Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie macie UPS pod projektor


jgx

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma trigger'a? Na pewno? Takie wyjście jest montowane nawet w budżetowych maszynach.

 

Po to przekaźnik (czasowy), by lampka świeciła się tylko nastawiony czas po zaniku sygnału trigger.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ups po wyłączeniu proja podtrzymuje wiatrak kilka sekund i się wyłącza.... bo napięcie w nim spada poniżej jakiegoś bezpiecznego progu.... jak zastosowałem lampkę to ups ma stały odbiór musi utrzymać normalne napięcie i pracuje.... ale wiatrak z projektora musi wprowadzać jakieś skoki napięcia bo gdy ups wraz z lampką podtrzymuje sam wiatrak to lampka cały czas miga z dużą częstotliwością....jak wiatrak się wyłączy to lampka świeci stałym normalnym światłem.....wiatrak musi wprowadzać duże zakłócenia i ten ups sobie z tym nie radzi....ale dodatkowe 40W go ratuje...widać to doskonale na wyświetlaczu ups-a bo napięcie wariuje między 205-245V bez lampki i między 225-250V z lampką....i pewnie ups ma jakiś próg bezpieczeństwa napięcia i się wyłącza poniżej jakiejś wartości. ....

Na początku myślałem że ups jest popsuty i wymieniałem ten model dwa razy....ale na każdym było tak samo...

 

Kiedyś w firmie miałem ups'a marki mocno reklamującej się w ówczesnym Chip'ie. Dwa kolejne egzemplarze poszły dosłownie z dymem gdy wyłączono napięcie. Dostałem trzeci i już nie ryzykowałem podłączenia go pod komputer.Jak widzisz, w moim przypadku również dwa razy było tak samo. Kupiłem wtedy używanego APC i był spokój do końca... Takie zachowanie jak opisujesz nie jest normalne. Wiatrak pobiera może max. 3W i ma konstrukcję identyczną jak te z komputerów, więc na pewno nie zakłóci działania ups'a.

Druga sprawa: czysta sinusoida nie jest wcale potrzebna by zasilić prawidłowo projektor i każde inne urządzenie z zasilaczem impulsowym na wejściu. W tym przypadku, czy ups ma na wyjściu sinusoidę, czy nie, nie ma to najmniejszego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa: czysta sinusoida nie jest wcale potrzebna by zasilić prawidłowo projektor i każde inne urządzenie z zasilaczem impulsowym na wejściu. W tym przypadku, czy ups ma na wyjściu sinusoidę, czy nie, nie ma to najmniejszego znaczenia.

dokładnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysta sinusoida nie jest wcale potrzebna by zasilić prawidłowo projektor i każde inne urządzenie z zasilaczem impulsowym na wejściu. W tym przypadku, czy ups ma na wyjściu sinusoidę, czy nie, nie ma to najmniejszego znaczenia

 

wiecie co, a może to właśnie to że ten UPS daje czystą sinusoidę jest problemem.

Bo jakby (w chwili gdy jest prąd) po prostu go przepuszczał (bez korygowania sinusoidy - a on chyba koryguje ją nawet jak "prąd jest") to było by mu obojętnie czy pobór prądu na jego wyjściach jest zmienny, stały, czy ma 200W czy ma 3W... co nie? A że do wykonania ma zadanie (korekta sinusoidy) to zmienne obciążenie jest dla niego problemem.

 

Nie ma trigger'a? Na pewno? Takie wyjście jest montowane nawet w budżetowych maszynach.

Po to przekaźnik (czasowy), by lampka świeciła się tylko nastawiony czas po zaniku sygnału trigger.

 

a no nie ma, a po drugie to kiedy następuje zanik z triggera? W chwili gdy projektor się już tylko chłodzi? czy dopiero jak jest całkowicie wyłączony (czyli po chłodzeniu?) bo jeśli to drugie to i tak by nic nie dało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hp skoro Koledzy twierdzą że proj nie potrzebuje czystego sinusa to kupuj jakieś zwykłe Apc i po sprawie.....

Tylko zwróć tež uwagę na głośność działania danego upsa bo niektóre potrafią być dość głośne...brzęczą i wydają różne dźwięki i to nie tylko wtedy gdy chodzą na aku ale cały czas....

