Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase E-206 doskonałe kolumny do Buddha BAR i Hotel Costes


Piotr_56544

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest ładnie pięknie, dopóki słuchasz na tym jakiegoś audiofilskiego plumkania i siedzisz metr od głośników,

Siedzę metr od głośników, ale nie słucham audiofilskiego plumkania.

 

Po prostu monitory są do odsłuchu z małej odległości, a podłogówki z dużej (bo mały monitor nie zagra tak swobodnie z dużym SPL jak podłogówka). Nie rozumiem więc dla czego jedziesz po monitorach. To tak jak byś pisał, że sportowe Porsche to "pierdziawka", bo nie da się nim przewieźć pralki. Porsche nie służy do wożenia pralek, tak samo, jak podstawkowe dwudrożne monitory z 18cm basem, nie służą do odsłuchu dalekiego pola! - i o to mi się rozchodzi.

 

Polecam koledze monitory, bo w pokoju 14m kw. sugeruję odsłuch bliskiego pola, bo będzie wielokrotnie mniejszy wpływ akustyki, niż po rozstawieniu kolumn przykładowo podłogowych, w przysłowiowych kątach pokoju i z głową przy przeciwległej ścianie.

 

ale jak tylko zechcesz posłuchać trochę głośniej czegoś innego, gdzie jednocześnie gra więcej niż dwa instrumenty,

Przy odległości jeden metr od uszu, monitory z 18cm basem, zagrają głośno i precyzyjnie normalną muzykę (nie plumkanie i nie mniej niż kilka instrumentów). Przy odległości 3m, przy nagłaśnianiu całego 35m kw pomieszczenia już nie, bo będzie kompresja dynamiki, z powodu ograniczeń fizycznych małego woofera. - o to mi chodzi. Do dalekiego pola i pomieszczenia 30-40m kwadratowych polecam podłogówki z minimum 26cm wooferem i minimum 3 drogami (lub monitory typu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... czyli np. z 31 cm basem i wzmacniaczem 0,5kW dla samego głośnika niskotonowego)

 

Cztery lata jeździłem Daewoo Tico i niczego mi nie brakowało, dopóki się nie przejechałem okularem 3.2 CDI w automacie.

Porównaj tego okulara i Tico do najnowszego małego AUDI ... np. A3 (lub przynajmniej A1), oczywiście z dwusprzęgłową skrzynią zautomatyzowaną . ... bo odpowiednika jakościowego TICO z kolumn, przynajmniej Ja nie proponuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde,rozpoczeliście swoją wojenkę zamiast doradzić człowiekowi co ma kupić.I to doświadczeni audiofile.

W 14m2 z meblami pewnie stojące kolumny się nie zmieszczą a więc może nie najgorszą opcją jest monitor.Accu z Dynaudio też się da połączyć i będzie zejście i bas.Trzeba jednak próbować!!!Samemu i we własnych akustycznych uwarunkowaniach,tylko wtedy jest szansa,ze nie popełni się błędu.Cała reszta to tylko pisane pitu,pitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odległości jeden metr od uszu, monitory z 18cm basem, zagrają głośno i precyzyjnie normalną muzykę (nie plumkanie i nie mniej niż kilka instrumentów). Przy odległości 3m, przy nagłaśnianiu całego 35m kw pomieszczenia już nie, bo będzie kompresja dynamiki, z powodu ograniczeń fizycznych małego woofera. - o to mi chodzi.

No i mi przecież chodzi dokładnie o to samo.

Tylko że dla mnie już odległość 2 metrów od linii kolumn jest w zupełności wystarczająca, żeby postawić podłogówki,

niekoniecznie akurat wielkie 3 drożne krowy, ale np. 2,5 drożne (jak te Jamo) gdzie rozmieszczenie głośników

nie ma aż tak dramatycznego znaczenia przy odsłuchu z niewielkiej odległości, za to dodatkowy głośnik na dole

robi więcej dobrego niż złego, nawet w 8 metrowej klitce, także ja bym nie dramatyzował przesadnie z tymi 14mkw,

bo też dużo będzie zależało od proporcji pomieszczenia i ustawienia w nim kolumn.

