Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  26 członków

Boenicke Klub
IGNORED

Klub Boenicke


Bartol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No jasne że dyskusja jest super! A im więcej się dowiemy i wzajemnie nauczymy, tym lepiej dla nas!!!

No to po co ten tekst poniżej? :)

Koledzy.... z całym szacunkiem dla Was i Waszej wiedzy... ale po jaki kij doszukiwać się kantówek w miejscy sezonowanego drewna, a to zwykłego BR w miejscu TL, a to olejowania a nie lakieru? Kurcze... no gra to po prostu zadziwiająco dobrze! A że kosztuje... to inna para kaloszy.

Dobrze wiedzieć za co się płaci, więc i rozbierane zdjęcia znajdziemy :)

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytycznie? :) Przeczytaj jeszcze raz kto i do kogo jak się odniósł najpierw.. :)

O dźwięku się nie dowiesz za dużo ode mnie, bo całkowicie mi nie pasują te kolumny. Robiły duże wrażenie na wejściu, ale po kilku minutach nie dało się ich słuchać.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Bartola. Czy masz może jakieś zalecenia od producenta odnośnie tego jak je doginać? Jak szeroko je rozstawiać i czy w ogóle są jakieś zasady odnośnie ich ustawiania?

Nic konkretnego, jedynie dostalem dwie wskazowki. Szeroko, jak najrzerzej i daleeeeko od sciany - ze wzgledu na tweeter znajdujacy sie z tylu obudowy. Obecnie nie jestem w stanie spelnic zadnego z warunkow :(

 

Zabawy z dogieciem nie robily specjalnego wrazenia na W5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartol.

 

U mnie doginanie W8 troszkę porządkuje scenę. Jednocześnie stabilizuje lokalizacje źródeł pozornych.

Z odsuwaniem od ścian jeszcze się nie bawiłem, tym bardziej że nie mam za bardzo na takie zabawy miejsca. Mam nadzieję że zdążę przed ich oddaniem pojeździć nimi po tej części pokoju którą mam "wydzieloną" dla audio.

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Rowniez sie ciesze sie ze taki watek powstał. Sluchalem tych kolumn na AS i zrobily na mnie bardzo dobre wrazenie. Siedzialem w tej sali dosc dlugo, wlasnie po to zeby odnalezc w nich jakies "ale" i sie nimi zmeczyc ale nic takiego nie nastapiło. Wspominam je jako top3 tegorocznej wystawy. Zaczalem sie nawet zastanawiac czy w moim systemie "podstawkowym" nie dokonać zmiany z VA Haydn. Mysl o Boenicke ciagle gdzies krazy mi nad glowa...

 

Gdyby kiedys udało się zorganizowac spotkanie w celu odsluchu, to ja niesmialo tez sie zglaszam :) w ramach aktywnego uczestnictwa moge przyniesc jakiegos cd-ka metronome'a albo cuś... ;)

 

Co do samych kolumn to ze zdjec wnioskuje ze warto im dac chociaz z 50cm wolnej przestrzeni za plecami. Moze umieszczenie ich na solidnych standach po bokach tej szafki daloby jakis efekt? ja we wspomnianym systemie mam takie najprostsze standy rogoza ale sa na tyle solidne ze 2.5 latek nie daje im rady ;) Ale nie wymądrzam sie bo sam wiem że każdego dnia borykamy sie z roznymi ograniczeniami w naszych mieszkaniach...

 

gratuluje decyzji i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pożegnania z Boenicke nastał. Ogromnie się cieszę, że miałem możliwość tak długo nimi się cieszyć.

Dziś - na pożegnanie - podpiąłem je jeszcze do gainclona na LM3886. Przestrzeń, detale, smaczki, wybrzmienia, nawet barwa... super. Ale brak jednak dynamiki i odpowiedniego wykopu. No i basu rzecz jasna. Czuć że uwielbiają mocne piece. To taka wskazówka gdyby u kogoś zagrały właśnie w ten sposób.

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak dynamiki i odpowiedniego wykopu to czym tu się ekscytować? ;) Swoją drogą jak mogą być smaczki, detale, wybrzmienia jak słucha się na gainclonie? :) Trochę sprzeczne informacje ze sobą:) Pierwszy lepszy tranzystor diy bije na głowę GC.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Dziś będąc w Bazylei poszedłem na Rammstein strasse tu jest siedziba Boenicke. Wszedłem z ulicy i udało się zastać Pana Svena.

Niestety przyszedłem bez zapowiedzi a Pan Sven właśnie zamierzał wyjść. Słuchania nie było, ale pocieszyłem oczy widokiem wszystkich Jego wynalazków. Umówiliśmy się na odsłuch jak ponownie zawitam do Bazylei, pewnie w okolicach marca 2016. Jak tylko ponownie tam dotrę i posłucham tam muzyki podzielę się wrażeniami. Bazylea jest pięknym miastem, namawiam do zwiedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Dziś będąc w Bazylei poszedłem na Rammstein strasse tu jest siedziba Boenicke. Wszedłem z ulicy i udało się zastać Pana Svena.

Niestety przyszedłem bez zapowiedzi a Pan Sven właśnie zamierzał wyjść. Słuchania nie było, ale pocieszyłem oczy widokiem wszystkich Jego wynalazków. Umówiliśmy się na odsłuch jak ponownie zawitam do Bazylei, pewnie w okolicach marca 2016. Jak tylko ponownie tam dotrę i posłucham tam muzyki podzielę się wrażeniami. Bazylea jest pięknym miastem, namawiam do zwiedzenia :)

Bywam regularnie,potwierdzam piękne miasto,choć nietanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich.

