Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... to jest dziwne iż taki dobry produkt nie broni się sam i nie ma go w ofercie salonów AV aby można samemu naocznie porównać. ...

 

w moim juz jest :)

chcialem kupic to nie bylo, ale skoro klient chcial, to zaczeli wspolprace i nie wiem czy maja na stanie ale kupic juz u nich mozna (Katowice)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jaki jest gain tego ekranu?

nie zadawaj takich pytań bo to drażliwy temat :):):)

 

chcialem kupic to nie bylo, ale skoro klient chcial, to zaczeli wspolprace i nie wiem czy maja na stanie ale kupic juz u nich mozna (Katowice)

no wiesz - HTML wszystko przyjmie:) ale idź człowieku i niech ci wyświetlą obraz na nim i na zwykłym - stawiam orzechy.... ze owszem jest ale jak dasz zaliczkę to Ci sprowadzą tak to WSZYSTKO JEST :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań.

 

1. Czy ten ekran nie byłby za ciemny dla projektora jvc x35 z jasnością 1300 lumenów?

 

2. Jaki jest gain tego ekranu?

 

3. Czy lepiej się sprawdzi z Sonym hw 55 niż jvc x35?

 

watpie ze Ci ktos na to odpowie... moze tylko czesciowo.

ja mam sony hw55 i ms future 110" ogladam 2D w trybie lampy low 800lm i jest git,

ale do 3D zalacza sie tryb lampy high 1700lm i jest w sam raz (ciemniej balo by juz "za ciemno")

 

400lm roznicy (stalem przed tym samym wyborem)

 

no wiesz - HTML wszystko przyjmie:) ale idź człowieku i niech ci wyświetlą obraz na nim i na zwykłym - stawiam orzechy.... ze owszem jest ale jak dasz zaliczkę to Ci sprowadzą tak to WSZYSTKO JEST :)

 

na dobra sprawe to tez nic nie da.

Wielu ludzi juz pisalo (i mieli racje) ze tekie rzeczy jak projektor i ekrany trzeba testowac w pomieszczeniu docelowym.

W salonie AV maja sale kinowa a nie pokoj dzienny (oni nie beda mieli refleksow, bo niby od czego - od ciemnej kotary?

A ja bede mial - od bialego sufitu i jasnozoltych scian...

 

ja tam nikogo do niczego nie namawiam - niech kazdy sobie kupi co chce

ktos pyta o moje wrazenia to pisze (mi ludzie z forum pomogli, zwracajac moja uwage na rzeczy o ktorych sam nie pomyslalem, to i ja moge pomoc, na tyle ile umiem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobra sprawe to tez nic nie da.

Wielu ludzi juz pisalo (i mieli racje) ze tekie rzeczy jak projektor i ekrany trzeba testowac w pomieszczeniu docelowym.

W salonie AV maja sale kinowa a nie pokoj dzienny (oni nie beda mieli refleksow, bo niby od czego - od ciemnej kotary?

A ja bede mial - od bialego sufitu i jasnozoltych scian...

trochę masz racji ale trochę nie - co do warunków to fakt, ale lepiej tak porównać niż opierać się tylko na wpisach z forum tym bardziej że znając realia mogą to być wpisy marketingu szeptanego czy tam ukrytego (jakoś to się nazywa :) a tak to chociaż widzisz różnice pomiędzy ekranami (czy jest czy nie) a ze w innych niż Ty masz warunkach - no cóż lepiej tyle niż nic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę masz racji ale trochę nie - co do warunków to fakt, ale lepiej tak porównać niż opierać się tylko na wpisach z forum tym bardziej że znając realia mogą to być wpisy marketingu szeptanego czy tam ukrytego (jakoś to się nazywa :) a tak to chociaż widzisz różnice pomiędzy ekranami (czy jest czy nie) a ze w innych niż Ty masz warunkach - no cóż lepiej tyle niż nic

 

nie, no jasne - widziec samemu a poczytac na nacie to 2 rozne rzeczy to jak teoria i praktyka ;)

ale i w sklepach wychwalaja to na co maja nalepsze znizki (w "moim" tez) i zwroca Twoja uwage na te najlepsze rzeczy a te zle pomina... to dlatego te wszytskie filmiki samsungow lg itp na tv w salonach takie kolorowe (duzo zieleni... blekitu... podstawowe kolory, wiadomo) i spokojne (bo jak za duzo sie dzieje to just procesor nie wyrabia i wali artefakty...) nie bylo by juz tak ladnie a przeciez trzeba produkt pokazac z jak najlepszej strony...

