Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Zensor 3 czy podołają na 25m2?


zbyszek232

Rekomendowane odpowiedzi

a co mu jest? Czasem wystarczy przeczyścić go kontaktem PR,

 

Tak Monitor audio zgrywa siez Nadem, choć będzie nie malo basu, jesli lubisz równowagę totalną to nie bardzo, jesli lubisz duża ilośc basu to ok.

 

W takim razie co do równowagi tonalnej? Może MA rx-2? Castle Knight 2? Dadzą radę na moich 25m2? Pragnę nadmienić, że nie jestem typem, który będzie katował sprzęt ;) Ma go być słychać przyzwoicie głośno i czysto, fajny płynny nie pierdzący basik ;)

 

Jak nie musisz to nie pchaj do takiego pomieszczenia podstawek. Od 15 m2 w górę nieduże podłogówki będą już dawały radę, tym bardziej w 25 m2.

Sam używam na 15 metrach Tannoye V4 i M3 i jest świetnie, tylko przyzwoicie je trzeba jakoś ustawić.

Budżet masz wysoki, ja bym wziął : używkę Denon PMA-1500R (ok. 1000-1300), odtwarzacz sieciowy nowy, może być też Denon (ok. 1000), zostaje ponad 2 tys., w sam raz na Tannoy DC6T, nawet nówki z UK są w tej cenie na Alle..., ale może lepiej wziąć lekko używane krajowe, tego już nie wiem. Ewentualnie Castle Knight 4 zapolować, niedawno poszło za 1800, prawdziwa okazja. Tych Castle ludzie nie znają i dość ciężko je sprzedać.

Umówię się w salonie na odsłuch na następny weekend, ale oczywiście zobaczymy co będzie i czy będzie nowe bo raczej pójdę w kierunku używanego sprzętu. Ładne te Tannoye V4i. Fajnie grają? Bas, średnica i góra ok?

Na razie zawęziłem poszukiwania do:

NAD c 356 lub 326 bee + (Castle Knight 2 (podpowiedź Adam38),, MA-rx2, Tannoy V4i, Tannoy DC6T)=dobra cena tych głośników Ma-rx6, Castle Knight 4.

Lub Marantz pm6005. Trochę drogi, mało używek bodaj 1 szt na allegro, ale jak NAD jest pewniejszy to wybieram NAD Chyba, że jeszcze coś innego polecicie ;) MA rx-6 najładniejsze na youtube ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Marantza bym się nie pchał, miałem PM-7200, a więc wyższy choć starszy model od 6005, dźwięk może i poprawny ale nieciekawy dla kogoś kto użytkuje Denka PMA-1500R :) Dużo mniej góry i to wysokiej jakości góry, średnie też nie tak wciągające i detaliczne... Ogólnie - co najmniej półka niżej od Denona. Dlatego poleciłem Ci ten wzmak, 1500AE i nastepcy będą grać podobnie, choć tu cena będzie wyższa bo nowszy sprzęt.

Castle 4, Tannoy DC6T, Tannoy V4, w to możesz celować w ciemno w zależności od budżetu, w sumie poleciłbym również Dali Zensor 7 jeśli trafi się okazja :)

Celowo piszę Tannoy V4 a nie V4i bo ta starsza wersja zdarza się ostatnio mocno przeceniona i wg mnie bardziej opłacalna niż nowy model V4i. Ponadto ta aluminiowa kopułka w V4i, nie wiadomo czy ze wszystkim się zgra, choć jest niby nowocześniejsza i przenosi teoretycznie do ponad 50 kHz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Co do dawania rady,nie martwiłbym się tak bardzo.Do ostatniego weekendu grałem na quadral aurum 9.Potezne potwory(chyba z 50 kg sztuka).Raptem coś mi strzeliło do głowy,ze chce posłuchać sobie kolumn na OZ.Znalazlem za pare groszy Castle pembroke.Pojechalem po odbiór,i jakiez było moje zdziwienie,ze to takie malutkie pierdziawki.Nie chciałem już wydziwiać ,zapłaciłem i pojechałem.Juz byłem pewien,ze gowno z tego bedzie.Salon 30 m2,a tu przetworniczki basowe 13 cm i do tego OZ.I drugi szok jednego dnia.Te gowienka dają radę!Basu oczywiście jest dużo mniej,ale za to nic nie dudni ani się nie ciągnie.Jest krótko,sprężyście,co jak się okazało trafia w mój gust.Jedynie co,to słucham raczej plumkania,myśle,ze w szybkiej głośnej muzyce poległy by sromotnie.Chociaz klasyka jest ok.

