Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  26 członków

Boenicke Klub
IGNORED

Klub Boenicke


Bartol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam jeszcze wiele do powiedzenia na ich temat.

Poza tym, ze na prezentacji u producenta grały potężnym dzwiękiem, który byl wszędzie.

W dzwięku Boenicke zakochałem się na Audio Show.

Los chciał, że miałem akurat podróż służbową do Bazylei.

Tak więc.. zadzwoniłem, zamówilem, przyjechałem, posłuchałem, odebrałem.

 

Na razie tyle mogę powiedzieć o małych W5-kach. Staram się je jakoś upakować do walizki :)

Sven - włąściciel wspomina o 200h wygrzewania. Wzmacniacz tez mam świeżynkę, więc trochę potrwa, zanim wszystko sie ułoży.

 

Wizualnie bardzo przypadły mi do gustu małe firmowe stojaki. Niestety - nie standy, tylko stojaki.. małe, cienkie i niestety strasznie chwiejne.

Za to sprężyny - rewelacyjny pomysł na zastępstwo tradycyjnych kolców. Jak to w praktyce będzie wyglądać - czas pokaże.

 

Więcej opiszę po wygrzaniu i osłuchaniu.

Mam nadzieję, że znajdą się inni miłośnicy i właściciele kolumn tego producenta i opiszą swoje doświadczenia.

Sven poradził mi nie dotykać klumn paluchami w widocznych miejscach. Ponoć odciski palców za cholere nie chcą zejść. To nie okleina, tylko drewno... No cóż, coś za coś.

icHGqq.jpg

 

 

 

 

 

6OKxwt.jpg

 

 

 

 

6iCi3D.jpg

 

k5AKtB.jpg

Edytowane przez Bartol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie że załozyłeś ten wątek gdyż podobają mi się te kolumny. Jak na razie większość osób która słuchała jest pod

wrażeniem skali dżwięku ale są też tacy którym dzwięk W 5 nie przypasował . Twierdzą że takie małe kolumienki nie mogą i nie powinny grać tak zamaszystym dzwiękiem ??? Czy mógłbyś bliżej napisac o szczegółach grania, powierzchni pokoju reszcie systemu , kablach no i stojaczkach zamiast standów ? Zachęcam do korzystania z bawełnianych rękawiczek - ja bez nich nie dotykam swoich kolumienek : ))

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny robią świetne wrażenie wizualne.

Ja jednak wciąż się zastanawiam - jak to możliwe że grają w innym systemie niż na biureczku i to ponoć tak dobrze?

Tam przecież nie powinno być basu, poza tym boczny głośnik odpowiada też częściowo za średnicę więc jak jest z przestrzenią i lokalizacją?

Ja wiem,że Szwajcaria itd, ale i w Szwajcarii praw fizyki nie przeskoczą.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samego brzmienia - Słyszałęm je tylko przy zakupie. Jak widać - pomieszczenie jest spore, a te małe skrzyneczki napełniły je bez problemu. Jak to robią - nie wiem i nie obchodzi mnie to za bardzo. Dla mnei istotne jest to, że pięknie grają. U Svena grały z jakimiś nieznanej mi firmy 300W wzmacniaczem. Moj maluch ma 50W przy 4 Omach. Do 20 metrowego pokoju starczy.

 

O dźwięku w moim systemie na razie się nie wypowiem, bo:

1. Kolumny siedzą jeszcze w walizce

2. Potrzebują czasu na wygrzanie (podobnie jak wzmacniacz).

 

Reszta toru to wzmacniacz PS Audio Sprout. Za źródło na razie odpowiada Jriver na laptopie. Docelowo będzie to streamer Simple Audio, albo Auralic Aries - wszystko zależy od odsłuchów; okaże się, czy warto dopłacać do Auralica.

 

Dac - wbudowany w Sprout'cie, ewentualnie mój podróżny Resonnence Labs Horus.

 

Co do samych podstawek - wyglądają uroczo. Ale nie zaufałbym im... Strasznie lekkie i chwiejne, jak diabli. W domu grasuje 3,5 latek - dlatego nie ma takiej opcji, żeby kolumny stały na takim pałąku.

 

Na chwilę obecną glośniki będą stały na podłużnym regale (gdzie stoi tv).

 

Tyle na razie. Nic więcej nie jestem wstanie napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samego brzmienia - Słyszałęm je tylko przy zakupie. Jak widać - pomieszczenie jest spore, a te małe skrzyneczki napełniły je bez problemu. Jak to robią - nie wiem i nie obchodzi mnie to za bardzo. Dla mnei istotne jest to, że pięknie grają. U Svena grały z jakimiś nieznanej mi firmy 300W wzmacniaczem. Moj maluch ma 50W przy 4 Omach. Do 20 metrowego pokoju starczy.