 

ja tez chcial bym miec mozliosc sprowadzenia sobie jakiegos rozwijanego ekranu do domu i sprawdzeniu jaka jest roznica, ale nie mam, wiec mam tylko nadzieje ze bylo by gorzej (na scianie byla masakra)

czy taki rozwijanz ekran pod wzgledem mozliwosci znalazl by sie blizej sciany czy tego ms... nie wiem

a moze doplata do ms nie jest tego warta? tego tez nie wiem... (ja lubie jakosc i wiem ze sluchawki ktore dadza 80% dzwieku mozna kupic za 2zl a za kazdy kolejny % przeba zaplacic 2x poprzedniej i dlatego inne kosztuja 800zl a inne 3000zl...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuu, ale przy takim kolorze nie nie dziwota, że czerń hoho:) - jak tam reszta kolorków? Wiem że super, ale weście proszę kiedyś postawcie obok coś z normalnym gain (0,8-09) i pstryknijcie fote z jakiegoś ładnego kolorowego ujęcia w - tylko w m.i. ten sposób można tak naprawdę ocenić jak te ekrany się sprawują.

Jeśli to nie tajemnica (być może trzeba jakiś cyrograf podpisać:) ) napisz proszę hp13 ile kosztował cię ten ekran w tym rozmarze i czy dowiadywaleś się czy sprzedają też wieksze?

Ty jgx to jakiś otępiały jesteś.... przecież wrzucałem z 10 fotek z pracy tego ekranu w róznych warunakach wystarczy zajrzeć do tematu " nasze KD"... ale ty ciagle o marketingu szeptanym... kolorki na fotkach obejrzyj....uwazasz ze na takim ekranie czarny bedzie super a kolory przekłamane.... zachwycaj sie dalej swoja ścianką i mega kontrastem.... słów mi brakuje jak "cięzki" jesteś ..... i co do twojej "jaskini" to ci powiem ze najwięcej odbić masz od tej "białej" sciany na przeciwko ekranu.... i ty mówisz ze masz mega czarny kolor i kontrast... tak jak któryś z Kolegów wcześniej napisał nie wiesz co to mega kontrast i dobra czerń z proja a dlaczego? a dlatego że ta biała "sciana" ci to zabija...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty jednak lubisz ludzi obrażać ;-(

Nie lubie .....tylko ten zawodnik za wszelką cenę szuka we mnie naganiacza ( kto tu kogo obraża) i szuka dziury w całym....teraz pisze wrzućcie fotki z działania ekranu ...a fotki sa już dawno na forum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie .....tylko ten zawodnik za wszelką cenę szuka we mnie naganiacza i szuka dziury w całym....

nawet gdyby (choć chyba przesadzasz) to cię nie tłumaczy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czerń czernią, wiadomo, że jest bardzo ważna ale mnie ciekawi jak wygląda na tym ekranie BIEL. Czytałem, że szare ekrany mają to do siebie, że wzmacniają czerń ale nigdy nie uda się na nich odwzorować prawdziwej, czystej bieli i kolorów takich jak na białym ekranie.