Także myśle,ze dużo zależy od efektywności kolumn,od tego czym je napedzimy,muzyki jakiej słuchamy,i od naszych preferencji.

Nie słyszałem knightow,ale Castle plecam spróbować.W zakładce high end,@moreno założył temat o okazjach do kupienia,i jeden kolega wkleił tam link z nowymi knightami w dobrej cenie,poszukaj,sprawdź.

Powodzenia

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co do równowagi tonalnej? Może MA rx-2? Castle Knight 2? Dadzą radę na moich 25m2? Pragnę nadmienić, że nie jestem typem, który będzie katował sprzęt ;) Ma go być słychać przyzwoicie głośno i czysto, fajny płynny nie pierdzący basik ;)

 

 

Umówię się w salonie na odsłuch na następny weekend, ale oczywiście zobaczymy co będzie i czy będzie nowe bo raczej pójdę w kierunku używanego sprzętu. Ładne te Tannoye V4i. Fajnie grają? Bas, średnica i góra ok?

Na razie zawęziłem poszukiwania do:

NAD c 356 lub 326 bee + (Castle Knight 2 (podpowiedź Adam38),, MA-rx2, Tannoy V4i, Tannoy DC6T)=dobra cena tych głośników Ma-rx6, Castle Knight 4.

Lub Marantz pm6005. Trochę drogi, mało używek bodaj 1 szt na allegro, ale jak NAD jest pewniejszy to wybieram NAD Chyba, że jeszcze coś innego polecicie ;) MA rx-6 najładniejsze na youtube ;)

Cześć. Jak będę miał Castle Knight 2 napiszę swoje spostrzeżenia jak grają z "Nadem" c 356 bee.

 

W takim razie czekam na relację jak ten NAD zagra z Castle Knight 2. Wykluczy się ewentualna przypadłość wzmacniacza w opisywanym przez Ciebie twardym, nieprzyjemnym basie. Chociaż koniec końców i tak najlepiej posłuchać na swoich kolumnach przed zakupem :) Masz do tego NAD-a podpięty moduł gramofonowy albo DAC?

Mam tylko dac-a podpiętego pod Nad-a i wszystko ok, nic mnie nie denerwuje a to już sukces!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u znajomego zobaczyć jego nowy nabytek MA rx-2 czarny fortepianowy lakier... Kolumny robią wrażenie. Dla mnie naprawdę fajnie grały. Wszystko dobrze zrównoważone nie tak jak w Z3 (Każdy instrument i wokal sobie) i bas też był przyjemny. Odległość od głośników podobna jak u mnie ok 3,5m z tym, że u niego z boku jest pozostała część mieszkania! Salon, duża kuchnia i przedpokuj razem i naprawdę świetnie to gra. Już mam porównanie dwóch różnych zestawów głośnikowych Z3 i MA-RX2 (Wiem... wyższa półka). I to mu gra na Marantz pm68. Dla mnie MA grają Wystarczająco dobrze, ale muszę sprawdzić jeszcze jakieś podłogowe.

 

Witaj.

