Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Zensor 3 czy podołają na 25m2?


zbyszek232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W salonie odsłuchowym miałem przyjemność posłuchać DENON ceol N9+Dali ZENSOR 3 oraz do tego denona ZENSOR 5. Bardzo mi się spodobał ten zestaw. Chodzi o to, że niezbyt wiedziałem co do czego bo nie siedzę na codzień w temacie, ale chciałbym kupić coś domowego grającego przyzwoicie. Mam pokój 25m2. Czy Zensor 3 dadzą radę w tym pokoju? Z racji tego, że jest to nowa konstrukcja, większy głośnik średnio-niskotonowy i większy wysokotonowy to może podołają na takim metrażu? Dyskotek nie robię, techno dla sąsiadów nie puszczam, ale chciałbym posłuchać coś naprawdę fajnego z rytów gdzie będę mógł rozróżnić instrumenty, wokal.... Muzyki słucham różnej. Rzadziej dyskotekowej, ale czasem rok, blusa bym spróbował (nie znam utworów i wykonawców, ale poszukam na forum). Lubię też usłyszeć niski ton suba w tle np jak to słychać w muzyce filmowej np. z Gladiatora... Mogę w późniejszym czasie rozbudować zestaw o porządnego subwoofera, ale na razie portfel na to nie pozwala. Chyba, że dokupić tego denona z zenzor 5??? Może Marantz mcr-610? Czy różnice będą niewielkie, a Denon jest wystarczający i funkcjonalny? Planuję w marcu zakup tego sprzętu. Proszę o pomoc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zamiast stosować subwoofer, zdecydowanie sugerowałbym zakup większych kolumn, które bez problemu podołają nagłośnieniu Twojego salonu. Dali Zensor 3 nagłośnią 25m2, jednak będzie to niezbyt dynamiczne brzmienie bez podstawy basowej, dociążenia, dobrego wypełnienia szczególnie w dolnych rejestrach.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

217Lepiej kupić w tej cenie jakiegoś ampla DENONA np Denon AVR2106 lub innego ,zajrzyj na stronę (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i dali zensor 5 a potem można myśleć o subie. Na 25 m2 powinno się fajnie słuchać .http://audio.com.pl/testy/dali--zensor-5:1. Oczywiście ,że trzeba więcej kasy , ale o wiele większe zadowolenie ze słuchania. Może coś z 2-ręki, trzeba poszperać w necie lub potargować ze sprzedawcą w sklepie , przecież wszyscy wiemy,że niektórzy niebotycznie żyłują ceny aby dać upust. Zajrzyj na ceneo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podołają. Z subwooferem - tak.

Zgadzam się z kolega. Natomiast nie może być to jakiś potężny lodołamacz, Delikatny twardszy subik.

Albo podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim, za wszelką pomoc. Najchętniej kupiłbym Zensor 7 lub w ogóle B&W i do tego Amplituner, jednak budżet mam bardzo ograniczony i ten zestaw Denon ceol N9+Zensor 3 pasowałby cenowo jak trzeba. Jeśli mam gwarancję zadowolenia (biorąc pod uwagę podpowiedzi forumowiczów), że przy jego rozbudowaniu o subwoofer da rady nagłośnić w zadowalający sposób mój salon i naprawdę fajnie to zagra to pójdę w kierunku Zensor 3, a sub będzie za rok. Serce mnie boli bo nie stać mnie na wydanie większych pieniędzy choćby na Zensor 7 + ampli=7000zł (około), a używanego sprzętu też nie chcę bo fajnie kiedy jest już parę funkcjonalnych nowości w takim denonie jak CEOL N9. Miałem okazję kiedyś posłuchać droższych sprzętów i w pełni się z wami zgadzam, jednak będę usatysfakcjonowany, choć już ze 2 osoby to potwierdziło, że Zensor 3+sub wspólnie dadzą radę.