Najlepiej jakbyś pożyczył na próbę od jakiegoś znajomego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wiecie co, a może to właśnie to że ten UPS daje czystą sinusoidę jest problemem.

Bo jakby (w chwili gdy jest prąd) po prostu go przepuszczał (bez korygowania sinusoidy - a on chyba koryguje ją nawet jak "prąd jest") to było by mu obojętnie czy pobór prądu na jego wyjściach jest zmienny, stały, czy ma 200W czy ma 3W... co nie? A że do wykonania ma zadanie (korekta sinusoidy) to zmienne obciążenie jest dla niego problemem.

 

Ale jak pracuje w proju i lampa i wiatrak to ups na aku działa wzorowo. ... cichutko i bez problemów, nawet nie zauważymy że przeszedł na zasilanie awaryjne... tylko sam wiatrak stwarza mu jakieś problemy....

 

A przecież ups zasila cały czas ten sam zasilacz impulsowy projektora....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yodas

 

Jeśli ten soniak nie ma trigger out, to automat (do lampki) można zrobić za pomocą przekaźników: priorytetowego i czasowego. Koszt powinien się zamknąć w jakichś 160 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
@Yodas

 

Jeśli ten soniak nie ma trigger out, to automat (do lampki) można zrobić za pomocą przekaźników: priorytetowego i czasowego. Koszt powinien się zamknąć w jakichś 160 zł.

Mój automat czyli kciuk jest dla mnie wystarczający... :) ;) poza tym jeszcze coś przekombinuje i zostanie mi sam ekran :) ;)....mój awaryjny system chwilowego zasilania jest jak dla mnie satysfakcjonujący ..... ale dzięki za radę i pomysł....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odkopie bo przeczytałem wszystkie tematy i mało konkretów.

Wychodzi na to, że czysta sinusoida nie jest potrzebna, może być zmodyfikowana.. Używa ktoś takiego UPS pod projektorem ?

Najlepiej jakby każdy, kto łączy projektor z UPS napisał w tym temacie jakiego połączenia używa byłoby najprościej.

Na pewno jest wiele takich osób.

Ze swojej strony myślałem nad czymś takim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Praktycznie identyczny jak Yodasa, tylko z sinusoidą modyfikowaną, zamiast czystej..

Chyba nic innego do 300zł nie znajdę, no chyba, że w używkach, jednak nie wiem czy to bezpieczne.

Projektor to Optoma HD82, ciągnie do 330W maks.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie bo przeczytałem wszystkie tematy i mało konkretów.

Wychodzi na to, że czysta sinusoida nie jest potrzebna, może być zmodyfikowana.. Używa ktoś takiego UPS pod projektorem ?

Najlepiej jakby każdy, kto łączy projektor z UPS napisał w tym temacie jakiego połączenia używa byłoby najprościej.

Na pewno jest wiele takich osób.

Ze swojej strony myślałem nad czymś takim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Praktycznie identyczny jak Yodasa, tylko z sinusoidą modyfikowaną, zamiast czystej..

Chyba nic innego do 300zł nie znajdę, no chyba, że w używkach, jednak nie wiem czy to bezpieczne.

Projektor to Optoma HD82, ciągnie do 330W maks.

..używek nie kupuj bo moze być aku skończony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akumulatorów ,możemy je w prosty sposób wymienić sami a jest to nawet wskazane co jakiś czas.

Ja posiadam ups active jet model aje 1021 i kilkakrotnie odkąd go posiadam wymieniałem akumulatory.Jeżeli widzimy że nie podtrzymuje urządzenia tak długo jak powinien to wymienamy aku.To tylko kilka śrubek.Dodatkowo jak rozmawiałem z Panem z serwisu activejet to mówił że w tym przypadku jest możliwość wstawienia większego aku ,minimalnie większego tak aby był naładowany ale dłużej podtrzymywał.Osobiście staram się wymieniać aku co rok,dwa.Może to przesada (nie wiem kiedy traci właściwości) ale uważam że te 150 zł na nowe akumulatory to mniej niż koszta wymainy nowej lampy po eksplozji i nie wiadomo czego jeszcze.Wiem że takie wyłączenie lampy bez chłodzenia wpływa na jej życie.Co do mojego Ups to sprawa wygląda tak że kiedy puszcze film i wyłącze ups z gniazdka to podtrzymuje projektor do prawidłowego wyłączenia.Natomiast raz kiedy wyłączyło się wszystko z braku prądu to ups nie zadziałał tak jak powinien nie zadziałały wiatraki.Nie wiem czy była to wina słabych akumulatorów.Także jeśli chcielibyście ups tej firmy jak moja to chyba najlepiej sprawdzic czy zadziała z waszym projektorem a najlepiej to sprawdzic od razu po włączeniu projektora kiedy lampa nie będzie jeszcze gorąca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że czysta sinusoida nie jest potrzebna, może być zmodyfikowana.. Używa ktoś takiego UPS pod projektorem ?