 

Co o tym sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez chcial bym miec mozliosc sprowadzenia sobie jakiegos rozwijanego ekranu do domu i sprawdzeniu jaka jest roznica, ale nie mam, wiec mam tylko nadzieje ze bylo by gorzej (na scianie byla masakra)

czy taki rozwijanz ekran pod wzgledem mozliwosci znalazl by sie blizej sciany czy tego ms... nie wiem

a moze doplata do ms nie jest tego warta? tego tez nie wiem... (ja lubie jakosc i wiem ze sluchawki ktore dadza 80% dzwieku mozna kupic za 2zl a za kazdy kolejny % przeba zaplacic 2x poprzedniej i dlatego inne kosztuja 800zl a inne 3000zl...)

I sam widzisz ze obraz na scianie to masakra.. ale u jgx jest mega kontrast i czerń... kazdy ma inne wyczucie jakości.... chociaż u jgx na pewno bedzie troszkę lepiej na jego scianie niż na Twojej bo ma wiecej ciemnego otoczenia ale i tak sciana przeciwna odbija dużo swiatła i rozswietla pokój .... a jeśli nie wiesz czy ekran rozwijany bedzie jakościowo blizej MS czy Twojej sciany to sa filmiki poglądowe na youtube i w tym temacie...

 

Ok, czerń czernią, wiadomo, że jest bardzo ważna ale mnie ciekawi jak wygląda na tym ekranie BIEL. Czytałem, że szare ekrany mają to do siebie, że wzmacniają czerń ale nigdy nie uda się na nich odwzorować prawdziwej, czystej bieli i kolorów takich jak na białym ekranie.

 

Co o tym sądzicie?

Zajrzyj tutaj: chociaż nie ma tam za wiele białego.... i to tylko fotki...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a fotki sa już dawno na forum...

 

Widziałem te fotki. Większość jest z ciemnymi scenami i zamkniętą przesłoną obiektywu projektora o ile dobrze zrozumiałem (i doczytałem w teście) opis. Jedno foto było z tomem cruzem z jaśniejszą sceną. Ale scen prawdziwie jasnych, kolorowych nie uświadczyłem nigdzie.

 

Te filmiki z początku tematu były nagrywane chyba kubkiem od kawy więc trudno cokolwiek o jakości obrazu powiedzieć...

 

No i jak na 3 polskie fora o tematyce HDTV, które przewertowałem, fotki tylko od jednej osoby to trochę mało żeby zobaczyć jak ekran działa, w różnych warunkach/pomieszczeniach w różnych scenach. Jedynie natrafiłem na pochwalne peany kilku użytkowników z niskim stażem na forum... Nie to żebym sugerował naganiactwo ale na hdtvpolska już Was widzę pogonili za promowanie tego ekranu. Coś w tym chyba musi być... Sam już nie wiem.

 

Mniejsza z tym. Widzę, że temat przybiera formę kłótni, a konkretnych odpowiedzi na pytania zielonych w temacie użytkowników BRAK.

 

Jak rozumiem lekarstwem na całe zło jest jechać do producenta ekranu i oglądać go w jego warunkach lokalowych, na jego projektorze i na tej podstawie decydować, tylko kto ma na to czas...

 

To ja może poczekam jak stanieją Oledy i przejadę się do fabryki LG zobaczyć jak świecą, bo podobno składają je gdzieś w Polsce.

 

Kto by tam wolał przeczytać profesjonalny test...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez John-117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie pogonił tylko admini zachowali sie jak buractwo usuwajac niewygodny temat i nastepnie jak zrobił się szum to go przywrócili udajac że był tam cały czas.... nie bedę sie udzielał na forum z takimi zagrywkami.... nawet jaj nie mają zeby się przyznać ze temat usunęli i przywrócili.... przedszkole...

 

a co do ciemnych scen to chyba zazwyczaj wszyscy sa ciekawi jak czerń stoi w danym zestawie...

 

A co do forum hdtv czarnego to tam kalibrację robia przez telefon..... to jest dopiero cyrk.... :)

 

I widze ze sie dopiero narodziłeś -Tutaj- i moze nie wiesz że przy projektorach i ekranach to tylko osobiste seanse sa podstawowym kryterium wyboru a nie parametry na papierze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czerń czernią, wiadomo, że jest bardzo ważna ale mnie ciekawi jak wygląda na tym ekranie BIEL. Czytałem, że szare ekrany mają to do siebie, że wzmacniają czerń ale nigdy nie uda się na nich odwzorować prawdziwej, czystej bieli i kolorów takich jak na białym ekranie.