 

Do tej pory wolałem nie mieć nic niż miał by mi "grać" w domu jakiś plastik z supermarketu. Żona nie raz już mnie namawiała na cokolwiek, a ja mówiłem, że nie będę mógł nawet na to patrzeć, a co dopiero słuchać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensor 3 z subem będą grały dobrze, ale niestety bez suba może brakować dynamika.

Oczywiście wszystko zależy od pomieszczenia i preferencji, ale tak jak wszyscy pisali jest to trochę za mała kolumna pod to pomieszczenie.

 

Polecam przemyśleć ewentualnie Zensor 5. Grają gorzej od 7demki, ale lepiej od 5tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 20m2 zensory 3 dają spokojnie radę, nie wiem jak na większym metrażu. Mnie osobiście nie zgrywają się w ogóle z denonem, prędzej z onkyo lub marantzem, ale każdy ma swój gust :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. 5 lepiej od 3, ale gorzej od 7, a i tak pewnie nie dadzą basu tyle co 3 z subem? Jak 3 z subem zagrają super to jest to dla mnie do zaakceptowania i brzmieniowego i finansowego ;)

 

Poza tym chyba 5 bez suba zagrają gorzej niż 3 z subem...???

Może ktoś jakiś subik orientacyjnie polecić (zakup i tak za rok).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. 5 lepiej od 3, ale gorzej od 7, a i tak pewnie nie dadzą basu tyle co 3 z subem? Jak 3 z subem zagrają super to jest to dla mnie do zaakceptowania i brzmieniowego i finansowego ;)

 

Poza tym chyba 5 bez suba zagrają gorzej niż 3 z subem...???

Może ktoś jakiś subik orientacyjnie polecić (zakup i tak za rok).

Mam dali zensor 3 od miesiąca i miałem to połączone z denonem 720 ae i uczciwie odradzam Ci takie połączenie, czyli Zensory z Denonem. Jest jedno wielkie zamulenie, ze schowaną, średnicą, sopran to jedno si, si, si a bas brzydki, twardy ale to moje zdanie. Naprawdę przemyśl ten zakup jeszcze raz.

 

Mam dali zensor 3 od miesiąca i miałem to połączone z denonem 720 ae i uczciwie odradzam Ci takie połączenie, czyli Zensory z Denonem. Jest jedno wielkie zamulenie, ze schowaną, średnicą, sopran to jedno si, si, si a bas brzydki, twardy ale to moje zdanie. Naprawdę przemyśl ten zakup jeszcze raz.

Jak już chcesz te zensory 3 to chyba faktycznie z Onkyo byłoby ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładny zwrot i zaczyna się mętlik... Na odsłuchu miałem wrażenie, że gra to fajnie, ale nie porównywałem z głośnikami innych firm. Podoba mi się ten Denon za funkcjonalność i cenę i jak dla mnie grało to fajnie na odsłuchu, ale nie porównywałem z innymi głośnikami. Nie wiem co myśleć. Tego wszystkiego jest ogrom.

 

No to ładny zwrot i zaczyna się mętlik... Na odsłuchu miałem wrażenie, że gra to fajnie, ale nie porównywałem z głośnikami innych firm. Podoba mi się ten Denon za funkcjonalność i cenę i jak dla mnie grało to fajnie na odsłuchu, ale nie porównywałem z innymi głośnikami. Nie wiem co myśleć. Tego wszystkiego jest ogrom.

 

I przez to trochę zacząłem się powtarzać... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Zensory do Denona Ceol N9 to co? Nie chciałbym maglować tematu bez końca, ale wolę być pewny co biorę. Może niedługo umówię się na kolejny odsłuch. Zobaczę 3 z subem i 5 bez i z subem. Może jakieś inne głośniki?

 

Poza tym przeczytałem też na innym forum coś takiego:

Witam wszystkich, na starcie postaram się wyjść z szuflady icon_smile.gif

Nie chcę póki co zakładać nowego wątku, ponieważ scr55 trafił mniej więcej w to czego sam szukam (i słucham). Czekałem tylko na finał.

