Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

idzę kolego, że należysz do tych co nie mają a wiedzą najlepiej, i to co mają w domu uważają za najlepsze

 

nie jestem durniem i wiem że ekran na ścianie który kosztuje trochę własnej pracy i 60zł za litr farby może nie dorównać ekranowi za powiedzmy 6 koła czyli (dobrze liczę że 100 razy więcej

To że jestem sarkastyczny w tym temacie wynika z tego że dla mnie to jest dziwne iż taki dobry produkt nie broni się sam i nie ma go w ofercie salonów AV aby można samemu naocznie porównać. Ale mimo wszystko tak naprawdę to życzę użytkownikom tego ekranu aby wszystko co o nim piszą czy to zwykli userzy czy to marketingowcy było prawdą bo wtedy może i ja kiedyś bym taki zakupił

 

 

Patrząc na zdjęcia Twojego pokoju i koloru ścian jakie tam występują, stawiając stwierdzenie jakie napisałeś, że masz świetną czerń oraz rewelacyjny kontrast stawiasz się na pierwszym miejscu laików, którzy coś tam liznęli o projekcji i obrazie.

jak dla mnie i moich oczu są rewelacyjne - ale mogę Ci przyznać racje, dla takich guru wiedzy o obrazie i fachowców jak Ty być może jest to szara kupa nie warta męczenia wzroku. Ja tam widzę obraz ładny, kontrastowy i o dobrej czerni w porównaniu z plazmą i lcd jakie miałem. Nie upieram się tu możesz mieć racje.

 

 

Fachowcy zalecają zaciemnienie pomieszczenia poprzez specjalną adaptację, stosują wysokiej klasy projektory, a tu proszę, poco te zabiegi i wydawanie ogromnej kasy na specjalne pokoje kinowe.

gdzieś obok pisałeś że pieniądze nie grają..... ale ja nie o tym - nie wiem co ma piernik do wiatraka - nie insynuuj mi że twierdziłem gdzieś że zaadaptowany pokój nie będzie lepszy od zwykłego salonu jaki mam ja i większość userów - po prostu bredzisz coś o czym nigdy nie mówiłem. Napisałem tylko że w zwykłym salonie mam satysfakcjonujący mnie obraz - to wszystko. Jakbym miał dom i kase to na pewno zrobiłbym dedykowany salon AV

 

Zwykły pokoik, farba za 40zł i mamy bajkę. To wywnioskowałem z Twoich zachwytów własnym obrazem. Więc ja wnioskuję, że albo masz bardzo minimalistyczne wymagania obrazowe albo klepiesz oby klepać bo o obrazie to wiedza mizerna.

masz racje - może i mam minimalistyczne wymagania i mizerną wiedze - nie widze powodu abym nie był zadowolony z tego co oglądam podczas seansów filmowych z żonką :). Na szczęście jesteś Ty - fachowiec i znawca który uzmysłowi mi jak zajdzie potrzeba jak błądzę :)

Uważam więc za o wiele bardziej wiarygodne recenzje Panów, którzy posiadają dany produkt, widzą go na żywo oraz to co widziałem na Audioshow, co tylko potwierdzają wypowiedzi posiadaczy ekranów.

 

kolejny raz insynuujesz że ja coś recenzuje - ja nic nie recenzuje bo nie mam tego ekranu a tylko prubóje drążyć temat bo jestem fanem dobrego obrazu i jeśli rewelacyjna jakość tego ekranu by się w 100% potwierdziła napewno prędzej czy pózniej zawiśnie w moim "pokoiku" zastępując farbe za 40 zł :). Natomast sądzą po twoim wpisie:

 

Napisano przez Marek-stereo 27.02.2015 - 10:06

Jest to chyba najnormalniejszą rzeczą, że w nie jaskini batmana, zawsze będziemy widzieli ekran na ścianie. Nawet w totalnie czarnym pokoju przy średnio jasnych scenach widać ekran na ścianie. Tylko różnica jest zasadnicza, że przy tym ekranie pasy są bardzo ciemne a nie białe lub szare jak przy normalnych ekranach. Kolejna to kontrast i odwzorowanie kolorów. Dla mnie najważniejszą zaletą tego ekranu jest przestrzeń w obrazie i jego gładkość.

 

jesteś już zdeklarowanym fanem tego ekranu i masz z nim doskonałe i długie obeznanie - nie rozumiem tylko po co musisz obecnie kierować się jakimiś recenzjami czy to niby moimi czy kolegi Yodasa i hp13

 

Kończąc to śmiecenie chciałbym podziękować koledze hp13 za tak szybką reakcje z materiałem (świetna robota). Na fotkach i filmie trzeba przyznać że wygląda to dobrze, potwierdzają się fotki Yodasa szkoda że nie można porównać tak face tu face i pstryknąć coś wtedy. hp13 napisz może coś więcej na temat ekranu - ile wży i co przypomina materiał z którego jest wykonany tzn. czy to jest np. jakiś materiał naklejany na coś sztywnego czy raczej jakieś malowanie itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc to śmiecenie chciałbym podziękować koledze hp13 za tak szybką reakcje z materiałem (świetna robota). Na fotkach i filmie trzeba przyznać że wygląda to dobrze, potwierdzają się fotki Yodasa szkoda że nie można porównać tak face tu face i pstryknąć coś wtedy. hp13 napisz może coś więcej na temat ekranu - ile wży i co przypomina materiał z którego jest wykonany tzn. czy to jest np. jakiś materiał naklejany na coś sztywnego czy raczej jakieś malowanie itp

 

nie ma sprawy... po to sa fora.

