Skocz do zawartości
IGNORED

Brak basów, brak efektu "wow"


mucha_fighter

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to nie beda znieksztalcenia, po drugie spodziewalem sie podobnego wpisu bo tak moze napisac tylko audiofil a po trzecie skoro nie miales zamiaru pomagac to po kiego ch*ja sie udzielasz. KOLEGO.

Ja mam te kolumny na 25 m2 i ladnie graja ( oczywiscie ladnie dla mnie) natomiast Kolega Marcin_51353 ma je na nieco mniejszym metrazu wiec tymbardziej powinny dac rade ale to kwestia ustawien, ktore chcemy tu rozgryzc.

Dla Was audiofilow jak ktos nie ma sprzetu za co najmnoej nascie tysiecy to nie warto sie angazowac. Moze i racja( z Twojego punktu widzenia) ale nie sztuka "wkomponowac" kolumny dobrej jakosci, o dobrych parametrach z dobra elektronika w parze w dane pomieszczenie ale sztuka jest zrobic to samo z kolumnami o mniejszych mozliwosciach. Kwestia checi i dobrej woli a tego u Was audiofilow chyba jak na lekarstwo. Bo nie kosztuja 12 tys para tylko 1,2 tys zl zestaw 5.0

Biedni ludzie jestescie.

Marcin_51353 dzieki bardzo. Zerknij tez na temat LPF of LFE-jak ustawic.

 

 

Po pierwsze to nie beda znieksztalcenia, po drugie spodziewalem sie podobnego wpisu bo tak moze napisac tylko audiofil a po trzecie skoro nie miales zamiaru pomagac to po kiego ch*ja sie udzielasz. KOLEGO.

Ja mam te kolumny na 25 m2 i ladnie graja ( oczywiscie ladnie dla mnie) natomiast Kolega Marcin_51353 ma je na nieco mniejszym metrazu wiec tymbardziej powinny dac rade ale to kwestia ustawien, ktore chcemy tu rozgryzc.

Dla Was audiofilow jak ktos nie ma sprzetu za co najmnoej nascie tysiecy to nie warto sie angazowac. Moze i racja( z Twojego punktu widzenia) ale nie sztuka "wkomponowac" kolumny dobrej jakosci, o dobrych parametrach z dobra elektronika w parze w dane pomieszczenie ale sztuka jest zrobic to samo z kolumnami o mniejszych mozliwosciach. Kwestia checi i dobrej woli a tego u Was audiofilow chyba jak na lekarstwo. Bo nie kosztuja 12 tys para tylko 1,2 tys zl zestaw 5.0

Biedni ludzie jestescie.

Marcin_51353 dzieki bardzo. Zerknij tez na temat LPF of LFE-jak ustawic.

 

 

Kurna zdublowalem. Przepraszam.

 

Bo wyslane z mojej Xperii.

 

Bo wyslane z mojej Xperii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wyłącz w ogóle filtry górnoprzepustowe i pozwól kolumnom grać tym co mogą same z siebie. Z 16cm głośników kinowego basu nie będzie i raczej zmniejsz oczekiwania. Wzmacniacz też może być ograniczeniem (może mu zwyczajnie mocy brakować na wydawanie wysokoenergetycznych dźwięków), ale więcej z tego co masz nie wyciśniesz.

 

Nawiasem mówiąc to co napisałeś dość obrazowo:

"oj za dużo tego dobrego, daje Ci bana na 2 sekundy".

to dla mnie brzmi jakbyś miał albo włączoną dynamiczną głośność (czy jak to zwą), albo mocy brakowało zasilaczowi amplitunera.

Powyłączaj wszystkie polepszacze, puść sobie muzykę z niższym basem i posłuchaj. Jeśli będzie brzmiało tak samo, to ten typ tak ma i nie przeskoczysz. Jeśli odzyskasz równe pasmo z basem włącznie, to kontynuuj szukanie ustawień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male zamieszanie w telefonie i w mojej glowie.