Grzebiąc w zasobach internetu koniec końców zrezygnowałem z nachalnie promowanych tu i ówdzie Pionieerów, HK czy Onkyo, a po lekturze tego forum - zrezygnowałem z rozwiązania łączącego wzmacniacz i radio, oraz trochę z bólem - łączącego wzmacniacz z DACiem.

Do brzegu.

Moimi faworytami, podobnie jak autora wątku, są Denon PMA-720AE z Dali Zensor 5 - taki zestaw słyszałem kiedyś w salonie i zrobił na mnie ogromne

wrażenie, mimo, że muzyka nie była moja. Drugi faworyt to wygrzebany przy okazji Rotel RA-10 lub 11 (bo jednak ten DAC...) z kolumnami... i tu wszedł scr55 i podpowiedział.

Mam dwa pytania:

1. scr55 - jeśli się nie mylę jesteś z Gdańska - gdzie słuchałeś tego Rotela?

2. Pytanie do wszystkich - czy wymienione przeze mnie rozwiązania sprawdzą się w pomieszczeniu ok 21m2 - scr55 szukał do minimalnie mniejszego.

scr55

8.01.2015, 15:31

vexed słuchałem w tophifi w Sopocie, mają świetne pomieszczenie odsłuchowe (nie żadna klitka czy schowek na szczotki icon_smile.gif) i dobra obsługa (zarezerwuj sobie godzinkę na odsłuch)

 

Co do Zensor 5 to usłyszałem opinię wczoraj, że owszem grają fajnie ale przy cichej muzyce (np wieczorem) mają problemy z jakością dźwięku (nie potiwerdzam, nie zaprzeczam bo nie testowałem w pomieszczeniu odsłuchowym). Krótko mówiąc trzeba lekko podkręcić żeby fajnie grały.

 

Trzymam kciuki za dobry wybór icon_smile.gif

jacek75

8.01.2015, 15:59

vexd, co do Denona720 z Dali 5, to jak dla mnie Denon mocno wspierał by je w dole pasma, dając mocnego kopa, bo 5 to nie są jakieś mocno energetyczne kolumny z pazurem. Zaś Dali 5 dodają denonowi nieco detalu w górze. To raczej powściągliwie, muzykalnie, delikatnie grające małe podłogówki do relaksu, niż ofensywnej muzyki . Oczywiście zastaw ciekawy i wart posłuchania. Charakternie w tych pieniążkach mógłby zagrać niewielkie elac 67.2, czy też kolumny Indiana line, a nie są drogie. Sprawdź też może MA bx5- choć tu byłoby bardziej energetycznie, efektownie i więcj góry względem kolumn Dali 5. Dużą skalą dźwięku zagrałby też ze wspomnianym mission mx4, QAcoustic 2050i. Jak już kolega wcześniej napisał należy posłuchać samemu, bo większość z nas ma własną skalę i subjektywne odczucia co do dźwięku. Dodatkowo zestwienie różnych sprzętów, czasem nieoczywistych, lub nawet banalnych, daje bardzo różne końcowe efekty.

 

Może to kwestia gustu...??? (DENON+Zensor) Jak słuchałem 3 to faktycznie wysokie tony było ładnie słychać, można było usłyszeć w tych głośnikach każdy instrument osobno grający (co mi się podobało), ale utwory były raczej spokojne i bez zbytniego basu. Głośnik w jaki zostały wyposażone jest z zensorów 7 więc sporawy...

I jeszcze jedna ważna dla mnie informacja... Mianowicie jest wsparcie od mojej żony. Sama wyszła z propozycją, że może faktycznie dołożyć do Zensor 5 i mieć dobry bas...