Co masz na mysli piszac "face to face i pstryknac cos wtedy"?

Bo jesli chodz o dwa ekrany i jeden projektor to na pewno nie bylo by to takie proste.

Ja "kalibrowalem" projektor z tym ekranem w tych warunkach (nie jakims super sprzetem, pewnie niektorzy powiedza ze to nie jest kalibracja - mozliwe ze powinienem przynac im racje). Do kalibracji uzylem specjalnie do tego celu przygotowanej plyty BD ktora byla w zestawie z moim Blurayem oppo 95 (sa do tego specjalne okulary i opis kiedy na co zwracac uwage i jakimi opcjami nalezy korygowac przeklamania).

 

Ja nie planuje nikomu niczego sprzedawac ani wciskac (mozna powiedzec ze ja zaryzykowalem kupujac ten ekran, ale ja sie nie boje takiego ryzyka - nie chce pisac ze "mnie stac" ale... byla to kwota mieszczaca sie w przedziale "do zaryzykowania").

Nie moge tez powiedzec ze ekran jest lub nie jest wart swoich pieniedzy (efekt w porownaniu z moja gola sciana jest WOW)

Kazdy musi zdecydowac sam.

 

Bylem kiedys, dawno temu u kolesia ktory mi pokazywal swoje 5.1... mowil: posluchaj jak super, podglaszajac ampli, po 2 minutach stwierdzilem ze ma cos ostro zwalone bo nie slysze skad dochodz dzwiek, a okazalo sie ze mial podlaczony BD z ampli zwyklym kablem RCA (chinch - NIE COAXIALEM) i o dziwo dzwiek byl ale mono na wszystkich kanalach (dziwna rzecz). Podlaczyl coaxialem i na ampli zaswiecila sie niebieska dioda (sygnalizujaca prawdziwy dzwiek przestrzenny) i koles zbladl mowiac ze mial to tak podlaczone ponad pol roku i mu sie podobalo, ale teraz faktycznie jest super (ogolnie brak mu bylo slow - domyslasz sie chyba... glosno to moze i bylo ale przestrzen "ZERO")

Ja sam mialem monitory (kolumny podstawkowe) i suba i uwazalem ze muza gra jak trza, au z glupoty kiedys zabralem z wystawki (za darmo na ulicy w niemczech ludzie wystawiaja sprzed do wywalenia) stare podlogowe Yamahy i podlaczylem... i zbladlem... pol roku pozniej w moim pokoju zagoscily podlogowki Monitor Audio GX200, nowy ampli i potem reszta kolumn do kompletu (nie wiem czy warto bylo zmieniac surroundy ale poszedlem za ciosem). Teraz jest najsss, muza tez - czyste stereo bez suba (sub tylko do muzy w 5.1 i filmow)

 

Nie widzialem Twojego ekranu i mam male doswiadczenie w temacie ale czasem lepiej nie ogladac nic innego niz to co sie ma (jesli sie jest zadowolonym) bo czlowiek glupieje (slowa mojej 2giej polowki)

 

waga - ten co ja mam, a jest to 110" w 16:9 mysle ze okolo 10kg (ale wagi w reku nie mam, zawieszalismy we 2ch bo inaczej sie nie da, za duzy gabaryt - musze przyznac ze opcja montazu jest ciekawa. Przywieszasz 2 takie mocowania ze stalowa linka posrodku do sciany i na tej lince wisi ekran (on tez ma z tylu takie specjalne wieszaki ktore zachepiasz na ta linke - mozliwe pozniejsze wypoziomowanie, oczywiscie jak mocowania sa tez prosto przykrecone)

 

z czego to jest wykonane... chm... sam producent mowi ze to aluminiowa plyta (wierze, inaczej wazylo by to z 30kg)

na ktora naniesiona jest warstwa (na ktorej wyswietlany jest obraz) wyglada troche jakby pomalowane proszkowo na kolor 20% szarego (0% to biel, 100% to czern) powierzchnia jest matowa i "mikro porowata" - moim zdaniem ladnie to sie prezentuje. Na okolo jest aluminiowa ramka ktora dodaje calosci finezji (oczywiscie trzeba tak ustawic projektor zeby obraz na ta ramke sie nie dostal, gdzy w owym miejscu obraz (1 lub 2 rzedy pixeli) jest bardzo jasny i to denerwuje. Kazdy dobry projektor ma mozliwosc takiej regulacji, wiec bez obaw (moj sony hw55 niestety manualna i nie da sie tak do co milimetra, wiec odcialem po kilka rzedow pixeli zeby miec obraz "idelanie" dopasowany do ekranu - tzw blanking)