 

Trzeba jednak próbować!!!Samemu i we własnych akustycznych uwarunkowaniach,tylko wtedy jest szansa,ze nie popełni się błędu.

Cała reszta to tylko pisane pitu,pitu.

Otóż to, kolego, otóż to.

Tylko osobiste odsłuchy kompletnej przewidywanej konfiguracji w naszym docelowym pomieszczeniu

mogą coś powiedzieć o tym czy nam się podoba, czy może jednak nie podoba.

Cała reszta, to tylko pisane pitu pitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Najchętniej podłogówki ( ze względu na bas) do małego pomieszczenia ok 14m2 ( ustawne po długim i krótkim boku )

 

Bardzo duże znaczenie w 14 mkw jest jego " zagracenie " jak i same wymiary , u mnie jest 410 cm x 350 cm wysokość 270 cm , kolumny na dłuższej ścianie .

Raz tylko przez krótki czas posiadałem dość słabe niewielkie podłogówki / poza tym przez ćwierć wieku ćwiczyłem różne monitory , jakieś dwa lata temu zagościły trójdrożne Chario , nie będę wysilał się z opisem , mają cechy dobrego monitora / bas ? zejścia kiedy jest to zawarte na płycie są wręcz sub-soniczne , sprawdzalem na kilku plytach z rodzaju Techno czy płyty Mattafix .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że dwa głośniki 22cm w Twojej podłogówce wrażenia nie robią, bo tyle mają "pierdziawki" podstawkowe Unity Audio The Boulder MKII

 

Wrażenie by zrobił na mnie nawet jeden głośnik w podłogówce ale "naście" cali ... np. taki jak w B&W Nautilus. ... choć nawet 26cm głośnikiem mógłbyś się pochwalić (że duży) w tej podłogówce. ... ale 22cm ma zrobić wrażenie, że niby to wielkie w podłogowym kolosie? ... i jeszcze złyś na mnie, że nie podziwiam tej wielkości ...

 

To, że trzeba być głuchym, by tego nie usłyszeć ... i Accu tego nie zmieni.

 

Slyszales moze o tym, ze ludzki sluch jest nieliniowy? A o transmitancji slyszales ? Ja wiem jedno, miałem kilka generacji focali - od chorusów (807) po utopie z Accu i wszystkie dobrze się zgrywały. O uwagach typu głuchy nie głuchy..nie będę komentował.

Jeśli chodzi o Ushery, to moim zdaniem z Accu sprawdzaja sie warunkowo - musi byc cieple gęste zrodlo, bo inaczej te pseudowęglowe membranki generują dźwięk, któremu brak wypełnienia na średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszales moze o tym, ze ludzki sluch jest nieliniowy?

To zupełnie nie zmienia faktu, że kolumny mają być liniowe. To podstawy. Jak trochę byś nad tą kwestią pomyślał, to byś o tym wiedział, a nie wylatywał z nieliniowością ludzkiego słuchu.

 

A o transmitancji slyszales ?

Nie krępuj się ... napisz coś na ten temat , ... jeśli masz o nim zielone pojęcie. :)

 

... i dopisz co to ma wspólnego z liniowością kolumn wzgl. nieliniowości słuchu ludzkiego.

 

Dodam tylko, że kolumna powinna na wyjściu dać takie same proporcje bas-średnica-soprany, jak dostała na wejście ... a te badziewne Focal Chorus 807 tego nie oferują, poważnie zniekształcając sygnał.

 

O uwagach typu głuchy nie głuchy..nie będę komentował.

A wypadało by ... chyba nie chcesz stwierdzić, że 7-9dB różnica głośności między basem a średnicą, to "niesłyszalny niuans"? ... przynajmniej dla kogoś komu słoń na ucho nie nadepnął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie chcesz stwierdzić, że 7-9dB różnica głośności między basem a średnicą, to "niesłyszalny niuans"?