Podsumowując:

 

1. Biorąc pod uwagę funkcjonalność oraz wygląd to chciałbym, żeby ceol N9 został. Jest coś podobnego do tego (cenowo i pod względem funkcjonalności?) MARANTZ mcr-610 1000 zł droższy (czy warto?)

2. Jeżeli nie zensor to jaki zestaw głośników w podobnej cenie pod to podłączyć?

3. Jeżeli zostać przy Zensorach to a) 3+sub, b)5, c) 5+sub (opcja nie brana do tej pory pod uwagę) Oczywiście sub za rok.

 

Pokój ma 5,6m x 4,4m. Sprzęt będzie stał przy dłuższej ścianie (za nim są okna) skierowany przodem do drugiej dłuższej ściany (3,5m odległość słuchaczy od głośników).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jak mam swoje dali zensor 3 od 30.01.2015r. nówki, stan igła i najpierw miałem je podłączone z denonem pma 720 ae i było wszystko zamulone i ogólnie bez wnikania w szczegóły - syf nie dźwięk. Sprzedałem denona, mam Nad-a c 356bee i jest już lepiej, nie ma tego niemiłosiernego zamulenia i schowania średnicy, ale został brzydki bas dali zensor 3( twardy i nieprzyjemny, chociaż niektórzy lubią takie granie). Teraz chcę sprzedać zensory 3 za 1.200 zł czyli stracę na tym interesie bo kolumny stan igła ale co z tego skoro nie mogę słuchać tego ich brzydkiego basu. Proszę zastanów się jeszcze raz, nie sugeruj się czasem recenzjami zensorów 3 w What Hi Fi czy innych magazynach, bo te zensory nie są żadną, powtarzam żadną rewelacją i trzeba lubić ten specyficzny bas, który jest brzydki (i nie są wcale szczegółowe!!!!!!). Odradzam Ci je jak mogę, lecz Twoje pieniądze, Twoja decyzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po miesiącu nie zdążyły sie wygrzac co może diametralnie zmienić dźwięk ale nie musi... denon 720ae to tez nie tytan dźwięku, może kolumny uwypuklily tylko jego wady?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po miesiącu nie zdążyły sie wygrzac co może diametralnie zmienić dźwięk ale nie musi... denon 720ae to tez nie tytan dźwięku, może kolumny uwypuklily tylko jego wady?