 

O dźwięku w moim systemie na razie się nie wypowiem, bo:

1. Kolumny siedzą jeszcze w walizce

2. Potrzebują czasu na wygrzanie (podobnie jak wzmacniacz).

 

Reszta toru to wzmacniacz PS Audio Sprout. Za źródło na razie odpowiada Jriver na laptopie. Docelowo będzie to streamer Simple Audio, albo Auralic Aries - wszystko zależy od odsłuchów; okaże się, czy warto dopłacać do Auralica.

 

Dac - wbudowany w Sprout'cie, ewentualnie mój podróżny Resonnence Labs Horus.

 

Co do samych podstawek - wyglądają uroczo. Ale nie zaufałbym im... Strasznie lekkie i chwiejne, jak diabli. W domu grasuje 3,5 latek - dlatego nie ma takiej opcji, żeby kolumny stały na takim pałąku.

 

Na chwilę obecną glośniki będą stały na podłużnym regale (gdzie stoi tv).

 

Tyle na razie. Nic więcej nie jestem wstanie napisać.

 

Bartol, ciekawy opis i duży plus za decyzję o zakupie. To że ładnie grają to wiem tak na 75% bo nie słuchałem ich w

swoim systemie. Szkoda że nie podpatrzyłeś na czym gra Sven bo to ważne ale wiem jak to jest z komunikacją

już na miejscu. Po za tym o takim szczególe podczas zakupowego odsłuchu się zazwyczaj zapomina - przecież zawsze

możesz zapytać.

Natomiast trudno mi się odnieść do reszty Twojego toru ale powoli będziesz musiał - a raczej powinieneś pomysleć

o wyższej klasie wzmacniaczu. Z lampą W5 grają również doskonale ale moc powinna oscylować w granicach 30-35W

a efekt soniczny jest już wyższych lotów. W każdym bądz razie czeka cię sporo wspaniałych chwil z Boenicke i nie bój

się poeksperymentować z kablami również. Jak rozstawisz system zrób kilka fotek i czekam z niecierpliwością

o dokładniejszym opisie brzmienia W5. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać na zdjęciu, ale pokó∆ odsłuchowy przedzielony jest cienkim przepierzeniem od innego biura o podobnej powierzchni. Można by powiedzieć, że z akustyką jest tam na bakier.

 

Ale dzisiaj, jak ustawiłem głośniki na regale i puścłem muzykę, to zaniemówiłem. Niestety nie na plus... Bas dudni, scena ściśnięta, tak jaby nie te same kolumny. Niestety z akustyką tutaj nie powalczę, ale na szczęście nie jest to docelowe miejsce dla audio. Pół roku do roku i będę miał własny pokój z odpowiednią adaptacją akustyczną.

 

Na razie wygrzewam.

A.. i jeszcze jedno. Te sprężyny... Mam strasznie mieszane odczucia. Na pewno pochlaniają drgania, ale są na tyle miękkie, że po dotknięciu głośnika, buja się on jeszcze kilka chwil - załączam link do krótkiej prezentacji :) Dodaje tez kilka zdjęć z tego, ajk to wygląda na tle pokoju zdominowanego przez 3-latka...

http://youtu.be/7Mb3lqXqcD4

 

wRgR1E.jpg

 

vXPPH0.jpg

 

Vo5Vka.jpg

 

1U17kl.jpg

 

Xqntlh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumienki zacne widać, aczkolwiek podziwiam Twoje nerwy, musza byc stalowe jesli 3 letni syn przebiega w ich pobliżu...:)

czyli jednak nie jest idealnie jeśli odczuwasz dudnienie - oby to były tylko problemy z akustyką

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie takie liliputy, no rzeczywiście jesteś odważny...

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, właśnie dostałem wiadomość od Svena z przypomnieniem o potrzebie 200h wygrzania.

Wybierając je miałem pełną świadomość ograniczeń w obecnym pokoju. Jak pisałem - to przejściowe miejsce.

 

Może zdarzy się jakieś spotkanie audiofilii w Warszawie, to przytargam je ze sobą. I wzmiacniaczyk, który jest osobliwością u takiego producenta, jak PS Audio :)

 

W poprzednim linku to YT wkradł się chochlik i podlinkowałem nie ten film.

 

ten jest właściwy:

https://www.youtube.com/watch?v=KFkLUxd7Qz8

Edytowane przez Bartol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w/w firma chyba posiada PL dystrybutora... czy różnica w cenie jest na tyle duża, że uzasadnia taką ekwilibrystykę logistyczną?

Słuchałem ich na AS i zupełnie nie grają jak wyglądają /kubatura/ inna sprawa, że nie wyglądają na tyle ile kosztują, ale raczej przypadkowe osoby ich nie kupią prawda...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, posiada, w Krakowie. Różnica jest, ale nie na tyle duża, by specjalnie rezerwowa lot do Basel :)

Ja akurat bylem tam służbowo.

