Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Devialet Klub
IGNORED

Devialet KLUB


moreno1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Waszmościom,

 

1. Najpierw pewna impresja, którą chciałem się z Wami podzielić.

Jestem właśnie po sprzętowej i software'owej adaptacji kompa z Win10 i JRiverem, na potrzeby audio i gram na zmianę: JR na MAC po AIR i wspomniany JR na Win10 po USB. Powiem tak - warto podpiąć się do Devialeta po kablu, przy czym sam kabel nie jest bez znaczenia - AudioQuest Carbon USB to minimum.

Początkowo myślałem, że różnica będzie pomijalna (AIR brzmi świetnie) ale okazuje się, że jest istotna. W zasadzie poprawie ulegają wszystkie aspekty brzmieniowe z przestzrenią, transparentnością brzmienia i wypełnieniem basu na czele. Oczywistym plusem jest też możliwość czytania DSD (USB). Jeśli działacie tylko w trybie AIR polecam zainteresowanie się tematem.

 

2. Prędzej doczekam się Altzheimera niż SAM'a do Sitar, więc podjąłem brawurową decyzję o wymianie kolumn. Salon mam nieduży ok. 22m2, za to silnie tłumiony, otwarty na część kuchenną - 12m2 i część korytarza - kolejne 3-4m2. Mam kilka pomysłów do 15-16tys. ale chętnie zapoznałbym się z Waszymi typami. Z góry dziękuję za sugestie.

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym efekt WOW osiąga się często gdy gra głośniej...przy cichym graniu nie można docenić możliwości dynamicznych, poza tym tak jakby rozkręcał się po przekroczeniu -25dB. Ale to zależy oczywiście od skuteczności posiadanych kolumn.

 

 

To są skutki cyfrowej regulacji głośności ba 24 bitach. To, że to zauważyłeś tylko dobrze świadczy o Twoim słuchu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są skutki cyfrowej regulacji głośności ba 24 bitach.

 

 

niestety, ale nie tylko - to również kwestia czystej psychoakustyki - im ciszej, tym więcej informacji umyka nam z całego pasma a do tego "tniemy" skrajne składowe.

 

swoją drogą, ciekawe, czy odpowiedzią na problemy z cyfrową korekcją głośności jest dobór niskoskutecznych kolumn (co umożliwi właścicielowi Devialeta czy innego Lyngdorfa, rozkręcenie potencjometru, bez perforacji bębenków) :) :)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Waszmościom,

 

1. Najpierw pewna impresja, którą chciałem się z Wami podzielić.

Jestem właśnie po sprzętowej i software'owej adaptacji kompa z Win10 i JRiverem, na potrzeby audio i gram na zmianę: JR na MAC po AIR i wspomniany JR na Win10 po USB. Powiem tak - warto podpiąć się do Devialeta po kablu, przy czym sam kabel nie jest bez znaczenia - AudioQuest Carbon USB to minimum.

Początkowo myślałem, że różnica będzie pomijalna (AIR brzmi świetnie) ale okazuje się, że jest istotna. W zasadzie poprawie ulegają wszystkie aspekty brzmieniowe z przestzrenią, transparentnością brzmienia i wypełnieniem basu na czele. Oczywistym plusem jest też możliwość czytania DSD (USB). Jeśli działacie tylko w trybie AIR polecam zainteresowanie się tematem.

 

2. Prędzej doczekam się Altzheimera niż SAM'a do Sitar, więc podjąłem brawurową decyzję o wymianie kolumn. Salon mam nieduży ok. 22m2, za to silnie tłumiony, otwarty na część kuchenną - 12m2 i część korytarza - kolejne 3-4m2. Mam kilka pomysłów do 15-16tys. ale chętnie zapoznałbym się z Waszymi typami. Z góry dziękuję za sugestie.