Najlepiej jakby każdy, kto łączy projektor z UPS napisał w tym temacie jakiego połączenia używa byłoby najprościej.

Na pewno jest wiele takich osób.

Ale nie ma co wyważać otwartych drzwi - przecież jest to opisane i sprawdzone - UPS może być obojętnie jakiej firmy obojętnie jaki rodzaj - czysta sinusoida nie ma tu najmniejszego znaczenia, UPS musi spełniać dwa warunki - ma być sprawny technicznie czyli bateria ma być nie zużyta i elektronika ma działać tak jak powinna i drugi warunek bardzo ważny - UPS ma mieć zabudowany taki aku aby był odpowiedni mocowo do podłączonego proja. Aku możemy oczywiście wymienić sami - analogicznie jak w samochodzie, są tacy co kupią i przełożą aku a są tacy co pojadą do fabrycznego serwisu, każdy robi jak chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS musi spełniać dwa warunki - ma być sprawny technicznie czyli bateria ma być nie zużyta i elektronika ma działać tak jak powinna i drugi warunek bardzo ważny - UPS ma mieć zabudowany taki aku aby był odpowiedni mocowo do podłączonego proja.

 

Akumulator nie ma nic wspólnego z mocą ups'a.

Większa pojemność może tylko wydłużyć czas działania po zaniku napięcia. Praktycznie każdy (o wystarczającej mocy) ups ze standardowo dostarczoną baterią pozwoli na bezpieczne wyłączenie projektora.

Moim zdaniem lepiej kupić używany ups dobrej firmy - APC niż nowy firmy krzak. Kiedyś kupiłem do firmy jakieś marketowe badziewie i po pierwszym wyłączeniu prądu dosłownie poszedł z dymem. Wrócił naprawiony z gwarancji i działał znów do pierwszego wyłączenia prądu. Po kolejnej naprawie strach było go gdziekolwiek podłączyć. Za to APC, a miałem ich kilkanaście, nigdy mnie nie zawiodły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator nie ma nic wspólnego z mocą ups'a.

Oczywiście że poza pojemnością samego aku reszta czyli elektronika UPS ma podstawowe znaczenie - chodziło mi o to że jeśli mamy jakiś UPS przeznaczony do mocy X nie może mieć wstawionego aku który obsłuży tą moc przez 10s albo w ogóle! Jeśli piszesz że aku nie ma z mocą całego ups nic wspólnego to wymień w swoim aku na jakiś dużo mniejszy niż powinien być i podłącz do cennych urządzeń. Powodzenia życzę! Ja pisałem że ma być sprawny technicznie a Ty opisujesz przygody z jakimś szrotem niesprawnym technicznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że poza pojemnością samego aku reszta czyli elektronika UPS ma podstawowe znaczenie - chodziło mi o to że jeśli mamy jakiś UPS przeznaczony do mocy X nie może mieć wstawionego aku który obsłuży tą moc przez 10s albo w ogóle! Jeśli piszesz że aku nie ma z mocą całego ups nic wspólnego to wymień w swoim aku na jakiś dużo mniejszy niż powinien być i podłącz do cennych urządzeń. Powodzenia życzę! Ja pisałem że ma być sprawny technicznie a Ty opisujesz przygody z jakimś szrotem niesprawnym technicznie

Widziałeś kiedyś, żeby normalny ups był sprzedawany z akumulatorem który nie pozwala na podtrzymanie urządzeń o poborze równym pełnej mocy ups'a?

Piszę o szrocie bo bałbym się podłączyć mój sprzęt pod ups'a za 300zł z marketu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.