Co do dawania rady,nie martwiłbym się tak bardzo.Do ostatniego weekendu grałem na quadral aurum 9.Potezne potwory(chyba z 50 kg sztuka).Raptem coś mi strzeliło do głowy,ze chce posłuchać sobie kolumn na OZ.Znalazlem za pare groszy Castle pembroke.Pojechalem po odbiór,i jakiez było moje zdziwienie,ze to takie malutkie pierdziawki.Nie chciałem już wydziwiać ,zapłaciłem i pojechałem.Juz byłem pewien,ze gowno z tego bedzie.Salon 30 m2,a tu przetworniczki basowe 13 cm i do tego OZ.I drugi szok jednego dnia.Te gowienka dają radę!Basu oczywiście jest dużo mniej,ale za to nic nie dudni ani się nie ciągnie.Jest krótko,sprężyście,co jak się okazało trafia w mój gust.Jedynie co,to słucham raczej plumkania,myśle,ze w szybkiej głośnej muzyce poległy by sromotnie.Chociaz klasyka jest ok.

Także myśle,ze dużo zależy od efektywności kolumn,od tego czym je napedzimy,muzyki jakiej słuchamy,i od naszych preferencji.

Nie słyszałem knightow,ale Castle plecam spróbować.W zakładce high end,@moreno założył temat o okazjach do kupienia,i jeden kolega wkleił tam link z nowymi knightami w dobrej cenie,poszukaj,sprawdź.

Powodzenia

Marcin

Sprawdzę tą zakładkę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak będę miał Castle Knight 2 napiszę swoje spostrzeżenia jak grają z "Nadem" c 356 bee.

 

Mam tylko dac-a podpiętego pod Nad-a i wszystko ok, nic mnie nie denerwuje a to już sukces!

 

Kiedy mniej więcej będziesz miał? Natychmiast daj znać jak wrażenia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mniej więcej będziesz miał? Natychmiast daj znać jak wrażenia ;)

We wtorek będą u mnie, prosto od dystrybutora, jeszcze pachnące orientalnymi Chinami hehe. Już nie mogę się doczekać. Także wtorek wieczorem myślę, że będę mógł coś skrobnąć. A na razie wypoczynek na świeżym powietrzu bo pogoda super. Teraz przydałby się jakiś niezły cedek, ale wszystko w swoim czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek będą u mnie, prosto od dystrybutora, jeszcze pachnące orientalnymi Chinami hehe. Już nie mogę się doczekać. Także wtorek wieczorem myślę, że będę mógł coś skrobnąć. A na razie wypoczynek na świeżym powietrzu bo pogoda super. Teraz przydałby się jakiś niezły cedek, ale wszystko w swoim czasie.

 

Więc będę czekał na "skrobnięcie" od Ciebie ;) Sprawdzę je jak będą w sklepie, ale powiem Ci, że Monitor Audio rx2 zrobiły na mnie wrażenie i dźwiękiem (wszystkie tony zrównoważone i przyjemny, wystarczający bas) i wyglądem w fortepianowym czarnym lakierze. Porządnie wykończone ciężkie kolumny. Na dzień dzisiejszy, choć nie ma co się podpalać to jakby się pokazały na aukcji to już bym je kupił. Muszą być w tym lakierze. Ale wiem, że bardzo sporadycznie pokoazują się na aukcjach. Są jedne rx6. Tam są mniejsze, ale dwie membrany i są już na allegro za 3400 a rx2 kosztują ok 1800 jak są ;)

 

Gra to z Marantzem pm68.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc będę czekał na "skrobnięcie" od Ciebie ;) Sprawdzę je jak będą w sklepie, ale powiem Ci, że Monitor Audio rx2 zrobiły na mnie wrażenie i dźwiękiem (wszystkie tony zrównoważone i przyjemny, wystarczający bas) i wyglądem w fortepianowym czarnym lakierze. Porządnie wykończone ciężkie kolumny. Na dzień dzisiejszy, choć nie ma co się podpalać to jakby się pokazały na aukcji to już bym je kupił. Muszą być w tym lakierze. Ale wiem, że bardzo sporadycznie pokoazują się na aukcjach. Są jedne rx6. Tam są mniejsze, ale dwie membrany i są już na allegro za 3400 a rx2 kosztują ok 1800 jak są ;)

 

Gra to z Marantzem pm68.

