Skocz do zawartości
IGNORED

Środki do aluminium - Alodine itp.


GNAKED

Rekomendowane odpowiedzi

W wątku o GC był a mowa o środku zwanym alodine do wstępnego przygotowania aluminium przed lakierowaniem. Może ktoś wie gdzie można dostać coś podobnego w ilościach detalicznych, bo to do tej pory znalazłem to wielkie beczki . Ewentualnie cos podobnego do dobrego zabezpieczenia aluminium. Wiem że na forum znajdzie się chemik, który nieco orientuje się w temacie. Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasade sodowa (wodorotlenek) niestet nie wiem na pewno gdzie moglbys dostac detalicznie. Mozesz poszukac sklepow zaopatrujacych szkoly (kiedys to sie zdaje cezal nazywalo, jak teraz nie wiem), labolatoria, moze da sie kupic...

Popytac, moze masz znajomych w labolatoriach (np. szkoly, mleczarnie), tam to mozna spotkac (mleczarni nie jestem pewien), moze ktos uzyczy, odsprzeda ;>.

Pamietaj tez, ze najprawdopodobniej dostaniesz go w postaci platkow (stalej), z tego robisz roztwor wodny, a platki zarowno stale jak i rozpuszczone sa zrace dla skory, poza tym higroskopijne (wsysaja wode z powietrza), wiec dobrze zakrecone przechowuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w goglownice haslo cezal, wybierz strone ktoregos z oddzialow, tam sprawdz, poza tym linki do innych firm masz tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.