Skocz do zawartości
IGNORED

Audio nr. 12 z 2001 roku, małe pytanie chodzi o test B&W 603 S3 - ktoś ma ?


Seba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość javo (javo@poczta.onet.pl)

(Konto usunięte)

czesc

 

mam bowersy 603.

sa to kolumny ktorymi mozna powedrowac dosc gleboko w dol, ale trzeba uwazac bo maja bass refleks od glosnika srednio-niskotonowego (kewlarowego - nie aluminiowego) z tylu obudowy i przy zbyt bliskiej odleglosci od sciany moze byc (sam to sprawdzalem) troche za duzo niskich mimo, ze to nie on ma pompowac sam dol.

ogolnie kolumny dosc ciekawe (w tej cenie), ale maja charakterystyczne dla B&W brzmienie. bezwzglednie posluchaj przed zakupem bo moze sie nie spodobac, ale jezeli trafia w Twoj gust to bedzie niezle - potrafia sie odwdzieczyc ciekawym brzmieniem. lubia jak dasz im troche pradu z mocnego wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś koło tego, na pewno były najlepsze w teście.

 

Audio mierząc charakterystykę basu stosuje metodę tzw. pomiaru w polu bliskim, która jak rozumiem pozwala precyzyjnie zbadać charakterystyki głośników i bass refleksów, wyśledzić wszelkie rezonanse, lokalne piki i zapadłości. Natomiast do oceny brzmienia w pomieszczeniu podobno lepszy jest pomiar szumem tercjowym w wielu miejscach.

 

Różnicę dobrze widać w teście JM Lab Utopia Be – charakterystyka zmierzona w polu bliskim wykazuje bardzo mocne podbicie basu wzgledem pozostałych zakresów a pomiar szumem tercjowym już nie.

 

W interpretacji charakterystyki istotne jest nie tylko położenie punktu –6 dB, ale również nachylenie linii spadku.

 

A co do Bowersów z serii 600, to bas mają w swojej klasie bardzo przyzwoity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, dzięki za pomoc, tak właśnie się na nie szykuje, obecnie mam Avance 509 i brakuje mi dobrego i niskiego basu, a te Omegi coś tak nieśmiało z dołem, niby tam coś zejdzie czasami ale raczej 45 hz nawet nie sięga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 33 lat później...

pomiar niskich częstotliwości zawsze robi się w polu bliskim, żeby wyeliminować odbicia od ścian itp. potem składa się z pomiarem MLS (najczęściej) z odległości 1m.

pomiar szumem tercjowym zbiera wszystkie odbicia i pokazuje pracę głośnika w danym pomieszczeniu.

pomiary robione w audio mają pokazać strojenie obudowy, zwrotnicy w idealnych warunkach (komora bezechowa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Seba

Mam 603 - ki i przy pomiarach wyszło 24 Hz (- 6 dB).

Ale dane mogą się różnić osobniczo. Pierwsza para jaką chciałem kupić

miała 32 Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możę B&W 7NT ? Na allegro sprowadzają za 5k z kawałkeim, a to już okazja i do tego zostaje Ci na dobre kabelki. Ja mam 9NT w 16m2 i żyję. Nad S300 to niezły piec, pownno to grać miodnie, może Vienna Acoustic Mozart także.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Jędrka > nie mialem do czynienia osobiscie z tym wzmacniaczem wiec nie wiem jak to by sie skonczylo? ja uzywam marantza pm7000 w 20m2 i jest dobrze bo to niezly kawalek piecyka (doslownie i w przenosni, zwlaszcza teraz jak sa te upaly) jak za ta kase - przynajmniej mi sie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.