 

Pzdr, P

 

1. Szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony z tego jak gra Devialet via bezprzewodowy Air. Biorąc pod uwagę, że to darmowa (wbudowana w urządzenie) opcja odtwarzania nagrań wysokiej rozdzielczości. Próby z USB robiłem, mam w pudełku w szafie pewien topowy kabelek USB znanej amerykańskiej firmy ale ostatnio używam go bardzo bardzo rzadko. Choć muzyka za jego pomocą brzmi świetnie. Wygoda słuchania za pomocą Air zwycięża.

 

2. Co do kolumn to jakie sa te Twoje pomysły? Jakiej muzyki głównie słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda słuchania za pomocą Air zwycięża.

 

 

... leniuch. :)

ja sobie podłączyłem tablet z Gizmo na pokładzie do sterowanie JRiverem i też jest łatwo i przyjemnie, za to po USB. :)

 

mam w pudełku w szafie pewien topowy kabelek USB znanej amerykańskiej firmy

 

a co masz ciekawego? może chcesz sprzedać? - jestem na etapie poszukiwań

 

Co do kolumn to jakie sa te Twoje pomysły? Jakiej muzyki głównie słuchasz?

 

W domowych pieleszach głównie muzyki poważnej (symfonika, kameralistyka), swing, blues, jazz.

co do moich pomysłów to mam kilka:

1. Atohm GT1SE - monitory. Są oferowane do kompletu z D 120 wraz z okablowaniem Atohm'a. Podobno Atohm tworzył je z myślą o Devialecie. Oczywiście SAM jest. Miałem okazję rzucić uchem - wrażenia odlotowe - boję się jednak, że mogą okazać się za małe na moje 22m2 + okolice.

2. Przez przypadek rzuciłem ostatnio uchem na B&W CM10 S2. Nigdy nie byłem fanem marki ale chyba w estetyce brzmienia, lansowanej przez firmę, zaszły zmiany. Wciąż jest szybko i detalicznie ale pojawił się feeling jakiego wcześniej nie słyszałem. Niestety dopiero wczoraj zwróciłem uwagę, że S2 nie ma SAM, więc dupa...

3. SF Venere 3.0. Niestety, mimo entuzjastycznych recenzji Venere 2.5 nie przypadły mi do gustu. Jednak 3.0 podobno są mniej nerwowe, bliższe stylistyce wcześniejszych/droższych serii SF. (nie słuchałem). Boję się jednak, że mogą okazać się za "duże" jak na moje pomieszczenie.

4. Apertura Armonia. Słuchałem niedawno w AudioSystemie. Bardzo ciekawa brzmieniowo konstrukcja. Chyba jednak nieco lepsze w repertuarze rozrywkowym (pop/rock/jazz) niż w klasyce.

5. Audio Physic Tempo 25. Taka żelazna pozycja na mojej liście. Niestety, podobnie jak Classic 20 lubią grać w większych pomieszczeniach. W dodatku "wygładzona" (żeby nie powiedzieć przygaszona) prezentacja sopranów w T25 rodzi we mnie znaki zapytania.

6. Triangle Antal Esprit EZ. Słyszałem i podobało mi się. Nie wiem tylko, czy ich podpięcie do Devialeta to dobry pomysł. Trochę się boję, że góry może byś za dużo. Raczej mam w głowie łączenie tych kolumn z jakąś lampą albo tranzystorem w kl A.

7. Elac FS-407. Słuchałem. Z Moonem wypadł fajnie, choć podobnie jak Apertura (a może nawet bardziej) pasuje mi do rocka.

8. Dynaudio Focus 340. Potencjalnie dobre połączenie z D200. Ale sam nie słuchałem.

9. Harbeth M30.1 - słuchałem. O ile góra nie wypadnie zbyt dobitnie, to chyba warto spróbować.

10. Magnepan MG1.7 - słuchałem z Atollem. Wypadło nieźle choć trochę sztywno. Góra też może dźgnąć nieoczekiwanie.

11. VA Mozart Grand SE - nie słuchałem z Devialetem. Z Yamahą wypadły jakoś tak niemrawo (zwłaszcza w konfrontacji z B&W) ale za to niezwykle przyjemnie. Może D200 jakoś by je "spiął" do galopu (zwłaszcza na basie).

