Skocz do zawartości
IGNORED

Głośnik centralny - jaki wybrać


realkrys

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli to tylko zapewnienie producenta, że tak będzie O.K. I Wy to w dobie wszechobecnego marketingu i reklamy łykacie bezkrytycznie.

Nie macie jak widzę, żadnych dowodów na to, że paka centralna od jednego producenta i z tej samej serii jest lepsza niż innego dużo lepsza jakościowo

 

Czy przeczytałeś moje poprzednie wpisy? Chyba jednoznacznie stwierdziłem, że zanim przyznałem rację jednej ze szkół myślenia robiłem odsłuchy. Naprawdę uważasz, że każdy punkt widzenia odmienny od Twojego należy zdezawuować jako "łykanie marketingowej papki"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Nie mam zamiaru negować Twoich odsłuchów. Bo jak widzę do nich się temat sprowadza.

I taki punkt widzenia należy przedstawiać a nie namawaić do zakupu całej linii od jednego producenta w każdym przypadku. Należy słuchać samemu u siebie.

Ja robiłem tak samo jak Ty i teraz mam zbieraninę, która gra o niebo lepiej niż cała linia 5.1 z jednej serii.

 

Naprawdę uważasz, że każdy punkt widzenia odmienny od Twojego należy zdezawuować jako "łykanie marketingowej papki"?

 

Nic z tych rzeczy. Zadałem tylko pytanie na czym oparte są stwierdzenia, poza zapenieniami producenta, że zestaw 5.1 od jednego producenta jest zawsze lepszy od zbieraniny. Nie wolno już takich pytań zadawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem tylko pytanie na czym oparte są stwierdzenia, poza zapenieniami producenta, że zestaw 5.1 od jednego producenta jest zawsze lepszy od zbieraniny

 

W moim przypadku oparte na odsłuchach. A że się zgadzają z tym co piszą producenci to zupełnie inna historia.

 

Generalnie nie jestem zwolennikiem zbieranin. W żadnej dziedzinie, nie tylko audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uspokoić sytuację, oznajmiam , że wybrałem Kef Reference 100. Odbieram go prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

 

Jak będę po odsłuchach dam znąc czy się zgrywa czy nie z moimi IQ90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile zestawów dedykowanych różnych producentów słuchałeś?

Z czym w przpadku zbieranin je porównywałeś?

 

Trochę tego było. Koda, Taga, Infinity, Monitor Audio, Paradigm. Kazdy grał adekwatnie do swojej półki cenowej, ale nie powiem, miło się tego słuchało.

 

Natomiast zestaw Monitor Audio (i to z tych lepszych, Gold) z Centerem Paradigm (adekwatnie wysokiej jakości) brzmiał nienadzwyczajnie. Nie zlewal się w jedno, spójne (to się ładnie nazywa: koherentne), wielowymiarowe pole dźwiękowe. Kolumny grały sobie, Center sobie. Czyli nie razem, lecz obok siebie. Zastąpienie go Centerem z MA Gold podziałało jak dotknięcie czarodziejskiej różdżki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Ja jeszcze dla pewności (kina używam sporadycznie) wczoraj znalazłem sobie materiał w którym "się dzieje" i przez 2h zamiast oglądać film starałem się wyłapać różnice między kolumnami. Dźwięk był bardzo spójny, a w pewnych sytuacjach gdy zamykałem oczy to nie wiedziałem że mam głośniki, jakby się stało przed falą dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem tuningowałeś te kef'y, nic dziwnego że serii nie możesz spasować.

 

Nie chodzi o to, że nie mogę sparować, po prostu dopiero kompletuje. Na chwilę obecną doszedłem do wniosku, że spróbuję od serii reference- elementy elektroniczne powinny być wyższej klasy od dedykowanych IQ co powinno mnie uchronić przed grzebaniem od samego początku.

 

Co do zgrania ich później to już kwestia zaangażowania w przeróbki jeśli będą konieczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 11:23

 

Wyświetl postUżytkownik R99 dnia 29.05.2014 - 06:21 napisał

W którym miejscu center ES25 ma większy głośnik od frontów ES90?

130 vs 100mm

Przecież to są zupełnie inne konstrukcje. Poczytaj sobie.

Wyświetl postUżytkownik R99 dnia 29.05.2014 - 06:21 napisał

Znowu nie słuchałeś a próbujesz dawać opinię...(JBL LC2 jak dla mnie za mało basu być może dlatego że kolumna wąska i w obudowie zamkniętej, Paradigm 690v5 uzupełnia wszystkie niedostatki LC2, a nie jest z tej samej firmy, inne przetworniki itd. Centralny według mnie jest najważniejszy ponieważ cały czas gra, przekazuje wszystkie dialogi, przekazuje całą środkową akcję).

Akurat ten czynnik czyli wyskakiwanie do przodu lub do tyłu można wyregulować ściszeniem/zwiększeniem głośności, ale jak głośnik gra zbyt płasko w stosunku do frontów to nic nie zrobisz, a podkręcanie głośności centera tylko bardziej zepsuje spójność całości.

ten sprzęt nigdy nie był w kręgu moich zainteresowań dlatego nie słuchałem i nigdy pewno nie posłucham.

Jak nie był w kręgu Twoich zainteresowań i nie słuchałeś to po się udzielasz.