Uważam, że ten denon z zensorami zawsze zagra całkowicie zamulonym pasmem! (niestety doświadczyłem tego osobiście). Zresztą, każdy kto miał taki zestaw u siebie w domu doskonale wie o czym piszę, to gra źle, bardzo źle. Mam nadzieję, że chociaż komuś tym wpisem oszczędzę rozczarowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 38 więc co w zamian Zensor 3? Tego Denona też nie brać pod uwagę? Fajnie, żeby wzmacniacz miał radio i był w miarę multimedialny. Może wi-fi...? Jeśli nie to trudno. Nic za wszelką cenę. Mogę podłączyć komp. i też będzie... Mam w domu też CD TECHNICS SL-PS 770D od nowości, ale chciałbym, żeby jak już kupię coś fajnego, to żeby było z jednej serii (chodzi też o wygląd) więc może go sprzedam. Co mogę mieć innego w tej cenie (4000zł), żeby zagrało na 25m2? Chodzi oczywiście o stereo? Mie jestem biegły w szukaniu na allegro i tego jest za dużo... Może starszy wzmacniacz + CD a głośniki jakieś nówki...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kurcze ja mogę Ci tylko powiedzieć o tym co ja miałem i jak u mnie to grało/nie grało, nie znam się dobrze na sprzęcie grającym. Tak naprawdę nawet nie chciało mi się słuchać tego zestawu czyli denon plus dali zensor 3, bo grało to dużo gorzej niż jakiś stary, chyba 20 letni amplituner Harmana i tanie magnaty mojego brata) sprzedałem wzmacniacz denona 720 ae i kupiłem Nad-a c 356 bee (w ślepo!!!, sugerując się tylko opiniami użytkowników), nowy kosztował mnie 2.200zł ale gdybym miał wybierać jeszcze raz kupiłbym go bez zastanowienia. Też doradzali mi go Panowie z tego forum i facet ze sklepu audio i faktycznie słuchanie tego Nad-a to prawdziwa przyjemność, bardzo, bardzo muzykalny wzmacniacz. To zdecydowanie najlepszy sprzęt av jaki udało mi się kiedykolwiek kupić, oby się nie zepsuł, bo trochę na forach ludzie się skarżyli ale wszystko potrafi się zepsuć. W każdym razie gra ślicznie i na razie oba kanały grają równo - a tu ponoć zdarzają się jakieś problemy (to podobno jakaś przypadłość Nad-ów, coś z montowanym w nim potencjometrem). Teraz sprzedaje zensory 3, które mam raptem miesiąc ( z Nad-em grają bardzo ładnie, ale mają specyficzny twardy bas, którego ja nie znoszę!) i kupuję monitorki Castle Knight 2. Te monitory Castle Knight 2 słuchałem raptem może 15-20 minut w salonie audio, grały z Pioneerem A70 i cedekiem pd50 i takiego wokalu to ja jeszcze w życiu z głośników nie słyszałem. Środek pasma był bardzo obszerny i śliczny a bas bardzo przyjemny, miękki. I tyle mogę Ci pomóc. Ja będę miał Nad-a z Castle Knight i chyba przy tym zestawieniu zostanę już do końca moich dni hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz podstawkowe to castle knight 2 mają rewelacyjnie opinie od ludzi ktorzy to słyszeli, ze względu na nieznaną markę są natomiast mniej odsprzedawalne od Dali. Jeśli Ci to nie przeszkadza to bierz, bas też ponoć lepszy niż u zensorow3, kolega wspomniał o wokalach czyli srednica też musi być piękna, zresztą brytyjska szkoła brzmienia to własnie podkreslona średnica, cena porównywalna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz podstawkowe to castle knight 2 mają rewelacyjnie opinie od ludzi ktorzy to słyszeli, ze względu na nieznaną markę są natomiast mniej odsprzedawalne od Dali. Jeśli Ci to nie przeszkadza to bierz, bas też ponoć lepszy niż u zensorow3, kolega wspomniał o wokalach czyli srednica też musi być piękna, zresztą brytyjska szkoła brzmienia to własnie podkreslona średnica, cena porównywalna

Nie koniecznie podstawkowe, ale jeśli dadzą radę w moich warunkach to ok. Budżet mogę wyłożyć do 4500zł, z tym że ok połowę tej kwoty wziąłbym w jakieś raty.

 

Chyba założę nowy temat na używany sprzęt... W tym miesiącu muszę coś wybrać bo już rok się zbieram, wezmę wszystkie za i przeciw i trzeba się zdecydować. Może jakiś wzmacniacz używany z cd i nowe głośniki bądź odwrotnie...

 

castle knight 2 cena całkiem przyzwoita. Nie mam gdzie tego na żywo zobaczyć. Mój znajomy kupił ostatnio używane MA 2 i ma to podłączone z marantzem jakimś. Muszę się do niego wybrać i posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie musisz to nie pchaj do takiego pomieszczenia podstawek. Od 15 m2 w górę nieduże podłogówki będą już dawały radę, tym bardziej w 25 m2.

Sam używam na 15 metrach Tannoye V4 i M3 i jest świetnie, tylko przyzwoicie je trzeba jakoś ustawić.

