Skocz do zawartości
IGNORED

Miles Davis Montreux 1973-91- opinie


szurman

Rekomendowane odpowiedzi

Skromnie chciałbym polecić 4 płytowe wydawnictwo "In Person Saturday Night At The Blackhaw"

[obrazekLUKASZ-185337_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

mam pytanie.

 

Aktualnie jest dostpęna płyta Tutu w 2 wersjach. Starsze wydanie i jakiś nowy remaster (w tekturowej okładce) obiewydane przez Warner`a. Czy ktoś je porównywał? Chodzi mi o to, że remastering nie zawsze pomaga. Czasem panowie przesadzą i krew się z uszu leje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem ale nie ma co przesadzać na allegro jest 1 wersja za 22zł tak samo jest też wydany doo-bop także na allegro.Z pewnościa fajnie to wygląda i wydaje się być kolekcjonerskie ale czy lepiej brzmi nie wiem.

[obrazekLUKASZ-191244_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDM :

słuchaj Broy'a wie co pisze, remateringi robi sie przecież by lepiej brzmiały to oczywiste a co do ceny warto pogrzebać bo te wcześniejsze wersje można nawet za 23-4 zł dostać a nie 40...

 

Musisz sam wybrac czy zapłacić o średnio 15 zł więcej za remastering i fajniejsze ( według osobistego gustu) opakowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie troche out wontek ale ciekawe odsyc ostatnio nabylem reedycje mojej ukochanej piosenkarki lorenny mc kennit i tam wlasnie na wszystkich cd pisze "adveanced resolution" nawet napis "dolby digital" phi na tych cd jest :) o co chodzi ostatnio czesto widze cd-eki z napisami z stylu wieksza gestość o co chodzi moze wiecie z tym??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie po to sie to włąśnie robi, tylko czy zawsze dobrze wychodzi?

Co wobec tego powiecie o The Best of MD " Columbia oczywiście remaster. To była piperwsza płyta MD jaką nabyłem, następną była "Kind of blue". Ktośmi wóczas zwróćił uwagęna krzykliwe i nienaturalne brzmienie trąbki MD na tym rematerze. Ponieważ nie miałem żadnego porównania musiałem przyjąć to na wiarę. Faktycznie trąbka MD w KoB to zupełnie inna trąbka.

 

 

Z innej beczki, zaryzykowałem na odpowiedzialność Broy`a ;) i nabyłem remastera Tutu. NA słuchawkach w M&M zabrzmiał dynamiczniej choć w starszej wersji trąbka jest bardzije zachrypnięta i mniej agresywna. No ale słuchanie w M&M gdzi w tle ryczy coś co przebija się nawet przez słuchawki jest dość irytujące, nie mówiąc o wyłapywaniu jakichś niuansów. NA razie po wstępnym odsłuchu nabyłem jeszcze Sjestę i ESP. Z pzostałych pozycji nie było nic dostępnego (Sketches of Spain tylko w trójpaku - tylko że KoB już mam) więc będę szukał solo. Aktualnie przesłuchuję co nabyłem, dzięki za typy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDM:

Poszukaj sobie podwójnego Milestones i Round Midnight(klasyka), a co do Sketches szukaj po empikach i M1 i zajrzyj na gigant.pl lub vivid.pl , lub na allegro ,wierz mi płyt M.D jest na tony trzeba tylko poszperać.

To jest tak popularny jazzman że trudno żeby Jego płyt nie było...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że PDM to przeczyta szukałem tanich płyt Milesa do uzupełnienia kolekcji i na allegro znalazłem płytę Workin and Steamin (czyli dwa całe albumy na 1 CD) ,która parę lat temu wyszła wraz z czasopismem Selles.

Teraz ktoś sprzedaje samą płytę a cena wynosi 5zł, bo jeszcze nikt nie wziął udziału w licytacji(do końca pozostało 6 dni).

Polecam bo jest to dobry wybór dla osczędnych pod warunkiem że cena nie przekroczy z 15 zł.

 

Płyta pochodzi z sesji z 56 roku i muzyka powinna się tobie spodobać co wnioskuje z twoich wcześniejszych postów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szurman

Obydwie wymienione plyty obowiązkowo powinno się mieć w kolekcji.

Polecalbym jednak oryginaly,wydawnictwo Selles jest wyjątkowo badziewne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaliczam się na "szczęście" do audiofilów ale fakt iz jakość dżwieku jest na niej gorsza niż oryginał ale biorąc pod uwagę śmieszną cenę za dwie bdb płyt?

Polecam TYLKO OSZCĘDNYM.

 

Sam najpierw kupiłem tą płytę a obecnie mam także pojedynczo cała serię także na sacd (Steamin) Workin, Cokin i Relaxin.

[obrazekLUKASZ-194579_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam, szukam

rzecz nie w tym by kupić, lecz by wcześniej posłuchać. Sketches już mam. NA razie podobają mi się (w kolejności od najbardziej) Kind Of Blue, Sjesta, Tutu, ... , ESP. Teraz "pracuję" nad Scatches of Spain, Big Fun (2 płytowy album), Miles Ehead +19 z `57r. Round about midnight? w poczekalni i bees and Porgy także> Zobaczmy o będzie jak się osłucham z tym co mam> Dzięki za pomoc>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale póżno...

 

Owszem rzecz w tym żeby przesłuchać ale czasem do muzyki trzeba dojrzeć i nie które płyty czy nawet wykonawców odkrywamy na nowo.

 

Do niektórych płyt osobiście dojrzewałem nawet po kilku miesiącach od zakupu poprostu tak musi być.

Ale nie w tym rzecz aby wszytsko odrazu przesłuchać, na zimno analizować porywnywać i rozumieć nie jestem w stanie teraz sobie przypomnieć kto ale na pewno był to znany muzyk stwierdził iż muzyki nie trzeba rozumieć czy uczyć się, trzeba ją poprostu czuć, jeżeli podoba ci sie i porywa to juz jest dobrze i nie trzeba nic więcej komplikować.

 

Cholera banały?!

Zwalę to na póżną porę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mir21 albo sobie jaja robisz albo ja juz nie łapie o tak póznej porze i ten post !

 

Jezeli zaś serio to powiedż o jakiej płycie piszesz?

Wówczas zobaczymy może się "wypali"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie dobra nic nie mówi jest względne!

 

Cholera jest zaraz 4 rano to nie pora na żarty. Pora spać ewentualnie wstawać zalezy co kto ma do roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.