 

i właśnie o to mi chodziło pisząc to co tak wkurzyło Yodasa :) - a co do fotek to są ale ja pisałem żeby zrobić fotke dwoch powierzchni naraz czyli powiesić obok MS jakiś kawałek nawet zwykłego badziewiastego ekranu ale jaśniejszego (gain -08-09) i wtedy porównać oprócz czerni BIEL I KOLORY

co do ściany naprzeciwko ekranu to nie wiem o czym ogóle piszesz, ja nie mam białej ściany tylko szarą taką dość mocno, co najmniej kila tonów ciemniejszą niż ekran o kolorze H499 czyli takim

tikkurila_h499_zpsjjuqkoqv.gif

Yodas co do pomówień - słuchaj świat jest jaki jest, trzeba być wyczulonym. Jak ja widzę osobę która w sposób duuużo ponad standardowy zachwala jakąś rzecz którą kupił to taka osoba kojarzy mi się albo - jak to ująć żeby cię nie obrazić :) - z nadmierną skłonnością do wychwalania rzeczy które same posiadają i krytyki innych (czyli inaczej moje najlepsze i już!!! –co mnie osobiście doprowadza do małego szału :) ) albo z osobą która trudni się tym (ukrytą reklamą zawodowo) -nic na to nie poradzę, tak mam :). Ale tak jak pisałem - to są tylko moje odczucia, ja o nic Cię nie posądzam. Po prostu moim zdaniem powinieneś troszkę mniej udzielać się w zachwalaniu tego produktu, przecież każdy kto tu zagląda ma swój rozum i co najważniejsze oczy :). Co do czerni i kontrastu - może i masz racje, być może mój obraz to szare go...o, nie jestem kalibratorem mam tylko swoje oczy i jakieś tam nieduże doświadczenie w tych sprawach, grunt że dla mnie obraz jest bardzo dobry i to jest najważniejsze, miałem w domy i plazmę i mam dobry jak na lcd tv (nie edge led :) ) i mam porównanie tych wszystkich czerni i kolorów i wogóle obrazu i na tejn ścianie moim zdaniem mam bardzo dobry obraz :). Wstawie jutro fotki ale nie wiem czy aparatem uda mi się to dobrze pokazać. Tak czy owak do twojego obrazu na BANK nie mam startu - to wiem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jgx dlatego biały napisałem w cudzysłowie... :)

 

... co do reszty zgoda.....chociaż nie uwazem że moje to ach i och i najlepsze i nie trudnię się wiesz czym..... :)

 

Ale jak sam widzisz dla Kolegi Vonda ważne są parametry na papierku a nie osobiste porównanie.... I sam widzisz jak był przekonany ze wg calculator projector który bierze pod uwagę cyferki, jvc napedzi na luzie ekran o podstawie 315cm.... to pokazało co warte sa czesto parametry na papierze...

 

P.S. "Tak czy owak do twojego obrazu na BANK nie mam startu - to wiem:)" .... czyzby to był sarkazm.... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sam widzisz dla Kolegi Vonda ważne są parametry

no niby się mówi że parametry nie grają - ale z drugiej strony mamy XXI wiek - jak to jest możliwe ze ktoś robi zaawansowany technologicznie sprzęt (no bo skoro jest to taki dobry ekran to chyba taki jest a przynajmniej został zaprojektowany i stworzony przy pomocy zaawansowanych technologii) a nic nie można się dowiedzieć na temat szczegółów technicznych tego ekranu? Żeby go obejrzeć i przetestować trzeba udać się do producenta??? Nie wiem jak innym ale mnie od razu w takich sytuacjach zapala się czerwona lampka!! Zbyt dużo człowiek już widział w tym życiu:)

 

