Skocz do zawartości
IGNORED

cd sony x33es


maciek1

Rekomendowane odpowiedzi

>>>Piotrek608>>> jak nie siła argumentów to argument... dzięki:))) Wiesz, dzwoniłe dzisiaj do gościa, twardo trzyma cenę, nie mieknie ni w ząb. To chyba jakis komis jak widac ze zdjęć, tak więc na czasie pewnie mu nie zalezy. gdyby tak zgłosił sie własciciel to mozna by pogadać:))) i się dogadać. Tak więc chyba jeszcze pogonię króliczka, ten cedek sie pokaże jeszcze na aukcji parę razy... i tak wkoło. Swoją drogą może juz ktoś sie mu przyglądął i coś wie na jego temat - takie sprzęty tkwiące na aukcji trwają tam czasami nie tylko dlatego że są drogie (no dobra wcale nie aż tak bardzo drogie:))) Ale jak juz kupie to co ja będę codziennie przeglądał? No tak zajme się słuchaniem płytek (a jest ich coś koło tysiączka...). w kazdym razie temat jeszcze otwarty:))) Pozdrawiam.

PS. Ale pytanie o szafirko-rubiny nadal bez odpowiedzi... co też tam w tym 559 tkwi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz kolejne wieści z pogoni za króliczkiem..:)) Jest do wzięcia w super stanie, od pewnego gościa x339es z laserem od 707. Cena jeden tysiączek. I co wy na to? Weźcie pod uwage że klient pewny bardzo tym samym stan także. "Piotkowie" i inni bardzo proszeni o głos:))) Wieczorne pozdrowienia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemysleniach jeden tysiaczek to jak dla mnie zbyt dużo za 339. Swego czasu widziałem XA3 za 750, a jeszcze miesiąc temu na allegro były 2 sztuki X339 po 499zł (tak na marginesie szkoda, że wtedy nie kupilem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Potr_DA>>> zaraz strzele sobie prosto w głowe. Własnie trzymałem ofertę kupna x33es za 600złotych! To ponad dwa razy taniej niż 559, niemalże dwa razy taniej niż 339... Ponoć stan idealny, mało uzywany itd. bez pudełka i pilota, przywieziony. Czy wart biorąc pod uwage ryzyko że może okazać się słabo.... Inaczej: czy pod waryunkiem że keidy coś nie tak oddaje to warto? pozdrawiam. Maciek No i jeszcze: czy 33 jest starsza czy młodsza od 339?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X33 jest starsza i teraz ma juz jakby nie patrzeć 14 lat... Osobiście bez pilota nie wziąłbym, chyba,że możesz gdzieś dokupic. A poza tym jest na allegro X33 i jak cena przekroczy 450 zł to facet dodaje pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Biednego Maćka całkiem skołowanego przez Piotrów:-)

 

W X559 jest rubinowe łozysko i basta tak przynajmiej sony sie chwali w materiałach rekalmowych z 93 roku.

X-33es to dobry klocek ale nie zagra lepiej od nawet 339 es z prostej przyczyny jest ciut przestarzały konstrukcyjnie nawet to pisze na stronie z robaczkami

W 33es zastosowano daca CXD2552Q osiemnasto bitowego i filtr CXD1244 to juz nie "ten" dzwiek wiem to napewno bo moj kolega ma CDP-X555ES i tam sa dwa CXD2552 po jednym na kanał wiem jak to gra ..zaden upgread nie pomaga a zrobilismy naprawde duzo..cerafiny, burr browny dziwek jest piekielnie dokładny czysty czytelny jest przestrzen ..ale no czegos brak tej drobnej roznicy 2 bitów która ma 559Es a nawet 339 ES.

 

Laser KSS272A był stosowany w modelach:339ES,559ES,779ES,303ES,505ES,moim 707ES w 339Es i 303Es jest zwykły silnik szczotkowy w pozostałych "rubinowy" silnik bezszczotkowy BSL

Ale wszystkkie czytaja cdr i maja cholernie dobra korekcje błedów...

 