bo to bardzo chwalne monitorki są. Fajnie, że podoba Ci się ich brzmienie - może akurat one staną u Ciebie w pokoju, ja już nie mogę się doczekać wtorku....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem jeden: Marantz pm 80 za 690zł na olx:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i jest to blisko mnie. Większość mówi, że NAD da radę z więksością kolumn i ma zadowalającą mnie cenę. Wszystkie wzmacniacze używki porównuję teraz do NAD C326 BEE. Kolega ma Marantza pm68 i fajnie na tym grają mu MA-rx2. Poza tym powiedział, że jak kupię już wzmacniacz to pożyczy mi głośniki Yamaha tannoy mercury f2. Jakbym zdecydował się na pm80 to boję się, że przy awarii nie będę miał części zamiennych. W ogłoszeniu gość pisze:

 

"potencjometry są tutaj in minus, są to Alpsy, ale bardzo trudne do dostania w przypadku elentualnej wymiany, takie nietypowe, bardzo małe zielone. widziałem je dotychczas tylko raz, w Sasnui AU-g33X, i wiem, ze DOSTAC ICH PRAKTYCZNIE NIE MOZNA. jednak zaznacze od razu, ze mimo 17 lat na karku, w marantzach tej serii nic nie skrzeczy, nic nie trzeszczy, wiec ewentualna wymiana tych potencjometrów to tylko teoria."

Także może jednak NAD???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem pm80 to już bardzo stary sprzęt, więc jednak ten Denek 1500r co polecalem Cię nie kreci? :) To już naprawdę wysoka półka i jeszcze długo pociągnie, mają po 10-15 lat, nowoczesna linia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba jeden na allegro. To nie Twój? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo fajnie się prezentuje... ;)

 

Nie odbierz mnie źle, ale ktoś wcześniej pisał, że to chyba niezbyt dobry pomysł wiązać się z Denonem... Chyba, że to faktycznie wysoki model łamiący stereotypy, że głośniki zagrają z nim zamulone (tylko, że tamten był 720)...? Mimo, że fajny to chyba jednak trochę drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mój bo nie jestem handlarzem i raczej nie polecam od handlarzy tylko od kogoś kto ten sprzęt chwilę uzytkowal i może zaręczyc że wszystko gra :) nie kieruj się stereotypami, seria 7xx to do pięt mu nie dorasta, 2 trafa, dual mono, 15 kg wagi, zresztą poczytaj recenzje na naszym forum, przekonasz się że nie sciemniam, ta cena to drogo bo to drogi handlarz.

 

Można je czasem wyrwac za niewiele ponad 1000, w poprzednich latach było taniej ale sprzęt jakby zdrozal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mój bo nie jestem handlarzem i raczej nie polecam od handlarzy tylko od kogoś kto ten sprzęt chwilę uzytkowal i może zaręczyc że wszystko gra :) nie kieruj się stereotypami, seria 7xx to do pięt mu nie dorasta, 2 trafa, dual mono, 15 kg wagi, zresztą poczytaj recenzje na naszym forum, przekonasz się że nie sciemniam, ta cena to drogo bo to drogi handlarz.

 

Można je czasem wyrwac za niewiele ponad 1000, w poprzednich latach było taniej ale sprzęt jakby zdrozal.

Kawał sprzętu ten Denon 1500, zdecydowanie wolałbym jego niż NAD-a c 326 bee

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoye V4i. Fajnie grają? Bas, średnica i góra ok?

Według mnie bardzo ładnie. Choć ludzie nie specjalnie je lobią

Tannoy DC6T)=dobra cena tych głośników

W tewj cneie nie ma nic lepszego.

Celowo piszę Tannoy V4 a nie V4i bo ta starsza wersja zdarza się ostatnio mocno przeceniona i wg mnie bardziej opłacalna niż nowy model V4i

Zgadza się. Choć róznice sa. Kopułka wysokotonowa jest inna. Oraz cokół na którym stoją glosniki. Z wyglądu sa ładniejsze. Choć fakt trzeba sprawdzić w stosunku do ceny.

