Skocz do zawartości
IGNORED

kef r500


raven91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zamierzam nabyć te kolumny z pl chwilowo mieszkam w uk co możecie o nich powiedzieć?

 

Sorki muzyka różna dire stairs ,pop,przeboje radiowe lady pank zależy od nastroju kocham damskie wokale w muzyce metraż około 20m2

 

Jestem w trakcie szukania nowego lokum także może być 16m-22 max

 

Mam ofertę za 5000zl z zg tyle że lakier na fornirze ma plamy jedna z przodu ledwo zauważalna i dwie stylu też mało widoczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef R500 to uniwersalna konstrukcja, która biorąc pod uwagę przekrój myzyki powinna się sprawdzić. W przedziale około 5 tys. jest jednak wiele innych konstrukcji równie ciekawych (niech wspomnę chociaźby o polskich Audio Academy Hyperion IV), dlatego proponuję przed zakupem posłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,

to bardzo dobra kolumna, jeśli szukasz uniwersalnej konstrukcji, bierz R500.

podaj proszę, z jakim wzmacniaczem kolumny będą wspólpracowaly.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż 22m a co do podstawek też myślałem tam jest większy woofer może być lepiej na basie niż 13cm a coś więcej możesz powiedzieć o r300?

 

owszem, moim zdaniem to jeden z ciekawszych typów do 6000zł. Mają wszystko czego trzeba, ciężko się przyczepić do któregokolwiek aspektu brzmienia, schodzą nisko i nie mulą, bas możesz fajnie regulować dołączonymi zatyczkami z wyciąganym środkiem przez co ustawienie ich staje się łatwiejsze, średnica i góra? naprawdę wysoka półka. "The R900 has the same coaxial Uni-Q driver as every other R-series speaker save the entry-level R100 and R800ds. This driver, based on the one developed for KEF’s Blade speaker ($30,000/pair)" . Z odpowiednim towarzystwem potrafią stworzyć system który będzie cieszył ucho przez długie lata. Jeśli nie słuchałeś ich jeszcze to zachęcam do odsłuchu, zapewniam że do 22m nie będą za małe, a może się okazać że będą lepiej "znikać" i tworzyć większą scenę niż r500.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

resztę kasy można odłożyć na wzmacniacz, napisz z czym mają grać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny z linku należą do mnie. Nie zgodzę się co do średnicy, więc mógłbym to samo pytanie zadać Tobie. R300 są bardzo udanym modelem, rozwiń co dokładnie Ci się nie podoba w średnicy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 13:23

mialem r300 jednoczesnie z atc i nie bylo porownania do srednicy,chudo i bez miesa.

Seria R Kefa to nie kolumny upiększające brzmienie .

Równe , przejrzyste ze świetną dynamiką i przestrzenią .

 

Witam wszystkich zamierzam nabyć te kolumny z pl chwilowo mieszkam w uk co możecie o nich powiedzieć?

Jestem za R300 . Jeden większy woofer jest lepszy niż dwa małe . Zostanie na podstawki i do wzmaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj akurat r300 lepiej wyszly,dolne rejestry bardzo dobrze ale jak ktos twierdzi ze scm11 nie ma dolu to nie slyszal ich dobrze zestawionych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czego będziemy słuchać na takich kolumnach. Jakieś wokale, szumy lasu i plumkanie wody dla SCM11 ok, natomiast muzyka elektroniczna, nowoczesna, filmowa itp to brak wypełnienia w ich wykonaniu. Taki maluch jak Xavian Junior XN 125 zagrał znacznie lepiej. Nie wiem, może z jakimś wzmacniaczem za 10 tyś pokazują więcej na dole, ale szkoda by mi było takiego wzmacniacza do takich kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Atc graja u mnie najdluzej miedzy innymi ze wspaniale sobie radza z elektronika-szybki konturowy kontrolowany bas, nasycona srednica i przygaszone soprany, dokładnie tak jak na byc. R300 maja wiecej basu troche za bardzo dominujacego mimo opini tak liniowych kolumn. Ja tyle basu nie mialem jak uzywalem velodyne w stereo..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.