Skocz do zawartości
IGNORED

300 zł wzmacniacz , 400 zł kolumny


valis0

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze, mam świadomość że wątków na ten temat jest opór. Jednak forum jest tak rozbudowane, jest tyle opinii, że po prostu brakło by mi czasu na szukanie konkretnego tematu. zatem proszę was bardzo o radę.

mam 700-1000 zł budżetu. chciałbym kupić stary wzmacniacz, jak również stare kolumny z lat mojej młodości :). po prostu coś co będzie odróżniało się od tego "hipermarketowego" dżwięku jakiego już po prostu nie trawię od dłuższego czasu. chodzi mi o jakiś wysoki model wzmacniacza z przed lat, oraz kolumny, również z przed lat, na który w owym czasie po prostu nie było mnie stać. Dziś te sprzęty są przestarzałe, i wydaje mi się że są w zasięgu moich możliwości finansowych. budżet wymieniony w temacie. marka dowolna, z tym że jestem zwolennikiem sprzętu rodem z Uk. Słucham muzyki gothic metal, delikatnego jazzu, trochę trance'a. Natomiast kompletnie nie intersuje mnie muzyka klasyczna (może kiedyś , jak będzie mnie stać na wzmacniacz lampowy). szanowni państwo , będzie to mój pierwszy sprzęt audio w systemie stereo na tranzystorach od 20 lat, więc proszę o wyrozumiałość :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzet mały wiec tylko monitory, jesli nie masz pokoju wiekszego jak 15m2 to smialo mozesz brac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do tego np Sony TA-F570ES

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitory wyglądają zachęcająco, pokój to około 17-18 metrów kwadratowych, a jakby się te monitory miały z z takim wzmacniaczem ? WZMACNIACZ CAMBRIDGE AUDIO A1 V3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i chciałbym dodać, że na dzień dzisiejszy nie stać mnie na porządny odtwarzacz cd, więc , dżwięk będzie odtwrzany z komputera, naturalnie w formacie FLAC :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich jak ty, czyli "przerost formy nad treścią"spotykam na co dzień, nie mam dla nich kompletnie żadnego szacunku, patrzę im tak długo w oczy aż w końcu spuszczają wzrok.

jeżeli przeszkadza ci mój post, zgłoś się do admina, lub po prostu zamilcz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Genesis, odpowiedź godna wykształconego "audiofila", z poczuciem wyższości. Nie masz ochoty, nie czytaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzet mały wiec tylko monitory, jesli nie masz pokoju wiekszego jak 15m2 to smialo mozesz brac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do tego np Sony TA-F570ES

 

Sam zastanawiam się nad tymi monitorkami, nie będą za duże do 10m2? Do wyboru mam jeszcze Tannoy M2 i Eltax Liberty 3+.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz miejsce aby je swobodnie postawic to nie beda za duze

 

Właśnie są dosyć sporych rozmiarów i nie mam jak ich dobrze ustawić w pokoju (50 cm wysokości). Tylko to mnie wstrzymuje.

Poza tym nie wiem jak się ma konstrukcja zamknięta do otwartej. Nigdy nie miałem kolumny o konstrukcji zamkniętej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to stworzono zakładkę Start i odpowiednie wątki żeby z nich korzystać. Audiofilem nigdy nie byłem.

 

ale niektórzy tego nie rozumieją, ich postawa to "piszę gdzie będę chciał i co mi zrobisz?" - żenada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakby ktoś nie zauważył, jestem na tym forum od kilku dobrych lat. Miałem jednak przerwę w odwiedzaniu mojej ulubionej strony z braku czasu. Po powrocie, zaskoczyły mnie zmiany jakie nastąpiły. Stąd mój post umieszczony być może nie w tej kategorii jaką sobie co poniektórzy tutaj życzą. Natomiast proszę zrozumieć że potrzebuję konkretnej pomocy, zamiast tego otrzymuję jakieś "przepychanki rodem z forum onetowskiego". Pytam po co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 700-1000 zł budżetu. chciałbym kupić stary wzmacniacz, jak również stare kolumny z lat mojej młodości :). po prostu coś co będzie odróżniało się od tego "hipermarketowego" dżwięku

 

Rozumiem Twoje zdziwienie, ale przy Twoim budżecie trudno zaproponować coś sensownego. Większość fajnych propozycji z drugiej ręki mija w locie 2k za urządzenie. Musisz uzbroić się w cierpliwość i obserwować rynek wtórny. Kolumny rozgladał bym się za Tannoy lub Celestion, raczej podłogowe. Wzmacniacz - tu nie mam złudzeń, szału nie będzie żadnego. Musisz szukać okazji, czasami się zdarzają: jakiś Arcam, Thule, może stary MF. Z nowych, tanich większość gra bez wyrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dramatyzować jeśli chodzi o budżet. Chodzi o to, aby kupić coś o bardzo dobrej relacji jakości do ceny. Kiedyś kupiłem zestaw który wyglądał jak sto nieszczęść ale grał bardzo dobrze w sporo mniejszej kasie. Było to radio lampowe Grundiga na dwóch ECLL 800 i małe monitory Telefunkena. Kolejna perełka to zestaw UHERa VG840 plus Z140. Nawet w porównaniu ze znacznie droższą konkurencją potrafił się obronić.

 

Jedno jest pewne. Popularne "wysokie" modele znanych marek wcale nie tracą aż tak mocno na wartości. Trzeba szukać klocków niszowych producentów bądź zdecydować się na sprawny lecz nieco zaniedbany wizualnie egzemplarz. Co do głośników, to może coś starszego Telefunkena, Saby czy B&O? W niektórych rodzajach muzyki sprawdzają się nieporównywalnie lepiej od nowych, niekoniecznie tylko marketowych sprzętów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.