 

To chyba wszystkie typy na tera.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie,

 

jestem właśnie po konfiguracji i testach rozwiązania polegającego na podłączeniu NAS Synology serii DS, bezpośrednio do Devialeta po USB A-B 2.0.

 

Sensowna alternatywa dla devialetowego systemu AIR - nie trzeba uruchamiać laptopa.

Tanio, wygodnie, z bardzo dobrą jakością dźwięku.

 

szczegóły tu:

http://www.audiostereo.pl/nas-synology-bezposrednie-polaczenie-z-dac-via-usb_128299.html

 

w razie pytań, służę pomocą.

 

pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

jestem właśnie po konfiguracji i testach rozwiązania polegającego na podłączeniu NAS Synology serii DS, bezpośrednio do Devialeta po USB A-B 2.0.

 

Sensowna alternatywa dla devialetowego systemu AIR - nie trzeba uruchamiać laptopa.

Tanio, wygodnie, z bardzo dobrą jakością dźwięku.

 

szczegóły tu:

http://www.audiostereo.pl/nas-synology-bezposrednie-polaczenie-z-dac-via-usb_128299.html

 

w razie pytań, służę pomocą.

 

pzdr, P

 

Hej

 

Może aby ułatwić orientację dla komputerowych laików wrzuciłbyś kilka zdjęć pokazujących jak wygląda to połączenie. Obrazki są lepsze od tysiąca słów:)

 

I podaj dokładny model tego NAS...najlepiej z jakimś linkiem gdzie można o nim przeczytać...np. Ze strony producenta...albo jakiegoś sklepu internetowego.

 

Chodzi o to aby nie zakupić czegoś innego;)

 

Pozdrawiam i życzę wielu nowych odkryć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

Od 4 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem D200. Zadowolenie pełne jeśli chodzi o granie z CD, streaming przez Oppo, czy z kompa przez usb. Na kompie mam win10 i dzięki temu dotychczas nie mogłem uruchomić funkcji AIR. Niedawno weszła do użycia wersja AIR 3 beta, która obsługuje win10. Tyle, że nie u mnie. Zrobiłem już wszystko co znalazłem w necie w kwestii instalacji i dalej nie działa. Była ponowna instalacja AIR, czyszczenie clenerem, sterowniki. Nowy firmware 10.0.2. Nic. Nie działa dalej. Ktoś może coś pomóc w tym temacie?

Edytowane przez indykbrandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Od 4 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem D200. Zadowolenie pełne jeśli chodzi o granie z CD, streaming przez Oppo, czy z kompa przez usb. Na kompie mam win10 i dzięki temu dotychczas nie mogłem uruchomić funkcji AIR. Niedawno weszła do użycia wersja AIR 3 beta, która obsługuje win10. Tyle, że nie u mnie. Zrobiłem już wszystko co znalazłem w necie w kwestii instalacji i dalej nie działa. Była ponowna instalacja AIR, czyszczenie clenerem, sterowniki. Nowy firmware 10.0.2. Nic. Nie działa dalej. Ktoś może coś pomóc w tym temacie?

 

Mi działa na win 10 bo zainstalowałem starszy sterownik AIR 2.1.3. Z AIR 3.0.0 nie chciał grać. Dlatego odinstalowałem 3.0.0 i zainstalowałem ponownie 2.1.3. I gra.

 

Ale może u Ciebi zagra właśnie z tym nowym sterownikiem 3.0.0

 

Zawsze pozostaje USB;)

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem okazał się system antywirusowy. Po wyłączeniu zapory mam muzykę przez AIR przez 5 sekund, po czym programik się zamyka. Coś go blokuje. Najpewniej dalej antywirus. Czekam teraz na odpowiedź od nich jakie ustawienia wprowadzić i powinno być OK.

