Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o pomoc w wyborze stereo w przedziale 3000-4000,-


Frismastazzz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za opinie. Jestem już zdecydowany na wzmak Marantz PM6005 + najtańszy używany odtwarzacz żeby móc wymienić go przy najbliższej okazji na coś lepszego jednak nie wiem jakie do tego głośniki. Czy jest w ogóle sens kupowania głośników za 1000zł do Marantz PM6005? Wg sprzedawcy "głośniki do takiego wzmaka powinny być dwa, dwa i pół raza droższe żeby to miało sens" a przesłuchiwałem to na podłogówkach Cambridge Audio i CD Marantz i brzmiało naprawdę dobrze. Czy głośniki Dali Zensor 3, Monitor Audio BRONZE BX2, Cambridge Audio SX60 będą sensowne? Lub jakieś polskie? Zakupy planuję zrobić w Londynie w Richer Sounds (dziękuję romekjagoda za linke- ceny są naprawdę nie do przebicia na polskie realia) w Londynie- nie osobiście więc sprawdzam dostępność przez internet i wysyłam rodzinkę po odbiór dlatego muszę wiedzieć konkretnie czego chcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys otworzyl linki, ktore Ci wyslalem we wczesniejszym poscie to bys wiedzial, ze za ta cene mozesz w Londynie kupic np nowy pm6005, cd6005 i tannoy dc6T/monitor audio BX5. A Ty chcesz kupic w tej cenie uzywki i do tego gorsze LOL i jeszcze jestes wdzieczny za taka porade :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość baca5

(Konto usunięte)
Czy jest w ogóle sens kupowania głośników za 1000zł do Marantz PM6005? Wg sprzedawcy "głośniki do takiego wzmaka powinny być dwa, dwa i pół raza droższe żeby to miało sens"

 

Kolego, zmien sprzedawce ;)

 

Ja moje kolumny napedzam wzmacniaczem 3x drozszym od nich (a nie odwrotnie, jak sugeruje ten sprzedawca) i dopiero wtedy graja one na 100% swoich mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys otworzyl linki, ktore Ci wyslalem we wczesniejszym poscie to bys wiedzial, ze za ta cene mozesz w Londynie kupic np nowy pm6005, cd6005 i tannoy dc6T/monitor audio BX5. A Ty chcesz kupic w tej cenie uzywki i do tego gorsze LOL i jeszcze jestes wdzieczny za taka porade :D

 

Huberto, ale w RicherSound raczej nówki są (chyba, że ex display, otwarte lub zwrócone), więc nie wiem co masz na myśli.

Do autora wątku: sprawdź linki od Huberto, lepiej orientuje się ode mnie w londyńskich/uk realiach w nowych zakupach. Ja tylko podrzuciłem temat. Fajnie, że masz kogoś, kto może dla Ciebie to kupić - mój brat mieszkający w Londynie tez koledze przywoził cały zestaw (zdaje się że był to też marantz + monitor audio).

Powodzenia.

Co do kolumn, to w ogóle dopasowywanie kolumn do wzmaka pod względem ceny to typowo marketingowa zagrywka - ma to razem grać, a nie zgadzać się na rachunku. Owszem, są trudne kolumny, które wymagają wydajnych/specyficznych wzmaków, ale w większości wypadków uważam, ze to kolumny powinny być droższe (jeśli już koniecznie w takich kategoriach rozmawiamy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek ja mam nadzieje, ze sie nie obraziles na to co napisalem...ja tylko czasem nie pojmuje ludzkiego toku myslenia, dlatego miewam ciety jezyk :) Post byl do autora tematu a w zadnym wypadku do Ciebie. Peter Tyson ma ten sam sprzet co Richer sound o 50 funtow taniej a calym zestawie. Pamietajcie jednak, ze od tego i tak sie mozna potargowac :) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

 

Dzięki za rady i niejednokrotnie "cięty język". System już do mnie jedzie z UK- Marantz PM6005 + Monitor Audio BX5 zakupione na petertyson.co.uk za 600£. W Polszcze za cenę o 300zł wyższą znalazłem ten sam wzmacniacz z głośnikami MA mr4. Czy korzysta ktoś z zakupionego przeze mnie zestawu a jeśli tak to jakie wrażenia?

 

Puki co integralnymi częściami systemu staną się laptop i PS3 który posłuży tymczasowo za odtwarzacz cedejów i swego rodzaju "odtwarzacz sieciowy", i choć pewnie na tą chwilę zbiorę za to sporo hejtu to od razu powiem że w perspektywie najbliższych dwóch lat chcę poszerzyć go o odtwarzacz CD6005 i streamer MA A100.

 

Czytając różne opinie na temat głośników MA trochę przestrasza mnie ilość narzekań na przeszkadzające i drażniące po pewnym czasie tony wysokie które stają się zbyt uciążliwe, choć to opinia na temat serii mr to mam obawę czy z bx nie będzie tak samo choć w dużej mierze to prawdopodobnie kwestia subiektywna.

 

Jak zestawik już stanie na mojej szafce to wrzucę fotkę dla pełni lansu w okolicach środy-piątku. :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Dzięki za rady i niejednokrotnie "cięty język". System już do mnie jedzie z UK- Marantz PM6005 + Monitor Audio BX5 zakupione na petertyson.co.uk za 600£. W Polszcze za cenę o 300zł wyższą znalazłem ten sam wzmacniacz z głośnikami MA mr4. Czy korzysta ktoś z zakupionego przeze mnie zestawu a jeśli tak to jakie wrażenia?