W 90% pomieszczeń mieszkalnych 7-9dB różnica głośności między basem a średnicą, to naprawdę niesłyszalny niuans,

a podbicia rzędu nawet 24dB (i więcej) w miejscu odsłuchu są na porządku dziennym i nikt nie robi z tego dramatu.

Wykresy z pomiarów można traktować co najwyżej w kategoriach ciekawostek przyrodniczych, bo przecież nikt normalny

nie słucha pisków i buczenia zamknięty w komorze bezechowej klęcząc metr przed kolumną z głową wkręconą w imadło.

No raczej chyba nie, a właśnie w takich warunkach dokonuje się pomiaru, który przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie

w momencie ustawienia kolumn w normalnym mieszkaniu i normalnego słuchania normalnej muzyki w normalnej pozycji.

 

P.S.

Myślicie że w zakładach Focala czy Jamo siedzą matoły co nie wiedzą jak zbudować kolumnę o płaskiej jak stół charakterystyce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że w zakładach Focala czy Jamo siedzą matoły co nie wiedzą jak zbudować kolumnę o płaskiej jak stół charakterystyce?

Hehehe oni dokładnie tak myślą.Wstrzeliłeś się w sedno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 90% pomieszczeń mieszkalnych 7-9dB różnica głośności między basem a średnicą, to naprawdę niesłyszalny niuans,

U mnie słychać podbicie o niecałe 3 dB bez problemu ... może dla tego, że siedzę wspomniany metr od kolumn i wpływ akustyki mam 10x mniejszy niż gdybym siedział w tym samym pokoju 3m od kolumn.

 

P.S.

Myślicie że w zakładach Focala czy Jamo siedzą matoły co nie wiedzą jak zbudować kolumnę o płaskiej jak stół charakterystyce?

Nie ... oni po prostu tak zbudowali kolumny, by fanatycy "V" mieli swój uśmiech dyskoteki. ... tandetny produkt, dla tandetnych słuchaczy. Tak samo jak są TV z przejaskrawionymi kolorami (tylko w przypadku TV, da się to nasycenie zmniejszyć do normalnego)

 

Hehehe oni dokładnie tak myślą.Wstrzeliłeś się w sedno.

"Hehehe" piszesz głupoty "Hehehe"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ... oni po prostu tak zbudowali kolumny, by fanatycy "V" mieli swój uśmiech dyskoteki. ... tandetny produkt, dla tandetnych

Miałeś kiedyś chłopie Focale?Bo z tego co piszesz wynika,że nie.

"hehehe" p....sz głupoty "Hehehehe"

Niekoniecznie,świadectwo powyższego wystawiasz o sobie sam,swoimi....wpisami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej chyba nie, a właśnie w takich warunkach dokonuje się pomiaru, który przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie

w momencie ustawienia kolumn w normalnym mieszkaniu i normalnego słuchania normalnej muzyki w normalnej pozycji.

U mnie w pokoju bez problemu słyszę jak kolumna ma podbity bas i pokrywa się to zawsze z pomiarem z komory bezechowej. ... a mój pokój nie jest komorą bezechową. Fenomen? - NIE!, po prostu jak kolumna ma podbicie i doda się podbicia pomieszczenia, to masz te podbicia dodane ... i to słychać. Podbicie basu w kolumnie o 7 dB będzie słychać w zwykłym pomieszczeniu ... inna sprawa, że jak kolumny będą przy ścianie, miejsce odsłuchu przy przeciwległej ścianie, to i tak będzie taki bajzel, że może to tak już nie razić ... ale co to za słuchanie, kiedy dźwięk jest tak "rozwalony" przez akustykę?

 

Miałeś kiedyś chłopie Focale?Bo z tego co piszesz wynika,że nie.