Marantz pm 80 za 690zł na olx

Miałem go swego czasu. kupiłem za około 800 zł. Ale wrażenia odsłuchowego nie zrobił. wykonany jest bardzo dobrze i jego masa!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mój bo nie jestem handlarzem i raczej nie polecam od handlarzy tylko od kogoś kto ten sprzęt chwilę uzytkowal i może zaręczyc że wszystko gra :) nie kieruj się stereotypami, seria 7xx to do pięt mu nie dorasta, 2 trafa, dual mono, 15 kg wagi, zresztą poczytaj recenzje na naszym forum, przekonasz się że nie sciemniam, ta cena to drogo bo to drogi handlarz.

 

Można je czasem wyrwac za niewiele ponad 1000, w poprzednich latach było taniej ale sprzęt jakby zdrozal.

Żeby takiego denka znaleźć to będę musiał się chyba naszukać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek będą u mnie, prosto od dystrybutora, jeszcze pachnące orientalnymi Chinami hehe. Już nie mogę się doczekać. Także wtorek wieczorem myślę, że będę mógł coś skrobnąć. A na razie wypoczynek na świeżym powietrzu bo pogoda super. Teraz przydałby się jakiś niezły cedek, ale wszystko w swoim czasie.

Jak tam wrażenia? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyobrażam sobie ten duet - pma-1500 z castle knight. To po prostu musi GRAĆ :) Neutralny wzmak zagra dobrze ze wszystkim, system gra tak jak grają kolumny, wzmak jest "przezroczysty".

Na All... masz też nowe podłogowe Castle Knight 3 za 1790 czyli prawie w cenie 2.

Inną opcją jest podstawkowy Tannoy DC6, stoi kilkumiesięczny na All... za 1600, też supercena.

Lub nowe Dali Ikon 2 mk1 za 1999...

 

Najtańsze Zensory 3 widzę za 1200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wrażenia? ;)

Są to moje subiektywne wrażenia, no to jedziemy:

Góra - mocna! ale aksamitna, absolutnie nie ostra, nigdy nie świdruje uszu, całkiem szczegółowa - ale specyficzna...

Środek - barwa bardzo lekko ocieplona, powiedziałbym uniwersalna i zdecydowanie przyjemna,wokale jednak! bardzo delikatne, nie wychodzące do przodu, co dziwne bo przecież to kłóci się ze stereotypem wyspiarskiego grania... - znowu napiszę j.w. specyficzny środek...

Bas - schodzi faktycznie nisko jak na monitory w tej cenie, górny zakres basu raczej delikatny, nie eksponowany, środkowy bas mocniej eksponowany, bas jest dopełniający - znowu napiszę - specyficzny...

No właśnie podsumowując - Castle Knight 2 mają swój wyjątkowy charakter brzmienia, który sprawdza się w pewnych gatunkach muzycznych całkiem przyzwoicie a w innych nie (czyli jak większość głośniczków w dostępnych dla zwykłych Kowalskich cenach). Mógłbym tu dokładnie wskazać w czym jest ok a w czym nie (oczywiście moim zdaniem!), jednak uważam, że każdy sam powinien sprawdzić te brzmienie, dlatego na tym zakończę ten krótki wywód zwykłego zjadacza chleba, nie audiofila czy innego "radiotelegrafisty"....

A i kolumny miał zaszczy napędzać NAD c 356 bee ( moim zdaniem gra on silnym dobrze rozciągniętym basem i mocną, wyraźną średnicą wysuniętą do przodu, góra wyraźna ale delikatna, nie eksponowana). Rzekłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to moje subiektywne wrażenia, no to jedziemy:

Góra - mocna! ale aksamitna, absolutnie nie ostra, nigdy nie świdruje uszu, całkiem szczegółowa - ale specyficzna...