 

jak moge jeszcze jakos pomoc to prosze o info "jak?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hp13 dzięki za opis, co i jak - myślę że bardzo dużo pomogłeś ludziom którzy są zainteresowani. Jeśli chodzi o porównanie to tak - chodziło mi o powieszenie w połowie MS jakiegoś innego ekranu i porównanie wtedy jaka jest różnica. Wiadomo - regulacja pod konkretny ekran itd. ale jakieś pojęcie (bardzo konkretne) by to dało. Widać że jesteś fanem i zapaleńcem (w dobrym tego słowa znaczeniu :)) AV i z pewnością jak będziesz miał okazje to przeprowadzisz taki test - tak myślę:). Jakby co to koniecznie opisz wrażenia.

Na koniec wypada Ci i innym użytkownikom życzyć jak najwięcej radochy z oglądania, bo o to w tym wszystkim przecież chodzi. Ja swoje foty postaram się wrzucić dziś wieczorem jeśli tylko dam rade swoim aparatem coś sensownego zrobić.

pozdro 4lll

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy, jak już pisałem - po to są fora

dla dociekliwych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (mam nadzieję że link działa)

 

jedyne co chcę jeszcze zrobić to dodać ciemną ramkę dookoła ekranu (będzie odstawała na boki tylko po 4cm i wystawała do przodu na 6cm a nad tą ramką kasetę z rozwijanym obrazem zasłaniającym ekran gdy nie jest używany. Plan jest taki że obraz będzie przylegał do (wystającej na 6cm od ściany) ramki, dzięki temu ekran będzie "bezpiecznie schowany" pod obrazem. Jak zrobię to się pochwalę, ale nie będzie to prędko bo obrazek ma dojść za (najprędzej) 3tygodnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jedyne co chcę jeszcze zrobić to dodać ciemną ramkę dookoła ekranu (będzie odstawała na boki tylko po 4cm i wystawała do przodu na 6cm a nad tą ramką kasetę z rozwijanym obrazem zasłaniającym ekran gdy nie jest używany. Plan jest taki że obraz będzie przylegał do (wystającej na 6cm od ściany) ramki, dzięki temu ekran będzie "bezpiecznie schowany" pod obrazem. Jak zrobię to się pochwalę, ale nie będzie to prędko bo obrazek ma dojść za (najprędzej) 3tygodnie...

ale te ramki czarne chcesz zrobić po to żeby polepszyć obraz czyli będą spełniać role klasycznych borderów w ekranie czy aby umożliwić technicznie zamontowanie rolety maskującej ekran? Bo jeśli to pierwsze to zdania na temat roli jaką spełniają kruczo czarne bordery w sąsiedztwie już nie tak czarnych pasów z projekcji np. 2.40:1 są podzielone. niektórzy mówią że działają korzystnie bo poprawiają kontrast (tzn. dają oku takie złudzenie) ale niektórych drażni różnica pomiędzy 100% czernią borderów a pasami z projekcji które już takie czarne nigdy nie są lub są wręcz szare w zależności kto na czym i w jakich warunkach ogląda. Też przymierzałem sie aby domalować bordery ale do było zanim zacząłem oglądać z proja - jak już zobaczyłem o co w tym wszystkim chodzi doszedłem do wniosku że są dla mnie zbędne z w.w powodów. Ale skoro na MS pasy wyświetlane są tak czarne jak zapewnia Yodas (ty chyba na ten konkretny temat się nie wypowiadałeś chyba że coś przegapiłem) to z tym ekranem bordery bedą się dobrze komponować. najlepiej zrób próbę na jakiejś prowizorce :).

hp13 mam pytanie - w swoich porównaniu wyświetlania pomiędzy ścianą a ekranem wyraziłeś się WOW - czy te próby zanim zakupiłeś ekran były na tej żółtej ścianie z tynkiem "marmurek" którą widać na ostatnich zdjęciach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jgx pasy na MS są na tyle czarne że ja osobiście wogóle nie zwracam uwagi na nie czy to przy jasnej czy przy ciemnej scenie.... a zwracałem na te pasy uwagę i mnie mocno drażniły u znajomego jak chodziłem do niego na seansik i browar..... pokój ma częściowo zaadoptowany i ekran zwijany od adeo a proj identyczny jak mój... u niego przy jasnej scenie pasy po prostu stawały się dużo jaśniejsze w wyniku odbić od ścian....

Jak już kiedyś pisałem przy MS Future nie ma tego problemu a jeżeli istnieje to w stopniu minimalnym mnie całkowicie nie przeszkadzającym...a zaznaczam salon mam wogóle nieprzystosowany do projekcji......