Czyli jak kupię Focale (np. Solo 6 Be) to zniknie podbicie basu w Focal Chorus 807? :) ... chyba, że miałeś na myśli, czy miałem Chorusy 807? ... nie ... nie miałem ... a myślisz, że jak bym je miał, to bym nie słyszał tego podbitego basiska i cofniętej średnicy? ... Ty byś nie słyszał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bym słyszał ale nie o to mi chodziło.Focal to nie tylko Chorus i Solo a uogólniasz a na podstawie pomiaru dyskwalifikujesz kolumny,nie biorąc kompletnie pod uwagę akustyki pomieszczenia,która może wiele zmienić na plus lub minus.

 

Same pomiary nic nie mówią o całym systemie a tylko o kolumnach.Kolumny są częścią systemu....jakbyś nie wiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bym słyszał ale nie o to mi chodziło.Focal to nie tylko Chorus i Solo a uogólniasz

Co uogólniam?

 

a na podstawie pomiaru dyskwalifikujesz kolumny,

Bo podbicie jest tak wielkie, że wystarczy do ich dyskwalifikacji (dla mnie, czyli kogoś, kto nie toleruje mocno podbitego basu i tym samym cofniętej średnicy i jeszcze podbitej góry).

 

nie biorąc kompletnie pod uwagę akustyki pomieszczenia,która może wiele zmienić na plus lub minus.

Jest 99,999{i jeszcze kilka dziewiątek} procent szansy, że akustyka jeszcze sprawę pogorszy i 0,0000(itd. itd.)1 procenta szansy że sprawę polepszy (np. jeśli kolega ma silnie pochłaniającą te podbite zakresy akustykę, to mogłoby być wypadkowo lepiej ... jeśli kolega wygrał wczoraj szóstkę w lotto, to tak może być :) ).

 

 

Same pomiary nic nie mówią o całym systemie a tylko o kolumnach.Kolumny są częścią systemu....jakbyś nie wiedział.

Jak byś nie wiedział, to ten pomiar nawet nie mówi wszystkiego o samych kolumnach ... ale mówi wystarczająco dużo, by stwierdzić, że bas jest podbity, jak i góra. Reszta "systemu" (czyli wzmacniacz, źródło) tego nie zmieni. No chyba, że zaczniesz przyciszać pokrętłem BASS i Treble, ale efekt może być nieprzewidywalny (bo regulacja basu i sopranów pewnie nie działa dokładnie z taką stromością, i w tych samych punktach gdzie są podbicia kolumny, by wyrównała problem, bez generowania nowego) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 procenta szansy że sprawę polepszy (np. jeśli kolega ma silnie pochłaniającą te podbite zakresy akustykę, to mogłoby być wypadkowo lepiej ... jeśli

Znam taki przypadek,że poprawiła akustyka zdecydowanie a nie 1%,to po pierwsze a po drugie może system,który również może zmienić ten nadmiar basu.Jest wiele sposobów by to zmienić.Jeśli chodzi o pomiary to dużo kolumn nie jest idealnymi a są produkowane,jak myślisz dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pomiary to dużo kolumn nie jest idealnymi a są produkowane,jak myślisz dlaczego?

... kolumny z uśmiechem dyskoteki, są produkowane z tego samego powodu, co "BoomBoxy" ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pokoju bez problemu słyszę jak kolumna ma podbity bas i pokrywa się to zawsze z pomiarem z komory bezechowej. ...

Jakbyś tych pomiarów nie widział i siedział w normalnej odległości od kolumn, to byś guzik tam usłyszał, a nie 3dB podbicie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Faber Elipsa to kolumna z uśmiechem dyskoteki?Pomiary ma nie najlepsze.

Nie wiem co tak wyskoczyłeś z kolumnami, o których nic nie pisałem, ale jak tam chcesz:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak widać uśmiechu dyskoteki nie ma, bo musiałaby być jeszcze do kompletu podbita góra, która tutaj nie jest podbita, za to bas, zdecydowanie jest podbity i to w dosyć szerokim zakresie.

