wygladaja elegancko :) Fajnie ze widzisz plusy i minusy i ze mimo wszystko wieksze bardziej Ci pasuja. Ja chyba moge zapomniec o bladach, dostalem dokladne plany nowego i z tego co tam wyliczylem moj pokoj bedzie mial ok 19m plus aneks kuchenny i juz wiem ze bedzie ciezko zrobic zeby cos tam gralo. Podpytam sie moze chlopakow od akustyki.

 

Odsłuchiwałem przez 3 sesje Blade 2 w studio o powierzchni 16 m2...

Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Z kolei np. wyciąganie wniosków - tak jak to zrobiono w podsumowaniu w którejś z zagranicznych recenzji Blade 2 (proszę wybaczyć nie pamiętam źródła - wynik poszukiwań w google frazy: Blade 2 test) iż w zasadzie Blade 2 to LS-50 za 16-krotnie większą cenę jest dla mnie nieporozumieniem...

 

To bylo stereophile, czytalem tez jakis czas temu i tez te porowania wydaly mi sie conajmniej uproszczone, tak jak ktos w komentarzu pod recenzja napisal

 

http://www.stereophile.com/content/kef-blade-two-loudspeaker#BHfYIJDmHXJy34es.97

 

Odsłuchiwałem przez 3 sesje Blade 2 w studio o powierzchni 16 m2...

 

tylko 16? i jakie wrazenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

tylko 16? i jakie wrazenia?

 

Pytam jako ze chlopaki ponizej pisza ze w 'pokoju' powinien zejsc do 25Hz przy -6db.

W takim 16m by pewnie zszedl jeszcze nizej hehe ;) Podoba mi sie argument z zaoszczedzeniem na suba ale kiepsko byloby aby przy wokalu sciany sie trzesly.

 

http://www.audioholics.com/tower-speaker-reviews/kef-blade-ii-reference

 

With the smaller bass drivers and the smaller enclosure, you'd expect slightly less bass out of the Blade II speakers. You'd be right...sort of. Both the speakers have a -3dB rating at 40Hz. However, the original Blade speakers were rated down to 28Hz -6dB and 20Hz "in room." The new Blade II speakers are rated down to 34Hz -6dB and 25Hz "in room." Frankly, if you are pairing the Blade speakers with a subwoofer, you could save $6,000 and get the new Blade II speakers and likely not notice the difference.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 16? i jakie wrazenia?

 

Wrażenia takie, że to właśnie po tych odsłuchach bez wahania nabyłem Blade 2 :). Następnie przywiozłem je do domu i było jeszcze lepiej, tylko gdzieś "uciekł" mi ten potężny bas. A co było dalej już wiecie. Wrócił z jeszcze większą siłą z Blade - niestety nieco innych "rzeczy uciekło" - no ale o tym już było...

 

Wygladaja elegancko :)

 

Ach ten frosted blue - to trzeba koniecznie zobaczyć na żywo w różnym oświetleniu - matowy lakier mieniący się kilkoma tonami blue/dark blue, a przy bardzo ostrym oświetleniu na krzywiznach poświata jakby fluo-fioletu. Wiem, że to dziwnie brzmi co piszę, ale właśnie tak jest.

 

No dobra myślę, że trzeba zakończyć już z wątkiem Blade bo w końcu cierpliwy Moreno "pojedzie" z nami za OT:)

 

Jako forma rehabilitacji w najbliższym czasie podzielę się wrażeniami z kolejnej sesji z Devialet`em 400 na tle Devialet`a 200, tym razem napędzającymi duże Blade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako forma rehabilitacji w najbliższym czasie podzielę się wrażeniami z kolejnej sesji z Devialet`em 400 na tle Devialet`a 200, tym razem napędzającymi duże Blade.

 

Czekamy na opis. Jeśli możesz to wypożycz też jedną sztukę 250. Wg. niektórych osób potrafi zagrać lepiej od 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zaglądając pod maskę takiej np dwusetki bardziej jednak przychodzi na myśl "profi" niż "lifestyle".

 

No cóż...w garażu tego nie da się zmontować;)

 

Niektórzy jednak tak nie znoszą tej marki, że do upadłego będą ją deprecjonować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.