 

Hp chce zrobić te bordery z innego powodu. Chyba ...ponieważ ma jaśniutką ścianę na której wisi ekran to ma widoczną poświatę od końcówki projekcji , tej bez obrazu....i bordery chce zrobić żeby to zgasić.... ja mam ciemno pomarańczową ścianę za ekranem i mnie to nie przeszkadza bo ona skutecznie to gasi... sprawa napewno tyczy się b.ciemnych scen bo przy jasnych tego wogóle nie widać.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hp chce zrobić te bordery z innego powodu. Chyba ...ponieważ ma jaśniutką ścianę na której wisi ekran to ma widoczną poświatę od końcówki projekcji , tej bez obrazu....i bordery chce zrobić żeby to zgasić.... ja mam ciemno pomarańczową ścianę za ekranem i mnie to nie przeszkadza bo ona skutecznie to gasi... sprawa napewno tyczy się b.ciemnych scen bo przy jasnych tego wogóle nie widać.....

o tym samym pomyślałem (intencje hp13) już po napisaniu posta - moim zdaniem lepiej by zrobił gdyby zmienił kolor ściany za ekranem na ciemnieszy, dopasowany kolorystycznie do reszty pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak uważam. ...ale Hp chce jeszcze ukryć ekran za rozwijanym obrazem..... ja u siebie w żadnym wypadku bym tego nie zrobił bo wg mnie MS F wygląda bardzo ciekawie i nowocześnie i w niczym nie przypomina wyglądem innych ekranów ramowych.... ale oczywiście gusta są różne....i bardzo dobrze..... :) ;)

A poza tym dodatkowo u mnie srebrna delikatna ramka ekranu dobrze zgrywa się z srebrnymi obwódkami maskownic od głośników i suba 5.1 a także z srebrnymi wstawkami w komodzie na której stoi centralny i ampli....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja muszę przyznać , ten ekran wydaje się być naprawdę ciekawym rozwiązaniem , niestety u mnie ramowy ekran odpada , moja 7 letni suprema daje rade ale już powoli czas na zmianę .Ten ekran byłby idealny ale ......

I teraz pytanie do producenta magic screen : czy są jakiekolwiek szanse na zwijany ekran 92-100"? jeśli tak to jestem sprzedany :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ramki czarne chcesz zrobić po to żeby polepszyć obraz czyli będą spełniać role klasycznych borderów w ekranie czy aby umożliwić technicznie zamontowanie rolety maskującej ekran? Bo jeśli to pierwsze to zdania na temat roli jaką spełniają kruczo czarne bordery w sąsiedztwie już nie tak czarnych pasów z projekcji np. 2.40:1 są podzielone. niektórzy mówią że działają korzystnie bo poprawiają kontrast (tzn. dają oku takie złudzenie) ale niektórych drażni różnica pomiędzy 100% czernią borderów a pasami z projekcji które już takie czarne nigdy nie są lub są wręcz szare w zależności kto na czym i w jakich warunkach ogląda.

 

a wiec to jest tak jak napisal Yodas :)

 

Hp chce zrobić te bordery z innego powodu. Chyba ...ponieważ ma jaśniutką ścianę na której wisi ekran to ma widoczną poświatę od końcówki projekcji , tej bez obrazu....i bordery chce zrobić żeby to zgasić....

 

ale ramka ta bedzie tez spelniala role prowadnic do obrazu (i wygaszenia tej poswiaty - 4cm powinny styknac) - wiesz Yodas... mi sie on (ten ekran) tez podoba, ale ja nie mieszkam sam i musze sie liczc ze zdaniem "mojej" w koncu mieszkamy razem :) Ja "te rzeczy" przerabiam co jakis czas... najpierw jest obawa ze "ojej jak to bedzie wygladac... przeciez jest tak ladnie" a potem... "chm... no nie jest zle, ale jak by tu jeszcze byl..." i teraz ostatnim slowem byl "obraz" to bylo by fajniej... a ja tam chetnie ide na kompromisy o ile nie koliduja z glownym zalozeniem - chce obraz, bedzie obraz a przy okazji zrobie sobie ta ramke "wygasazjaca-prowadzaca" (SORRY za brak polskich znakow)

 

a co do zmiany koloru scian... no nie wiem jaka reakcja byla by na to... i chyba nie chce wiedziec... (moze faktycznie przetestuje najpierw jak to bedzie (lepiej/gorzej) zanim zamontuje to na stale, ale wyboru w sumie za bardzo nie mam, bo obraz musi miec jakies oparcie.

 

hp13 mam pytanie - w swoich porównaniu wyświetlania pomiędzy ścianą a ekranem wyraziłeś się WOW - czy te próby zanim zakupiłeś ekran były na tej żółtej ścianie z tynkiem "marmurek" którą widać na ostatnich zdjęciach?