 

Jakbyś tych pomiarów nie widział i siedział w normalnej odległości od kolumn, to byś guzik tam usłyszał, a nie 3dB podbicie :)

Słyszałem kolumny też w "normalnej odległości" w np. w salonie MegaHZ w Katowicach (w ich pokoju odsłuchowym - niezłą tam mają akustykę :) ) i Wharfedale 9.5 które tam słuchałem, miały zdecydowanie podbity bas ... pomiar zobaczyłem później (fakt, że nie jest to 3dB, ale nie jest tak, że słyszę podbicie dopiero po zobaczeniu pomiarów :) ... co chyba chciałeś zasugerować ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... zaczynam być zdania, że Wy nic nie słyszycie ... głównie przez kiepską akustykę* + niewyrobione ucho (kilkadziesiąt lat odsłuchów w Waszym przypadku poszło na marne). To na prawdę żałosne jest, kiedy "audiofil" "słyszy" wymianę kabelków zasilających, a nie słyszy podbitego przez kolumnę basu o 7 decybeli.

 

* - przy odsłuchu z większej odległości, np. 2,5metra od kolumn, wpływ akustyki jest fundamentalny, z tego powodu przy odsłuchu "dalekiego pola" by dźwięk był dobry, to pomieszczenie odsłuchowe, musi mieć bardzo dobrą akustykę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* - przy odsłuchu z większej odległości, np. 2,5metra od kolumn, wpływ akustyki jest fundamentalny, z tego powodu przy odsłuchu "dalekiego pola" by dźwięk był dobry, to pomieszczenie odsłuchowe, musi mieć bardzo dobrą akustykę

Mądrzysz się na temat akustyki a nie czytasz uważnie co napisałem wcześniej o akustyce właśnie.

Z Elipsami nie wyskoczyłem ale je miałem i spadek impedancji do 2.5ohm przy 100Hz wywalał wszystkie wzmaki.A więc nie tylko uśmiech dyskoteki dyskwalifikuje kolumny i nie tylko Focal robi jakieś dziwne rzeczy.Pytanie po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mieli gotowy projekt, który spełniał założenia i olali to zejście do 2,5 Ohm, bo doszli do wniosku, że "dobre wzmacniacze dadzą radę". Mi się znudziło zamartwianie o dobór wzmacniacza i kupuję kolumny aktywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się znudziło zamartwianie o dobór wzmacniacza i kupuję kolumny aktywne.

To też jakiś pomysł...jest.

 

. mieli gotowy projekt, który spełniał założenia i olali to zejście do 2,5 Ohm, bo doszli do wniosku, że "dobre wzmacniacze dadzą radę"

Nie dawały a próbowałem różne w tym i elektrownie...małe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mieli gotowy projekt, który spełniał założenia i olali to zejście do 2,5 Ohm, bo doszli do wniosku, że "dobre wzmacniacze dadzą radę". Mi się znudziło zamartwianie o dobór wzmacniacza i kupuję kolumny aktywne.

Otóż pojęcie mam i to całkiem niezłe :) Nie wiem na co się silisz, ale jesteś z frakcji "liniowców" i teorii że wszystko ma być liniowe, tylko nie słuch i nie pomieszczenie. Nie wiem skąd u Ciebie takie przekonania, ale chętnie bym poznał źródło.

Zapewne też zdajesz sobie sprawę, że w zakresie niskich częstotliwości wzmocnienie w zależności od ustawienia w samym pomieszczeniu może być w zakresie +6dB.

Ja natomiast uważam, że system ma być dobrze zestawiony, czyli komponenty mają kompensować swoje braki, co właśnie nie wyklucza zestawienia bezbasowego wzmaka z podbitymi w tym zakresie kolumnami.

A co do poruszania jakosci czyjegos slyszenia, to nie robilbym tego chlopie, bo poruszanie tego zagadnienia jesli nie masz papierów a la Lipiński, to po prostu sie kompromitujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zaczynam być zdania, że Wy nic nie słyszycie ...