P.S. "Tak czy owak do twojego obrazu na BANK nie mam startu - to wiem:)" .... czyzby to był sarkazm.... :) ;)

trochę sarkazm trochę nie - nie jestem durniem i wiem że ekran na ścianie który kosztuje trochę własnej pracy i 60zł za litr farby może nie dorównać ekranowi za powiedzmy 6 koła czyli (dobrze liczę że 100 razy więcej :) ale nawet jeśli jest troszkę gorszy (jeszcze raz powtarzam - moim zdaniem wątpię) to czy jest to gra warta świeczki? Wiem ża niuanse sie płaci, jakość nie ma ceny itd. itp. ale jeśli ktoś musi na te 6 koła sporo się sprężać (kosztem czegoś) to powinien to wszystko dobrze rozważyć :) ale chcę przypomnieć - ja mówię nie o przypadkowej krzywej ścianie z żółtym czy tam innym przypadkowym kolorem tylko o dedykowanym, wygładzonym, wyrównanym (do ok. 3-4 mm. na długości 2,6 jaką mam) pomalowanym dobrą matową farbą o odpowiednim dla mojego proja kolorze!!! I tu np, wychodzi mała przewaga mojego budżetowego ekranu - jak pisałem powyżej w pierwotnie pomalowałem kolorek G499 z racji tego że mam jasny proj i jestem perfekcjonistą (a przynajmniej staram sie być:) i coś mi nie grało po prostu poprawiłem kolor na H499 - proszę spróbuj swój ekran za kila koła dopasować do swojego proja :). ja już kończę jedynie jutro wieczorem wstawie fotki z mojej projekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w dzisiejszych czasach trudno jest komuś zaufać ale tez nie mozemy patrzyć na wszystko ,że wszędzie chcą nas wydymać.... nie popadajmy w skrajności w skrajność...

... i chyba to dobrze swiadczy o Producencie ze zaprasza Nas do siebie na demonstrację i podchodzi do kazdego personalnie.... wiem że większość ma daleko ale czego się nie robi dla swojego hobby.... a parametry to tylko cyfry laikowi w temacie i tak nic one nie powiedzą....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w dzisiejszych czasach trudno jest komuś zaufać ale tez nie mozemy patrzyć na wszystko ,że wszędzie chcą nas wydymać.... nie popadajmy w skrajności w skrajność...

... i chyba to dobrze swiadczy o Producencie ze zaprasza Nas do siebie na demonstrację i podchodzi do kazdego personalnie.... wiem że większość ma daleko ale czego się nie robi dla swojego hobby.... a parametry to tylko cyfry laikowi w temacie i tak nic one nie powiedzą....

może i tak - ja wiem jedno (teraz to już naprawdę ostanie słowo z mojej strony :) - jak będę miał możliwość powiesić ten ekran obok "mojej ściany" i biel, kolorki i czerń będzie wyraźnie lepsza wtedy powiem - jest to rzecz warta 6 tyś PLN - zbieram kasę i kupuje!!! Dopóki nie będę miał takiej możliwości nigdy nie kupie w ciemno. Kropka

 

Nie moge się powstzrymać - kolega hp13 ma przecież taki sam ekran (troszke większy) - w takim razie jutro jego fotki powinny być też takie ładne jak twoje Yodas - czekam niecierpliwie tylko brdzo prosimy o nie rasowanie zdjęć :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak - ja wiem jedno (teraz to już naprawdę ostanie słowo z mojej strony :) - jak będę miał możliwość powiesić ten ekran obok "mojej ściany" i biel, kolorki i czerń będzie wyraźnie lepsza wtedy powiem - jest to rzecz warta 6 tyś PLN - zbieram kasę i kupuje!!! Dopóki nie będę miał takiej możliwości nigdy nie kupie w ciemno. Kropka

 

Nie moge się powstzrymać - kolega hp13 ma przecież taki sam ekran (troszke większy) - w takim razie jutro jego fotki powinny być też takie ładne jak twoje Yodas - czekam niecierpliwie tylko brdzo prosimy o nie rasowanie zdjęć :).