Niestety musze pozzegnac sie z moimi w5. Jak to bywa "raz na wozie, raz pod wozem" :(

Graly mi wspaniale przez ponad 2 lata.

 

ahh, zycie...

http://www.ebay.pl/itm/262857337475?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1555.l2649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Kolumny Boenicke W 13 słuchałem już kilkukrotnie na wystwie AVS w Warszawie. Dla mnie były to jedyne tam kolumny które potrafiły przekazać  realistycznie głębię tonalną z instrumentów akustycznych. Wrażenie bycia na koncercie akustycznym było tam najbliższe. Ale nie tylko brzmienia akustyczne i wokale brzmiały tak bardzo dobrze, gdyż brzmienia syntezatorów okazały się na tych kolumnach niezmiernie ciekawe. Gram sam od wielu lat na syntezatorach a pierwszy raz  usłyszałem te brzmienia podane w tak wielowymiarowy sposób.

Edytowane przez fortepiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

wpisuję siędo klubu z niedawno nabytymi W8

wraz ze wzmacniaczem Trilogy 925 stanowią wspaniały duet -jak dwie połówki jabłka

-jest wspaniała przestrzenność 3D ,ujmująca muzykalność , wspaniała szczególowość -świetny jak na tak niewielką kontrukcję bas ,że  aż szuka się subwoofera

-kolumny  ponadto fantastycznie znikają - a tak po prostu jedne z niewielu głośników których  po prostu chce się słuchać i szczerze mówiąc mało mnie obchodzi czy oszukują prawa fizyki i czy mają głośniki z tajwanu czy chińskie skoro ktoś je tak wspaniale potrafił  zaaplikować -sam efekt końcowy się liczy -skoro dla mnie zagrały lepiej niż sporo droższe avalony - oczywiście w tym zestawieniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Szanowni Panowie,

Już w tym tygodniu powinny dotrzeć do mnie W5 SE, a niestety absolutnie nie mam do czego ich podłączyć (względem moich obecnych kolumn różnica w cenie jest... około dwudziestokrotna). Spotkaliście się z jakimś wzmacniaczem, do około 10 tys. zł, z którym warto byłoby je zestawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Gratuluje kolumn. No to teraz będziesz miał problem,ha,ha. Ja mam w5 w sypialni i gram z naim atom. Ale jeśli traktujesz twoje kolumny jako główny system to jeśli mogę mam kilka rad z własnego doświadczenia. Czy zamówiłeś także firmowe standy? Niezbędne do dobrego ustawienia kolumn. Mimo małych gabarytów swietnie się czuja w pomieszczeniu o pow ok. 30 m. Najlepiej jak są odsunięte od sciany tylnej jak najdalej, nawet 2m. Z ustawieniem głośników bocznych(basowych) musisz sam popróbować. Czy na zewnątrz czy do środka. A teraz wzmacniacz. Z atomem grają. Na prawdę pięknie, ale to all in one a nie typowy wzmacniacz. Bardzo dobrze zgrywają się z cary audio cronus magnum, auris audio, swietnie łącza się ze wzmacniaczami mola mola, ale to znacznie wyższa Polka cenowa. Generalnie jeśli lampa to pp. Mocny wzmacniacz tranzystorowy tez powinien dobrze się zgrać. Fajnie mi się słuchało z chord elektronic. Zastanów się nad sama końcówka ale źródło musi mieć sterowanie głośnością. 
jak bym mógł coś pomoc więcej, pisz smialo

pozdrawiam tomaszf.

 

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Szanowni Państwo,

 

chciałbym serdecznie zaprosić 11-go maja 2023 o godzinie 19:00 na koncert Marka Bilińskiego, który odbędzie się w Audytorium Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, przy ul. Podchorążych 2
 

Marek Biliński to pionier muzyki elektronicznej w Polsce, kompozytor, performer, producent muzyczny.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Popularność solową na rodzimym rynku muzycznym zdobył bestsellerowym albumem „Ogród Króla Świtu” oraz wideoklipem „Ucieczka z Tropiku”, który przez telewidzów uznany został za najlepszy klip 1984 roku. W tym czasie miał już na swoim koncie kolejną „złotą płytę” oraz szereg koncertów w kraju i za granicą (koncertował m.in. w Berlinie, Hamburgu, Bremie, Pradze, Moskwie i Kuwejcie), zaś w plebiscytach na najpopularniejszego instrumentalistę przez pięć kolejnych lat (1981–1985) zajmował pierwsze miejsce. 

Prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce koncert zostanie nagłośniony hi-endowym system audio, opartym na referencyjnej elektronice lampowej Octave Jubilee 300B Single Ended oraz topowych kolumnach Avantgarde Acoustic Trio Luxury Edition 26 ( jedynie 26 par na świecie). 

Jakość i dynamika tego systemu jest kwintesencją doświadczenia i wiedzy jaką zebraliśmy na przestrzeni niemalże 30 lat.


Do zobaczenia!!

(wstęp na koncert jest darmowy, jednak WYMGA wcześniejszego zapisu na listę. By zapisać się, prosimy wysłać nam wiadomość na konto. Ilość miejsc ograniczona). 

 

Pozdrawiam, Robert Szklarz

Nautilus, dystrybutor marki Boenicke w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.