Za to ja zaczynam być zdania, że mamy do czynienia z kolejnym forumowym teoretykiem gawędziarzem, który głupot się naczytał

i od lat bezmyślnie je powtarza, zamiast samemu czegoś innego spróbować i się przekonać czy faktycznie jest tak w rzeczywistości.

 

* - przy odsłuchu z większej odległości, np. 2,5metra od kolumn, wpływ akustyki jest fundamentalny,

z tego powodu przy odsłuchu "dalekiego pola" by dźwięk był dobry, to pomieszczenie odsłuchowe, musi mieć bardzo dobrą akustykę

Ale w 90% przypadków nie ma i nikt z tego powodu nie wpada ani w depresję, ani na pomysł,

żeby zamiast porządnych dużych kolumn kupić podstawkowe wypierdy i postawić je sobie metr ode łba,

bo dla 90% normalnych ludzi zalety dużych podłogowych kolumn (nawet tych z podbiciem 7dB na basie)

przeważają nad całym zbiorem wad małych kolumn podstawkowych i powinieneś to w końcu zrozumieć,

zamiast pitolić w koło macieju to samo - wszystko jest fu i be, tylko aktywne monitorki i odsłuch z metra jest ok.

No sorry kolego, ale z tego co kojarzę Twoje wpisy na tym forum, to od lat piszesz w kółko to samo,

a wynika to zapewne z tego, że nie miałeś okazji porównać porządnych kolumn podłogowych z podstawkowymi,

bo gdybyś choć raz w życiu takie porównanie przeprowadził, to byś tych swoich mądrości pewnie nie wypisywał.

Ja osobiście z dwojga złego wolę podbity bas niż jego karykaturę albo zupełny brak i to Ci próbuję wytłumaczyć,

a Ty mnie próbujesz przekonać jakie to straszne,gówniane i nieaudiofilskie. Tylko że ja mam to wszystko gdzieś,

bo audiofilskiego dźwięku już się w życiu nasłuchałem i dziękuję bardzo, teraz chcę mieć tak jak lubię,

a nie tak jak powinienem mieć, według Pana Redaktora z gazety, który przez dwie strony potrafi ględzić

o wpływie głębokości podfrezowania pod koszem głośnika, czego żaden człowiek i tak nie usłyszy.

Po prostu w pewnym wieku z tych wszystkich bzdur się wyrasta i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ja zaczynam być zdania, że mamy do czynienia z kolejnym forumowym teoretykiem gawędziarzem, który głupot się naczytał

i od lat bezmyślnie je powtarza, zamiast samemu czegoś innego spróbować i się przekonać czy faktycznie jest tak w rzeczywistości.

Czyli moje odsłuchy u siebie czy w MegaHZ to "teoretyzowanie i gawędziarstwo".

 

zamiast pitolić w koło macieju to samo - wszystko jest fu i be, tylko aktywne monitorki i odsłuch z metra jest ok.

To TY pitolisz w kółko to samo, że tylko podłogówki są OK, a podstawkowe to "pierdziawki".

 

a Ty mnie próbujesz przekonać jakie to straszne,gówniane i nieaudiofilskie.

Ubzdurałeś sobie. Nawet pisałem coś przeciwnego (do odsłuchu z większej odległości odradzam podstawkowe, dwudrożne monitory)

 

Ja natomiast uważam, że system ma być dobrze zestawiony, czyli komponenty mają kompensować swoje braki, co właśnie nie wyklucza zestawienia bezbasowego wzmaka z podbitymi w tym zakresie kolumnami.

Jeszcze nie widziałem takiego zjawiska, by kolumna z 7dB podbiciem, przy poprawnie działającym wzmaku, nie miała tego podbicia na innym (nie zepsutym) wzmaku.