Oj nieładnie .....podejrzewasz mnie nawet o rasowanie zdjęć.... mogę Cię zapewnić że się mylisz....

..." Ładne fotki" to takze sarkazm..... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w planach nikomu niczego upiększać.

Porównanie mam tylko z gołą ścianą (goła ściana to masakra totalna)

może powinienem poczekać z 5-10 minut zanim projektor się rozgrzeje ale no cóż...

 

link do paczki RAR:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hasło do paczki RAR: MagicScreen110

298,62MB

 

paczka zawiera:

IMG_4990.JPG

IMG_4991.JPG

IMG_4992.JPG

IMG_4993.JPG

IMG_4996.JPG

IMG_4998.JPG

IMG_5001_przeswietlone.JPG

IMG_5005_troche_swiatla.JPG

IMG_5006_duzo_swiatla.JPG

MVI_4989-1.ReE.mkv

MVI_5004-1.ReE.mkv

 

MVI_4989-1.ReE.mkv info:

00:12: włączenie projektora tryb EKO ~800lm

01:15: zasłanianie okna

01:38: zamknięcie drzwi

04:10: lampa w trybie HIGH ~1400lm

04:33: lampa w trybie LOW ~800lm

04:58: światło 1

05:05: światło 1 + światło 2

 

jedyne co muszę dodać to to że wrażenie oglądania projekcji jest inne niż oglądanie tego filmiku.

Podczas projekcji jasnych scen oko szybko zwęża źrenice i czerń wbrew pozorom właśnie wtedy jest idealna (jak dla mnie) a w ciemnych scenach pewnie JVC-X500 byłby lepszy (bardziej czarny)

Proszę także wziąć pod uwagę iż projektor jak i ekran mam od około tygodnia. Może jeszcze nie wszystko jest tak poustawiane jak należy (wszelkie TIPS & TRICKS co do ustawień - mówię z góry że bardzo chętnie przetestuję)

 

za tv i w szafce z lewej są ledy i to jest światło 1

DSC_0183.JPG

 

a to jest światło 2

 

DSC_0204.JPG

 

z lewej strony (patrząc na ekran mam 3 wielkie okna, praktycznie 5% to ściana, 95% to okna)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pobrać ale wyskakuje mi "Parallel downloads are not permitted." ;/ Czy nie dałbyś rady podzielić tego pliku na paczki po 100 mb i wrzucić na inną stronę? np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jestem bardzo ciekawy jak to u Ciebie wygląda ale tym necie nie mogę pobrać :( aero2...

 

Albo chociaż samą paczkę z fotkami jeśli znajdziesz chwilę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez John-117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pobrać ale wyskakuje mi "Parallel downloads are not permitted." ;/ Czy nie dałbyś rady podzielić tego pliku na paczki po 100 mb i wrzucić na inną stronę? np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jestem bardzo ciekawy jak to u Ciebie wygląda ale tym necie nie mogę pobrać :( aero2...

 

Albo chociaż samą paczkę z fotkami jeśli znajdziesz chwilę.

 

podzielone na paczki po 100MB

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tylko tyle mogę zrobić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dobry człowieku :)

 

Teraz mi działa!

 

Poczekam aż się ściągnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez John-117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sam widzisz dla Kolegi Vonda ważne są parametry na papierku a nie osobiste porównanie.... I sam widzisz jak był przekonany ze wg calculator projector który bierze pod uwagę cyferki, jvc napedzi na luzie ekran o podstawie 315cm.... to pokazało co warte sa czesto parametry na papierze...

cały czas piszesz-sugerujesz, że parametry nie mają znaczenia, że liczy się wyłącznie własna opinia oparta na oglądnięciu / testowaniu danego produktu - jednocześnie autorytatywnie stwierdzasz, że jvc i ekran o podstawie 315cm nie ma prawa dać dobrego obrazu ... jak rozumiem widziałeś wyświetlany obraz z projektora Jvc Dla-X500 na ekranie o porównywalnych wymiarach i w dostosowanym pomieszczeniu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako producent postaram się Państwu odpowiedzieć na poszczególne pytania.