 

no i tutaj odpowiedz jest twierdzaca (tak) to jest tzw. raufaza (czy jak to tam zwal - to taka tapeta chyba z wiorami drewna w sobie) pomalowana na jasny zolty (niestety nie mam porownania z niczym innym) a efekt WOW to nie roznica w jakosci obrazu (bo ta wiadomo ze byla kolosalna) ale ze w pokoju nie ma nagle takiej dyskoteki - pokazu swiatel. Owszem odbicia od MS tez sa ale jak juz pisalem - gola sciana = odbicia na 4m, ms - odbicia na 0,5m i do tego jakies takie ciemniejsze, przytlumione

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią podsyłam kilka zdjęć zrobionych wczoraj na szybko. Z racji meczu nie miałem czasu aby się do tego jakoś przygotować - porostu wrzuciłem film na ekran wziąłem starą alfe 200 i racji tego że jestem noga z fotografii ustawiłem na automat i zacząłem pstrykać więc zdjęcia są niestety jakie są . Po pierwszym zdjęciu na podglądzie wydawało mi się że jakieś taki mało nasycone kolorystycznie i przestawiłem w aparacie coś chyba to był balans bieli) i okazało się że niepotrzebnie bo następne zdjęcia są jakby przekolorowane troszkę, w rzeczywistości tak nie jest, raczej to pierwsze zdjęcie oddaje wiernie barwy. No i najważniejsze - ostrość. To wszystko były długie czasy naświetlania i niestety dziś dopiero widzę jak nie ostro powychodziło - niestety nie mam statywu jest tu trochę lipa. Postaram się pożyczyć jakiś statyw, odpowiednio przygotować się jeśli chodzi o aparat :) i może jeszcze coś kiedyś wrzucę. Proszę kolegów o opinie jak oceniacie ten obraz czy już mam szukać ekranu czy może być :). Przypomnę że wielkość ekranu to 119"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje - może i mam minimalistyczne wymagania i mizerną wiedze - nie widze powodu abym nie był zadowolony z tego co oglądam podczas seansów filmowych z żonką :)

 

Jeśli masz takie wymagania to nie wciskaj ludziom, że poco komu ekran taki czy owaki jak na ścianie jest rewelacja. Nie mamy o czym dyskutować bo widzę, że Tobie nie da się pewnych rzeczy przetłumaczyć. Ja nie jestem, żadnym znawcą tylko kieruję się tym co już widziałem w nie jednej domowej salce kinowej, w zwykłym salonie i jakie są to różnice w obrazie.

Tak pieniądze nie grają i to twierdzę od zawsze i dalej tak będę twierdził... Zanim wydamy kupę kasy na sprzęt to warto jeszcze zaczerpnąć wiedzy u kogoś kto ma pojęcie i doświadczenie, ale nie forumowe tylko praktyczne . Nie raz spotkałem się z tym, że klient wie lepiej, naczytał się testów, poklikał na forum i jest obeznany na maksa... Nie słucha co się mu mówi, On wie lepiej a potem jest płacz i lament, że nie gra...

 

Kolego zdjęcia nic nie dają... Na Allegro wszystkie samochody na zdjęciach wyglądają rewelacyjnie...

 

Zobacz różnicę faktycznej jakości obrazu ściana vs ekran projektor Benq W1070.

 

Ściana:

 

Ekran:

 

Dla mnie jest po temacie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek-stereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoich zdjeciach obraz wyglada (na moje oko) dobrze, szkoda ze nie widac scian i moze kawalka sufitu (mniejsza ogniskowa ~18mm i fotki z pozycji ogladajacego bylyby jeszcze interesujace) co sie dzieje jak zapalisz lekkie swiatlo. Pozatym jesli nic Cie nie denerwuje (zadne rozblyski itp) to ciesz sie projekcja i nie zawracaj sobie glowy zmianami ekranu (zawsze bedzie cos lepszego i zawsze ktos doszuka sie problemow nawet juz w tym lepszym wariancie, a to przeciez jest dla Ciebie).

 

Ja mam "tak a nie inaczej" i napewno znalazlo by sie wielu ktorz zmieszali by moje kino z blotem.

Zawsze znajdzie sie ktos kto ma lepiej - ale za jaka cene - jeden wydal na kino 5000 inny 50.000 a trzeci 150.000

nie da sie konkurowac ze wszystkimi we wszystkim.

 

pozdrowionka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zdjęcia nic nie dają... Na Allegro wszystkie samochody na zdjęciach wyglądają rewelacyjnie...

wiem wiem, tylko opinia takiego fachchchchowca się liczy kolego....:)

Jeśli masz takie wymagania to nie wciskaj ludziom, że poco komu ekran taki czy owaki jak na ścianie jest rewelacja

znowu mijasz się z prawdą - to Ty wciskasz mi kit że ja tak twierdze. a tymczasem ja mówię że każdy sam musi zdecydować czy zrobić ekran za 100zł czy kupić za 5 czy 6 koła

 

Nie mamy o czym dyskutować bo widzę, że Tobie nie da się pewnych rzeczy przetłumaczyć.

megalomania i bufonada - ale masz racje w jednym - nie mamy o czym dyskutować :):):)

Zanim wydamy kupę kasy na sprzęt to warto jeszcze zaczerpnąć wiedzy u kogoś kto ma pojęcie i doświadczenie, ale nie forumowe tylko praktyczne . Nie raz spotkałem się z tym, że klient wie lepiej, naczytał się testów, poklikał na forum i jest obeznany na maksa... Nie słucha co się mu mówi, On wie lepiej a potem jest płacz i lament, że nie gra...

