Skocz do zawartości
IGNORED

Bernard GS 467


krolik

Rekomendowane odpowiedzi

Wspomniana tu Audio-Technica AT-120 (compl. dyn. max. 16 mn) też będzie do zaakceptowania, jej rezonans w tym ramieniu powinien wynieść ok. 7 hz. Więc wprawdzie znajdzie się poza zalecanym zakresem (8-12 hz) ale powinien być jeszcze zapas do krytycznych 5 hz. Audio-Techniki generalnie mają nieco łagodniejsze – subtelniejsze brzmienia, więc wszystko zależy też od Twojego ulubionego repertuaru. Jeśli chodzi o preamp to z moich doświadczeń wynika że dobrze byłoby żeby to urządzenie miało filtr górnoprzepustowy (sub filter), unika się dzięki temu irytującego furkotania membran wooferów. Natomiast możliwość ustawienia balansu potencjometrem (C.A.) jest nieco myląca, bowiem sugeruje użytkownikowi że może on zlekceważyć regulację anti-skatingu czy (w mniejszym stopniu) azymutu. Poza tym zwróć uwagę w jaki w zasilacz wyposażony będzie ten preamp (najlepiej pełni stabilizowany-transformatorowy). Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz.

Repertuar jaki słucham jest różny (Metal, Rock, Pop).

Jeżeli chodzi o przedwzmacniacz to jeszcze nie zdecydowałem. W tej chwili mam Art DJ Pro II, którego chciałem wymienić na coś "lepszego" np C.A., Rega i mniej rzucającego się w oczy:)

Możesz zaproponować jakiś konkretny model, żeby nie błądzić? Chcę na to przeznaczyć do 1k zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to gatunki muzyczne stosunkowo mało wymagające więc niezależnie od wkładki powinno być dobrze. Moim zdaniem należy ustalić pewną kolejność działań/wydatków, każdy kolejny krok będzie przynosił niewielką ale słyszalną poprawę. Najistotniejszą jest modyfikacja o której już pisałem. Drugą może być wymiana wkładki i ew. headshella na taki który umożliwi regulację kąta prowadzenia wkładki (z podłużnymi szczelinami na śrubki). Kolejnym może być zastąpienie transformatora gramofonu zewnętrznym zasilaczem, co wyeliminuje napięcie 230V i ten nieszczęsny przydźwięk sieciowy „zbierany” przez wkładkę. Ale taka modyfikacja wymaga już choćby minimalnej wiedzy elektronicznej. Jeśli lubisz doświadczenia to kolejnym zabiegiem mogłoby być próba zasilenia Twojego obecnego preampu wprost z baterii 9V (akumulator to najlepsze źródło prądu stałego). Pogra na tym wprawdzie tylko 3-4 godziny ale właśnie wtedy można by zestawić go z jakimś zasadniczo droższym następcą, który być może będziesz mógł wypożyczyć ze sklepu. CA cp2 o którym wspominałeś jest jak najbardziej godny polecenia. Nieco droższy Phonobox DS dysponuje pewnymi możliwościami regulacyjnymi które też mogą okazać się przydatne – np. pojemność cyklu ładunkowego wkładki (uF). To truizm ale najlepiej byłoby mieć obydwa wspomniane preampy do dyspozycji + ten który obecnie posiadasz, i ew. decyzję pojąć dopiero po bezpośrednim porównaniu sonicznym. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Chyba na razie odpuszczę zabawę z analogiem na większą skalę. Gra jak gra i niech tak pozostanie. PC audio jest u mnie na lepszym poziomie, więc analog pozostanie jako uzupełnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam ponownie.

Zdjąłem headshell z ramienia w celu wymiany wkładki i niestety okazało się, że uszczelka na headshellu jest w stanie rozkładu. Czy można gdzieś kupić takie uszczelki lub czy można założyć headshell bez uszczelki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym założył i sprawdził, czy to stabilne podłączenie.

A jak niestabilne, to można dobrać na podstawie pomiarów

starej uszczelki np. jakiś "O - ring" i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.