 

Zapewne też zdajesz sobie sprawę, że w zakresie niskich częstotliwości wzmocnienie w zależności od ustawienia w samym pomieszczeniu może być w zakresie +6dB.

Tak, zdaje sobie z tego sprawę i dla tego, radzę unikać kolumn z podbiciem (podbicie kolumny np. 7dB + 6 dB podbicia pomieszczenia i już jest łomot nie muzyka)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem takiego zjawiska, by kolumna z 7dB podbiciem, przy poprawnie działającym wzmaku, nie miała tego podbicia na innym (nie zepsutym) wzmaku.

Za to ja jeszcze nie widziałem takiego zjawiska, by kolumna miała 7dB podbicie w całym zakresie niskich tonów

i było to tak uciążliwe przy normalnym użytkowaniu, że aż nie dałoby się tego słuchać. Masz wykres tej kolumny?

Założę się, że to straszne 7dB podbicie występuje w jakimś tam wąskim zakresie częstotliwości i nie ma o co robić krzyku.

Na pewno jest to o wiele mniej dokuczliwe niż na przykład brak basu i siedzenie z uchem przy wylocie basreflexu,

żeby poniżej 50Hz cokolwiek usłyszeć, bo zamiast podbicia 7dB jest spadek 14dB i wszyscy cmokają jakie to audiofilskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje odsłuchy u siebie czy w MegaHZ to "teoretyzowanie i gawędziarstwo".

 

To TY pitolisz w kółko to samo, że tylko podłogówki są OK, a podstawkowe to "pierdziawki".

 

Ubzdurałeś sobie. Nawet pisałem coś przeciwnego (do odsłuchu z większej odległości odradzam podstawkowe, dwudrożne monitory)

 

Jeszcze nie widziałem takiego zjawiska, by kolumna z 7dB podbiciem, przy poprawnie działającym wzmaku, nie miała tego podbicia na innym (nie zepsutym) wzmaku.

 

Tak, zdaje sobie z tego sprawę i dla tego, radzę unikać kolumn z podbiciem (podbicie kolumny np. 7dB + 6 dB podbicia pomieszczenia i już jest łomot nie muzyka)

 

Wlasnie dlatego spytalem, czy slyszales o transmitancji, to nie bylo zlosliwe pytanie. Kolumna z podbiciem czegokolwiek, nadal je bedzie wprowadzac, tylko jesli w reszcie toru masz oslabienie w tym zakresie, to to sie skompensuje (a przynajmniej ma szanse). Stad sie m. in. bierze "wiedza tajemna" ktore klocki z ktorymi zestawiac.

Nie chodzi mi o zajadle bronienie chorusów, ktore x-lat temu mialem w drugim systemie (dawno juz nie mam) i choc moze mierza zle, to dobrze zestawione graja bardzo fajnie. Ten "usmiech dyskoteki" powoduje, ze dzwiek nie jest nudny i bezplciowy tylko dodaje zwawosci, rezonu, rytmu i doswietla brzmienie. Dla jaj kiedys robilismy proby z Accu E-350 i bylo co najmniej dobrze. Ale najlepiej z lampą.

Co do samej zasady, oczywiscie jak ktos trafi na zsumowanie sie podbicia ze zrodla, wzmaka, kolumn, pomieszczenia, to bedzie dramat - tu pelna zgoda.

Wg mnie, nie ma nic gorszego niz totalnie liniowo grajacy system - sluchalem kilku takich i niestety - nuda, brak slyszalnej podstawy basowej powoduje zanik rytmu, nie wciaga to, nie pokazuje pazura. Coz, klania sie psychoakustyka. Najfajniej podsumowala to firma Ayre na jednym ze swoich odtwarzaczy - z tylu jest dwupozycyjny przełącznik hebelkowy "Listen / Measure" - pierwsza pozycja daje fajniejszy dzwiek, druga lepsze wyniki pomiarów ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teoretycy i praktycy słuchający kabli i pierdziawek oraz wszyscy którzy słuchają tak jak lubią ;)

 

Bardzo dziękuję za dyskusję która zagościła w wątku, przyznam że czytam z uśmiechem na twarzy i chłonę waszą wiedzę jak zupa magi. Wasze uwagi i komentarze są bardzo wartościowe w sensie zrozumienia zasad doboru sprzętu.

