Skocz do zawartości
IGNORED

Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP jakie kolumny?


Adrian Rutkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałbym powoli przymierzać sie do zakupu zestawu Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP, lecz mam problem jakie kolumny do tego dobrać?

Zastanawiałem się nad Dali Ikon 6 MK2, czy to dobry wybór to takiego zestawu?

Słucham wszelakiej muzyki prócz metalu i hip-hop :P I nie ukrywam, że lubię bas..

Będę wdzięczny za każda wskazówkę.

Ps:. Pokój ma 16mk2

A na sam koniec co myślicie o Roksan K3 w porównaniu do Exposure?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie.. lepiej Roksan

w ogóle trochę (a może dużo) lepszy - większa przyjemność z słuchania, ogromna moc (nie przekładająca się na ciśnienie akustyczne ale na dobór kolumn)

Exposure- więcej gimnastyki by zagrał zadowalająco, wg wielu nic nadzwyczajnego (co gorsze takie same słuchy chodzą nt. 3010 - a to już nie dobrze = Tobie również może się nie spodobać)

Roksany cenione są za muzykalność więc..

ps. ja przerabiałem Exposury więc wiem że nie są "plug and play" - trzeba wiedzy i chęci by wszystko zgrać - Roksan przeciwnie (z tego co ludzie mówią)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac na Audioshow wlasnie znalazlem ta nowosc Roksana K3 i bardzo mnie zainteresowal. Po wejsciu do pokoju odrazu uslyszalem ciekawy, ladny dzwiek. Do zestawu byly podlaczone Paradigm Prestige 85F. Kolumny ktore sa ladne i ciekawie graja, lecz koszt 15 tys. to dla mnie za duzo. Po prostu nastawiam sie na ten moment na w miare fajne 2 klocki ( wzmacniacz + cd ), a do tego kolumny adekwatne do takiego sprzetu za rozsadne pieniazki. I nasuwa sie pytanie jakie...?

 

Bardzo chetnie poczytam innych opinii :)

 

Gdyz np. 1 osoba powiedziala mi ze ten zestaw ktory opisalem wyzej zagral tylko tak ladnie bo gral z tymi kolumnami. Chodzi tu o paradigm ktory ukryl pewne mankamenty Roksana. I np. on bardziej stawialby na Exposure. No ale to jego opinia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan i Exposure to zupełnie inne wzmacniacze. Exposure jest szybki, wesoły, bardzo muzykalny, lekko uwypuklający skraje pasma z nisko schodzącym, trochę rozluźnionym basem. Roksan natomiast jest jest równiejszy, bardziej wypełniony (szczególnie w środku pasma), dociążony. Bas jest mocny, nisko schodzący, ale trzymany w ryzach, dobrze kontrolowany. Góra pasma neutralna.

Jeśli miałbym zaproponować coś konkretnego (szczególnie że lubisz bas), to połączyłbym Roksana K3 z kolumnami Dali Ikon 6 MK2 lub jeśli budżet pozwoli, Dali Rubicon, ewentualnie Audio Physic Classic 20. Trochę łagodniej, równiej, ale bardziej audiofilska Kef R500 lub wybitne w swoim przedziale cenowym Audio Academy Hyperion IV. Exposure natomiast łączyłbym z KEF R500 lub Tannoy Revolution XT6 F.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, mamy elektronikę Exposure oraz Roksana (także mamy fizycznie najnowszą K3) oraz dziesiątki zestawów kolumnowych. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również stawiam na Expo - ale ja wybieram świadomie > kompromisy, spełnianie warunków/wymagań ; nie: "chce to, chce tamto, ma grać za tą cene"

nad Exposure trzeba trochę posiedzieć i się poświęcić.

"Ogół" mówi że po porównaniu z innymi (najczęściej właśnie z urządzeniami grającymi miękko, barwnie > Roksan, Musical F itp.) Exposure gra "słabiutko" i "kompletnie nie przystaje".

Jest to oczywiście pobierzne stwierdzenie będące pochodną tego że słuchający dzielą się na dwie grupy osób. jedna to ta która wymaga bo płaci - nie będzie się gimnastykować "a dlaczego ja mam tak to ustawić (kolumny) a dlaczego nie gra jak w sklepie.. itd itp ; druga to świadomi (między innymi ja) którzy wiedzą czego chcą ,że jak poruszają się w określonym przedziale cenowym to trzeba sobie powiedzieć czego się oczekuję a co za tym idzie pewne aspekty nie będą na tym samym poziomie co inne. wybieramy: przejrzystość, dynamike, sam bas lub coś jeszcze ..i na koniec jeszcze "dłubiemy" by to uzyskać - czyli przerzucamy towarzyszące urządzenia i kabelki bez grymasu że nie gra ..w końcu zagra ;-)

nie wydaje mi się byś był z tej drugiej grupy dlatego przewrotnie>obiektywnie polecam Ci Roksana choć szanuję Exposure

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem jeden dzień u siebie 2010s i odebrałem go jako twarde, dość szybkie brzmienie z dobrą dynamiką. Brakowało mu wypełnienia środka i muzykalności. Z tym, że ja mam przejrzyste i szybkie kolumny i to nie był udany mariaż. Natomiast uważam, że to solidny i rzetelny wzmak. Nie czaruje, ale robi dobrą robotę.

 

2010 wcale nie tak dawno oficjalnie kosztował ponad 3 kzł. Teraz kosztuje ponad 5 kzł. Sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie ten przedział cenowy, ale ja wlaśnie wybrałem Exposure 1010 spośród innych wzmacniaczy do 2,5k np. Music Hall A35, Rotel RA 05, Marantz PM 6004, NAD C326 czy CA Azur 650. Jak dla mnie Expo zagrał dynamicznie, z ładnym niskoschodzącym basem i bez wyostrzonej góry. Do tej pory jestem z niego bardzo zadowolony. Śmieszą mnie wypowiedzi typu że wzmak X bije na głowę wzmak Y. Wiadomo, że wszystko jest kwestią gustu a i niebagatelną rolę odgrywają przecież podłączone kolumny, CD, kable czy akustyka w danym pomieszczeniu. Najlepiej udaj się gdzieś do salonu i posłuchaj, bo ilu ludzi tyle opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo za wszystkie opinie ! Szczególnie Duże podziękowania dla Sklepu Q21, na pewno będę o was pamiętał przy zakupie, tym bardziej że istnieje szeroka gama przesłuchu.

Jeśli chodzi o Exposure czy Roksana to chyba bardziej jestem za Roksanem lecz jak mowie to wyjdzie w praniu. Co do kolumn na 100% zakupuje Dali Ikon 6 mk2, tylko proszę mi powiedzieć mniej więcej jakie przewody głośnikowe i interkonekt RCA warto byłoby kupić do takiej klasy zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 16m kw i Roksana poważnie przesłuchałbym Definitive Technology Studio Monitor 65 - bez zobowiązań z ciekawości - powinno być wielkie zdziwienie

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-65-kolumny-stereo-surround-2szt?campaign-id=10

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.