 

Puki co integralnymi częściami systemu staną się laptop i PS3 który posłuży tymczasowo za odtwarzacz cedejów i swego rodzaju "odtwarzacz sieciowy", i choć pewnie na tą chwilę zbiorę za to sporo hejtu to od razu powiem że w perspektywie najbliższych dwóch lat chcę poszerzyć go o odtwarzacz CD6005 i streamer MA A100.

 

Czytając różne opinie na temat głośników MA trochę przestrasza mnie ilość narzekań na przeszkadzające i drażniące po pewnym czasie tony wysokie które stają się zbyt uciążliwe, choć to opinia na temat serii mr to mam obawę czy z bx nie będzie tak samo choć w dużej mierze to prawdopodobnie kwestia subiektywna.

 

Jak zestawik już stanie na mojej szafce to wrzucę fotkę dla pełni lansu w okolicach środy-piątku. :]

 

A możesz powiedzieć jak załatwiłeś i ile Cię kosztowała wysyłka do Polski, bo oficjalnie nie wysyłają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając różne opinie na temat głośników MA trochę przestrasza mnie ilość narzekań na przeszkadzające i drażniące po pewnym czasie tony wysokie które stają się zbyt uciążliwe, choć to opinia na temat serii mr to mam obawę czy z bx nie będzie tak samo choć w dużej mierze to prawdopodobnie kwestia subiektywna.

 

Nie znam tych kolumn, ale sprawę może rozwiązać przynajmniej częściowo duża ilość ustrojów tłumiących w pokoju - poduszki, kanapa, fotele, etc. Idealnie byłoby gdybyś zrobił sobie panele z wełny mineralnej i dał na ścianę (zob. dział Akustyka) - tanio, a może b. poprawić dźwięk. Jeśli masz gołe akustycznie pomieszczenie faktycznie mogą być zylety...

 

Romek ja mam nadzieje, ze sie nie obraziles na to co napisalem...j

 

Co Ty, ja nie z tych. Dobrze doradziłeś, autor kupił tanio - jest git.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając różne opinie na temat głośników MA trochę przestrasza mnie ilość narzekań na przeszkadzające i drażniące po pewnym czasie tony wysokie które stają się zbyt uciążliwe, choć to opinia na temat serii mr to mam obawę czy z bx nie będzie tak samo choć w dużej mierze to prawdopodobnie kwestia subiektywna.

Spokojnie, wcale nie jest aż tak źle. MA ma przede wszystkim różne modele i różne serie, BX jak na MA nie są w czołówce ostrości, nie są też najłagodniejsze na tle innych marek, ale są też kolumny o dużo bardziej gryzących wysokich tonach (np Paradigm, B&W) i jakoś nikt aż tak nie narzeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć jak załatwiłeś i ile Cię kosztowała wysyłka do Polski, bo oficjalnie nie wysyłają?

 

Załatwiłem to przez znajomych w Englandii. W inny sposób się chyba nie da. Ani PeterTyson ani RicherSounds nie chcieli nadać zakupu kurierem do Polandii. Cały set trzeba było nadać w trzech paczkach 2x kolumna i wzmak więc szybka kalkulacja z cennikiem ze strony przesylarka.pl daje nam łączną kwotę około 260,- . Łączna cena i tak jest daleka od tej jaką trzeba było by dać w Polszcze za ten sam set.

 

Paczkę odebrałem wczoraj, wszystko już jest ale do puki nie skończę remontów u siebie w mieszkaniu to set będzie stał u rodziców (God bless rodziców że mieszkają blisko)- czyli jakiś miesiąc przy dobrych wiatrach... Kończymy kuchnię w tym tygodniu a jeszcze przed nami odświeżenie ścian we wszystkich pokojach i wymiana podłóg no i łazienka do zrobienia a jak wiadomo kurz to największy wróg sprzętu audio zaraz obok dzieci dotykających membrany, piwa i zazdrosnej żony. :]

 

Wczoraj wieczorem zrobiłem unboxing, szybką instalację i odsłuch sprzętu, wszystko działa ale że nie mogłem przekręcić potencjometru głośności wystarczająco mocno w prawo to niestety nie jestem wstanie powiedzieć nic ponad to że działa i pięknie wygląda. Dźwięk szedł z laptopa to też jego jakość była rzeczywiście kapiasta... Straszne artefakty i przydźwięki... Żeby poprawić jakość sygnału z kompa potrzebna jest przejściówka DAC podpinana pod USB z tego co przeczytałem, np. Dragonflay? Kabel mam z ProLinka ale h*ja daje.

 

Ps3 optykiem z wzmakiem,

 

No właśnie i co z tym połączeniem PS3 ze wzmakiem za pomocą kabla optycznego? Da się? W konsoli jest takie wejście? Nie sprawdzałem bo jest na sztywno wkomponowana w regał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie,tak miałem kiedyś połączoną konsole,tylko w opcjach dźwieku musisz ustawić (chyba tam,nie pamietam a ps3 sprzedana dawno),aby posyłać dźwięk przez hdmi i optyk,no chyba ze chcesz samo optyczne wyjście aktywować też się da,

Pozdro i gratuluje zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.