 

i do tego sfrustrowany przedstawiciel z branży :):):). prosze nie odpowiadaj mi już bo ja wyłączam się z dyskusji z Tobą.

 

na Twoich zdjeciach obraz wyglada (na moje oko) dobrze, szkoda ze nie widac scian i moze kawalka sufitu (mniejsza ogniskowa ~18mm i fotki z pozycji ogladajacego bylyby jeszcze interesujace) co sie dzieje jak zapalisz lekkie swiatlo.

to są fotki z miejsca oglądania, aby zrobić szerzej musze założyć inny obiektyw bo dziś widzę że była jakaś stara minolta 28-85 ale tak jak mówię musze to trochę ogarnąć i coś się jeszcze pstryknie :). Na razie kończe temat ekranu bo trzeba coś pooglądać w końcu :)

pozdro 4all

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład... ściana vs ekran...

 

Ściana:

 

Ekran:

 

Pozdrawiam...

 

wiem wiem, tylko opinia takiego fachchchchowca się liczy kolego....:)

znowu mijasz się z prawdą - to Ty wciskasz mi kit że ja tak twierdze. a tymczasem ja mówię że każdy sam musi zdecydować czy zrobić ekran za 100zł czy kupić za 5 czy 6 koła

 

 

megalomania i bufonada - ale masz racje w jednym - nie mamy o czym dyskutować :):):)

 

i do tego sfrustrowany przedstawiciel z branży :):):). prosze nie odpowiadaj mi już bo ja wyłączam się z dyskusji z Tobą.

 

 

to są fotki z miejsca oglądania, aby zrobić szerzej musze założyć inny obiektyw bo dziś widzę że była jakaś stara minolta 28-85 ale tak jak mówię musze to trochę ogarnąć i coś się jeszcze pstryknie :). Na razie kończe temat ekranu bo trzeba coś pooglądać w końcu :)

pozdro 4all

 

To moje hobby... dla Twojej świadomości...

Jeśli nie jesteś zainteresowany, żadnym ekran to po co piszesz w tym wątku? Masz ścianę to się ciesz i oglądaj na niej... Po co się wypowiadać w temacie? Lubisz sobie poklikać czy masz dużo wolnego czasu i to też takie hobby...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktos wczesniej napisał: zawsze były, sa i beda lepsze wybory...

Jak dla mnie pytanie podstawowe: jak jest skalibrowany BenQ na zajawkach z netu a tych firmowych Magic'a? To na pewno nie te same projki prawda? A kalibracja i odpowiednie ustawienie pod ekran mozna sporo poprawic,prawda? Poza tym ciezko raczej porównywać ekran biały z gain min. 1 i wiecej z szara powłoka Magic'a, bo chyba taka jest, nie jestem pewien?

 

Uwazam takie porównania za bezsensowne. Należy kierować sie własnymi potrzebami i jakie ma sie warunki.

A pisanie ze jvc to ciemnica w projekcji porównujac z sony 55 to juz skrajna przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy kierować sie własnymi potrzebami i jakie ma sie warunki.

 

Oczywiście masz pełną rację. Tylko poco udzielać się w temacie, w którym nie ma się nic do powiedzenia bo się czegoś nie widziało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisanie ze jvc to ciemnica w projekcji porównujac z sony 55 to juz skrajna przesada

 

no racja, juz w sklepie sugerowali mi ze jak kupie JVC to do niego musze kupic ekran o odpowiedniej do niego jasnosci i bedzie dobrze a jak chce ciemniejszy ekran to musze kupic jasniejszy projektor - pozamiatane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pytanie podstawowe: jak jest skalibrowany BenQ na zajawkach z netu a tych firmowych Magic'a? To na pewno nie te same projki prawda? A kalibracja i odpowiednie ustawienie pod ekran mozna sporo poprawic,prawda? Poza tym ciezko raczej porównywać ekran biały z gain min. 1 i wiecej z szara powłoka Magic'a, bo chyba taka jest, nie jestem pewien?

 

Uwazam takie porównania za bezsensowne.

oczywiście, przecież to porównanie jest bez sensu - ktoś chce porównać pokazując dwa przypadkowe (tzn jedno :):):) ) filmy z zupełnie innych nastawów proja, filmowane zupełnie innymi kamerami, zupełnie inne żródła, w zupełnie innych warunkach!!! Paranoja!!! Jedyny wiarygodnym porównaniem było by taj jak ja proponuje - te same pomieszczenie, ta sama kamera i na zmian po ew. małej korekcie ustawień pod ekran czy ścianę. A najlepiej wypośrodkowane ustawienia i jak to nazywam "face tu face" :) no ale fachowcy szczególnie z branży to wiedzą najlepiej (co się opłaca) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmy z zupełnie innych nastawów proja, filmowane zupełnie innymi kamerami, zupełnie inne żródła, w zupełnie innych warunkach!!! Paranoja!!!

