Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do nad356 za 5tyś z dobrą średnicą


MegaHertz

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie wzmacniacza (dzięki Waszym słusznym radom) na NAD356 DAC, powoli zaczynam myśleć o wymianie kolumn. Obecnie mam Elac 67.2, ale brakuje mi w nich dobrej rozdzielczej średnicy a dokładnie zakresu od 1KHz do 8 KHz. Widać słuch mam dobry bo nawet testy w "Audio" wykazały, że one mają obniżony ten zakres częstotliwości. Muszę je podbijać w equalizerze w foobarze - wiem ile przez to tracę na jakości i dynamice, ale musiałem wybrać mniejsze zło. Co do basu to mógłby schodzić trochę niżej, natomiast do góry nie mam w tym zestawie większych zastrzeżeń - ma być delikatnie, spokojnie i tak właśnie jest.

 

Podsumowując - ma być: niski (lecz nie dominujący i dudniący) bas, dominujący zakres średni 1-8 KHz, delikatna góra. Charakter dźwięku mięsisty, obszerny, lekko ocieplony (to już pewnie da NAD). Budżet to około 5 tysięcy. Moje pomysły są takie:

 

faworyt - Elac FS 147 - świetna recenzja w "Audio" - jakby pisana pode mnie ;) , z ładną liniową charakterystyką, bez cofnięcia wymaganego zakresu jak w 67.2

Dali Lektor 8 - z lektury forum - ludzie najczęściej do NADa podpinają właśnie DALI

Studio 16 Hertz MIMO IIIs - uległem ogólnemu zachwytowi ludzi

lub używane

Studio 16 Hertz MINAS ANOR IIIs 2,5R - za ochy i achy ;)

Elac FS 247

 

Wiem, wiem powinienem wszystko odsłuchać i w taki sposób podjąć decyzję, ale w moim regionie żadnego z tych modeli na odsłuchy nie mają.

Z NADem doradziliście mi dobrze więc liczę na powtórkę.

 

... i tylko bez kłótni i docinek dziewczyny :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto-TYCHY-Grzegorz Rogala-swoje zabawki i słuchamy.

Studio 16 Hertz MIMO IIIs - uległem ogólnemu zachwytowi ludzi

lub używane

Studio 16 Hertz MINAS ANOR IIIs 2,5R - za ochy i achy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

a ja do listy dorzuciłbym jeszcze polską konstrukcję Audio Academy Hyperion IV oraz Epos Elan 30 lub jeśli większe pomieszczenie, to Elan 35.

 

Zapraszam jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się wnikliwiej kolumnami Minas Anor od Studio 16 Hz. To głośniki pięknie grające średnicą gdzie o basie też nie zapomniano. Jest punktualny i ostrą kreską rysowany ma kontur co sprzyjać będzie fajnej reprodukcji tego zakresu gdyż NAD 356 nie grzeszy zdyscyplinowaniem basu. Duży jest ale trochę kluchowaty. Podobnie średnica już w tym NADzie nie tak jak w starszych NADach wiec te kolumny moga być ratunkiem. Jestem po niedawnych odsłuchach kolumn MInas Anor od 16 Hz właśnie też z NAdem i na serio jest to już porządne granie a konstrukcja wydaje się być skończona na 102. Kolumny poza tym jakby łatwiejsze do ustawiania bo otwór tylko z przodu mają. Nowych w budżecie 5 tysi nie kupisz ale rynek używek tego modelu jest dość duży i niedawno na giełdzie HiFi są do sprzedania chyba za 4800 czy nawet za 4500z. W każdym razie za 5 kzł idzie je kupić. Generalnie w tym budżecie już sporo używanych lekko głośników znajdziesz które klasą przeskakują Twojego nada o dwie długości. Taki zakup ma sen bo kiedyś wzmak może wymienisz a kolumny ostaną się na trochę dłużej ;) Proaci Studio 140 za 4500zł masz do kupienia czy nawet genialne Sonusy Fabery model TT za 5 tys wiszą na giełdzie.

Te EPOSy co wyżej Q21 sugeruje też rokują przyzwoite granie z NAdem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą kolega wymienił wzmacniacz. Daj się pocieszyć posłuchać muzyki. Takie bez końca wymienianie nie ma sensu. Nie po to człowiek żyje aby innych utrzymywać :D

 

Kolego MegaHertz duże masz te pomieszczenie odsłuchowe ?

ps.

Z tych podbno zacnych Elaców to jednak basu bym się nie spodziewał. Nie słuchałem ale miedzy wierszami w recenzji audio coś tam wspominają o innym basie a jak o innym to już wiadomo o co biega. Jest tylko inny bo inny to jest a tamtego nie ma bo tamten zły a ten mądrzejszy a innego też nie ma i takie bajdurki recenzenckie jak strach oblatuje piszącego aby wprost napisać że bas jest w skąpym wydaniu. Sam posłuchaj w sklepie a najlepiej w domu. Trzeba mieć w dzisiejszych czasach cholernie duży dystans do tych recenzji wspieranych .... $ albo czymś innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 24 metry kwadratowe.

Bas nie jest priorytetem - miło jakby był konkretny i niskoschodzący, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsza jest dobra rozdzielcza, bogata w szczegóły średnica. Wkurza mnie to, że na tanich słuchawkach Philipsa podłączonych bezpośrednio do komputera i na równie tanich słuchawkach Sennheisera podłączonych do odtwarzacza mp3 słyszę o wiele więcej instrumentów i dźwięków niż na sprzęcie audio za kilka tysięcy. Zastanawiam się ile tysięcy trzeba wydać na sprzęt audio, żeby otrzymać równie szczegółowy, gęsty, obszerny i tak bogaty w szczegóły dźwięk jak na słuchawkach za 100 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C356 + Studio Monitor 65, to jest system, który sprzedał się u nas już kilka razy i zawsze właściciel cmokał - nawet po przeniesieniu do domu, do innych warunków odsłucowych

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-65-kolumny-stereo-surround-2szt?campaign-id=10

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheisera podłączonych do odtwarzacza mp3 słyszę o wiele więcej instrumentów i dźwięków niż na sprzęcie audio za kilka tysięcy.

Tak samo dobrze bedziesz słyszał ja przysiądziesz się blisko kolumn. Czym bliżej tym mniej odbitych dźwięków od ścian tym lepsze efekty odsłuch. Usłyszysz najpierw dźwięk z głośnika a potem już ten odbity po wielokrotność wygaszany i już o coraz mniejszej amplitudzie. Możesz tak coraz bliżej aż głowa znajdzie się miedzy kolumnami i wtedy wystarczy tylko czarodziejską różdżką zmniejszyć te kolumny i już masz słuchawki :) Nie słyszysz tak jak w słuchawkach bo poza kolumnami gra też swoje skrzypce akustyka pomieszczenia która często robi co chce z tym co emitują przetworniki w kolumnach. Twój zmysł też płata różne figle w odbiorze dźwięków bezpośrednich jak i odbitych. Klucz do dobrego słuchania to dobra akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zwrócić uwagę porównując zbliżone (wyglądem) elaki 147 i 247:

247 ma główny otwór bassreflex skierowany do dołu, tylny otwór można zatykać dopasowując przetwarzanie basu do akustyki pokoju - łatwiej je po prostu ustawić,

247 ma zworki na zwrotnicy regulujące pracę JETa, łatwiej dopasować charakterystykę wysokich tonów do wzmocnienia i własnego gustu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.