Budżet masz wysoki, ja bym wziął : używkę Denon PMA-1500R (ok. 1000-1300), odtwarzacz sieciowy nowy, może być też Denon (ok. 1000), zostaje ponad 2 tys., w sam raz na Tannoy DC6T, nawet nówki z UK są w tej cenie na Alle..., ale może lepiej wziąć lekko używane krajowe, tego już nie wiem. Ewentualnie Castle Knight 4 zapolować, niedawno poszło za 1800, prawdziwa okazja. Tych Castle ludzie nie znają i dość ciężko je sprzedać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zostawiasz Zensory to nie polecam ich w połączeniu z Onkyo. Dźwięk oczywiście lepszy niż w połączeniu z Denonem, bardziej analityczny, jasny, wysokie tony są niemal aksamitne zamiast syczących jak w Denku. Natomiast minusem jest moim zdaniem zbyt oziębłe brzmienie i dużo mniejszy wykop niż w przypadku denona 7xx. Zapomnij o słuchaniu winyli na tym :) Porównywane Onkyo to A-9555. W zasadzie zastanawiam się co by było pomiędzy tymi dwiema markami, brzmienie pośrednie, ciepłe ale również w miarę dokładne i nie natarczywe. Może coś z NAD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zostawiasz Zensory to nie polecam ich w połączeniu z Onkyo. Dźwięk oczywiście lepszy niż w połączeniu z Denonem, bardziej analityczny, jasny, wysokie tony są niemal aksamitne zamiast syczących jak w Denku. Natomiast minusem jest moim zdaniem zbyt oziębłe brzmienie i dużo mniejszy wykop niż w przypadku denona 7xx. Zapomnij o słuchaniu winyli na tym :) Porównywane Onkyo to A-9555. W zasadzie zastanawiam się co by było pomiędzy tymi dwiema markami, brzmienie pośrednie, ciepłe ale również w miarę dokładne i nie natarczywe. Może coś z NAD?

O to mogę Ci pomóc. Ja miałem przez tydzień z Nad-em c 356 bee i tak: góra bardzo ładna, delikatna, wokale piękne, mocne, wyraźne, pełne i ciepłe ale bas - kurde twardy chociaż i tak lepiej rozciągnięty jak z denonem pma 720 ae ale i tak dla mnie za twardy, zbity. Oczywiście całościowo to Nad zniszczył to coś zwane denonem pma 720 ae - fuj, nigdy więcej. Tylko przez twardy bas zensory 3 sprzedałem. Czekam na Castle Knight 2 i czuję, że to będzie to, czego szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Chętnie zobaczę na odsłuchu te Castle Knight 2 z NAD-em. A czy do tego NAD-a coś takiego by podpasowało:

Jutro może podjadę do kolegi zobaczyć jego zestaw Marantz po tuningu i do tego kupił MA-2 podstawkowe. Mówi, że gra to super. (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mogę Ci pomóc. Ja miałem przez tydzień z Nad-em c 356 bee i tak: góra bardzo ładna, delikatna, wokale piękne, mocne, wyraźne, pełne i ciepłe ale bas - kurde twardy chociaż i tak lepiej rozciągnięty jak z denonem pma 720 ae ale i tak dla mnie za twardy, zbity. Oczywiście całościowo to Nad zniszczył to coś zwane denonem pma 720 ae - fuj, nigdy więcej. Tylko przez twardy bas zensory 3 sprzedałem. Czekam na Castle Knight 2 i czuję, że to będzie to, czego szukam.

 

W takim razie czekam na relację jak ten NAD zagra z Castle Knight 2. Wykluczy się ewentualna przypadłość wzmacniacza w opisywanym przez Ciebie twardym, nieprzyjemnym basie. Chociaż koniec końców i tak najlepiej posłuchać na swoich kolumnach przed zakupem :) Masz do tego NAD-a podpięty moduł gramofonowy albo DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest ewentualny koszt naprawy potencjometru w NAD?

a co mu jest? Czasem wystarczy przeczyścić go kontaktem PR,

A czy do tego NAD-a coś takiego by podpasowało:

Tak Monitor audio zgrywa siez Nadem, choć będzie nie malo basu, jesli lubisz równowagę totalną to nie bardzo, jesli lubisz duża ilośc basu to ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.