Nie Marcin_51353 ma te kolumny a mucha_fighter i na wiekszym metrazu wiec chcemy Koledze pomoc.

W kinie jesli zrobisz autokalibracje spokojnie naglosni miejsce odsluchowe a i w stereo tez nie bedzie zle. Nie bedzie to wulkan energii ale nie bedzie tragicznie

 

Popatrz tez na temat LPF of LFE-jak ustawic. Z tego co sie dowiedzialem ma dosc mocno rozbudowane ustawienia kolumn. Mozna ustawic odciecia kazdej kolumny- crossover. Moze tutaj kolumny frontowe masz wysoko odciete. Wydaje mi sie ze domyslnie jest ustawienie na 80 Hz nie wiem tylko czy to doryczy tylko suba czy wszystkich kolumn. Jesli kolumny masz odciete za wysoko zjedz gdzies na 40Hz. Powinno pojawic sie duzo dosc niskiego basu wiec wtedy podczas seansu uwazaj na zbyt duza glosnosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te kolumny na 25 m2 i ladnie graja ( oczywiscie ladnie dla mnie)

Dla Was audiofilow jak ktos nie ma sprzetu za co najmnoej nascie tysiecy to nie warto sie angazowac.

 

Ładnie to pojęcie względne. Od zawsze twierdziłem i nie raz to napisałem, że nie pieniądze grają. Tu liczy się odpowiednie dopasowanie całego sprzętu. A te Twoje wstawki w stylu "ch*ja" są poniżej krytyki. Znawca się znalazł. I nie pisz do mnie bo takiego słownictwa nie toleruję!!!....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeciem wzglednym jest tez dobry, zly i brzydki. Wiem, ze okrwslenie ladnie graja jest wzglednym ale co, mam sie zaglebiac w okreslanie dynamiki, jakosci tonow wysokich, srednich i niskich. Po kiego grzyba. Okresle jak wg mnie brzmia te czestotliwosci i zaraz taki jak Ty wyskoczy mi tu: jakiszybki bas, jaki niski bas, jaki punktowy bas, jaka srednica, i ze lekko wycofana a te wysokie jak one sypia. Czesc z tego co napisalem jest prawda. Taki jak Ty nie znizy sie do tego zeby zadac sobie troche trudu i posluchac jak one faktycznie brzmia bo jak to podobnie okresliles z gowna bicza nie ukrecisz. Ale to wg Ciebie. Bo jesli uslyszy sie jak brzmia drogie konstrukcje to jak moga brzmiec takie taniochy. Z gory wychodzicie z zalozenia ze to wogole nie gra.

Nie uwazam sie za zadnego znawce. Staram sie pomoc bo od takich jak Ty nie mozna tego oczekiwac. Tylko krytyka i krytyka. Czesc mojej pomocy wynika z doswiadczenia, czesc z dedukcji, a po czesci nadal sam sie ucze czytajac czyjes wypowiedzi.

a co do ku..wa to zgrzales mnie swoim zachowaniem, nie tym ze zlales z mojej wypowiedzi bo to mam gdzies ale z tego, ze zamiast pomoc, bo pewnie doswiadczenie masz i wieksze , zaczales zlewac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kolumny masz odciete za wysoko zjedz gdzieś na 40Hz

A po co w ogóle ciąć kolumny od dołu? Jak nie przenoszą pasma, to nie będzie słychać i tyle, przecież jeśli są przetworniki poprawnie zaprojektowane, to cewką o nabiegunnik nie będą postukiwać. A że membrana będzie trochę latać, to co z tego? Kolumny coś tam poniżej też przenoszą, tyle że ze znacznym spadkiem.

Każde kolumny mają od dołu kraniec przenoszenia, ale to nie znaczy że mam im zaraz filtra zakładać na wszystko poniżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A że membrana będzie trochę latać, to co z tego?

Będą zniekształcenia intermodulacyjne. Odfiltrowanie najniższych tonów i puszczenie ich na subwoofer to prosta konfiguracja poprawiająca brzmienie kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.