Skocz do zawartości
IGNORED

'Dziadek' (Onkyo TX-SR875)vs. 'Smarkacz' Yamaha RX-V475


Gumbas123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Noszę się z zamiarem złożenia KD w miarę taniego. I tak po długich studiach internetowych forów doszedłem do 2 tytułowych faworytów: Dziadek z charakterem wybrany ze wzgledu na mozliwość dość taniego zakupu z 2giej ręki za ok 1000pln. Z dużym zapasem mocy niestety nie dane mi było go jeszcze posłuchać model z okolic 2007r. No i młodzieniaszek z 2014 z kupą bajerów (na allegro za okolice 1100pl) i słabym zasilaczem. No i teraz mętlik z mojej głowy który może uda mi się ogarnąć z pomocą ludzi obeznanych w temacie. Zacznę od yamahy za nią przemawiają wszystkie nowoczesne sposoby transmisji: 4k,3d,air play,dlna,usb,rj45,ipod,aplikacja pilota na andka i appla, obsluga flac'a to chyba z grubsza. W moim mniemaniu prawie wszystko da sie ogarnąć np tv boxem podłączanym po hdmi,prawie bo oprócz 4k(hdmi 1.3a w onkyo), próbowałem jeszcze opcji np z puszczeniem sygnalu video bezposrednio na tv a z tv dzwieku na apli np optycznym. Jeśli to by sie udało to z powodzeniem wystarczy dziadek onkyo. Nie zrozumcie mnie źle nie jestem gadżetomaniakiem który musi mieć wszystkie opcje w kd na wszelki wypadek ale przy zalozeniu ze kosztowo obie opcje sa takie same nie chciałbym sie czegoś pozbawiać złym wyborem a wiadomo ze technologia sprzed 8 lat jest deko inna niż obecna. Dywagacje sprowadzają sie do odwiecznego pyt który sprzęt gra lepiej. Nie znalazlem na temat onkyo złych opinii w przeciwieństwie do yamahy której brakuje mocy zdarzają sie potknięcia ale nie wywrotki. Dodam ze nie jestem audiofilem sprzet w sumie pół na pól do filmów/muzy no i sprzet klasy econo czyli głośniki też bez szaleństw do ok 2k pln. Który lepszy? I czy jest jakiś inny czynnik który powinienem wziąść po uwagę przy wyborze? Ja się skłaniam w stronę onkyo tylko czy nie jest to krok w tył? Teoretycznie za pare lal po zmianie tv na 4k można także zmienić amplituner. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

owszem,niektore opcje sa kuszace w nowych sprzetach ale czy tak naprawde bedziemy ich uzywac na codzien,wiekszosc z nich to zbedny bajer lub cos co mozemy doinstalowac malym kosztem(np bluetootu).najwazniesza jest jakosc dzwieku ,moc amplitunera,bo to bedziesz sluchac i uzywac na codzien

a czy takie 4 k jest naprawde potrzebne...?

sam musisz sobie odpowiedziec co jest dla ciebie wazniejsze a bedziesz mial odpowiedz

ten onkyo to drugi od gory najwyzszy model w tym czasie.i byly one dobrze oceniane,

ja bym postawil na dziadka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

witam

owszem,niektore opcje sa kuszace w nowych sprzetach ale czy tak naprawde bedziemy ich uzywac na codzien,wiekszosc z nich to zbedny bajer lub cos co mozemy doinstalowac malym kosztem(np bluetootu).najwazniesza jest jakosc dzwieku ,moc amplitunera,bo to bedziesz sluchac i uzywac na codzien

a czy takie 4 k jest naprawde potrzebne...?

sam musisz sobie odpowiedziec co jest dla ciebie wazniejsze a bedziesz mial odpowiedz

ten onkyo to drugi od gory najwyzszy model w tym czasie.i byly one dobrze oceniane,

ja bym postawil na dziadka...

 

Byłem ;:szczęśliwym ; posiadaczem yamahy serii 4 coś tam nie pamietam oraz 650 tą pamietam uwaliła się nie tak dawno.Do tego były 2 x odtwarzacz DVd pierwszy zdechył a drugi dogorywa oba to jakieś klony philipsa nie polecam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa zupełnie injne sprzęty,nie do porównania,z jednej strony,potężny lecz dość zawodny Onkyo waży tyle co trzy takie Yamahy,z drugiej bardzo słaby cherlawy amplitunerek od Yamahy,jak patrzę jak to teraz ta firma wykonuje sprzęt to ogarnia mnie rozpacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z Yamaha cienizna, miałem i moje stare Onkyo SR 507 bije ja na głowę jakością dźwięku, co z tego Ze Yamaha ma rożne bajery, jak nie ma akceptowalnego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi jutro sie wybiore po dziadka mam nadzieje ze sie nie sprzedał. Kolego Dariusz 'dość zawodny'jak to interpretować? Przekopałem pół internetu i pomojając kiepski dobór głośników to 1 sza zła cecha przeczytana w necie na temat tego onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Mam Onkyo 905. Gra bezproblemowo. W przypadku Onkyo trzeba bardzo zadbać o prawidłową wentylację. To sprzęty, które grzeją się mocno.

Popatrz w jakich warunkach był użytkowany do tej pory. Jak zamknięty w półce, to szukaj innego, bo faktycznie może być różnie.

U mnie ma wentylację z każdej strony i jest wszystko O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również używam 805 od 7 lat i nigdy nie miał awarii, tak jak wyżej HQ150 pisał trzeba go ustawić w przewiewnym miejscu bo grzeje mocno i trzeba uważać na głośniki, żeby impedancja nie spadała po niżej 4 ohm bo wtedy grzeje się jeszcze bardziej i może się wyłączyć (ale się nie spali) układ zabezpieczający jest szybszy :) ogólnie dobry amplituner jak do oglądania filmów i muzyki na pewno i lepszy od tej Yamahy i to o parę klas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 905, beż żadnych problemów od lat, gra z wymagającymi kolumnami, można kupić za naprawdę małe pieniądze.

805, 875, 905 wszystkie godne polecenie

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam onkyo 807 nigdy nie miałem z nim problemów. Obecnie od 1,5 roku jest spakowany w karton, bo przesiadłem się na Arcam avr 400 a do odsłuchu stereo słucham na wzmacniaczu lampowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku chciałbym wszystkim podziękować za pomoc, postawiłem na dziadka. Niestety dziadek się sprzedał zanim zdążyłem do niego dojechać (jakieś 100km od miejsca gdzie mieszkam) Więc zaczynam zabawę z szukaniem w internetach od nowa. Jeszcze raz dzięki wielkie wszystkim za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

Na początku chciałbym wszystkim podziękować za pomoc, postawiłem na dziadka. Niestety dziadek się sprzedał zanim zdążyłem do niego dojechać (jakieś 100km od miejsca gdzie mieszkam) Więc zaczynam zabawę z szukaniem w internetach od nowa. Jeszcze raz dzięki wielkie wszystkim za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.