Edytowane przez indykbrandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozwiązaniu problemu z programem antywirusowym, pojawił się kolejny - sieć. Może ktoś coś doradzi, mianowicie mój Devialet ma bardzo słaby poziom sygnału wifi, do tego przerywa połączenie. Raczej jest to jego wina, bo w tym samym miejscu i w tej samej sieci mam telewizor, oppo bd105 (streamuje muzykę bez problemu) oraz dekoder TV (filmy z sieci w HD). Wszystkie te urządzenia działają w sieci bez zarzutu i mają znacznie wyższy poziom poziom sygnału wifi. Devialet w ustawieniach pokazuje poziom sygnału -54 do -70. Na routerze prędkość do Devialeta 1-5 MB/s. Bardzo mało. Inne urządzenia w tym samym miejscu mają nawet 80-100 Mb/s. Ktoś coś podpowie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozwiązaniu problemu z programem antywirusowym, pojawił się kolejny - sieć. Może ktoś coś doradzi, mianowicie mój Devialet ma bardzo słaby poziom sygnału wifi, do tego przerywa połączenie. Raczej jest to jego wina, bo w tym samym miejscu i w tej samej sieci mam telewizor, oppo bd105 (streamuje muzykę bez problemu) oraz dekoder TV (filmy z sieci w HD). Wszystkie te urządzenia działają w sieci bez zarzutu i mają znacznie wyższy poziom poziom sygnału wifi. Devialet w ustawieniach pokazuje poziom sygnału -54 do -70. Na routerze prędkość do Devialeta 1-5 MB/s. Bardzo mało. Inne urządzenia w tym samym miejscu mają nawet 80-100 Mb/s. Ktoś coś podpowie w tym temacie?

 

Niestety przerywanie się niektórym użytkownikom zdarza częściej niż innym. Możesz napisać w tej sprawie do Devialeta podając dane swojego połączenia to może coś pomogą.

Niezłym rozwiązanie. Jest zakup Apple AirPort Express podłączenie go do Routera i stworzenie niezależnej sieci tylko dla Devialeta. Malutkiego AirPorta można ustawić tuż koło Devialeta i sygnał będzie na poziomie -15.

A najlepiej pod Devialetem. Warto zainwestować w porzadne podkładki antywibracyjne dla tego urządzenia bo firmowe gumki to marne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam długo mnie tu nie było mam problem z konfiguracją z win 10. Gram po kablu usb z Devialetem 170 mam problem z konfiguracją komputera Devialet -win 10 nie wiem czy jest sterownik na win 10 poprzednio miałem 8 i wszystko grało. Proszę o pomoc bo nie potrafię go uruchomić.

Edytowane przez nikof5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest do pobrania na stronie Devialeta. U mnie działa, ale tylko jak odtwarzam muzykę z dysku za pomocą np. foobar2000. Jeśli chcę skorzystać z np. Tidala, dźwięku nie ma. Taki problem pojawił się po zainstalowaniu nowego firmware 10.0.2. Przy firmware 9 dźwięk był i z dysku i z sieci. Napisałem do supportu Devialeta, ale odpowiedzieli, że jest tylko ten jeden sterownik. Nie drążyłem tematu, bo teraz korzystam głównie z Devialet Air. I jest rewelacyjnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam długo mnie tu nie było mam problem z konfiguracją z win 10. Gram po kablu usb z Devialetem 170 mam problem z konfiguracją komputera Devialet -win 10 nie wiem czy jest sterownik na win 10 poprzednio miałem 8 i wszystko grało. Proszę o pomoc bo nie potrafię go uruchomić.

 

Zabierz Devialeta i komputer do sklepu dystrybutora. Na pewno pomoże jak ładnie poprosisz i jeśli u niego kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Nowe ceny Devialeta;

 

Model 120 z 23 tys zł na 17tys

Model 200 z 32 na 23 tys

Model 250 z 58 na 40 tys

 

http://www.tophifi.pl/stereo.html

 

Szkoda że Naim nie idzie podobnie w nawet podwyższa ceny co rusz ..

 

 

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe ceny Devialeta;

 

Model 120 z 23 tys zł na 17tys

Model 200 z 32 na 23 tys

Model 250 z 58 na 40 tys

 

http://www.tophifi.pl/stereo.html

 

Szkoda że Naim nie idzie podobnie w nawet podwyższa ceny co rusz ..

