Skocz do zawartości
IGNORED

Pomocy ! tonę:)


IGNAC

Rekomendowane odpowiedzi

a co sądzisz o czymś takim ?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ktoś pisał że podobno zjada wszystkie cambridze, creeki, naimy itp

 

cena niska i nikt nie licytuje, czyli okazja ! ludzie wydają tysiące na cd a tu można kupić za stówkę !

 

oczekuje miekkiego basu, ładnych wysokich tonów, średnicy nie lubie bo w korektorze zawsze ustawiałem tak jak na zdjeciu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładka Start jest właśnie dla takich osób które zaczynają przygodę ze stereo i nie mają jeszcze o nim zielonego pojęcia. Czy to znaczy że trzeba się z nich nabijać ? Bo drażnią starych wyjadaczy ?

 

Ogólna refleksja budzi się taka - ile razy można poruszać te same tematy ? Więc jeżeli komuś to przeszkadza lub go drażni - to powinien pomyśleć o urlopie od forum o tej tematyce. Albo częściej zaglądać do zakładki Muzyka.

 

Jeżeli komuś nie chce się pomagać innym w sposób konstruktywny to nie ma sensu zaglądać do Startu bo tu są tylko takie proste lub dziwne zapytania. Nabijanie się z innych użytkowników forum prowadzi donikąd i psuje i tak już niefajną atmosferę tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na "jakimś" forum (nie podam nazwy, bo to bez znaczenia) motoryzacyjnym zapytałem o ET felg do mojego modelu auta.

Tak mnie tam za to zj***li, że od tamtej pory staram się nie zadawać głupich pytań bez zapoznania się z archiwum forum o danej tematyce.

Przeważnie wszystko tam już jest. Ostatnio zdiagnozowałem usterkę (w moim kolejnym aucie) chyba w dwie minuty,

po czym zamówiłem w serwisie tylko potrzebną część i kazałem od razu ją wymienić.

Pół roku się męczyłem, mechanicy wzruszali tylko ramionami, straciłem w pytę czasu i pieniędzy (fura paliła trzy razy tyle co powinna)

a wystarczyło wymienić głupi czujnik temperatury o czym się dowiedziałem z lektury starych wpisów na forum właśnie.

Innym razem na przykład samodzielnie rozebrałem, naprawiłem i złożyłem konsolę Playstation3 z czego do dzisiaj jestem dumny jak cholera :)

Tak więc jak ktoś tylko chce, to w internecie znajdzie wszystko. A tutaj większość tematów jest zakładana z lenistwa, a reszta z nudów.

Nie uwzględniam w tych wyliczeniach tematów zakładanych tylko po to, żeby wypromować jakiegoś gruza przed jego sprzedażą.

Tak czy siak mała zjebka nikomu nie zaszkodzi, a tylko zmotywuje do zadania sobie odrobiny wysiłku i poszukania samemu tego co potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, przeczytaj jeszcze raz swój wpisa na temat CA 640 i creeka i odpowedz se na pytanie czy potrafisz "w sposób konstruktywny" oceniać sprzęty

 

moim zdaniem, niestety fora to nic dobrego, bo jesli ktoś jest zadowolony to z reguły nie będzie mu sie chciało pisać na necie, z reguły żalą sie ci nie zadowoleni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak ktoś ma popularny sprzęt klasy średniej z którego jest zadowolony to trudno mu zaakceptować że po pierwsze - to nie jest żaden high end, a po drugie - że tani kilkunastoletni Sony za 80 zł może zagrać dokładnie na tym samym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

proszę o pomoc bo potrzebuję pomocy. otóż potrzebuję pomocy bo szuka miękkiego basu i ciepłych basów. czy ktos pomoze ?

Tak z ciekawości - dlaczego nie chcesz basu zdyscyplinowanego, trzymanego przez wzmacniacz "za ryj", szybkiego i granego na czas? Dlaczego chcesz miękką rozgotowaną "kluchę"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam tani sprzet (a miałem sporo droższy) ale kilkunastoletni sony za stówkę może i zagra na poziomie takiego powiedzmy creeka, w sytuacji gdy reszta toru jest na poziomie takiego właśnie soniacza, no może trochę lepsza. natomiast zdecydowanie wyższej klasy wzmacniacz i kolumny w połaczeniu z takim tanim sony zagra zdecydowanie gorzej.