 

1. Co do jasności ekranu:

Ekran działa na zasadzie absorpcji a nie odbicia frontowego tak jak ma to miejsce w większości ekranów. Wiązka padająca na ekran w dużej części jest wygaszana we wewnątrz ekranu a nie w całości oddawana do pomieszczenia. Poprzez takie rozwiązanie obraz na ekranie wygląda jak by ekran świecił od środka. Dzięki temu o wile mniej światła z zewnątrz trafia do powłoki właściwej rozpraszającej. Jasność np. ekranu Future możemy porównać do jasności ekranu 0,8G. Jednak obraz na ekranie MS wygląda całkowicie inaczej.

2. Biel na ekranie:

Biel tak ja i czerń powinna posiadać swoją szczegółowość. Kiedy ma być super białą to taka jest, a kiedy ma mieć odcień szarości to właśnie taka jest. Biel z ekranu nie powinna nas razić jak czasami ma to miejsce przy białych ekranach i zbyt jasnych projektorach. Tracimy wtedy dużą szczegółowość właśnie w bieli.

3. Dlaczego zapraszamy na prezentację do siebie?:

Mamy odpowiednie warunki do prezentacji, ze średniej jakości projektorem oraz materiałem w większości HD z ogólnie dostępnej telewizji HDTV. To po to aby nie tylko prezentować świetnie nagrane dema na specjalnie skalibrowanym projektorze tak jak często widzimy w sklepach na różnych TV, a domu widzimy już rozczarowanie.

4. Dlaczego jeszcze nie ma w różnych sklepach naszego produktu?:

A to dlatego, że większość sklepów liczy na kosmiczne marże podobne to marż jakie dostają na zwykłe ekrany, na co nasza firma nie może sobie pozwolić. Ekrany wykonywane są z najlepszych materiałów jakie są dostępne na rynku więc ich cena też nie jest mała. Oczywiście możemy je zamienić na tańsze lecz nie zrobimy tego bo naszym celem jest jakość. Porównując cenę naszych ekranów do cen ekranów o podobnym działaniu konkurencji to i tak cena za taki ekran została dostosowana do możliwości rynku krajowego.

5. Czy ekran odporny jest na promieniowanie UV?:

Tak. Dajemy na powłokę projekcyjną 5 lat gwarancji w warunkach domowych oraz dwa lata gwarancji na warunki zewnętrzne.

 

Jeśli są jeszcze jakieś pytania, które pominąłem, chętnie odpowiem na wszystkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Yodas co do pomówień - słuchaj świat jest jaki jest, trzeba być wyczulonym. Jak ja widzę osobę która w sposób duuużo ponad standardowy zachwala jakąś rzecz którą kupił to taka osoba kojarzy mi się albo - jak to ująć żeby cię nie obrazić :) - z nadmierną skłonnością do wychwalania rzeczy które same posiadają i krytyki innych (czyli inaczej moje najlepsze i już!!! –co mnie osobiście doprowadza do małego szału :) ) albo z osobą która trudni się tym (ukrytą reklamą zawodowo) -nic na to nie poradzę, tak mam :).

Jeszcze bardziej jestem wyczulony na osoby, które danego towaru nie mają, ale mnóstwo energii, swojego czasu poświęcają na zdyskredytowanie jego wartości. I robią to nawet w sposób niewybredny. Od razu wyczuwam ,, ciepły dotyk'' konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas piszesz-sugerujesz, że parametry nie mają znaczenia, że liczy się wyłącznie własna opinia oparta na oglądnięciu / testowaniu danego produktu - jednocześnie autorytatywnie stwierdzasz, że jvc i ekran o podstawie 315cm nie ma prawa dać dobrego obrazu ... jak rozumiem widziałeś wyświetlany obraz z projektora Jvc Dla-X500 na ekranie o porównywalnych wymiarach i w dostosowanym pomieszczeniu ?