 

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że ustawienia projektora są różne? Wiesz to na pewno czy tylko kolejne domysły jak poprzednio? Ja tego nie wiem więc się nie wypowiadam, a Ty wiesz... Warunki bardzo podobne. Jane pomieszczenie gdzie na dodatek w filmie z ekranem świecą się lampki czyli rozświetlają dodatkowo pomieszczenie. Żadna kamera nie zrobi super jakości obrazu z badziewnego obrazu.

 

Kolejny raz sobie przeczysz. Chcesz aby ludzie wrzucili fotki z własnej projekcji do porównania, a potem piszesz, że filmy kręcone innymi kamerami. Uważasz, że każdy ma taki sam aparat jak Ty i te same warunki pokojowe jak u Ciebie? O projektorze i źródle już nie wspomnę... To jest dopiero Paranoja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie pisać do ciebie ale.. - czy ja gdzieś robiłem porównanie tych zdjęć??? Każdy zdrowo myślący człowiek wie że fotki są tylko po to aby POGLĄDWO zobaczyć jak to wygląda u danego usera a nie do bezpośredniego porównania, wiec proszę nie ośmieszaj się już ciągle próbując coś mi insynuować...A co do ustwień projektora to twierdze tak na takiej podstawie jak Ty że są takie same :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2015 o 11:26, gość napisał:

jgx

Po raz ostatni zwracam Ci uwagę na niestosowność Twoich wpisów.

Jeszcze raz kogoś tutaj obrazisz, to sie pożegnamy.

no tak, wszystkie posty do mnie są stosowne tylko moje nie, mógłbyś być bardziej obiektywny - no cóż urażonych przepraszam i sam się żegnam. Kropka

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zdrowo myślący człowiek wie że

 

Aby uzyskać odpowiednią jakość w projekcji trzeba odpowiednio przystosować pomieszczenie do projekcji lub szukać odpowiedniej alternatywy w postaci ekranu, który jest stworzony do pracy w nie zaciemnionym pomieszczeniu np:.. BlackScreen firmy SI, DNP Blade lub MS Future.

 

Pozdrawiam. Od jutra mam urlop, więc już nie poklikamy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek-stereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2015 o 11:26, gość napisał:

jgx

Po raz ostatni zwracam Ci uwagę na niestosowność Twoich wpisów.

Jeszcze raz kogoś tutaj obrazisz, to sie pożegnamy.

 

tak z ciekawości - co masz na myśli ? jgx (zwłaszcza w ostatnich postach) wyraża swoją opinię, w porównaniu do niektórych innych występujących na tym forum wręcz grzecznie i z dużym obiektywizmem ;-)) nie narzucając jedynego słusznego punktu widzenia ...

Jakoś nie widzę wpisów administratora z ostrzeżeniem dla innych użytkowników w tym wątku ? (a należałoby się) Prawdę mówiąc to bardziej spodziewałbym się sugestii przeniesienia niektórych wpisów do działu "sponsorowane" jeśli taki jeszcze tu gdzieś istnieje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Najpierw sugerował, że ten temat powinien być w dziale sponsorowane. Poprosiłem go więc u uzasadnienie. Cisza....

Teraz obraża innych słowami:

,,nie ośmieszaj się już ciągle próbując coś mi insynuować...''

,, każdy zdrowo myślący'' itd.

Swoje poglądy nawet będce w całkowitej sprzeczności z pogladami innych rozmówców można przedstawiać w formie nie obrażającej rozmówców. I tego w swoich tematach pilnuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2015 o 12:17, gość napisał:

(...)

Teraz obraża innych słowami:

,,nie ośmieszaj się już ciągle próbując coś mi insynuować...''

,, każdy zdrowo myślący'' itd.

(...)

 

I te sformułowania uważasz za obraźliwe ?

To co powiesz na te:

"Widze ze masz z soba zajeb..ty problem"

"skoro nie masz nic konkretnego do powiedzenia na temat to pohamuj swoje palce"

"Cięzko pojmujesz pewne rzeczy i zależnosci"

"Nic nie rozumiesz ..."

"Ty jgx to jakiś otępiały jesteś"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktos wczesniej napisał: zawsze były, sa i beda lepsze wybory...

Jak dla mnie pytanie podstawowe: jak jest skalibrowany BenQ na zajawkach z netu a tych firmowych Magic'a? To na pewno nie te same projki prawda? A kalibracja i odpowiednie ustawienie pod ekran mozna sporo poprawic,prawda? Poza tym ciezko raczej porównywać ekran biały z gain min. 1 i wiecej z szara powłoka Magic'a, bo chyba taka jest, nie jestem pewien?

 

Uwazam takie porównania za bezsensowne. Należy kierować sie własnymi potrzebami i jakie ma sie warunki.

A pisanie ze jvc to ciemnica w projekcji porównujac z sony 55 to juz skrajna przesada.