 

 

Weszła nowa seria PRO i dlatego obniżyli ceny starej...

 

To jest wyprzedaż a nie żadna obniżka cen aktualnej linii...

 

Niemniej jednak 200 za tą cenę jeśli nowa i na pełnej 5 letniej gwarancji to ma akceptowalną cenę...w końcu to wzmak, dac, streamer i pre gramofonowe w jednym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe ceny Devialeta;

 

Model 120 z 23 tys zł na 17tys

Model 200 z 32 na 23 tys

Model 250 z 58 na 40 tys

 

http://www.tophifi.pl/stereo.html

 

Szkoda że Naim nie idzie podobnie w nawet podwyższa ceny co rusz ..

 

Tylko ... po co Ci promocje u Naima skoro możesz mieć Devialeta.

 

W maju miałem u siebie na jednej półce SuperN2 za ok. 19kPLN i "Devolaja" Le200 za 23kPLN (w poprzedniej, majowej promocji) i po odsłuchu zdecydowałem się dopłacić tę różnicę (bazując tylko na brzmieniu, a to dopiero początek). W przypadku D200 warto dodać; brak kabli (żadnych - nawet sieciówka nie jest specjalnie konieczna, bo zasilanie jest impulsowe), dodatkowych źródeł (jeśli nie chcesz), DAC i streamer na pokładzie, cokwartalny up-grade oprogramowania (skuteczny) i jak widać, raz do roku, odpłatny (ok. 10kPLN) up-grade sprzętowy - całkowita wymiana bebechów na nowe (obecnie do wersji Pro 220 - dla chętnych).

 

Nie lubię żabojadów ale przynajmniej 3 rzeczy im wyszły Kankan, Concord i Devialet.

 

Weszła nowa seria PRO i dlatego obniżyli ceny starej...

 

To jest wyprzedaż a nie żadna obniżka cen aktualnej linii...

 

Niemniej jednak 200 za tą cenę jeśli nowa i na pełnej 5 letniej gwarancji to ma akceptowalną cenę...w końcu to wzmak, dac, streamer i pre gramofonowe w jednym...

 

No więc właśnie ... to że wyszła wersja Pro nie umniejsza faktu, że Le200 pozostaje baaardzo przyzwoitym kawałkiem sprzętu za 23kPLN. Warto dodać, że właściciel Le200 z klucza nabywa prawo do up-gradu dwusetki do wersji Pro220 za 2450EUR. Czyli za ok. 33kPLN dostaje "pełnowymiarowego" Pro220, który kosztuje 38kPLN.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś cene wyjściową Devialeta ..? Te 23 ?

Czy SN2 słuchałeś z Hicapem Dr ?

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko ... po co Ci promocje u Naima skoro możesz mieć Devialeta.

 

W maju miałem u siebie na jednej półce SuperN2 za ok. 19kPLN i "Devolaja" Le200 za 23kPLN (w poprzedniej, majowej promocji) i po odsłuchu zdecydowałem się dopłacić tę różnicę (bazując tylko na brzmieniu, a to dopiero początek). W przypadku D200 warto dodać; brak kabli (żadnych - nawet sieciówka nie jest specjalnie konieczna, bo zasilanie jest impulsowe), dodatkowych źródeł (jeśli nie chcesz), DAC i streamer na pokładzie, cokwartalny up-grade oprogramowania (skuteczny) i jak widać, raz do roku, odpłatny (ok. 10kPLN) up-grade sprzętowy - całkowita wymiana bebechów na nowe (obecnie do wersji Pro 220 - dla chętnych).

 

Nie lubię żabojadów ale przynajmniej 3 rzeczy im wyszły Kankan, Concord i Devialet.

 

Conncord był brytyjsko-francuski...

 

A co do 200 to wypróbuj firmware 7.1.3 póki jeszcze masz 200 a nie 220...znajdziesz go na stronie anglojęzycznego forum dla Devialetowców..