Wyświetl postUżytkownik R99 dnia 29.05.2014 - 10:18 napisał

Na podstawie dedukcji w konfiguracjach jakie miałem lub słyszałem NIGDY malutki center nie zgrywał się idealnie z wielkimi podłogówkami.

właśnie stwierdziłeś że nie jedna osoba na tym forum wywaliła 10-20 tyś w błoto.

Być może należałooby posłuchać, ale kolumna centralna za 10-20 tyś. raczej jest robiona na zbliżonych przetwornikach co fronty.

Ponadto proszę czytać ze zrozumieniem, ponieważ wyraźnie napisałem iż chodzi o konstrukcje które osobiście słyszałem.

cóż mi będzie bardzo trudno dyskutować zatem sobie odpuszczę. Nie znam się na tym co jest w hipermarketach, na odsłuchy chodziłem do sklepów ale tylko frontów, głośniki które mnie interesowały często nie posiadały "kina domowego" więc na temat gotowych maluchów nie jestem w stanie nic powiedzieć.

 

Ja nie mam takich problemów a fronty są duże, 110 wys, 31 szer i 38 głębokość bez podstawek

Skoro nie interesuje Ciebie kino to po co tu zabierasz głos. Są inne działy.

Chwalisz się czy żalisz, ponieważ mnie to nie rusza, a jak ktoś jest totalnym ignorantem to dyskusja nie ma sensu.

PS. Nie widziałem Paradigm Studio w hipermarkecie,chyba że zasłaniała je paleta jaj.

To są duże fronty? Mój center prawie im dorównuje 95 x 25 x 42. :)

 

Ja również nie mam żadnych problemów pomimo posiadania troszkę mniejszych frontów 107 x 26 x 37 i również bez podstawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Przecież to są zupełnie inne konstrukcje. Poczytaj sobie.

możliwe że przestrzeliłem i faktycznie tak jest, bazowałem na tym co napisał producent w karcie.

 

Skoro nie interesuje Ciebie kino to po co t zabierasz głos. Są inne działy.

a gdzie napisałem że nie interesuje mnie kino ?

 

Chwalisz się czy żalissz, ponieważ mnie to nie rusza, a jak ktoś jest totalnym ignorantem to dyskusja nie ma sensu

zaprzeczam twojej tezie że duży nigdy nie zagra dobrze z małym.

 

PS. Nie widziałem Paradigm Studio hipermarkecie,chyba że zasłaniał je paleta jaj.

jeden głośnik wiosny nie czyni, a z ciekawości te JBL'e za nim nadążają ?

 

To są duże fronty? Mój center prawie im dorównuje 95 x 25 x 42. :)

nie chciałbym mieć większych, dla mnie rozsądna granica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik R99 dnia 30.05.2014 - 23:01 napisał

Skoro nie interesuje Ciebie kino to po co t zabierasz głos. Są inne działy.

a gdzie napisałem że nie interesuje mnie kino ?

Wnioskuję to po Twojej wypowiedzi cyt.:"głośniki które mnie interesowały często nie posiadały "kina domowego" więc na temat gotowych maluchów nie jestem w stanie nic powiedzieć."

 

zaprzeczam twojej tezie że duży nigdy nie zagra dobrze z małym.

Powtarzam, iż w konfiguracjach jakie słyszałem nigdy mały center nie zagrał idealnie z dużymi frontami. Swój osąd opieram na własnych odsłuchach nie danych katalogowych lub opiniach innych.

Być może są zestawy gdzie malutki center dobrze współgra z dużymi frontami, ja jeszcze takich nie słyszałem.

Wyświetl postUżytkownik R99 dnia 30.05.2014 - 23:01 napisał

PS. Nie widziałem Paradigm Studio hipermarkecie,chyba że zasłaniał je paleta jaj.

jeden głośnik wiosny nie czyni, a z ciekawości te JBL'e za nim nadążają ?

Wbrew pozorom to dość udane konstrukcje jak na JBL w swojej klasie cenowej. Zachęcam do przeczytania testu w Audio JBL Studio L890 (w 100% zgadzam się z obiektywną opinią napisaną w tym teście).

Bardziej byłbym skłonny do zadania pytania czy 690v5 nadąża za L890. JBL mają wyższą impedancję i są mniejszym obciążeniem dla wzmacniacza. Łatwiej je kontrolować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Wnioskuję to po Twojej wypowiedzi cyt.:"głośniki które mnie interesowały często nie posiadały "kina domowego" więc na temat gotowych maluchów nie jestem w stanie nic powiedzieć."

a całość poprzedza "na odsłuchy chodziłem do sklepów ale tylko frontów".

 

Powtarzam, iż w konfiguracjach jakie słyszałem nigdy mały center nie zagrał idealnie z dużymi frontami. Swój osąd opieram na własnych odsłuchach nie danych katalogowych lub opiniach innych.

Być może są zestawy gdzie malutki center dobrze współgra z dużymi frontami, ja jeszcze takich nie słyszałem.

możliwe, jak pisałem ja punkt jakości ustalałem po stereo, ale niestety to przez kino musiałem znacznie odchudzić projekt. Cóż może kiedyś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dokonało się!!!

Zakupiłem Reference 100.

Zgrywa się całkiem przyzwoicie z moimi iQ90 ale czegoś mi brak. Zajrzałem do środka i ujrzałem ku memu zdziwieniu same elektrolity i to niskich lotów. Konstrukcja z lat 1996 więc postanowiłem wymienić je na mkp. Zamówiłem już cross-cap-y. Wiem, że można lepiej, ale sądzę, że i tak powinno być lepiej od alcap w elektrolicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.