Środek - barwa bardzo lekko ocieplona, powiedziałbym uniwersalna i zdecydowanie przyjemna,wokale jednak! bardzo delikatne, nie wychodzące do przodu, co dziwne bo przecież to kłóci się ze stereotypem wyspiarskiego grania... - znowu napiszę j.w. specyficzny środek...

Bas - schodzi faktycznie nisko jak na monitory w tej cenie, górny zakres basu raczej delikatny, nie eksponowany, środkowy bas mocniej eksponowany, bas jest dopełniający - znowu napiszę - specyficzny...

No właśnie podsumowując - Castle Knight 2 mają swój wyjątkowy charakter brzmienia, który sprawdza się w pewnych gatunkach muzycznych całkiem przyzwoicie a w innych nie (czyli jak większość głośniczków w dostępnych dla zwykłych Kowalskich cenach). Mógłbym tu dokładnie wskazać w czym jest ok a w czym nie (oczywiście moim zdaniem!), jednak uważam, że każdy sam powinien sprawdzić te brzmienie, dlatego na tym zakończę ten krótki wywód zwykłego zjadacza chleba, nie audiofila czy innego "radiotelegrafisty"....

A i kolumny miał zaszczy napędzać NAD c 356 bee ( moim zdaniem gra on silnym dobrze rozciągniętym basem i mocną, wyraźną średnicą wysuniętą do przodu, góra wyraźna ale delikatna, nie eksponowana). Rzekłem.

 

Kolejny wieczór odsłuchów Castle Knight 2 i mogę coś dodać, TO NAJLEPSZE KOLUMNY W SWOJEJ CENIE, WSZYSTKIE ZACHWYTY NAD NIMI NIE SĄ ANI TROCHĘ PRZESADZONE, po odsunięciu na odległość 50 cm od ścian, odwdzięczyły mi się przepiękną barwą. Pełnię swoich możliwości pokażą jednak dopiero w pokojach myślę minimum 15-16 m2. Alicia Keys słuchana na nich brzmi fantastycznie!!!. Polecam, koniecznie je sprawdźcie, bo warte są każdej wydanej na nie złotówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Więc będę musiał mieć na nie oko (ucho) jak podjadę do sklepu. Dzięki wielkie za wrzucenie kilku słów o nich ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Więc będę musiał mieć na nie oko (ucho) jak podjadę do sklepu. Dzięki wielkie za wrzucenie kilku słów o nich ;)

jak masz min. 15 metrów pokój to nawet się nie zastanawiaj, jak mniej już niekoniecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz min. 15 metrów pokój to nawet się nie zastanawiaj, jak mniej już niekoniecznie

Mam 25m2. Motam się teraz jak ryba na haczyku. Najbardziej podobają mi się Monitor Audio rx. ale stać mnie i wiem, że zadowalająco zagrają rx2 bo je słyszałem u znajomego, ale sam nie wiem czy jest sens patrzeć za rx6 i napiąć swój budżet bo może wcale lepiej nie zagrają niż rx2. A może zwrócić uwagę na starszą serię RS 6 może 8? Częściej muzyka będzie słuchana umiarkowanie cicho i średnio głośno tak, żeby nie wkurzać sąsiadów. Czy RS, RX 6, 8 muszą stać metr od ściany, żeby nie "zabasowały" mi pomieszczenia? Wystarczy zatkać bas reflex? Chciałbym mieć optymalny dźwięk w salonie słuchając i cicho i średnio głośno. Co najpierw kupić? Głośniki, czy wzmacniacz? Chyba założę nowy temat. Oby mnie nie zjedli, że skaczę z tematami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

We wtorek będą u mnie, prosto od dystrybutora, jeszcze pachnące orientalnymi Chinami hehe. Już nie mogę się doczekać. Także wtorek wieczorem myślę, że będę mógł coś skrobnąć. A na razie wypoczynek na świeżym powietrzu bo pogoda super. Teraz przydałby się jakiś niezły cedek, ale wszystko w swoim czasie.

Witam jak tam kolumny castle knight ? czy rzeczywiscie lepiej niz dali zensor 3 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.