 

7.1.3 to wybrzmienia, naturalność i miła dla ucha barwa...po prostu

 

 

No więc właśnie ... to że wyszła wersja Pro nie umniejsza faktu, że Le200 pozostaje baaardzo przyzwoitym kawałkiem sprzętu za 23kPLN. Warto dodać, że właściciel Le200 z klucza nabywa prawo do up-gradu dwusetki do wersji Pro220 za 2450EUR. Czyli za ok. 33kPLN dostaje "pełnowymiarowego" Pro220, który kosztuje 38kPLN.

 

2450 Euro jest dla tych co kupili w tym roku dla tych co wcześniej to jest 3450 Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do 200 to wypróbuj firmware 7.1.3 póki jeszcze masz 200 a nie 220...znajdziesz go na stronie anglojęzycznego forum dla Devialetowców..

 

7.1.3 to wybrzmienia, naturalność i miła dla ucha barwa...po prostu

 

http://devialetchat.com ?

 

Nie miałem okazji porównywać firmware'u - obecnie jadę na najnowszym 10.0.5.

Sugerujesz, że 7.1.3 były sensowniejszy?

 

Dałeś cene wyjściową Devialeta ..? Te 23 ?

Czy SN2 słuchałeś z Hicapem ?

,

Niestety nie (co pewnie miało znaczenie). Niemniej z tego, co pamiętam, HiC kosztował ok. 7-8tys., więc wylądowałbym powyżej Devialeta (a gdzie źródło, interkonekty i kable zasilające?).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć z autami ma być podobnie, kupując auto na rynku wtórnym nabywasz tzw golasa i apgrejdujesz u producenta za odpowiednie €€

 

Producentom nie podoba sie już że na tzw "Full Opcji" zarabiają tylko Jeden Raz gdy bryczka wyjeżdża z salonu i kombinują jak zarabiać na tym samym kilka razy ..

 

..i to oczywiście dla DOBRA klienta ;-)

 

SN2 (dwutygodniowy) z normalną 3 letnią gwar. kupiłem za okololice 10k zasilacz Dr używkę za 3k.. wyleczylem sie z nowego sprzętu kupowanego w sklepie. Zbyt wiele okazji na rynku.

 

Ale ciekawią mnie alternatywy w przyzwoitej cenie.

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conncord był brytyjsko-francuski...

 

wiem wiem... im zawsze trzeba pomagać (sami są za leniwi) :)

nie wiem kto mi pomagał przy Kankanie ale co do oprogramowania to korzystają z "zielonych ludzików" (sam się nawet włączyłem) :)

 

Ponoć z autami ma być podobnie, kupując auto na rynku nabywasz tzw golasa i apgrejdujesz u producenta za odpowiednie €€

 

Producentom nie podoba sie już że na tzw "Full Opcji" zarabiają tylko Jeden Raz gdy bryczka wyjeżdża z salonu i kombinują jak zarabiać na tym samym kilka razy ..

 

..i to oczywiście dla DOBRA klienta ;-)

 

Już tak jest. No i oczywiście wszytko pro bono :) :)

 

Ale w sumie, to może nie takie złe rozwiązanie - chcesz, up-grage'ujesz - nie chcesz, "jeździsz" dotychczasową wersją.

Mnie się to nawet podoba. W klasycznym rozwiązaniu, żeby zrobić krok do przodu, musisz sprzedać obecny klocek ... zazwyczaj z 50% stratą. Boli...

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.0.5 wielu się podoba ale dla mnie jest zbyt techniczne. Efekciarskie. Ja wolę klimat w muzyce bardziej od iskrzących się detali walących w moje uszy.

 

Dla mnie 7.1.3 to jedyny firmware, który daje mi spokojne słuchanie muzyki z Devialeta i pozwala na rozkoszowanie się wybrzmieniami i naturalną barwą. A i wyłącz SAM. To najczęściej też przeszkadzą w naturalnym brzmieniu.

 

To jest link do fajnej recenzji facet, który lubi Devialeta ale też jako jeden z niewielu recenzentów pisze jak jest a nie jak ma być aby producent był zadowolony. Fajnie porównuje 200 do 1000PRO. Posiadacze tych ostatnich wkurzyło sie na gościa;) no bo jak to możliwe że 200 za 7000 USD gra podobnie do 1000 za 35000...