Nie bardzo rozumiem opinii o wyglądzie? A jak wyglądają kolumny w tej cenie? Mają złote membrany? To jest lite drewno. WYglądają tak, jak mają wyglądać, a grają tak, jak grają... Wycenione przez producenta na tyle, na ile uważa, że są warte. Oglądając je i słuchając moge śmiało stwierdzić, ze nie żałuje ani złotówki, no... franka. :)

 

Parę dni słuchania, wrażenie, jakby kolumny zaczęły się otwierać. Scena się poszerza z każdą godzina słuchania. O dziwo ten malutki piecyk, co ma 50W przy 4 Omach spokojnie daje rade je napędzić. Jeszcze z miesiąc wygrzewania. Generalnie juz teraz jestem mile zaskoczony sceną i jej głębią a także lokalizacją muzyków.

 

Syn upodobał sobie Akademię Pana Kleksa... choć jakość nagrania nie powala, to mruczenie Piotra Fronczewskiego wbija w podlogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz tańcujące kolumienki;) i w tej dziedzinie jesteś poza konkurencją na tym forum...

Skoro to szwajcarski wyrób to musi sporo kosztować...tam zarobki są trochę z innego świata niż w Polandii...a jak sie mieszka jeszcze w kantonie Zug to płacisz śmiesznie małe podatki...i takich kolumienek to można kupic kilka par na samych zyskach z uratowanych od fiskusa pieniążkach...

Ważne ze zrealizowałeś swoje marzenie i masz je u siebie...poczekaj jak sie wygrzeją...to w końcu często kluczowa sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna dotykac... zbyt czesto. Lapac i przenosic trzymajac za otwor br. Odciski paluchow ponoc zostaja i wedlug Svena tylko maszynowo schodza :D To nie zart.

Skoro tak to powinni dawać gratis gadżet...rękawiczki w komplecie do nich dostałeś? Takie bawełniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztują te kolumienki ?

 

Tyle.

http://www.carzone.ie/used-cars/bmw/3-series/used-2003-bmw-3-series-318-se-hi-dublin-fpa-73914094006015220

Ale jak już masz BMW, to po co Ci drugie - lepiej kupić kolumny. :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz byc szczegolowym to u producenta kosztuja 3600 ale CHF a nie EUR. +100 za sprezyny.

Wiec nie dramatyzujmy :)

 

Sprezyny zade sie, ze dzialaja - nawet przy duzej glosnosci kolumienki ani drgna. Choc Sven powinien popracowac nad zroznicowaniem ich twardosci. Strona, gdzie jest drewno jest ciezsza, przez co kolumny sa przechylone.

 

Kolumny nie sa pokryte zadnym lakierem. Sa olejowane, nic wiecej.

Edytowane przez Bartol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Piękna robota,wyglądają perfekcyjnie,malkontentami się nie przejmuj,taki wygląd a la surowe drewno to minimalistyczna klasyka,która zawsze się obroni. Kibicuję,żeby dzwięk szybko się dotarł. Milych doznań z Boenicke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeden z lepszych dźwięków na Audioshow. Tylko że grały nie monitorki a podłogówki z jednym głośnikiem średniotonowym. Szacun za konstrukcję. Chętnie posłuchałbym Twoich monitorków u siebie w systemie. Pewnie swoje ProAc spuściłbym z hukiem.

Niektórzy zaś sprzedaliby dla nich nerkę :)

http://blog.pclab.pl/violator/Boenicke.Audio.W5-test.Efekt.Boenicke,478

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą nerka to taki żarcik chyba. Poczytałem trochę choć więcej tam redaktorskich farmazonów niz konkretów. Kolumienki maja potencjał lecz w tej cenie nic nie jest w stanie mnie do nich przekonać, tym bardziej że przetworniki to mikro cena gotowego produktu, a kondensatorki za 20zł od Mundorfa w luksusowym sprzęcie to tez troche przegięcie. Po prostu bardzo dobrze mi się ich słuchało i chętnie bym te maleństwa przytulił, ale w cenie do 5 tys. zł i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zdarzy się jakieś spotkanie audiofilii w Warszawie, to przytargam je ze sobą.

 

Ja bardzo chętnie bym ich posłuchał gdzieś w stolycy :). Jakby co, możemy jakieś spotkanie zorganizować :).

 

Kolumn tych słuchałem na show w kwietniu przez dłuższe chwile. Wbiła mnie w podłgę właśnie ta spektakularna wielkość dźwięku, no i samo wykonanie, które jest przepiękne. Trzeba jednak przyznać, że cena wymiata jak za takie maleństwa. Moje obawy, poruszane przy okazji innych kolumn B. w wątku o AS2014, sporwadzają się natomiast do tego, czy na dłuższą metę taki napompowany dźwięk nie będzie męczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.