Rany chłoopie jak maz ponad 1000 płyt cd to ty szykuj lepiej te 1350zł.....ty to bys chyba był w stanie zatrzec na smierc nawet słynnego CECa TLO:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 starsza ale chyba niewiele, o rok? Jej stan ma byc idealny pus drewniane boczki (339 jest chyba bez boczków:))) Wiem, ze nie wpływają zbytnio na brzmienie, ale jak wygladają! A 339 z którego roku? No i czy w stosunku do ceny - 1000zł, warto? A pilota moge dokupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Piotr DA własnie dlatego ze w CDP-X707ES jest osiem konwenterów PLM na kanał a w 505ES było tylko po 4 to sprzedałem 505ES i kupiłem 707ES..ta swiadomosc ze moze byc jeszcze lepiej nie dawała mi spokoju...była to schizofrenicznie przesladujaca mnie mysl...no i cóz nie bede sciemniał..po kupnie 707ES i przywiezieniu jej do domu po kilku minutowym odsłuchu na oczach mojej cycatej żony zawinołem 505ES w kołdre i wstawiłem pod łozko i tak stał tam az do momentu sprzedania w listopadzie zeszłego roku.... to jest inny swiat po prostu bajka..słuchałem Krela CD280 tak dobrze opisanego przez naszego Józwe w Mhf 1/2003 ..fakt krell jest lepszy ale to jest w porównaniu z 707ES jakies kilka procent w skali 100 moze góra 5...krell kosztuje az 20 tys ..707ES kupiłem w perfect stanie za 3tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDP-X339ES jest z tego samego roku co CDP-X559ES...ale bez drewnianych boczków to lipa...Pilota mam moge ci sprzedac za cene za jaka kupiłem dwa lata temu na naszym Allegro 42zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilota ewentualnie chetnie wezmę:))) ale czy róznice pomiedzy 33 a 339 są duże i na czyją niekorzyść poza wiekiem? O boczkach drewnianych zapomnijmy chociaz są cool:))) Dzieki za wszystko i nadal prosze o rady bo chyba pilnie sie będę musiał zdecydować najpóźniej jutro... Przypomne różnice pomiedzy nimi to 400zetów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Maciek kup 559 na pewno bedziesz zadowolony. Seria 5 zawsze byla dobra.... Nie zawracaj sobie głowy serią 3xx skoro masz az tyle płyt:)))))))) Tu popieram szanownego forumowego kolege:))))

 

>>Piotr608 słuchałem SACD777ES, mialem XA5ES chyba ze 4 lata i byłem strasznie zadowolony. Teraz może kupię jakiegoś ES,ale tylko jako transport, więc cześć wyjściowa analogowa mnie nie interesuje. Własciwie to wazny bedzie dla mnie tylko sam system transportu. Wspominasz o krellu 280, słuchałem chyba 250 i nie powalił mnie na kolana, a obsługa byla fatalna i byle ryska i już przeskakiwał.Tutaj się z tobą zgadzam,ze na sony nie ma mocnych. Jednak przyznaję, sprzedałem XA5 i bardzo dobrze zrobiłem,bo kupilem przetwornik C/A Thety i zagrał lepiej niz sony na kablu za zlotówkę i transporcie za 200 zł, a to oznacza,że nie słyszałem ani 20% tego, co będzie kiedys. Z tego wniosek, że Eski są naprawdę dobre i biją je dopiero klocki po kilkanaście kilozlotych. Wszystkie te inne zwykłe, pospolite, tasmowe, blaszane, plastikowe są malutkie przy sonkach espritkach... A raz porównywaliśmy XA5 do marantza cd14. xa5=5 punktów, cd14=1,4 punkta:)))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz chyba nie marudze wiecej. Mimo wielu rad pomyśle jednak nad tymi "trojkami"... Generalnie też raczej szukam transportu pod jakis przetwornik - jak wspomnaiłem może na początek Stelmach (chyba że okaze sie że brzmienie sony mnie zauroczy..:))) Wielkie dzieki PAnowie za wsparcie. Aha! No i pewnie odezwę sie po tego pilota jesli mozna? ale juz później, w przyszłym tygodniu, dobrze. Może warto rozpocynmac wędrówke po sony espritowym świecie własnie od poczatku? Od trójek? Pozdrawiam. Dobrej nocy! A co do płyt... tak sie przez lata uzbierało ku radości małżonki:))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jakieś aluzje do małżonek wypisują, a ja jakoś małżonki nie posiadam,więc nie wiem czy to ironia czy nie...:)))) Maciek zrob jak chcesz,ale ja tam wolałbym dac troche wiecej,skoro akurat masz. A jesli chodzi o przetwornik to sonke pobijesz dobrym klockiem,najlepiej amerykańskim, ale to przynajmniej 2500zl za używanke. Takie jest moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_DA>

Schemaciki zegarów LClock zostały "zdradzone" na forum diyaudio.com:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możesz też tu zajrzeć (ale to chyba znasz!):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_DA

W QS bywały krążki dociskające - patrz: CDP-XB930QS

 

Czy różnice w ilości użytych przetworników miedzy serią 5 i 7 są zachowane w modelach XA, czy odnoszą się tylko do serii X?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa przetworniki miały modele CDP-X779ES,CDP-X707ES te miały 20 bitowe.

A CDP-X222ES,333ES,555ES,777ES z 91 roku miała po 2 18 bitowe.

