Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Primare I30, wysokie tony


xedo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Formumowiczów!

 

Niedawno miałem okazję porównywać wzmacniacz Primare I30 ze swoim MF A3 na posiadanym systemie składającym się z:

- kolumny AVANCE Signature 3MkII

- CD ARCAM CD73T

- przewody głośnikowe Audioquest Typ6+

- przewody RCA QED Signature

- wzmacniacz Musical Fidelity A3

 

Miałem wrażenie jakby ze wzmacniaczem Primare było coś nie tak - miał bardzo wycofane wysokie tony, aż do tego stopnia, że głosy kobiece brzmiały wręcz nienaturalnie, jakby nosowo, a cały dźwięk brzmiał jakby spod koca.

Słuchałem tego wzmacniacza również w innej konfiguracji - z odtwarzaczem Primare I20 i kolumnami Monitor Audio. W tym zestawieniu bas był świetny, ale wysokie również jakby zbyt wycofane co powodowało wrażenie braku blasku instrumentów, talerz był bardzo słabo słyszalny, mało blaszany i matowy.

Sytuacja jest jednakowa w obu kanałach, a to dual mono więc nie sądzę, żeby oba jednocześnie uległy jednakowemu uszkodzeniu...

 

Chciałbym spytać użytkowników Primare I30 czy ten wzmacniacz w takich zestawieniach po prostu tak brzmi, czy może jest z nim coś nie tak?

 

A może po prostu przyzwyczaiłem się do eksponowania góry przez MF A3?

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I30 nie eksponuje wysokich.

OK, ale brzmienie sprawiało wrażenie matowego w całym zakresie średnio-wysokotonowym, a wysokie nie tyle były mało wyeksponowane co niemal w ogóle ich nie było...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio grają raczej żywą górą a i Primare jakiś blady na wysokich nie jest chyba więc jeśli w takim połączeniu też nie było blasku góry to być może coś z nim nie tak .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.