Czyli uwazasz ze jvc napędzi spokojnie ekran o podstawie 315cm..... Will x55 miał problemy zeby odpowiednio napędzić 130 cali i to nie tylko moja opinia ale i osoby która dokonywała wyboru...

 

Will nie wyrywaj słów z kontekstu... pisałem o kompletnej ciemnicy w jvc przy projekcji 3D na ekranie zdaje się 120 cali... i jezeli dla ciebie projekcja taka to nie ciemnica to ja cię bardzo przepraszam nie mamy o czym mówić i mamy zupełnie inne wyczucie jakości.... oczywiście nowa lampa jvc napedzi 130 cali z odpowiednim gainem... ale po kilkuset godzinach i kalibracji nawet tryb "high" lampy nie pomoże...

 

Zgodnie z zapowiedzią podsyłam kilka zdjęć zrobionych wczoraj na szybko. Z racji meczu nie miałem czasu aby się do tego jakoś przygotować - porostu wrzuciłem film na ekran wziąłem starą alfe 200 i racji tego że jestem noga z fotografii ustawiłem na automat i zacząłem pstrykać więc zdjęcia są niestety jakie są . Po pierwszym zdjęciu na podglądzie wydawało mi się że jakieś taki mało nasycone kolorystycznie i przestawiłem w aparacie coś chyba to był balans bieli) i okazało się że niepotrzebnie bo następne zdjęcia są jakby przekolorowane troszkę, w rzeczywistości tak nie jest, raczej to pierwsze zdjęcie oddaje wiernie barwy. No i najważniejsze - ostrość. To wszystko były długie czasy naświetlania i niestety dziś dopiero widzę jak nie ostro powychodziło - niestety nie mam statywu jest tu trochę lipa. Postaram się pożyczyć jakiś statyw, odpowiednio przygotować się jeśli chodzi o aparat :) i może jeszcze coś kiedyś wrzucę. Proszę kolegów o opinie jak oceniacie ten obraz czy już mam szukać ekranu czy może być :). Przypomnę że wielkość ekranu to 119"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wybacz jgx ale zdjęcia które wrzuciłeś maja się nijak do zachwytów Twoją scianą.. .... nawet biorąc pod uwagę że zdjęcia to tylko zarys.... nie wiem gdzie jest przyczyna takiego obrazu.... czy w Twoim projku, czy w ekranie, czy złej adaptacji , czy w aparacie foto... czy w końcu coś z moim okiem.... kompletna porazka to zdjęcie twarzy toma, pozostałe sa jeszcze "akceptowalne"...

 

porównaj zdjęcie twarzy toma bo wrzuciłes je napewno aby porównać z moimi fotkami... i chcę Cię zapewnić ze moich zdjęć nie upiększałem...robiłem je na automacie bez lampy, z pozycji widza, ale nie z reki .... oczywiście nie miałem zamiaru Cię obrazać, ale zdjęcia moje a Twoje ( twarzy toma) mówią same za siebie.... i jezeli HP o Twoich zdjęciach wypowiadał się pozytywnie to chyba tylko przez grzeczność bo róznica jest kolosalna.... ja przynajmniej takową widzę....

 

I pytanie do HP..... naprawde Twoje oko uważa projekcję jgx za dobrą...? szczerze..... tu nie ma co być uprzejmym bo szkoda oczu kolegi jgx.... konstruktywna krytyka jest jak najbardziej na miejscu... powtarzam konstruktywna i szczera... tym bardziej ze jgx szuka lepszych rozwiazań dajacych lepszą jakość obrazu ,tylko jest przy tym bardzo nieufny i wyczulony żeby nie wpakować się na minę...

 

Jgx oby to była wina Twojego aparatu...bo obraz jest nieostry i kolory przekłamane ( cukierkowate)... ja tak to widze....

...ale czekamy na reszte opinii.... w końcu kazde oko jest inne..... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konstruktywną opinie chętnie przyjmę :) Myślę że masz racje ale czemu zdjęcia są nieostre kolory są cukierkowe wiedziałbyś gdybyś dokładnie przeczytał mój post :). Jak będę miał statyw ustawie aparat jak trzeba, zrobię nowe fotki i wtedy proszę o ocenę. Migawka podczas robienia zdjęć pracowała ok. 1s. – daje flaszkę jak zrobisz z ręki ostre zdjęcie :). Co do kolorów to wszystkie poza pierwszym (aktorka przy drzewie) robiłem przy zmienionym i złym balansie bieli – tylko to pierwsze było na automat – czy ono też według Ciebie ma złe kolory? Ale mój błąd – jeśli nie mogłem zrobić dobrych zdjęć nie powinienem ich upubliczniać ale nie chciałem abyście pomyśleli że stchórzyłem :). Jeszcze o ostrości - napewno nawet jak zrobie ze statywem Twoje będą ostrzejsze ale po pierwsze ja mam 119" (a Ty chyba100) no i ty masz wypas sony za 10 koła a ja dałem za swój proj 3300 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.