 

http://www.soundstageultra.com/index.php/equipment-menu/687-devialet-expert-1000-pro-mono-dac-integrated-amplifiers

 

Devialet 200 to optymalny wybór wśród tych urządzeń...te droższe modele to już przesada cenowa...ale jak się kupi 200 w fajnej promocji to Raczej nic innego zintegrowanego nie ma szans...

 

Trzeba tylko odpowiednio dopasować charakter kolumn i kabli głośnikowych do Devialeta...coś co marnie wychodzi dystrybutorowi podczas Audio Show. Nordosty ani AQ się po prostu nie nadają do tego...a tym bardziej B&W tak jak miało miejsce w zeszłym roku...Vienna była lepsza w tym roku ale to nadal nie to...

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SN2 (dwutygodniowy) z normalną 3 letnią gwar. kupiłem za okololice 10k zasilacz Dr używkę za 3k.. wyleczylem sie z nowego sprzętu kupowanego w sklepie. Zbyt wiele okazji na rynku.

 

Ale ciekawią mnie alternatywy w przyzwoitej cenie.

 

No to świetnie kupiłeś. SN2 to super klocek a z zasilaczem zakładam, że jeszcze lepszy. Nawet z tymi AP T 25 powinien się świetnie zgrywać - mają lekko spatynowaną górę, w odróżnieniu od samego SN2, który lubi "przydzwonić".

 

10.0.5 wielu się podoba ale dla mnie jest zbyt techniczne. Efekciarskie. Ja wolę klimat w muzyce bardziej od iskrzących się detali walących w moje uszy.

 

Niestety ja potrzebuję tych detali i to łapczywie. Mam pomieszczenie tak wytłumione (naturalnie), że dosłownie pożera mi soprany - nawet B&W 6 i 10 serii S2 nie dawały rady. Jestem na etapie testowania okablowania Nordosta (RedD) co w kontekście D200 brzmi jak herezja. Więc chyba pozostanę przy nowszym oprogramowaniu.

Tak czy inaczej można nieco "pobawić" się brzmieniem bez konieczności sprzedawania sprzętu - to też dobra nowina.

 

Devialet 200 to optymalny wybór wśród tych urządzeń...te droższe modele to już przesada cenowa...ale jak się kupi 200 w fajnej promocji to Raczej nic innego zintegrowanego nie ma szans...

 

Podpisuję się obiema rękami - zwłaszcza, że sprzęt, który przetoczył się przez mój salon liczę już nie w sztuki a w tony. Do chwili pojawienia się D200 nic mi się tak do końca nie podobało.

 

Trzeba tylko odpowiednio dopasować charakter kolumn i kabli głośnikowych do Devialeta...coś co marnie wychodzi dystrybutorowi podczas Audio Show. Nordosty ani AQ się po prostu nie nadają do tego...a tym bardziej B&W tak jak miało miejsce w zeszłym roku...Vienna była lepsza w tym roku ale to nadal nie to...

 

1/ Póki co, TopHiFi nie ma innych opcji - albo AQ albo Nordost - i tak żle i tak nie dobrze. Na całe szczęście weszły Magico, w konfiguracji z którymi "widzę" Devolaja bardziej niż z B&W i Vienną.