 

Z wieloma Waszymi wpisami zgodzi się wielu ale i znajdą się Ci którzy słyszą inaczej.

 

Chciałbym podpisać się pod stwierdzeniem

Tylko że ja mam to wszystko gdzieś,

bo audiofilskiego dźwięku już się w życiu nasłuchałem i dziękuję bardzo, teraz chcę mieć tak jak lubię,

a nie tak jak powinienem mieć, według Pana Redaktora z gazety, który przez dwie strony potrafi ględzić

o wpływie głębokości podfrezowania pod koszem głośnika, czego żaden człowiek i tak nie usłyszy.

Po prostu w pewnym wieku z tych wszystkich bzdur się wyrasta i tyle.

 

z tą różnicą że ja się nie nasłuchałem i dlatego proszę doświadczonych kolegów o poradę

 

Kolumny Kolumny Kolumny !!!TYLKO UŻYWANE!!! ew powystawowe

 

Jeśli będą z możliwością ustawienia przy ścianie to od głowy będą ok 2,8m

odstawione od ściany do głowy będzie ok 2m

 

 

poniżej kolumny które wybrałem NA OKO ( charakteryzują się inną szkołą brzmienia )

KEF Q700

MONITOR AUDIO RX6

Epos Elan 30

visonik-concept-3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

triangle-zays

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

focal-spectral

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

canton-vento-870

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

roksan-caspian-fr-5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

harbeth-hl-monitor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bw-dm605-s2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jamo Concert 11 w opisach również tak jak Ushery zbierają wyjątkowo pochlebne opinie :)

 

Proszę nie pisać żebym przesłuchał bo nie jest to możliwe. Wzmak Accuphase E-206 powinny się z nim zgrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Kolumny Kolumny Kolumny !!!TYLKO UŻYWANE!!! ew powystawowe

 

Dlaczego używane pytam się ?

 

Kolego sympatyczny , ja nie wiem czy olałeś mój jedyny post w tym temacie czy zaćma miala miejsce .

 

Nowe Chario Silhouette 200-T wyrwiesz za 3 tysi , model 100-T za 2 tysi z pięcioletnią gwarancją , kolumny wykończone w fornirze , waga 20 kg sztuka ! / żadnych problemów z ustawieniem w tak niewielkich pomieszczeniach , idż po prostu do salonu i posłuchaj , przytargasz je na plecach i nie będziesz sobie i tu na forum zadawal zbędbnych pytań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bw-dm605-s2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wow ... nawet nie wiedziałem że B&W robiło takie cuda. ... inna sprawa, że na alledrogo za często używają sformułowania "Hi-End" . 6xx to zawsze była średnia półka. "Hi-End" z tamtego roku, kiedy była generacja 6xx S2 to Nautilus 8xx.

 

Ten "usmiech dyskoteki" powoduje, ze dzwiek nie jest nudny i bezplciowy tylko dodaje zwawosci, rezonu, rytmu i doswietla brzmienie.

Przy podbiciu basu i sopranów, wycięta jest średnica/wokal ... taka kalumna gra nudno i tandetnie ... co kto lubi. Natomiast co do rytmu i żwawości, tutaj trzeba celować w dynamicznie grające kolumny, a podbicie basu, to nie to samo co dynamika.

 

sluchalem kilku takich i niestety - nuda, brak slyszalnej podstawy basowej powoduje zanik rytmu,

Liniowa kolumna, nie oznacza braku podstawy basowej (aż jestem ciekaw czego Ty słuchałeś, z tych liniowych systemów bez podstawy basowej), a kolumna z podbitym basem, może nie mieć niskiego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.