Widziałem jak swieca x35 i x55 ( jasność taka jak x500) i na ekranie powyzej 120 cali ( podstawa około 260cm) obraz był za ciemny i to w 2D ( przy 3D była kompletna ciemnica) i dla mnie i dla kolegi który własnie dokonywał wyboru proja w swojej dedykowanej salce a nie częsciowo zaadoptowanej .. finalnie powiesił hw55 bo ekran miał 130 lub 140 cali...

Vonda ja w przeciwieństwie do Innych wypowiadam się tylko w tematach w których moje ucho lub oko zaznało praktyki... Jestem typowym praktykiem ale o teorii w danym temacie też mam jakieś pojęcie... Ty jak widze jesteś całkowitym moim przeciwieństwem....

 

poza tym x500 po kalibracji straci na jasności i po kilkuset godzinach dalej bedzie tracił jasność..... fizyki zarówki nie zmienisz... i to dotyczy kazdego proja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2015 o 07:04, gość napisał:

Jeszcze bardziej jestem wyczulony na osoby, które danego towaru nie mają, ale mnóstwo energii, swojego czasu poświęcają na zdyskredytowanie jego wartości. I robią to nawet w sposób niewybredny. Od razu wyczuwam ,, ciepły dotyk'' konkurencji.

nie od dziś wiadomo że najlepszą obrona jest atak ? tym bardziej celny i udany - przyłapałeś mnie, jestem potentatem w produkcji ekranów projekcyjnych i dla zmyły oglądam na "białej ścianie" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego, że należysz do tych co nie mają a wiedzą najlepiej, i to co mają w domu uważają za najlepsze. Patrząc na zdjęcia Twojego pokoju i koloru ścian jakie tam występują, stawiając stwierdzenie jakie napisałeś, że masz świetną czerń oraz rewelacyjny kontrast stawiasz się na pierwszym miejscu laików, którzy coś tam liznęli o projekcji i obrazie. Fachowcy zalecają zaciemnienie pomieszczenia poprzez specjalną adaptację, stosują wysokiej klasy projektory, a tu proszę, poco te zabiegi i wydawanie ogromnej kasy na specjalne pokoje kinowe. Zwykły pokoik, farba za 40zł i mamy bajkę. To wywnioskowałem z Twoich zachwytów własnym obrazem. Więc ja wnioskuję, że albo masz bardzo minimalistyczne wymagania obrazowe albo klepiesz oby klepać bo o obrazie to wiedza mizerna.

 

A tak na marginesie aby porównywać dany produkt to trzeba, to zrobić odpowiednio a nie tak jak proponujesz, przyłożyć jeden do drugiego i zobaczyć, który jest lepszy. I to kolejny dowód, na to, że słabo znasz temat. Prawidłowy test dokonuje się na dwóch takich samych projektorach ustawionych odpowiednio każdy pod dany ekran, w tych samych warunkach projekcyjnych. Każdy ekran, ściana, czy prześcieradło będzie miało inne ustawienia projektora do uzyskania najlepszego obrazu.

 

Uważam więc za o wiele bardziej wiarygodne recenzje Panów, którzy posiadają dany produkt, widzą go na żywo oraz to co widziałem na Audioshow, co tylko potwierdzają wypowiedzi posiadaczy ekranów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako producent postaram się Państwu odpowiedzieć na poszczególne pytania.

 

Jeśli są jeszcze jakieś pytania, które pominąłem, chętnie odpowiem na wszystkie.

 

Pytania mam dwa standardowe, które przewijają się co jakiś czas a nie ma konkretnych odpowiedzi.

1. Jakie są orientacyjne ceny poszczególnych modeli i wielkości ekranów, niestety ale na maila brak odpowiedzi w tym temacie. Brakuje tej informacji na stronie.

2. Czy w najbliższym czasie będą większe ekrany, 130 lub 140 cali.

 

I jeszcze jedna kwestia odnośnie formatów ekrany, czy są możliwe inne wersje niż 16:9, np. 2,40:1 lub 2,06:1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.