 

i to własnie jest bolączka forum, każdy może sie wypowiedzieć nawet jeżeli nie testował sprzetu w innych konfiguracjach i ma w tym zakresie małe doświadczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignac - jesli chcesz basu i tylko na nim Ci zależy, żeby był miękki i rozlazły, kup coś technicsa- nawet wieża może być ;)

Jeśli natomiast wymagasz jednak czegoś więcej i chcesz odkrywać muzykę na nowo, posłuchaj, poczytaj i rozejrzyj się za jakimś choćby budżetowym, ale uznanym za niezły Wzmacniaczem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zacznij od kolumn. Potem dobierz wzmacniacz. Majątku nie trzeba wydawać. Pamiętaj o źródle dźwięku. Na mp3 128kbit/s nie pograsz długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet tematu nie trzeba było otwierać by to wiedzieć :)

Na początku zawsze od laika będzie padało coś w stylu "ciepłe brzmienie/czyste wysokie/dobry bas" bo co ma innego napisać jak jego sprzęt grający ograniczał się do wieży/zestawu audio pod pc czy technicsa z kolumnami z prl'u ? Na co wsześniej miał zwracać uwagę ? Jedynie bas wydaje się być najciekawszy : )

Ciężko posługiwać się "fachowym" słownictwem opisującym brzmienie nie mając żadnego doświadczenia.

A, że takim sposobem wszystkie tematy są do siebie podobne, dlatego, że zakładka start stała się zwyczajną masówką.

Pada pytanie typu zestaw do 1000zł.. i zaraz widzę wymienione trzy-cztery pary najpopularniejszych kolumn ( ot, mission m32/m32, tannoy m1/m2, kef cresy ) i do tego rzucone kilka popularnych wzmacniaczy na oślep, grających niekiedy kompletnie innym dźwiękiem.

Takie doradzanie to żadne doradzanie. Nawet za tysiąc złotych można poskładać fajne, przyzwoicie brzmiące zestawy ale nie takim sposobem.

Zobaczcie jak się podchodzi do ludzi na sąsiednim forum ( i nie chodzi mi tu o zakładkę z elektrody o nagłośnieniu ) i wyciągnijcie wnioski.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym Hi-Endem - ludzie jak tak wam zlasowało ostatnie komórki mózgu to mam rozwiązanie:

 

1. Znajdźcie zdjęcia najdroższego klocka w sieci (nie mniej niż pół miliona USD) - sugeruję google.

2. Wydrukujcie na jakieś drukarce wszystkie boki włącznie z dołem

3. Obklejcie nimi jakieś pudło po butach

 

4.... możecie usiąść i zacząć się modlić....

 

Dokuczał Wam Shrek słuchając muzyki.................

 

 

P.S. Zezwalam na bezpłatne korzystanie z patentu w celach niekomercyjnych - branża i producenci Hi-Endu - po opłaceniu umowy licencyjnej. Klub Hi-End i Moderatorzy tego forum - 33% zniżki - a co, znajcie serce ogra............. (słuchacze kabelków +100% ceny (inaczej by nie docenili prawdziwego Hi-Endu))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładka Start jest właśnie dla takich osób które zaczynają przygodę ze stereo i nie mają jeszcze o nim zielonego pojęcia. Czy to znaczy że trzeba się z nich nabijać ? Bo drażnią starych wyjadaczy ?

 

Ogólna refleksja budzi się taka - ile razy można poruszać te same tematy ? Więc jeżeli komuś to przeszkadza lub go drażni - to powinien pomyśleć o urlopie od forum o tej tematyce. Albo częściej zaglądać do zakładki Muzyka.

 

Jeżeli komuś nie chce się pomagać innym w sposób konstruktywny to nie ma sensu zaglądać do Startu bo tu są tylko takie proste lub dziwne zapytania. Nabijanie się z innych użytkowników forum prowadzi donikąd i psuje i tak już niefajną atmosferę tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.