Skocz do zawartości
IGNORED

Miles Davis Montreux 1973-91- opinie


szurman

Rekomendowane odpowiedzi

w moim przypadku jest tak, że są pozycje których nie rozumiem, choćby Jarret "My song" i "tokyo 96", przesłuchałem raz drugi, i albo jeszcze do tego niedojrzałem albo to nie jest moja muzyka. ZObaczymy za jakiś czas.

Są pozycje, przez które nie mogę się wogóle przebić, np: MD "Nefretete," czy jakoś tak.

I są takie , które początkowo przyjmowałem neutralnie, czyli nie jest złe ale i nie budzi zachwytu. W miarękolejnych odsłuchów, obycia z nową muzyką zmieniam zadanie i zaczynam drążyć. Tak jest z MD zaczęło sie od KoB i prubuję dalej. Wiem , że repertuar tego muzyka jest bardzo zróżnicowany i wiem, że na dziś płyty totalnie free jazzowe są dla mnie zbyt trudne a przez to zniechęcające. Dlatego wskoczyłem w am w temat , na początku pytając o coś z przystęnej części repertuaru. Zdaje sie, że zrobilem to trochę obcesowo, co zirytowało broya :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój post dotyczył wyłącznie gatki mir21 poprostu mnie wku...

Wywala taką gatkę i jaja se robi o 4 rano.O tej godzinie to dobrze się juz czasem nie kontaktuje a on aluzje robi i żarty do mojego serio postu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mir21 apropo jak widac mówiliśmy o boxie wielopłytowym -takie było przynajmniej założenie a że wspomniane były przy tym rózne płyty Milesa i wątki tym lepiej.Nadal podtrzymuję określenie"dobra płyta" jest względne bo dla mnie dobry może być np: Gang Starr i mam szczerze gdzieś że to jest nieaudiofilskie albo uważane za prymitywne ,ważne że mi sie podoba i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos ma juz ow nowy box Davisa: Seven Steps? Dokumentuje on okres przejsciowy (63-64) pomiedzy dwoma klasycznymi kwintetami, a ze to okres, ktory najmniej znam jakos nie jestem pewien, ani przekonany, czy warto oszczedzac nan khe khe 400plnow khe khe... jak sie maja niepublikowane dotychczas nagrania do tych z 'kanonu'? Czyli po prostu: Waszym zdaniem: warto?

 

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolejne boksy MD to nic innego, jak klasyczne wyciąganie kasy od naiwnych i żerowanie na fanatykach Davisa. Dotychczasowe boksy dokumentowały dane wydarzenie lub ciąg zdarzeń (np. komplety nagrań z Evansem, Coltranem oraz kompletne sesje Bitches Brew, In a Silent Way itd.). Ten boks natomiast nie dokumentuje niczego takiego, ot zbiór nagrań z danego okresu okraszony odrzutami i alternative takes....A żeby się lepiej sprzedało, to i nazwa ładna. A cena? Paranoiczna, w tym zestawie wszystkie tytuły od lat są w midzie!

 

A poza tym wszystko z tego mam na pojedynczych płytach :-))

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja mam bardzo podobne odczucia;). Kilka tych pierwszych boksow jest zaje***ych, ale z czasem coraz gorzej. Tak tylko pomyslalem, ze moze tym konkretnym jest jakos inaczej (bo moze niepublikowany material jest jakis wybitny, czy cus). ale Twoja opinia podtrzymuje mnie w przekonaniu, ze tak jednak nie jest. Juz dawno pomyslalem, ze warto zdobyc kilka plyt z tych lat z jakiegos powodu przeze mnie dotychczas pomijanych, juz wiem, ze raczej kupie sobie pojedyncze plytki w przyjaznej cenie. lbo przynajmniej wysuplac ta sama kase na box Chronicle, bo to jest ten Miles, ktory mi ostatnio najbardziej chyba wpasowal. Dzieki;).

 

pozdr, m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - będe miał koncert DVD Milesa In Munich ale w codzie USA(1) czy ktoś podpowie co zrobic jak to odczytać na europejskim odtwarzaczu stacjonarnym philiphs 963 SA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>szurman, primo - jest jakas szansa, ze ta plyta bedzie jednak 'multiregionalna', czasem sklepy amerykanskie podaja standardowo region 1, a w rzeczywistosci plyty sa multiregionalne, wiec zanim zaczniesz grzebac;), proponuje sprawdzic, czy nie "pojdzie".

 

secundo - standardowa procedura dla odtwarzaczy Philipsa by z regionalnie ustawionego odtwarzacza zrobic multiregion polega na wyslaniu do odtwarzacza odpowiedniego sygnalu RC6 z pilota zdolnego takie sygnaly wysylac. takim pilotem jest naprzyklad OmniRemote Philipsa, wiele roznych OneForAll, mozna tez poszukac znajomego z jakims Palmtopem z opcja wysylania danych w podczerwieni i zainstalowac na nim aplikacje 'pilotowa' (wtedy Palm dziala jako pilot do wszelkich urzadzen), spreparowac odpowiedni kod RC6 i wyslac go do odtwarzacza. Tyle podtawy - szukaj w necie info nt RC6 multiregion hack philips. Wg informacji w linku ponizej dla 963sa dzialaja standardowe kody RC6 philipsa, ale jakie one sa to musisz sobie znalezc. Chyba dokladnie opisano jak to zrobic w linku tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Philipsy pozwalaja tez (a przynajmniej pozwalaly) zmieniac dowolnie region poprzez odpowiednia kombinacja wpstrykana z pilota, ale tylko bodajze 12 razy. Potem odtwarzacz blokuje sie na ostatni ustawiony region.

 

wiecej informacji znajdziesz na pewno w zakladce kino domowe - tam ewentualnie zaloz watek.

 

pozdrawiam.

jestem dzisiaj wyjatkowo uczynny:-), ale tak w ogole - google is your friend;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tfu, pamiec jednak jest zawodna

 

pilot philpsa to oczywiscie Philips Pronto

zas OmniRemote to nazwa aplikacji zmieniajacej Palma w pilota.

 

reszte informacji znajdziesz w linku, ktory podalem wyzej, a w nim jest link do konkretnego kodu RC6, ktory nalezy wyslac do odtwarzacza i do instukcji jak to zrobic roznymi modelami pilotow i 'palmem'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.