Seria CDP-XA 3,5,7,20,30,50,555ES miała po jednym 20 bitowym i na jego wyjsciu pradowe dopalacze 28 nozkowe ekspandery nazwane pulse current w rzeczywistosci sa to pakiety wzmaków operacyjnych zasilane symetrycznym napieciem +/-7V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek1 jak co to po pilota napisz na priva lezy sobie i czeka miałem go kiedys wystawic na allegro ale troche go zawsze było zal ale koledze audiofilowi z forum czemu nie.. to bierz tego 33es..jako transport bedzie znakomity tam jednak siedzi czołg nie mechanizm..no i miedz i drewniane boki ma..wiec cała celebra jest zachowana witamy w swiecie sony ES

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Piotrek608>>> dzięki. W sprawie pilota skontaktuję sie pewnie niebawem.. może juz jutr - odpukac... własnie mknie do mnie prioryteowy posłaniec w postaci x33es... facet, który go sprzedaje przesyła go bez zapałaty, tak po prostu abym go sobuie przetestwoał! jak mi się nie spodoba, to odsyłam i po sprawie! To juz kolejny raz trafiam na tym forum na cudownych ludzi!!! Oczywiście mówie tutaj także o ludiach z tego wątku... pozdrawiam. Tak na marginesie: teraz pojawił się 333es. Z tego co wiem to tutaj silnik już troche inny, gorszy niż w 33? jeszcze jakies różnice? Pozdrowienia! Dzięki! maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Maciek na allegro pojawił się X333ES to model młodszy od X33, a starszy od X339 moze lepiej będzie jak kupisz tego???????

 

Mozliwe,że w QS tez były krązki, przeciez nie sposób wszystkiego zapamiętać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Piotr_DA>>> Dzieki za czujnośc i radę. jutro zobacze jak wyglada ta 33-ka któa juz do mnie biegnie. Jakos tak nie wiem, ale coś mi sie wydaje że była lepiej wykonana (cały czas mysle, że lepszy był silnik - chyba bezszczotkowy). Nie wiem jak było w 333 ale wygląda już "roche inaczej" - wiesz ten urok ukryty tamtej stylistyki. 333 jest zdecydowanie bardziej moderna:))) Ale dzieki, niewykluczone, jak okaże się ze 33 jest słaba, a miałbyć cacy:))) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no to kolo jest spoko gosc:):)

Obejrzyj popatrz obsłuchaj

X333Es nie ma silnika liniowego BSL tylko zwykły szczotkowy z tej serii z 91 roku 555es tez ma szczotkowca tylko rzadko spotykany X777ES ma liniowca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje dwie fotki X33Es jak widac niestety nie ma miedziowanego chasis i nie ma silnika liniowego tylko zwykły szczotkowy i jednego daca 2552

[obrazekLUKASZ-178788_1.jpg] [obrazekLUKASZ-178788_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-798-100003158 1170259410_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zbada go dokładnie pewnien Piotrek (czy wszystkie Piotrki znają się na espritach?!?). Jego wiedz i doswiadczenie elektroniczne, w technice i techonologii audio jest oszałamiające (sam projektuje i wykonuje dacki, a tuning mojego a400x, którego dokoanął, a o którym wspominałem dał efekt fantastyczny..). To dzieki niemu niedawno zacząłem spoglądać w strone starszych espritów z silnikami liniowymi wyzbywając się cambridgea i wyznania anglofilskiego - nie mylić z audiofilskim:))) Czyli może od jutra faktycznie będę w klubie liniowych espritów! Byłoby fajnie, tylko czy poczta zadziała...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cambridge audio to zabaweczka, szybko się o tym przekonasz:) W takim razie kilka rad mam dla Ciebie. Po pierwsze koniecznie musisz zamiedziować choć kawalek obudowy przy gniazdach wyjściowych. Brzmienie wtedy zyska na autentyczności. Miałem tak zrobione w XA5. Musisz postawić go na specjalnych stopkach, gdzieś tam wcześniej o tym pisałem. Nie wiem jak reszta zasugeruje, ale najlepsze rezultaty brzmieniowe uzyskiwałem z interkonektem srebrnym. No i jeszcze wypróbuj oba podłączenia wtyczki do gniazdka, są róznice na basie. A poza tym to milego sluchania:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, chwileczkę... a napis: "linear motor tracking" na pokrywie szuflady co może oznaczać? To tak że ściema? Że power of reklama? trochę zmartwiła mnie ta teza o braku liniowego silnika - jak to jest? Pozdrawiam weekendowo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałbym, przepraszam! Serdeczne dzieki za rady - miedziowanie i inna magia - jak najbardziej! Na pewno napiszę jak brzmi na świeżo po wyjęciu z pudła i później po dokładnej analizie. Wiecie jak się cieszę prawda:)))? Macie w tym swój wielki udział! Dziękuję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.