2/ Jak wspomniałem wpływ pomieszczenia może mieć większe znacznie niż okablowanie - po cichu liczę, że pogodzę Nordosta z D200 (jakkolwiek karkołomnie by to teraz nie brzmiało).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam. Mam dwa pytania dotyczace Devialeta, po pierwsze, jak to jest z tym streamingiem? Konkretnie chodzi mi o D120, czy moge streamowac Wav i Flac z NAS-a (QNAP) przez kabel albo WiFi? Rozumiem, ze ten Air nie ma wiele wspolnego z AirPlay? Drugie pytanie, czy SAM rzeczywiscie cos daje, czy jest to tylko chwyt reklamowy? Korci mnie ta 120-ka a moje triangle sa na liscie SAM i nie graja zbyt ostro gora, bo to pierwsze Triangle z kopulka tekstylna , wiec pomyslalem, ze to mogloby byc fajne granie, co do dyzajnu, to wiadomo... miod i orzeszki :-) Dzieki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa pytania dotyczace Devialeta, po pierwsze, jak to jest z tym streamingiem? Konkretnie chodzi mi o D120, czy moge streamowac Wav i Flac z NAS-a (QNAP) przez kabel albo WiFi? Rozumiem, ze ten Air nie ma wiele wspolnego z AirPlay? Drugie pytanie, czy SAM rzeczywiscie cos daje, czy jest to tylko chwyt reklamowy? Korci mnie ta 120-ka a moje triangle sa na liscie SAM i nie graja zbyt ostro gora, bo to pierwsze Triangle z kopulka tekstylna , wiec pomyslalem, ze to mogloby byc fajne granie, co do dyzajnu, to wiadomo... miod i orzeszki :-) Dzieki za pomoc i pozdrawiam.

 

W telegraficznym skrócie:

1. Devialet to streamer wykorzystujący własną aplikację AIR - do zainstalowania na laptopie (działa na OSx i Win). Po podłączeniu urządzeń do sieci działa błyskawicznie i naprawdę dobrze - jakość transferu jest bardzo wysoka. Czyli działa to de facto nie jak streamer tylko pasywny DAC bo laptop jest nadajnikiem (streamerem). Niestety Devolaje nie mają opcji aktywnego streamingu. Podłączenie samego NAS'a nic nie da... o ile nie posiada on własnej aplikacji typu AudioServer na Synology. Ja korzystam z tego rozwiązania - NAS podłączony jest via kabel USB A-B a aplikacją steruje z zainstalowanego na iPhonie DS Audio. Wszytko działa super. NAS występuje tu w roli nie pasywnego "banku" ale w roli aktywnego "nadajnika" sterowanego z zewnątrz.

Zalety - prostota, szybkość, wysoka jakość dźwięku. Wada - brak (lub kłopotliwe) oprogramowanie do korzystania z serwisów streamingowych z poziomu NAS. Ale oczywiście można odpalić AIR na laptopie, włączyć np. Spotify i wszytko działa bez najmniejszego problemu.

 

2. SAM działa ale w niektórych konfiguracjach wzbudza moje wątpliwości. Choćby w przypadku BW 6 S2 (wrażenia świeże bo z wczoraj) - owszem, w ramach średnicy było minimalnie lepiej (efekt pewnego "uspokojenia" / mniejszej nerwowości), jednak miałem wrażenie jakby system chciał zmusić te kolumny do robienia czegoś, do czego nie zostały zaprojektowane. Bas uległ słyszalnemu rozciągnięciu, jednak te jego "dodane" składowe spowolniły go i jednocześnie osłabiły kontur. Osobiście wolałem słuchać BW bez SAM'a.

Niemniej słyszałem Dynaudio 260tki z "zapiętym" SAMem w sporym pomieszczeniu - było odlotowo.

Niestety moich kolumn nie ma w bibliotece SAM więc nie mogę testować tej opcji na bieżąco.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy dzisiaj tu przeczytałem, a to powoduje chęć dowiedzenia się więcej. Spytam więc jakie kable i jakie głośniki polecacie do Devialeta?

Do tego nurtuje mnie upgrade mojego D200 do D220. Warto? A jeśli już mam wydać kasę to może lepiej dokupić drugiego D200 i zrobić sobie D400 zamiast D220. Co sądzicie w tym temacie?

 

Mój D200 spięty jest z głośnikami Zeta Zero Venus Piccola kablami FadelArt Moonlight. Zasilanie to też FadelArt listwa i kable Powerflex. Jestem zadowolony z tej konfiguracji. Za bardzo nie mam z czym porównać, jedynie sieciówki z pudełka... więc każda opinia i sugestia co do kabli głośników będzie dla mnie cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.